Grano Games 2017

H21A 1. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
3,64 km
Mål
3,70 km
 
1.   Igor Popov Hiisirasti  RUS  19:32:00   15:04 (1)  15:19  
2.   Felix Späth Germany  19:28:00   15:39 (2)  15:52  
3.   Ross Morrison Rajamäen Rykmentti  NZL  19:22:00   16:01 (4)  16:14  
4.   Marvin Goericke Germany  19:11:00   16:00 (3)  16:15  
5.   Tuomas Kari Angelniemen Ankkuri  FIN  19:18:00   16:14 (5)  16:28  
6.   Nitsan Yasur Koovee  ISR  19:35:00   16:41 (6)  16:55  
7.   Will Critchley Vaajakosken Terä  CAN  19:06:00   16:43 (7)  16:57  
8.   Tuukka Jurvakainen Vaajakosken Terä  FIN  19:15:00   16:47 (8)  17:00  
8.   Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN  19:31:00   16:47 (8)  17:00  
10.   Roman Efimov Hiisirasti  RUS  19:16:00   17:21 (10)  17:36  
11.   Petteri Muukkonen Trian  FIN  19:24:00   17:24 (11)  17:38  
12.   Petja Pöyhönen Rastikarhut  FIN  19:02:00   17:24 (11)  17:39  
13.   Mikko Hölli Kangasala SK  FIN  19:21:00   17:41 (13)  17:56  
14.   Jarkko Laine Tampereen Pyrintö  FIN  19:33:00   17:47 (14)  18:02  
15.   Veli-Pekka Kuutti Espoon Akilles  FIN  19:13:00   17:51 (15)  18:05  
16.   Juho-Veikko Hytönen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  19:25:00   17:54 (16)  18:07  
17.   Matti Alonen Suunta Jyväskylä  FIN  19:30:00   18:03 (17)  18:18  
18.   Aaro Ruohola MS Parma  FIN  19:07:00   18:17 (18)  18:31  
19.   Lauri Vuorinen Vehkalahden Veikot  FIN  19:17:00   18:21 (19)  18:38  
20.   Markku Elo Angelniemen Ankkuri  FIN  19:00:00   18:31 (21)  18:44  
21.   Tomas Snellman Rasti-Lukko  FIN  19:12:00   18:30 (20)  18:45  
22.   Roope Koskinen Kalevan Rasti  FIN  19:14:00   18:35 (22)  18:48  
23.   Lauri Valkonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  19:04:00   18:40 (23)  18:55  
24.   Ilkka Nurminen Helsingin Suunnistajat  FIN  19:19:00   18:42 (24)  18:58  
25.   Jyri Korhonen Valkeakosken Haka  FIN  19:03:00   18:52 (25)  19:05  
26.   Jarkko Lauronen Laihian Luja  FIN  19:05:00   19:41 (26)  19:55  
27.   Tuukka Senttula Suunta Jyväskylä  FIN  19:37:00   19:41 (26)  19:56  
28.   Ville Vierimaa Espoon Akilles  FIN  19:29:00   19:48 (28)  20:01  
29.   Jarrah Day Tampereen Pyrintö  AUS  19:26:00      20:03  
30.   Antti Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  19:09:00   19:55 (29)  20:11  
31.   Petri Annila Koovee  FIN  19:27:00   19:59 (30)  20:17  
32.   Jukka Hemminki Rasti-Jussit  FIN  19:23:00   20:02 (31)  20:18  
33.   Vesa Ylis-Junttila Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  19:36:00   20:18 (32)  20:33  
34.   Ville-Veikko Nurminen Suosmeren Salpa  FIN  19:34:00   20:30 (33)  20:42  
35.   Justus Laitinen Koovee  FIN  19:39:00   20:38 (34)  20:53  
36.   Tomi Lehtola Koovee  FIN  19:08:00   20:50 (35)  21:05  
37.   Mikko Kemppinen Lahden Taimi  FIN  19:38:00   21:43 (36)  22:00  
38.   Robert Amper Koovee  FIN  19:01:00   23:59 (37)  24:13  
39.   Lauri Lindberg Hauhon Sisu  FIN  19:10:00   24:25 (38)  24:40  
   Janne Virkki Keuruun Kisailijat  FIN        ej startad  
   Antti Rantala Kangasala SK  FIN        ej startad  
   Jooseppi Kalliokoski Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Mikko Sipilä Kangasala SK  FIN        ej startad  
   Tuomo Kivelä Kangasala SK  FIN        ej startad  
   Ville Tuomala Rastivarsat  FIN        ej startad  
   Ville Jokela Suunta-Sepot  FIN        ej startad  
   Santeri Sainio Kangasala SK  FIN        ej startad  
   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN        ej startad  
   Anssi Huostila Tampereen Pyrintö  FIN        ej startad  
   Henri Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Samuel Vainiomäki Pellon Ponsi  FIN        ej startad  
   Henrik Väisänen MS Parma  FIN        ej startad  
   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Ilya Sedykh Raja-Karjalan Suunnistajat  RUS        ej startad  
   Lauri Linnainmaa Koovee  FIN        ej startad  
   Oula Järvensivu Oriveden Ponnistus  FIN        ej startad  
   Tero Linnainmaa Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Jarno Parkkinen Koovee  FIN        ej startad  
   Jarkko Liuha Kangasala SK  FIN        ej startad  
   Eetu Savolainen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Juuso Kattelus Auran Vannas  FIN        ej startad  
   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN        ej startad  
   Rinat Gabitov Espoon Suunta  RUS        ej startad  
   Antti Alppi Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Petri Ikävalko Kangasala SK  FIN        ej startad  
   Iivo Kotamäki Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Ville Parkkinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Tomi Närvä Hiidenkiertäjät  FIN        ej startad  
   Juha Luoma Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Jere Kommio Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN        ej startad  
   Juha Lassila Vetelin Urheilijat  FIN        ej startad  
   Samu Heiska Vehkalahden Veikot  FIN        ej startad  
   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä  FIN        ej startad  
   Lauri Oikarinen Vaajakosken Terä  FIN        ej startad  
   Mikko Knuuttila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Josef Neumann Germany        ej startad  
   Jussi Kauppinen Asikkalan Raikas  FIN        ej startad  
   Jarkko Huovila Tampereen Pyrintö  FIN        ej startad  
   Panu Teittinen Kangasala SK  FIN        ej startad  
   Jussi Nurminen Valkeakosken Haka  FIN        ej startad  
   Tatu Leirimaa Rastivarsat  FIN        ej startad  
   Heikki Pesola UNO  FIN        ej startad  
   Tuomas Kotro Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Ari-Pekka Joensuu Lapuan Virkiä  FIN        ej startad  
   Petteri Laitinen Kangasala SK  FIN        ej startad  
   Anton Bordiukov Russia        ej startad  
   Olli-Petteri Hirvonen Rastivarsat  FIN        ej startad  
   Vladislav Malyshev Espoon Suunta  RUS  19:20:00      disk  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English