Särkänniemi-suunnistus 19.5.2018 - Koovee
H12
< Klasser
-
Startlista
-
Smart follow
-
1,6 km
-
Mål 1,7 km
-
Sträcktider
Sträcktider
Resultat
1
Eemil Koskinen
Tampereen Pyrintö
7:49
Eemil Koskinen
2
Eino Liponkoski
Tampereen Pyrintö
8:46
Eino Liponkoski
3
Rami Tuominen
Kankaanpään Suunnistajat
8:52
Rami Tuominen
4
Akseli Pesu
Tampereen Pyrintö
9:17
Akseli Pesu
5
Justus Kallioniemi
Rasti-Lukko
9:25
Justus Kallioniemi
6
Kalle Kulju
Kalvolan Keihäs
9:37
Kalle Kulju
7
Antti Tiainen
Espoon Suunta
9:44
Antti Tiainen
8
Lenni Kallela
Helsingin Suunnistajat
9:49
Lenni Kallela
9
Markus Maronen
Lynx
10:00
Markus Maronen
10
Onni Liponkoski
Tampereen Pyrintö
10:07
Onni Liponkoski
11
Severi Laine
Lauttakylän Luja
10:24
Severi Laine
12
Eetu Lehtovirta
Tampereen Pyrintö
10:30
Eetu Lehtovirta
13
Mikael Saranen
Helsingin Suunnistajat
10:37
Mikael Saranen
14
Vili Rauhamäki
Hollolan Urheilijat -46
10:41
Vili Rauhamäki
15
Esko Kytömäki
SK Uusi
11:08
Esko Kytömäki
16
Nuutti Toivonen
Rajamäen Rykmentti
11:13
Nuutti Toivonen
17
Aatos Riikonen
Tampereen Pyrintö
11:14
Aatos Riikonen
18
Arttu Ritala
Tampereen Pyrintö
11:17
Arttu Ritala
19
Leevi Pinta
Koovee
11:27
Leevi Pinta
20
Aatu Muhonen
Rasti-Jussit
11:29
Aatu Muhonen
21
Oskari Hakala
Angelniemen Ankkuri
11:55
Oskari Hakala
22
Sakari Hannula
Rasti-Lukko
12:00
Sakari Hannula
22
Valtteri Luhtala
Teuvan Rivakka
12:00
Valtteri Luhtala
24
Olli Kuusisto
Koovee
12:04
Olli Kuusisto
25
Ville Hiirsalmi
Turun Metsänkävijät
12:11
Ville Hiirsalmi
26
Johannes Taubert
Koovee
12:17
Johannes Taubert
27
Lucas Liski
OK Trian
12:18
Lucas Liski
27
Oliver Carlsson
Espoon Akilles
12:18
Oliver Carlsson
29
Felix Ruohonen
Turun Suunnistajat
12:22
Felix Ruohonen
30
Henri Tuhkanen
Lahden Suunnistajat -37
12:27
Henri Tuhkanen
31
Julius Sipiläinen
Tampereen Pyrintö
12:30
Julius Sipiläinen
32
Linus Mjösund
Lynx
12:59
Linus Mjösund
33
Amos Pöllänen
Turun Suunnistajat
13:15
Amos Pöllänen
34
Joni Ahokas
Hyvinkään Rasti
13:26
Joni Ahokas
35
Veeti Noponen
Lapuan Virkiä
13:28
Veeti Noponen
36
Elias Taura
Tarpian Suunta
13:49
Elias Taura
37
Onni Falkstedt
Angelniemen Ankkuri
14:31
Onni Falkstedt
38
Kalle Oksman
Turun Suunnistajat
14:54
Kalle Oksman
39
Niila Kiviniemi
Kuortaneen Kunto
15:10
Niila Kiviniemi
40
Niko Mannonen
Angelniemen Ankkuri
15:38
Niko Mannonen
41
Aapo Lintula
OK Trian
15:43
Aapo Lintula
42
Joonas Riippi
Teuvan Rivakka
16:10
Joonas Riippi
43
Valter Sillman
OK Trian
16:13
Valter Sillman
44
Julius Sondermann
Lahden Suunnistajat -37
16:26
Julius Sondermann
45
Joonas Korhonen
Tarpian Suunta
16:27
Joonas Korhonen
46
Akseli Ala-Honkola
Kuortaneen Kunto
17:02
Akseli Ala-Honkola
47
Joni Uusitalo
Kangasala SK
17:10
Joni Uusitalo
48
Joona Pimiä
Tampereen Pyrintö
17:15
Joona Pimiä
49
Aaro Purimo
Oriveden Ponnistus
18:47
Aaro Purimo
50
Kuutti Erkkilä
Turun Suunnistajat
18:53
Kuutti Erkkilä
51
Antti Heinonen
Koovee
24:03
Antti Heinonen
52
Juho Tyynelä
Laihian Luja
26:15
Juho Tyynelä
53
Joona Hoikkala
Ikaalisten Nouseva-Voima
31:22
Joona Hoikkala
Teo Aaltoluoto
Lahden Suunnistajat -37
disk
Teo Aaltoluoto
|
< Tävlingens ramsida
|
<< Andra tävlingar
|
Feedback
|
Sökning från resultat
|
Prova en ny version av online-tjänsten >
|
Form av resultaten:
Tabell
'Traditionell'
Mobilapparater
Press