Grano Games 2017

D17-20E 3. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
2,1 km
Mellantid
3,6 km
Mål
3,7 km
 
1.   Veera Klemettinen Suunta Jyväskylä  FIN  12:05:00   15:54 (1)  27:49 (1)  28:14  
2.   Sofie Bachmann Switzerland  12:39:00   16:27 (3)  29:15 (2)  29:42  
3.   Inka Nurminen Jämsän Retki-Veikot  FIN  12:09:00   17:08 (5)  29:31 (3)  29:55  
4.   Amy Nymalm Pargas IF  FIN  11:41:00   17:26 (7)  29:32 (4)  29:56  
5.   Simona Aebersold Tampereen Pyrintö  SUI  12:19:00   18:17 (13)  29:32 (4)  29:59  
6.   Anni Haanpää Tampereen Pyrintö  FIN  11:39:00   16:43 (4)  29:49 (6)  30:15  
7.   Alexandra Enlund IF Femman  FIN  11:33:00   16:20 (2)  30:14 (7)  30:38  
8.   Emilia Ståhlberg Espoon Suunta  FIN  12:07:00   18:59 (21)  30:40 (8)  31:06  
9.   Heidi Plit Espoon Suunta  FIN  12:03:00   18:01 (9)  31:22 (9)  31:49  
10.   Daria Panchenko Russia  12:33:00   18:58 (20)  31:42 (10)  32:08  
11.   Jasmiina Rantala Rasti-Lukko  FIN  11:49:00   18:02 (10)  31:56 (11)  32:21  
12.   Liinu Nummela Mäntsälän Urheilijat  FIN  11:09:00   18:07 (11)  32:02 (12)  32:28  
13.   Leenukka Hanhijärvi Espoon Akilles  FIN  11:37:00   17:44 (8)  32:14 (13)  32:44  
14.   Sanni Norrbacka Lynx  FIN  11:35:00   18:34 (14)  32:17 (14)  32:45  
15.   Lotta Eerola Tampereen Pyrintö  FIN  11:47:00   17:20 (6)  32:25 (15)  32:49  
16.   Noora Koskinen Hiisirasti  FIN  11:31:00   18:10 (12)  32:56 (16)  33:23  
16.   Anu Tuomisto Vaasan Suunnistajat  FIN  12:01:00   21:58 (48)  32:58 (17)  33:23  
18.   Elisa Viholainen Suunta Jyväskylä  FIN  10:17:00   18:50 (18)  32:58 (17)  33:24  
19.   Tuuli Heikkilä Lynx  FIN  11:53:00   18:42 (15)  33:15 (19)  33:41  
20.   Anna Dvoryanskaya Russia  12:41:00   19:03 (22)  33:24 (20)  33:50  
21.   Dorothea Müller Germany  12:43:00   18:48 (16)  33:31 (21)  34:00  
22.   Anni Valtonen MS Parma  FIN  10:07:00   19:06 (24)  33:46 (22)  34:14  
23.   Juliaana Näsi SK Pohjantähti  FIN  11:11:00   19:20 (25)  34:04 (23)  34:34  
24.   Alli Haavisto Turun Suunnistajat  FIN  11:45:00   20:49 (33)  35:23 (25)  35:52  
24.   Venla Turakainen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:51:00   19:32 (26)  35:21 (24)  35:52  
26.   Ekaterina Vlasova Hiisirasti  RUS  12:29:00   19:04 (23)  35:34 (26)  36:01  
27.   Ida-Marie Cederberg Pargas IF  FIN  10:11:00   18:49 (17)  35:34 (26)  36:03  
28.   Isabel Donner OK77  FIN  10:49:00   21:01 (38)  35:51 (28)  36:19  
29.   Ella Skog Koovee  FIN  10:55:00   19:58 (28)  36:12 (29)  36:39  
30.   Jenna Tulonen Hiidenkiertäjät  FIN  11:01:00   20:25 (30)  36:18 (30)  36:44  
31.   Isabel Seeger Germany  12:21:00   19:54 (27)  36:25 (32)  36:51  
31.   Birte Friedrichs Germany  12:25:00   21:13 (41)  36:23 (31)  36:51  
33.   Maria Gorczyca Kangasala SK  POL  12:17:00   18:57 (19)  36:30 (33)  36:59  
34.   Heini Rintanen Tampereen Pyrintö  FIN  10:05:00   21:04 (40)  36:39 (35)  37:05  
35.   Janina Donner OK77  FIN  11:43:00   22:04 (50)  36:36 (34)  37:06  
36.   Amanda Strandvall IF Minken  FIN  11:03:00   20:54 (35)  36:39 (35)  37:07  
37.   Salla Pitkänen Tampereen Pyrintö  FIN  11:07:00   19:59 (29)  36:44 (37)  37:15  
38.   Anni Kivilaakso Espoon Suunta  FIN  10:43:00   20:53 (34)  36:53 (38)  37:19  
39.   Mareike Seeger Germany  12:15:00   20:54 (35)  36:53 (38)  37:20  
40.   Sonja Mellberg Vaasan Suunnistajat  FIN  10:13:00   21:46 (44)  37:22 (40)  37:53  
41.   Fia Snickars Solf IK  FIN  10:51:00   20:58 (37)  37:33 (41)  38:00  
42.   Zlata Malysheva Russia  12:37:00   22:38 (52)  37:33 (41)  38:02  
43.   Venla Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  10:19:00   20:31 (31)  37:51 (43)  38:21  
44.   Ann-Charlotte Spangenberg Germany  12:35:00   20:35 (32)  37:59 (44)  38:24  
45.   Jenny Virtala Pargas IF  FIN  11:21:00   21:57 (47)  38:20 (45)  38:50  
46.   Maiju Kovanen Suunta Jyväskylä  FIN  10:53:00   22:05 (51)  38:26 (47)  38:57  
47.   Zoe Dowling Hämeenlinnan Tarmo  AUS  12:27:00   21:54 (46)  38:25 (46)  38:58  
48.   Jonna Juva Angelniemen Ankkuri  FIN  10:41:00   22:50 (54)  38:39 (48)  39:12  
49.   Eveliina Lohikainen Rastivarsat  FIN  10:59:00   22:38 (52)  38:54 (49)  39:22  
50.   Satu Tuomisto Vaasan Suunnistajat  FIN  11:55:00   21:39 (43)  38:58 (50)  39:29  
51.   Vilma Annala Kangasala SK  FIN  11:15:00   21:50 (45)  39:01 (51)  39:30  
52.   Lotta Välkki Tampereen Pyrintö  FIN  10:37:00   21:03 (39)  39:56 (52)  40:23  
53.   Siiri Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  11:59:00   26:23 (64)  40:08 (53)  40:36  
54.   Anu Saarinen Rasti 88  FIN  10:57:00   24:27 (60)  40:15 (54)  40:42  
55.   Veera Haavisto Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:19:00   21:34 (42)  40:21 (55)  40:47  
56.   Maëlle Beauvir Tampereen Pyrintö  FRA  12:23:00   26:56 (66)     41:39  
57.   Kaisa Klemettinen Suunta Jyväskylä  FIN  11:23:00   27:12 (67)  41:35 (56)  42:10  
58.   Henna Yliluikki Angelniemen Ankkuri  FIN  10:45:00   25:46 (63)  41:52 (57)  42:24  
59.   Ilona Haapasaari Turun Suunnistajat  FIN  10:31:00   24:04 (58)  42:10 (59)  42:41  
59.   Janika Puikkonen Suunta Jyväskylä  FIN  11:05:00   23:40 (56)  42:05 (58)  42:41  
61.   Essi Roininen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:47:00   23:52 (57)  42:17 (60)  42:50  
62.   Laura Jerkku Turun Suunnistajat  FIN  10:35:00   24:54 (61)  42:29 (61)  43:01  
63.   Julia Väliheikki SK Pohjantähti  FIN  11:17:00   21:58 (48)  42:32 (62)  43:03  
64.   Kaisa Haanpää Tampereen Pyrintö  FIN  11:13:00   23:25 (55)  43:07 (63)  43:38  
65.   Anni Tanskanen Iisalmen Visa  FIN  10:03:00   24:09 (59)  45:35 (64)  46:07  
66.   Melina Avelin Tampereen Pyrintö  FIN  10:01:00   25:24 (62)  46:02 (65)  46:40  
67.   Roosa Pelkonen Rastivarsat  FIN  10:29:00   29:09 (70)  47:58 (67)  48:24  
68.   Marika Aho Suunta Jyväskylä  FIN  10:25:00   28:38 (69)  47:56 (66)  48:27  
69.   Ellen Klüser Germany  12:31:00   26:50 (65)  49:31 (68)  50:07  
70.   Riikka Haverinen Kajaanin Suunnistajat  FIN  10:21:00   28:35 (68)  49:43 (69)  50:13  
71.   Emmi Hakomäki Tampereen Pyrintö  FIN  10:23:00   31:25 (72)  50:16 (70)  50:43  
72.   Jenni Kivikko Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:27:00   32:14 (73)  51:07 (71)  51:39  
73.   Nea Koivunen Rastikarhut  FIN  11:29:00   30:33 (71)  54:08 (72)  54:41  
74.   Viivi Pellinen Joutsenon Kullervo  FIN  10:39:00   33:21 (74)  56:28 (73)  56:59  
   Anna Jasu Rasti 88  FIN           ej startad  
   Ida Sundqvist Lahden Suunnistajat-37  FIN           ej startad  
   Aino Kuusela Rastivarsat  FIN           ej startad  
   Claudia Kantola Lahden Suunnistajat-37  FIN           ej startad  
   Helmi Koli Trian  FIN           ej startad  
   Jenna Leipijärvi Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN           ej startad  
   Katariina Aumo Kalvolan Keihäs  FIN           ej startad  
   Ilona Lainio Turun Suunnistajat  FIN           ej startad  
   Julia Himilä Rajamäen Rykmentti  FIN           ej startad  
   Sara Kurth Tampereen Pyrintö  FIN           ej startad  
   Mette Nygård Kuopion Suunnistajat  FIN           ej startad  
   Ronja Kontkanen Kangasala SK  FIN  10:09:00         ej startad  
   Selja Kaartinen Angelniemen Ankkuri  FIN  10:15:00         ej startad  
   Saara Pernu Espoon Suunta  FIN  10:33:00         ej startad  
   Matilda Torrkulla IF Femman  FIN  11:25:00         ej startad  
   Krista Tuominen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:27:00         ej startad  
   Annika Matilainen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:57:00         ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English