Grano Games 2017

H21A 2. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
10,2 km
Mål
10,3 km
 
1.   Eetu Savolainen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:14:00   1:09:20 (1)  1:09:57  
2.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:38:00   1:10:44 (2)  1:11:14  
3.   Samu Heiska Vehkalahden Veikot  FIN  13:04:00   1:11:18 (3)  1:11:42  
4.   Vladislav Malyshev Espoon Suunta  RUS  13:22:00   1:11:30 (4)  1:11:53  
5.   Tero Linnainmaa Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:52:00   1:12:31 (5)  1:12:57  
6.   Petteri Muukkonen Trian  FIN  12:38:00   1:13:15 (6)  1:13:39  
7.   Rinat Gabitov Espoon Suunta  RUS  13:10:00   1:13:22 (7)  1:13:59  
8.   Henrik Väisänen MS Parma  FIN  13:48:00   1:14:26 (8)  1:14:51  
9.   Tomi Närvä Hiidenkiertäjät  FIN  12:46:00   1:15:03 (9)  1:15:28  
10.   Igor Popov Hiisirasti  RUS  13:00:00   1:15:05 (10)  1:15:29  
11.   Tuomas Kotro Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:34:00   1:15:08 (11)  1:15:31  
12.   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä  FIN  13:32:00   1:16:38 (12)  1:17:06  
13.   Lauri Oikarinen Vaajakosken Terä  FIN  13:18:00   1:18:02 (13)  1:18:30  
14.   Mikko Hölli Kangasala SK  FIN  12:32:00   1:19:14 (14)  1:19:44  
15.   Juha Luoma Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:40:00   1:19:48 (15)  1:20:12  
16.   Anton Bordiukov Russia  13:12:00   1:20:35 (16)  1:21:05  
17.   Ville Parkkinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:02:00   1:20:40 (17)  1:21:07  
18.   Petri Ikävalko Kangasala SK  FIN  12:04:00   1:22:24 (18)  1:22:52  
19.   Jooseppi Kalliokoski Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:30:00   1:22:56 (19)  1:23:28  
20.   Roman Efimov Hiisirasti  RUS  12:22:00   1:23:59 (20)  1:24:26  
21.   Nitsan Yasur Koovee  ISR  12:26:00   1:24:08 (21)  1:24:35  
22.   Jarkko Liuha Kangasala SK  FIN  12:48:00   1:24:19 (22)  1:25:03  
23.   Mikko Sipilä Kangasala SK  FIN  12:24:00   1:24:45 (23)  1:25:14  
24.   Santeri Sainio Kangasala SK  FIN  12:20:00   1:24:46 (24)  1:25:16  
25.   Tuukka Jurvakainen Vaajakosken Terä  FIN  13:40:00   1:24:56 (25)  1:25:22  
26.   Henri Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:36:00   1:25:12 (26)  1:25:41  
27.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN  12:42:00   1:25:27 (27)  1:25:52  
28.   Juho-Veikko Hytönen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:24:00   1:25:50 (28)  1:26:21  
29.   Aaro Ruohola MS Parma  FIN  12:44:00   1:26:51 (29)  1:27:23  
30.   Panu Teittinen Kangasala SK  FIN  12:52:00   1:27:14 (30)  1:27:47  
31.   Petja Pöyhönen Rastikarhut  FIN  13:44:00   1:28:28 (31)  1:29:01  
32.   Marvin Goericke Germany  13:54:00   1:29:00 (32)  1:29:29  
33.   Josef Neumann Germany  13:20:00   1:33:17 (33)  1:33:47  
34.   Samuel Vainiomäki Pellon Ponsi  FIN  13:06:00   1:36:59 (34)  1:37:33  
35.   Jussi Nurminen Valkeakosken Haka  FIN  13:16:00   1:37:23 (35)  1:37:53  
36.   Tomi Lehtola Koovee  FIN  13:28:00   1:39:33 (36)  1:40:03  
37.   Felix Späth Germany  12:54:00   1:41:12 (37)  1:41:52  
38.   Jarrah Day Tampereen Pyrintö  AUS  12:14:00      1:46:25  
39.   Justus Laitinen Koovee  FIN  12:00:00   1:46:31 (38)  1:47:04  
40.   Ilya Sedykh Raja-Karjalan Suunnistajat  RUS  13:36:00   1:46:58 (39)  1:47:31  
41.   Juuso Kattelus Auran Vannas  FIN  12:58:00   1:48:02 (40)  1:48:36  
42.   Tuomo Kivelä Kangasala SK  FIN  12:12:00   1:51:20 (41)  1:51:52  
43.   Ville Jokela Suunta-Sepot  FIN  13:08:00   1:54:00 (42)  1:54:30  
44.   Juha Lassila Vetelin Urheilijat  FIN  12:18:00   1:56:48 (43)  1:57:26  
45.   Heikki Pesola UNO  FIN  12:08:00   1:58:51 (44)  1:59:24  
46.   Jussi Kauppinen Asikkalan Raikas  FIN  13:46:00   1:59:11 (45)  1:59:47  
47.   Ville Tuomala Rastivarsat  FIN  13:26:00   2:00:22 (46)  2:00:48  
48.   Mikko Kemppinen Lahden Taimi  FIN  12:06:00   2:01:01 (47)  2:01:34  
49.   Oula Järvensivu Oriveden Ponnistus  FIN  13:42:00   2:14:21 (48)  2:14:44  
   Roope Koskinen Kalevan Rasti  FIN        ej startad  
   Vesa Ylis-Junttila Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN        ej startad  
   Ville-Veikko Nurminen Suosmeren Salpa  FIN        ej startad  
   Lauri Lindberg Hauhon Sisu  FIN        ej startad  
   Petteri Laitinen Kangasala SK  FIN        ej startad  
   Jukka Hemminki Rasti-Jussit  FIN        ej startad  
   Petri Annila Koovee  FIN        ej startad  
   Lauri Valkonen Lahden Suunnistajat-37  FIN        ej startad  
   Jarno Parkkinen Koovee  FIN        ej startad  
   Olli-Petteri Hirvonen Rastivarsat  FIN        ej startad  
   Ilkka Nurminen Helsingin Suunnistajat  FIN        ej startad  
   Jarkko Laine Tampereen Pyrintö  FIN        ej startad  
   Markku Elo Angelniemen Ankkuri  FIN        ej startad  
   Veli-Pekka Kuutti Espoon Akilles  FIN        ej startad  
   Lauri Vuorinen Vehkalahden Veikot  FIN        ej startad  
   Tomas Snellman Rasti-Lukko  FIN        ej startad  
   Jarkko Lauronen Laihian Luja  FIN        ej startad  
   Ross Morrison Rajamäen Rykmentti  NZL        ej startad  
   Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN        ej startad  
   Will Critchley Vaajakosken Terä  CAN        ej startad  
   Jere Kommio Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN        ej startad  
   Janne Virkki Keuruun Kisailijat  FIN        ej startad  
   Antti Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN        ej startad  
   Antti Alppi Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Lauri Linnainmaa Koovee  FIN        ej startad  
   Jarkko Huovila Tampereen Pyrintö  FIN        ej startad  
   Ville Vierimaa Espoon Akilles  FIN        ej startad  
   Ari-Pekka Joensuu Lapuan Virkiä  FIN  12:02:00      ej startad  
   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN  12:16:00      ej startad  
   Antti Rantala Kangasala SK  FIN  12:28:00      ej startad  
   Tatu Leirimaa Rastivarsat  FIN  12:34:00      disk  
   Robert Amper Koovee  FIN  12:50:00      ej startad  
   Mikko Knuuttila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:56:00      bröt  
   Iivo Kotamäki Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:30:00      bröt  
   Jyri Korhonen Valkeakosken Haka  FIN  13:50:00      ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English