Jämi Suunnistusmaraton 2019
Resultat
Region i Finland / land
-- Välj region
Etelä-Pohjanmaa
Häme
Kaakko
Kainuu
Keski-Pohjanmaa
Keski-Suomi
Lahti
Lappi
Pohjois-Pohjanmaa
Satakunta
Savo-Karjala
Uusimaa
Varsinais-Suomi
FSO
Australia
Belgium
Denmark
Estonia
Finland
United Kingdom
Italy
Lithuania
Norway
Russian Federation
Sweden
Switzerland
United States
Germany
Latvia
Czech Republic
Bulgaria
Brazil
Netherlands
Croatia
OTHER
Ukraine
Turkey
Spain
Ireland
France
Colombia
Portugal
Canada
Austria
Poland
New Zealand
Hungary
Japan
Moldova
Israel
Belarus
Romania
China
Argentina
Slovakia
South Africa
Serbia
Chinese Taipei
DPR Korea
Afghanistan
Albania
Algeria
American Samoa
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Armenia
Aruba
Azerbaijan
The Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Botswana
British Virgin Islands
Brunei
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Cape Verde
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chile
Comoros
Congo, Democratic Republic of the
Congo, Republic of the
Cook Islands
Costa Rica
Ivory Coast
Cuba
Cyprus
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Eritrea
Ethiopia
Fiji
Gabon
The Gambia
Georgia
Ghana
Greece
Grenada
Guam
Guatemala
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Honduras
Hong Kong
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Jamaica
Jordan
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
South Korea
Kosovo
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Liechtenstein
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Mauritania
Mauritius
Mexico
Micronesia, Federated States of
Monaco
Mongolia
Montenegro
Morocco
Mozambique
Myanmar
Namibia
Nauru
Nepal
Nicaragua
Niger
Nigeria
Oman
Pakistan
Palau
State of Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Puerto Rico
Qatar
Rwanda
Saint Kitts and Nevis
Saint Lucia
Saint Vincent and the Grenadines
Samoa
San Marino
Sao Tome and Principe
Saudi Arabia
Senegal
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
Sri Lanka
Sudan
Suriname
Swaziland
Syria
Tajikistan
Tanzania
Thailand
Timor-Leste
Togo
Tonga
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkmenistan
Tuvalu
Uganda
United Arab Emirates
United States Virgin Islands
Uruguay
Uzbekistan
Vanuatu
Venezuela
Vietnam
Yemen
Zambia
Zimbabwe
och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
Media
-- Välj media
Aamuposti
Alasatakunta-lehti
Borgåbladet
Etelä-Suomen Sanomat
Forssan lehti
Hämeen Sanomat
Ilkka
Itä-Savo
Jakobstads Tidning
Kangasalan Sanomat
Karkkilalainen-lehti
Kauhajoen Kunnallislehti
Kaupunkilehti Tamperelainen
Keski-Uusimaa
Keskipohjanmaa
Koillis-Häme
Koillissanomat
Kouvolan Sanomat
Kunnallislehti
Lapin Kansa
Lauttakylä-lehti
Länsi-Savo
Länsi-Suomi
Nokian uutiset
Pietarsaaren Sanomat
Pohjois-Satakunta -lehti
Salon Seudun Sanomat
Suur-Keuruun lehti
Turun Tienoo
Vakka-Suomen Sanomat
Västra Nyland
Warkauden Lehti
YLE
Åbo Underrättelser
och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
Förening
-- Välj förening
AlajA
Alajärven Ankkurit
Angelniemen Ankkuri
Angelniemen Ankkurit
Annikin Voimailijat
Epilän Esa
Eränaali
Eräp
Eräs Seura
Espoon Akilles
Espoon Suunta
Etelä-Tyrvään Kramppi
Eurajoen Veikot
HSU
Hauhon Sisu
Helsingin Suunnistajat
HiKi
Hiidenkiertäjät
Hiiltomiehet
Hiisirasti
Hirvensalon Heitto
Honkajoen Seudun Urheilijat
Hyvinkään Rasti
Hämeenlinnan Suunnistajat
Hämeenlinnan Tarmo
IF Femman
IF Minken
IK Falken
IkNV
Ikaalisten Nouseva-Voima
Ikurin Vire
JRV
JulkujM
Jämsän Retki-Veikot
Järvenpään Palo
Kajaanin Kuohu
Kalevan Rasti
Kalvolan Keihäs
KanSu
Kangasala SK
Kankaanpään Suunnistajat
KauKa
Kauhajoen Karhu
Kauhavan Wisa
Kemiön Kiilat
KeparDI
Keravan Urheilijat
Keuruun Kisailijat
Kiukaisten Urheilijat
Kokemäen Kova-Väki Suunnistus
Kokkolan Suunnistajat
Koovee
Kristina
Kuopion Suunnistajat
Kuortaneen Kunto
Kuusamon Erä-Veikot
Kymin Suunnistajat
Kyrös-Rasti
LaTa
Lahden Suunnistajat-37
Lahden Taimi
LaihLu
Laihian Luja
LapVi
Lapuan Virkiä
Lauttakylän Luja
Lepatiittos2
LielKi
Lounais-Hämeen Rasti
Lynx
Länsi-Lavian Loiske
MS Parma
Maarian Mahti
Malax IF
Musta Neliö
Mäntän Seudun Eräpirkat
Nakkilan Wisa
NiiVU
Nivalan Suunnistajat
Nousiainen kunto
Närpes OK
OC Harharetki
OK Botnia
OK Kristina
OK Trian
PK Racing
Paha Rasti
Paharasti
Paimion Rasti
Palo-88
Pargas IF
PeWe Panelia
Pekan ponit
Perhon Kiri
Pihkaniskat
Pirkkalan Hiihtäjät
PoRa
Pohjankyrön Rasti
Punkalaitumen Kunto
Pälkäneen Luja-Lukko
RC Eemeli
RaHa
RaJu
Raisu Lumous
RasKa
RasKu
Rasti 88
Rasti-Jussit
Rasti-Jussit/SHS
Rasti-Kurikka
Rasti-Lukko
Rasti-Nokia
RastiPiikkiö
Rastikarhut
Rauman Työväen Urheilijat
RiSu
Riihimäen Suunnistajat
SK Uusi
SaPu
Saarijärven Pullistus
Sajaniemen Sonnit
Salon Vilpas
Savon Suunta
Siikaisten Sisu
Siilin Rasti
Ski Team LähiTapiola Lännen
Solf IK
SuSe
Suomusjärven Sisu
Suosmeren Salpa
Suunta Jurva
Suunta Jyväskylä
Suunta-Sepot
Sweden
TP
TTR
Tampere
Tampereen Pyrintö
Tarpian Suunta
Telemark Team Örn
TeuRi
Teuvan Rivakka
Tuorilan Tuisku
Turun Metsänkävijät
Turun NMKY
Turun Suunnistajat
Ulvilan Ura
VaHa
Vaajakosken Terä
Vaasan Hiihtäjät
Vaasan Suunnistajat
Vaisto
Vakka-Rasti
Valkeakosken Haka
Vallan Suunta
Wonkamiehet
YKV
Ylistaron Kilpa-Veljet
Ylämaan Pyrkijät
Ähtärin Urheilijat
och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
Bästa
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
OTHER
AlajA
Angelniemen Ankkurit
Annikin Voimailijat
Eränaali
Eräp
Eräs Seura
Etelä-Tyrvään Kramppi
HSU
HiKi
IkNV
Ikurin Vire
JRV
JulkujM
Kajaanin Kuohu
KanSu
KauKa
Kemiön Kiilat
KeparDI
Kristina
LaTa
LaihLu
LapVi
Lepatiittos2
LielKi
Musta Neliö
NiiVU
Nousiainen kunto
OC Harharetki
OK Botnia
PK Racing
Paha Rasti
Paharasti
PeWe Panelia
Pekan ponit
PoRa
RC Eemeli
RaHa
RaJu
RasKa
RasKu
Rasti-Jussit/SHS
RiSu
SaPu
Sajaniemen Sonnit
Ski Team LähiTapiola Lännen
SuSe
TP
TTR
Tampere
Telemark Team Örn
TeuRi
Tuorilan Tuisku
VaHa
Vaasan Hiihtäjät
Vaisto
Wonkamiehet
YKV
Etelä-Pohjanmaa
Alajärven Ankkurit
Kauhajoen Karhu
Kauhavan Wisa
Kuortaneen Kunto
Laihian Luja
Lapuan Virkiä
Pohjankyrön Rasti
Rasti-Jussit
Rasti-Kurikka
Suunta Jurva
Teuvan Rivakka
Vaasan Suunnistajat
Ylistaron Kilpa-Veljet
Ähtärin Urheilijat
Varsinais-Suomi
Angelniemen Ankkuri
Hirvensalon Heitto
MS Parma
Maarian Mahti
Paimion Rasti
Rasti 88
RastiPiikkiö
Salon Vilpas
Suomusjärven Sisu
Turun Metsänkävijät
Turun NMKY
Turun Suunnistajat
Vakka-Rasti
Häme
Epilän Esa
Hauhon Sisu
Hiiltomiehet
Hämeenlinnan Suunnistajat
Hämeenlinnan Tarmo
Ikaalisten Nouseva-Voima
Kalvolan Keihäs
Kangasala SK
Koovee
Kyrös-Rasti
Lounais-Hämeen Rasti
Mäntän Seudun Eräpirkat
Pirkkalan Hiihtäjät
Pälkäneen Luja-Lukko
Rasti-Nokia
Tampereen Pyrintö
Tarpian Suunta
Valkeakosken Haka
Uusimaa
Espoon Akilles
Espoon Suunta
Helsingin Suunnistajat
Hiidenkiertäjät
Hyvinkään Rasti
Järvenpään Palo
Keravan Urheilijat
Lynx
Pihkaniskat
Raisu Lumous
Riihimäen Suunnistajat
SK Uusi
Satakunta
Eurajoen Veikot
Hiisirasti
Honkajoen Seudun Urheilijat
Kankaanpään Suunnistajat
Kiukaisten Urheilijat
Kokemäen Kova-Väki Suunnistus
Lauttakylän Luja
Länsi-Lavian Loiske
Nakkilan Wisa
Palo-88
Punkalaitumen Kunto
Rasti-Lukko
Rastikarhut
Rauman Työväen Urheilijat
Siikaisten Sisu
Suosmeren Salpa
Suunta-Sepot
Ulvilan Ura
Vallan Suunta
FSO
IF Femman
IF Minken
IK Falken
Malax IF
Närpes OK
OK Kristina
OK Trian
Pargas IF
Solf IK
Keski-Suomi
Jämsän Retki-Veikot
Keuruun Kisailijat
Saarijärven Pullistus
Suunta Jyväskylä
Vaajakosken Terä
Savo-Karjala
Kalevan Rasti
Kuopion Suunnistajat
Savon Suunta
Siilin Rasti
Keski-Pohjanmaa
Kokkolan Suunnistajat
Nivalan Suunnistajat
Perhon Kiri
Pohjois-Pohjanmaa
Kuusamon Erä-Veikot
Kaakko
Kymin Suunnistajat
Ylämaan Pyrkijät
Lahti
Lahden Suunnistajat-37
Lahden Taimi
Switzerland
Sweden
Utvalda föreningar och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
|
< Tävlingens ramsida
|
<< Andra tävlingar
|
Feedback
|
Sökning från resultat
|
Prova en ny version av online-tjänsten >
|
Form av resultaten:
Tabell
'Traditionell'
Mobilapparater
Press