Grano Games 2017

H16E 1. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
3,1 km
Mellantid
3,30 km
Mål
3,36 km
 
1.   Lauri Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  19:46:00   15:02 (1)  15:57 (1)  16:11  
2.   Aarni Ronkainen Jämsän Retki-Veikot  FIN  19:45:00   15:08 (2)  16:06 (2)  16:20  
3.   Topias Arola Paimion Rasti  FIN  19:39:00   15:25 (3)  16:20 (3)  16:34  
4.   Touko Seppä Turun Suunnistajat  FIN  19:41:00   15:28 (4)  16:25 (4)  16:38  
5.   Samuli Peltola Keuruun Kisailijat  FIN  19:49:00   15:38 (5)  16:35 (5)  16:48  
6.   Kristian Salo Trian  FIN  19:21:00   15:40 (6)  16:39 (6)  16:54  
7.   Leo Matinheikki Tampereen Pyrintö  FIN  19:44:00   15:57 (7)  16:53 (7)  17:06  
8.   Paavo Heinonen Helsingin Suunnistajat  FIN  18:56:00   16:06 (8)  17:04 (8)  17:18  
9.   Oskari Lepistö MS Parma  FIN  19:36:00   16:15 (9)  17:10 (9)  17:23  
10.   Akseli Julkunen Tampereen Pyrintö  FIN  19:12:00   16:37 (11)  17:36 (10)  17:51  
11.   Ilari Haltia Rajamäen Rykmentti  FIN  19:33:00   16:40 (12)  17:39 (11)  17:52  
12.   Ilmari Aho Valkeakosken Haka  FIN  19:11:00   16:42 (13)  17:40 (12)  17:55  
13.   Emil Laaksonen Espoon Suunta  FIN  19:48:00   16:33 (10)  17:42 (13)  17:58  
14.   Tommi Valkolehto Rasti-Nokia  FIN  19:24:00   16:43 (14)  17:45 (14)  18:00  
15.   Jonny Donner OK77  FIN  19:40:00   16:52 (15)  17:52 (15)  18:06  
16.   Riku Gröhn Hollolan Urheilijat -46  FIN  19:03:00   17:00 (16)  17:59 (16)  18:14  
17.   Niilo Syrjälä Lounais-Hämeen Rasti  FIN  19:43:00   17:09 (17)  18:09 (17)  18:25  
18.   Samuli Rousku MS Parma  FIN  19:02:00   17:22 (18)  18:23 (18)  18:36  
19.   Kristian Boström Lynx  FIN  19:10:00   17:30 (19)  18:31 (19)  18:45  
19.   Topias Uusitalo Espoon Suunta  FIN  19:23:00   17:35 (21)  18:32 (21)  18:45  
21.   Atte Ikola Helsingin Suunnistajat  FIN  19:37:00   17:30 (19)  18:31 (19)  18:46  
22.   Eemeli Kokkonen Kajaanin Suunnistajat  FIN  19:27:00   17:39 (22)  18:42 (22)  18:56  
23.   Olli Tiainen Espoon Suunta  FIN  19:13:00   17:40 (23)  18:45 (23)  19:00  
24.   Juho Hiltunen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  19:05:00   17:41 (24)  18:45 (23)  19:01  
25.   Iivari Willman Rastikarhut  FIN  18:55:00   17:47 (25)  18:49 (25)  19:04  
26.   Matias Lautamäki Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  19:30:00   18:05 (26)  19:02 (26)  19:17  
27.   Jasper Alajoutsi Koovee  FIN  19:26:00   18:05 (26)  19:08 (27)  19:23  
28.   Olli Koivumäki Kokkolan Suunnistajat  FIN  19:14:00   18:15 (29)  19:15 (28)  19:30  
29.   Alex Virtala Pargas IF  FIN  19:34:00   18:12 (28)  19:18 (29)  19:35  
30.   Eemil Koskinen Rasti-Nokia  FIN  19:01:00   18:15 (29)  19:22 (30)  19:37  
31.   Kalle Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  18:58:00   18:28 (31)  19:26 (31)  19:39  
32.   Hannu Malinen Kuhmon Peurat  FIN  18:57:00   18:32 (32)  19:38 (32)  19:53  
33.   Joona Nolvi Rastikarhut  FIN  19:22:00   18:39 (33)  19:41 (33)  19:56  
34.   Pietu Jutila Rastikarhut  FIN  19:06:00   18:46 (35)  19:44 (35)  19:57  
35.   Akseli Konttila Tampereen Pyrintö  FIN  19:42:00   18:39 (33)  19:42 (34)  20:00  
36.   Vertti Laitinen Koovee  FIN  19:47:00   18:47 (36)  19:52 (36)  20:08  
37.   Olli Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  19:09:00   18:51 (37)  19:53 (37)  20:09  
38.   Seeti Salonen Valkeakosken Haka  FIN  19:29:00   18:57 (38)  20:00 (38)  20:15  
39.   Henrik Hihnala Koovee  FIN  18:53:00   19:08 (40)  20:06 (39)  20:20  
40.   Jarkko Rantoja Paimion Rasti  FIN  19:35:00   18:58 (39)  20:15 (40)  20:38  
41.   Vili Olkkonen Kangasala SK  FIN  19:04:00   19:31 (42)  20:28 (41)  20:40  
42.   Lauri Puupponen Espoon Suunta  FIN  19:25:00   19:18 (41)  20:30 (42)  20:47  
43.   Juho Nieminen Tampereen Pyrintö  FIN  18:54:00   19:46 (43)  20:51 (43)  21:06  
43.   Rasmus Mäkipää Rasti-Nokia  FIN  19:07:00   19:50 (45)  20:51 (43)  21:06  
45.   Robin Udell Solf IK  FIN  19:00:00   19:49 (44)  20:55 (45)  21:09  
46.   Mikko Määttälä Espoon Suunta  FIN  19:15:00   19:55 (46)  21:03 (46)  21:19  
47.   Oskari Aumo Kalvolan Keihäs  FIN  19:19:00   20:29 (48)  21:31 (48)  21:46  
48.   Antti Sorsa Espoon Suunta  FIN  19:20:00   20:23 (47)  21:30 (47)  21:47  
49.   Pyry Willman Rastikarhut  FIN  19:50:00   20:46 (49)  21:44 (49)  22:00  
50.   Miro Talvitie Rasti-Nokia  FIN  19:31:00   22:25 (50)  23:30 (50)  23:44  
51.   Veeti Pellinen Joutsenon Kullervo  FIN  18:59:00   23:39 (51)  24:58 (51)  25:17  
52.   Juuso Viskari Hiidenkiertäjät  FIN  19:38:00   24:20 (52)  25:51 (52)  26:17  
   Anton Hamppu Helsingin Suunnistajat  FIN           ej startad  
   Aleksi Lohtander Rasti-Lukko  FIN           ej startad  
   Valtteri Lahti Rastikarhut  FIN           ej startad  
   Oskar Haapala Espoon Suunta  FIN           ej startad  
   Mitri Lerssi Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN           ej startad  
   Valtteri Heinimaa Kangasala SK  FIN           ej startad  
   Juho Kangas Lapuan Virkiä  FIN           ej startad  
   Jyri Huhtala Mäntän Seudun Eräpirkat  FIN           ej startad  
   Klaus Haanpää Paimion Rasti  FIN           ej startad  
   Eerik Aaltio Valkeakosken Haka  FIN           ej startad  
   Aleksi Karttila MS Parma  FIN           ej startad  
   Lauri Naskali Kyrös-Rasti  FIN           ej startad  
   Aapo Pasanen Rasti-Jussit  FIN           ej startad  
   Markus Sojakka Helsingin Suunnistajat  FIN           ej startad  
   Vilhelm Toivonen Kangasala SK  FIN  19:08:00         ej startad  
   Timi Niemensivu Rasti-Lukko  FIN  19:16:00         ej startad  
   Sami Raitola Espoon Suunta  FIN  19:17:00         disk  
   Juho Koivisto Lapuan Virkiä  FIN  19:18:00         ej startad  
   Emil Piippo Kangasala SK  FIN  19:28:00         ej startad  
   Valtteri Kankainen Sotkamon Jymy  FIN  19:32:00         ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English