Luonteri pyöräily 10.08.2019 klo 10:00
Resultat
Region i Finland / land
-- Välj region
Etelä-Pohjanmaa
Häme
Kaakko
Kainuu
Keski-Pohjanmaa
Keski-Suomi
Lahti
Lappi
Pohjois-Pohjanmaa
Satakunta
Savo-Karjala
Uusimaa
Varsinais-Suomi
FSO
Australia
Belgium
Denmark
Estonia
Finland
United Kingdom
Italy
Lithuania
Norway
Russian Federation
Sweden
Switzerland
United States
Germany
Latvia
Czech Republic
Bulgaria
Brazil
Netherlands
Croatia
OTHER
Ukraine
Turkey
Spain
Ireland
France
Colombia
Portugal
Canada
Austria
Poland
New Zealand
Hungary
Japan
Moldova
Israel
Belarus
Romania
China
Argentina
Slovakia
South Africa
Serbia
Chinese Taipei
DPR Korea
Afghanistan
Albania
Algeria
American Samoa
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Armenia
Aruba
Azerbaijan
The Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Botswana
British Virgin Islands
Brunei
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Cape Verde
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chile
Comoros
Congo, Democratic Republic of the
Congo, Republic of the
Cook Islands
Costa Rica
Ivory Coast
Cuba
Cyprus
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Eritrea
Ethiopia
Fiji
Gabon
The Gambia
Georgia
Ghana
Greece
Grenada
Guam
Guatemala
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Honduras
Hong Kong
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Jamaica
Jordan
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
South Korea
Kosovo
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Liechtenstein
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Mauritania
Mauritius
Mexico
Micronesia, Federated States of
Monaco
Mongolia
Montenegro
Morocco
Mozambique
Myanmar
Namibia
Nauru
Nepal
Nicaragua
Niger
Nigeria
Oman
Pakistan
Palau
State of Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Puerto Rico
Qatar
Rwanda
Saint Kitts and Nevis
Saint Lucia
Saint Vincent and the Grenadines
Samoa
San Marino
Sao Tome and Principe
Saudi Arabia
Senegal
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
Sri Lanka
Sudan
Suriname
Swaziland
Syria
Tajikistan
Tanzania
Thailand
Timor-Leste
Togo
Tonga
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkmenistan
Tuvalu
Uganda
United Arab Emirates
United States Virgin Islands
Uruguay
Uzbekistan
Vanuatu
Venezuela
Vietnam
Yemen
Zambia
Zimbabwe
och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
Media
-- Välj media
Aamuposti
Alasatakunta-lehti
Borgåbladet
Etelä-Suomen Sanomat
Forssan lehti
Hämeen Sanomat
Ilkka
Itä-Savo
Jakobstads Tidning
Kangasalan Sanomat
Karkkilalainen-lehti
Kauhajoen Kunnallislehti
Kaupunkilehti Tamperelainen
Keski-Uusimaa
Keskipohjanmaa
Koillis-Häme
Koillissanomat
Kouvolan Sanomat
Kunnallislehti
Lapin Kansa
Lauttakylä-lehti
Länsi-Savo
Länsi-Suomi
Nokian uutiset
Pietarsaaren Sanomat
Pohjois-Satakunta -lehti
Salon Seudun Sanomat
Suur-Keuruun lehti
Turun Tienoo
Vakka-Suomen Sanomat
Västra Nyland
Warkauden Lehti
YLE
Åbo Underrättelser
och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
Förening
-- Välj förening
ABB
Alavieskan Viri
Anttola
Anttolan Urheilijat
Anttolanhovi
CC-Picaro
EAP Racing
ESLi
ESSOTE
Enonkoski
Ensihoito eläkel.
Espoo
Etelä-Savon Maakuntaliitto
Fi Hatsola
Fillarivuokraus
Gladius Kirkkonummi
Grano Team
Griffin Events Finland oy
Haminan Latu
Haukivuori
Heinola
Heinolan MTB-CLUB
Helsinki
Helsinki Triathlon
Hirvensalmi
Hollola
Hurissalo
Hyvinkää
IK-32
Imatra
Insinööritoimisto HTTC Oy
Instate Oy
Joensuun Pyöräilijät ry
Jokela
Juva
Juvan Urheilijat
Jyväskylä
Järvenpää
Järvenpään Pyöräilijät ry
KLP-86
KP-V
Kangasniemi
Kattilavuori MTB
Kauniainen
Kaupin Kanuunat
Kerava
Kimppaklassikot
Klamila
Klaukkala
Koikkala
Koivula
Kopy
KostokS Racing Team
KostokS racing team
Kostoks Racing Team
Kostox Raching Team
Kotileipomo Siiskonen
Kouvola
Kouvolan Pyöräilijät
Kovarak
Kuomiokoski
Kuopio
Kuopion Pyöräilyseura
Kutemajärvi
Kuusankoski
Kuvansi
Kähtävä
La Petite Rose Des Vents
Lahti
Lappeenrannan Pyöräilijät
Lappeenranta
LrPy
Luukko sport club
LähiTapiola
Lähitapiola
M & K racing team
MAHL
MARSKIDATA
MPY
Mainostoimisto Groteski
Majavesi
Marski Data
Meijän Mikkeli
Mikkeli
Mikkelin Kaupunki
Mikkelin Latu
Mikkelin Palo Seura MPS
Mikkelin tuomiokirkkoseurakunta
Mäntyharju
Mölnlycke
Naarajärvi
Navi
Olavi Räsänen Oy
Orijärven pullistus
Otava
Parola
Pertunmaa
Pieksämäki
Puumala
Pägyn Pyöräilijät
Raippa Team
Rajamäki
Rehulan Runttaajat
Rejlers Finland Oy
Rejlers Oy Mutaveijarit
Ristiina
Ryläyksen Ystävät
SUUR-SAVO
Samba Trail Running Club
Suur-Savon Sähkö Oy
Syvärin Sisu
TVC
Tampere
Team Rynkeby
Team Sormunen :)
Team Tamminen
The Bullet
Tt Aquaterra Kuopio
Tuska Veljet
Tuusula
UPM
UPM-Pellos
Valteri
Vantaa
Varkaus
Velo Saimaa
Vihtavuoren Pamaus
Vihtavuoren pamaus
Vr Konepaja Pieksämäki
Vuorenmaa
Xamk Active Life Lab
Ylivieska
och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
Bästa
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
OTHER
ABB
Alavieskan Viri
Anttola
Anttolan Urheilijat
Anttolanhovi
CC-Picaro
EAP Racing
ESLi
ESSOTE
Enonkoski
Ensihoito eläkel.
Espoo
Etelä-Savon Maakuntaliitto
Fi Hatsola
Fillarivuokraus
Gladius Kirkkonummi
Grano Team
Griffin Events Finland oy
Haminan Latu
Haukivuori
Heinola
Heinolan MTB-CLUB
Helsinki
Helsinki Triathlon
Hirvensalmi
Hollola
Hurissalo
Hyvinkää
IK-32
Imatra
Insinööritoimisto HTTC Oy
Instate Oy
Joensuun Pyöräilijät ry
Jokela
Juva
Juvan Urheilijat
Jyväskylä
Järvenpää
Järvenpään Pyöräilijät ry
KLP-86
KP-V
Kangasniemi
Kattilavuori MTB
Kauniainen
Kaupin Kanuunat
Kerava
Kimppaklassikot
Klamila
Klaukkala
Koikkala
Koivula
Kopy
KostokS Racing Team
KostokS racing team
Kostoks Racing Team
Kostox Raching Team
Kotileipomo Siiskonen
Kouvola
Kouvolan Pyöräilijät
Kovarak
Kuomiokoski
Kuopio
Kuopion Pyöräilyseura
Kutemajärvi
Kuusankoski
Kuvansi
Kähtävä
La Petite Rose Des Vents
Lahti
Lappeenrannan Pyöräilijät
Lappeenranta
LrPy
Luukko sport club
LähiTapiola
Lähitapiola
M & K racing team
MAHL
MARSKIDATA
MPY
Mainostoimisto Groteski
Majavesi
Marski Data
Meijän Mikkeli
Mikkeli
Mikkelin Kaupunki
Mikkelin Latu
Mikkelin Palo Seura MPS
Mikkelin tuomiokirkkoseurakunta
Mäntyharju
Mölnlycke
Naarajärvi
Navi
Olavi Räsänen Oy
Orijärven pullistus
Otava
Parola
Pertunmaa
Pieksämäki
Puumala
Pägyn Pyöräilijät
Raippa Team
Rajamäki
Rehulan Runttaajat
Rejlers Finland Oy
Rejlers Oy Mutaveijarit
Ristiina
Ryläyksen Ystävät
SUUR-SAVO
Samba Trail Running Club
Suur-Savon Sähkö Oy
Syvärin Sisu
TVC
Tampere
Team Rynkeby
Team Sormunen :)
Team Tamminen
The Bullet
Tt Aquaterra Kuopio
Tuska Veljet
Tuusula
UPM
UPM-Pellos
Valteri
Vantaa
Varkaus
Velo Saimaa
Vihtavuoren Pamaus
Vihtavuoren pamaus
Vr Konepaja Pieksämäki
Vuorenmaa
Xamk Active Life Lab
Ylivieska
Utvalda föreningar och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
|
< Tävlingens ramsida
|
<< Andra tävlingar
|
Feedback
|
Sökning från resultat
|
Prova en ny version av online-tjänsten >
|
Form av resultaten:
Tabell
'Traditionell'
Mobilapparater
Press