EYSOC ja JWSOC sprint, 8.2.2017, Imatra-Finland

Women 17

Smart Follow

          Starttid Mellantid
2,9 km
Mål
3,0 km
 
1.   Lea Widmer SUISwitzerland  SUI  10:55:00   10:59 (1)  11:08  
2.   Veronika Kalinina RUSRussian Federation  RUS  10:58:00   11:10 (2)  11:19  
3.   Siiri Saalo FINFinland  FIN  10:57:00   11:32 (3)  11:40  
4.   Olesia Riazanova RUSRussian Federation  RUS  10:41:00   11:52 (4)  12:02  
5.   Delia Giezendanner SUISwitzerland  SUI  10:42:00   12:00 (5)  12:10  
5.   Sanni Oikkonen FINFinland  FIN  11:00:00   12:01 (6)  12:10  
7.   Varvara Ermolaeva RUSRussian Federation  RUS  10:51:00   12:14 (7)  12:23  
8.   Polina Nikanorova RUSRussian Federation  RUS  11:04:00   12:17 (8)  12:29  
9.   Zoya Chernykh RUSRussian Federation  RUS  10:31:00   12:23 (9)  12:32  
10.   Judita Traubaite LTULithuania  LTU  11:02:00   12:23 (9)  12:33  
10.   Eliane Deininger SUISwitzerland  SUI  11:07:00   12:23 (9)  12:33  
12.   Venla Taulavuori FINFinland  FIN  10:46:00   12:30 (12)  12:41  
13.   Daria Serebriakova RUSRussian Federation  RUS  10:36:00   12:36 (13)  12:46  
14.   Maria Hoskari FINFinland  FIN  10:32:00   12:49 (14)  12:59  
15.   Elin Schagerstrom SWESweden  SWE  10:56:00   12:54 (15)  13:03  
16.   Anezka Hlavacova CZECzech Republic  CZE  11:05:00   13:11 (16)  13:23  
17.   Elizabete Locmele LATLatvia  LAT  10:54:00   13:23 (17)  13:33  
18.   Andreya Dyaksova BULBulgaria  BUL  11:03:00   13:28 (18)  13:37  
19.   Arta Renate Rulle LATLatvia  LAT  11:01:00   13:37 (19)  13:47  
20.   Regina Tokarova CZECzech Republic  CZE  10:50:00   13:52 (20)  14:03  
21.   Juste Umbrasaite LTULithuania  LTU  10:43:00   13:55 (21)  14:05  
21.   Anna Emilija Suta LATLatvia  LAT  10:48:00   13:56 (23)  14:05  
23.   Mari Linnus ESTEstonia  EST  10:53:00   13:55 (21)  14:08  
24.   Natalja Niggli SUISwitzerland  SUI  10:44:00   14:08 (24)  14:19  
25.   Evangelina Dyaksova BULBulgaria  BUL  11:06:00   14:28 (25)  14:37  
26.   Evangelina Simeonova BULBulgaria  BUL  10:39:00   14:29 (26)  14:42  
27.   Pia Buchholz GERGermany  GER  10:45:00   14:46 (27)  14:57  
28.   Flurina Mueller SUISwitzerland  SUI  10:34:00   14:49 (28)  15:00  
29.   Monika Baduna LATLatvia  LAT  10:40:00   14:54 (29)  15:03  
30.   Emelie Brudin SWESweden  SWE  10:52:00   15:16 (30)  15:26  
31.   Julia Wanner SWESweden  SWE  10:47:00   15:49 (31)  16:00  
32.   Elina Skopane LATLatvia  LAT  10:33:00   15:57 (32)  16:09  
33.   Kalina Nedyalkova BULBulgaria  BUL  10:30:00   16:13 (33)  16:25  
34.   Anna Lueger AUTAustria  AUT  10:59:00   16:35 (34)  16:48  
35.   Rozalie Kucharova CZECzech Republic  CZE  10:37:00   17:01 (35)  17:11  
36.   Teresa Vesely AUTAustria  AUT  10:49:00   17:36 (36)  17:49  
37.   Julia Gunnarsson SWESweden  SWE  10:35:00   22:09 (37)  22:18  
38.   Kikyo Watanabe JPNJapan  JPN  10:38:00   24:06 (38)  24:21  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English