Grano Games 2017

H21A 3. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
5,0 km
Mål
5,1 km
 
1.   Jarno Parkkinen Koovee  FIN  11:16:00   33:31 (1)  33:58  
2.   Samu Heiska Vehkalahden Veikot  FIN  10:20:00   33:52 (2)  34:12  
3.   Henrik Väisänen MS Parma  FIN  10:36:00   35:02 (3)  35:25  
4.   Vladislav Malyshev Espoon Suunta  RUS  10:22:00   35:43 (4)  36:07  
5.   Rinat Gabitov Espoon Suunta  RUS  11:06:00   35:57 (5)  36:22  
6.   Henri Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:34:00   37:08 (6)  37:35  
7.   Anton Bordiukov Russia  10:00:00   37:42 (7)  38:07  
8.   Petja Pöyhönen Rastikarhut  FIN  10:46:00   37:46 (8)  38:10  
9.   Roman Efimov Hiisirasti  RUS  11:20:00   38:38 (9)  39:05  
10.   Igor Popov Hiisirasti  RUS  10:08:00   38:56 (10)  39:20  
11.   Tuukka Jurvakainen Vaajakosken Terä  FIN  10:14:00   39:28 (11)  39:52  
12.   Petteri Laitinen Kangasala SK  FIN  10:54:00   40:39 (12)  41:06  
13.   Lauri Valkonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:12:00   41:08 (13)  41:42  
14.   Lauri Linnainmaa Koovee  FIN  10:48:00   41:44 (14)  42:10  
15.   Aaro Ruohola MS Parma  FIN  11:22:00   42:58 (15)  43:23  
16.   Nitsan Yasur Koovee  ISR  10:52:00   43:16 (16)  43:47  
17.   Roope Koskinen Kalevan Rasti  FIN  10:18:00   44:17 (17)  44:45  
18.   Marvin Goericke Germany  10:10:00   44:56 (18)  45:30  
19.   Justus Laitinen Koovee  FIN  11:02:00   46:43 (19)  47:11  
20.   Jere Kommio Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:04:00   47:10 (20)  47:35  
21.   Jarkko Lauronen Laihian Luja  FIN  10:32:00   47:40 (21)  48:10  
22.   Petri Annila Koovee  FIN  10:24:00   47:47 (22)  48:21  
23.   Ville-Veikko Nurminen Suosmeren Salpa  FIN  11:00:00   48:23 (23)  48:46  
24.   Tuukka Senttula Suunta Jyväskylä  FIN  10:30:00      50:04  
25.   Tomi Lehtola Koovee  FIN  10:42:00   50:48 (24)  51:09  
26.   Josef Neumann Germany  10:40:00   51:02 (25)  51:30  
27.   Will Critchley Vaajakosken Terä  CAN  10:58:00   51:34 (26)  52:09  
28.   Janne Virkki Keuruun Kisailijat  FIN  11:10:00   52:52 (27)  53:22  
29.   Ville Jokela Suunta-Sepot  FIN  11:04:00   54:04 (28)  54:33  
30.   Tomas Snellman Rasti-Lukko  FIN  10:02:00   55:46 (29)  56:12  
31.   Mikko Kemppinen Lahden Taimi  FIN  10:44:00   56:28 (30)  57:01  
32.   Antti Alppi Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:38:00   56:42 (31)  57:12  
33.   Ilya Sedykh Raja-Karjalan Suunnistajat  RUS  10:50:00   56:58 (32)  57:31  
34.   Olli-Petteri Hirvonen Rastivarsat  FIN  10:56:00   59:42 (33)  1:00:09  
35.   Jarrah Day Tampereen Pyrintö  AUS  11:18:00      1:00:19  
   Veli-Pekka Kuutti Espoon Akilles  FIN        ej startad  
   Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN        ej startad  
   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Jyri Korhonen Valkeakosken Haka  FIN        ej startad  
   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN        ej startad  
   Lauri Lindberg Hauhon Sisu  FIN        ej startad  
   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN        ej startad  
   Juha Lassila Vetelin Urheilijat  FIN        ej startad  
   Jukka Hemminki Rasti-Jussit  FIN        ej startad  
   Eetu Savolainen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Petri Ikävalko Kangasala SK  FIN        ej startad  
   Lauri Oikarinen Vaajakosken Terä  FIN        ej startad  
   Juho-Veikko Hytönen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä  FIN        ej startad  
   Tero Linnainmaa Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Jarkko Liuha Kangasala SK  FIN        ej startad  
   Samuel Vainiomäki Pellon Ponsi  FIN        ej startad  
   Panu Teittinen Kangasala SK  FIN        ej startad  
   Ilkka Nurminen Helsingin Suunnistajat  FIN        ej startad  
   Ville Parkkinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Iivo Kotamäki Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Lauri Vuorinen Vehkalahden Veikot  FIN        ej startad  
   Tomi Närvä Hiidenkiertäjät  FIN        ej startad  
   Petteri Muukkonen Trian  FIN        ej startad  
   Juha Luoma Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Vesa Ylis-Junttila Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN        ej startad  
   Jussi Kauppinen Asikkalan Raikas  FIN        ej startad  
   Jussi Nurminen Valkeakosken Haka  FIN        ej startad  
   Oula Järvensivu Oriveden Ponnistus  FIN        ej startad  
   Mikko Sipilä Kangasala SK  FIN        ej startad  
   Santeri Sainio Kangasala SK  FIN        ej startad  
   Ville Tuomala Rastivarsat  FIN        ej startad  
   Jooseppi Kalliokoski Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Ross Morrison Rajamäen Rykmentti  NZL        ej startad  
   Antti Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN        ej startad  
   Robert Amper Koovee  FIN        ej startad  
   Tuomo Kivelä Kangasala SK  FIN        ej startad  
   Ari-Pekka Joensuu Lapuan Virkiä  FIN        ej startad  
   Ville Vierimaa Espoon Akilles  FIN        ej startad  
   Markku Elo Angelniemen Ankkuri  FIN        ej startad  
   Tuomas Kotro Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Heikki Pesola UNO  FIN        ej startad  
   Tatu Leirimaa Rastivarsat  FIN        ej startad  
   Tuomas Kari Angelniemen Ankkuri  FIN        ej startad  
   Jarkko Laine Tampereen Pyrintö  FIN  10:06:00      ej startad  
   Mikko Knuuttila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:12:00      ej startad  
   Juuso Kattelus Auran Vannas  FIN  10:16:00      ej startad  
   Felix Späth Germany  10:26:00      ej startad  
   Mikko Hölli Kangasala SK  FIN  11:08:00      ej startad  
   Antti Rantala Kangasala SK  FIN  11:14:00      ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English