EYSOC ja JWSOC sprint, 8.2.2017, Imatra-Finland

Women 20

Smart Follow

          Starttid Mellantid
2,4 km
Mellantid
3,8 km
Mål
3,9 km
 
1.   Liisa Nenonen FINFinland  FIN  11:06:00   8:06 (1)  13:53 (1)  14:03  
2.   Tuuli Suutari FINFinland  FIN  11:03:00   8:59 (4)  14:36 (2)  14:44  
3.   Veera Klemettinen FINFinland  FIN  10:43:00   8:55 (2)  15:06 (3)  15:17  
4.   Marina Vyatkina RUSRussian Federation  RUS  10:57:00   8:55 (2)  15:09 (4)  15:18  
5.   Tilla Farnes Hennum NORNorway  NOR  11:05:00   9:03 (5)  15:26 (5)  15:36  
6.   Nina Kuklina RUSRussian Federation  RUS  10:41:00   9:05 (6)  15:38 (7)  15:47  
6.   Anastasiia Sopova RUSRussian Federation  RUS  10:47:00   9:06 (7)  15:36 (6)  15:47  
8.   Aleksandra Rusakova RUSRussian Federation  RUS  10:59:00   9:34 (9)  15:51 (8)  16:00  
9.   Doris Kudre ESTEstonia  EST  11:02:00   9:18 (8)  15:54 (9)  16:04  
10.   Klara Yngvesson SWESweden  SWE  11:04:00   10:04 (15)  16:11 (10)  16:21  
11.   Sofia Westin SWESweden  SWE  10:54:00   10:02 (13)  16:15 (11)  16:25  
12.   Daria Shupikova RUSRussian Federation  RUS  10:37:00   9:47 (10)  16:23 (12)  16:32  
13.   Henna Pylvanainen FINFinland  FIN  10:34:00   10:01 (12)  16:32 (13)  16:41  
14.   Maiju Kovanen FINFinland  FIN  10:52:00   10:28 (19)  16:36 (14)  16:45  
15.   Synne Strand NORNorway  NOR  10:40:00   10:14 (16)  16:43 (15)  16:52  
16.   Epp Paalberg ESTEstonia  EST  10:32:00   10:03 (14)  16:46 (16)  16:55  
17.   Jonne Rooma ESTEstonia  EST  10:51:00   10:53 (20)  17:38 (17)  17:47  
18.   Elin Lundgren SWESweden  SWE  10:31:00   11:05 (23)  17:42 (18)  17:52  
19.   Anniken Eriksrud Karlsen NORNorway  NOR  10:45:00   11:03 (22)  17:43 (19)  17:53  
20.   Sarah Persson SWESweden  SWE  10:44:00   9:57 (11)  17:52 (21)  18:01  
20.   Marketa Firesova CZECzech Republic  CZE  10:49:00   10:14 (16)  17:50 (20)  18:01  
22.   Elsa Andersson SWESweden  SWE  10:36:00   10:20 (18)  18:02 (22)  18:11  
23.   Satu Tuomisto FINFinland  FIN  10:39:00   11:34 (24)  18:06 (23)  18:16  
24.   Anne Willkommen Eiken NORNorway  NOR  10:53:00   11:01 (21)  18:10 (24)  18:20  
25.   Gabriella Gustafsson SWESweden  SWE  10:46:00   12:16 (28)  18:49 (25)  19:00  
26.   Heidi Therese Wiest NORNorway  NOR  10:38:00   11:37 (25)  19:09 (26)  19:20  
27.   Karolina Sakalauskaite LTULithuania  LTU  10:55:00   12:15 (27)  19:30 (27)  19:41  
28.   Migle Susinskaite LTULithuania  LTU  10:42:00   12:02 (26)  19:47 (28)  19:57  
29.   Veronika Kubinova CZECzech Republic  CZE  10:56:00   12:54 (30)  19:50 (29)  20:01  
30.   Hana Horvatova CZECzech Republic  CZE  10:30:00   12:31 (29)  21:17 (30)  21:29  
31.   Vilma Alberinga LATLatvia  LAT  11:01:00   16:00 (31)  24:43 (31)  24:55  
32.   Milla Tarnopolosky CANCanada  CAN  10:50:00   18:05 (32)  26:29 (32)  26:39  
33.   Bohdana Shmyrko UKRUkraine  UKR  10:48:00   27:52 (33)  38:35 (33)  38:47  
   Victoria Haestad Bjornstad NORNorway  NOR  10:33:00         disk  
   Maria Glushkova RUSRussian Federation  RUS  10:35:00         disk  
   Kaisa Rooba ESTEstonia  EST  10:58:00         disk  
   Liudmyla Rybchenko UKRUkraine  UKR  11:00:00         bröt  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English