Grano Games 2017

D17-20E 2. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
1,7 km
Mellantid
6,1 km
Mellantid
7,5 km
Mål
7,6 km
 
1.   Veera Klemettinen Suunta Jyväskylä  FIN  13:58:00   11:54 (1)  50:56 (1)  59:28 (1)  59:54  
2.   Alexandra Enlund IF Femman  FIN  14:18:00   13:37 (7)  52:10 (2)  1:00:46 (2)  1:01:12  
3.   Lotta Eerola Tampereen Pyrintö  FIN  14:36:00   13:09 (3)  52:33 (3)  1:01:48 (3)  1:02:12  
4.   Amy Nymalm Pargas IF  FIN  14:14:00   13:51 (9)  53:30 (4)  1:02:26 (4)  1:02:52  
5.   Inka Nurminen Jämsän Retki-Veikot  FIN  14:20:00   13:16 (4)  55:54 (6)  1:04:41 (5)  1:05:08  
6.   Emilia Ståhlberg Espoon Suunta  FIN  14:08:00   13:48 (8)  54:44 (5)  1:05:20 (6)  1:05:52  
7.   Anni Haanpää Tampereen Pyrintö  FIN  14:32:00   13:33 (6)  56:35 (7)  1:05:52 (7)  1:06:21  
8.   Anu Tuomisto Vaasan Suunnistajat  FIN  14:12:00   12:21 (2)  58:06 (10)  1:06:48 (8)  1:07:15  
9.   Sofie Bachmann Switzerland  12:12:00   14:58 (19)  57:56 (9)  1:07:38 (9)  1:08:09  
10.   Sanni Norrbacka Lynx  FIN  14:34:00   14:02 (10)  56:58 (8)  1:08:10 (10)  1:08:36  
11.   Anni Valtonen MS Parma  FIN  13:48:00   14:16 (12)  59:10 (11)  1:10:46 (11)  1:11:15  
12.   Heidi Plit Espoon Suunta  FIN  14:22:00   14:22 (14)  1:00:56 (12)  1:11:10 (12)  1:11:40  
13.   Alli Haavisto Turun Suunnistajat  FIN  14:10:00   14:49 (16)  1:01:32 (13)  1:11:15 (13)  1:11:46  
14.   Liinu Nummela Mäntsälän Urheilijat  FIN  13:12:00   15:05 (21)  1:02:00 (14)  1:13:02 (14)  1:13:31  
15.   Siiri Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  14:24:00   14:51 (17)  1:04:36 (17)  1:13:54 (15)  1:14:21  
16.   Tuuli Heikkilä Lynx  FIN  14:06:00   15:11 (22)  1:04:17 (16)  1:15:32 (16)  1:16:06  
17.   Satu Tuomisto Vaasan Suunnistajat  FIN  14:00:00   14:10 (11)  1:05:41 (20)  1:16:17 (17)  1:16:50  
18.   Anna Dvoryanskaya Russia  12:06:00   17:13 (38)  1:04:50 (18)  1:16:35 (18)  1:17:00  
19.   Henna Yliluikki Angelniemen Ankkuri  FIN  13:46:00   19:46 (50)  1:05:18 (19)  1:16:42 (19)  1:17:14  
20.   Dorothea Müller Germany  12:00:00   17:53 (45)  1:06:31 (23)  1:16:57 (20)  1:17:25  
21.   Elisa Viholainen Suunta Jyväskylä  FIN  12:58:00   17:00 (34)  1:06:57 (25)  1:17:28 (21)  1:17:54  
22.   Janina Donner OK77  FIN  14:16:00   14:58 (19)  1:06:00 (21)  1:17:41 (22)  1:18:14  
23.   Simona Aebersold Tampereen Pyrintö  SUI  12:14:00   13:28 (5)  1:07:23 (26)  1:17:56 (23)  1:18:30  
24.   Ann-Charlotte Spangenberg Germany  12:20:00   15:49 (25)  1:06:38 (24)  1:18:04 (25)  1:18:33  
25.   Venla Turakainen Helsingin Suunnistajat  FIN  14:28:00   14:45 (15)  1:03:12 (15)  1:17:59 (24)  1:18:35  
26.   Birte Friedrichs Germany  12:08:00   17:12 (37)  1:06:04 (22)  1:18:10 (26)  1:18:41  
27.   Isabel Seeger Germany  12:16:00   16:29 (30)  1:10:11 (27)  1:22:06 (27)  1:22:36  
28.   Jenna Tulonen Hiidenkiertäjät  FIN  12:36:00   16:59 (33)  1:10:40 (28)  1:23:18 (28)  1:23:46  
29.   Isabel Donner OK77  FIN  13:54:00   23:47 (61)  1:13:33 (33)  1:24:21 (29)  1:24:56  
30.   Maria Gorczyca Kangasala SK  POL  12:18:00   18:39 (48)  1:11:13 (29)  1:24:35 (30)  1:25:04  
31.   Anni Kivilaakso Espoon Suunta  FIN  12:56:00   17:09 (35)  1:12:19 (30)  1:25:13 (31)  1:25:43  
32.   Lotta Välkki Tampereen Pyrintö  FIN  12:44:00   17:49 (43)  1:13:16 (32)  1:25:26 (32)  1:25:52  
33.   Kaisa Klemettinen Suunta Jyväskylä  FIN  12:30:00   17:22 (40)  1:12:39 (31)  1:25:32 (33)  1:26:06  
34.   Zlata Malysheva Russia  12:10:00   15:14 (23)  1:14:13 (34)  1:26:04 (34)  1:26:35  
35.   Marika Aho Suunta Jyväskylä  FIN  13:34:00   18:20 (46)  1:14:20 (35)  1:26:09 (35)  1:26:42  
36.   Jenny Virtala Pargas IF  FIN  12:50:00   16:15 (27)  1:14:48 (37)  1:26:53 (36)  1:27:29  
37.   Ella Skog Koovee  FIN  13:52:00   16:04 (26)  1:14:20 (35)  1:27:01 (37)  1:27:30  
38.   Jonna Juva Angelniemen Ankkuri  FIN  13:36:00   22:09 (59)  1:15:21 (39)  1:27:11 (38)  1:27:47  
39.   Heini Rintanen Tampereen Pyrintö  FIN  13:24:00   15:46 (24)  1:15:14 (38)  1:29:00 (39)  1:29:29  
40.   Emmi Hakomäki Tampereen Pyrintö  FIN  13:40:00   17:23 (41)  1:16:29 (40)  1:30:04 (40)  1:30:40  
41.   Fia Snickars Solf IK  FIN  12:46:00   17:21 (39)  1:18:52 (43)  1:30:23 (41)  1:30:51  
42.   Janika Puikkonen Suunta Jyväskylä  FIN  12:54:00   17:50 (44)  1:18:15 (42)  1:32:31 (42)  1:33:07  
43.   Daria Panchenko Russia  12:22:00   20:52 (53)  1:20:52 (47)  1:32:49 (45)  1:33:18  
44.   Sonja Mellberg Vaasan Suunnistajat  FIN  13:26:00   16:15 (27)  1:20:54 (48)  1:32:48 (44)  1:33:21  
45.   Ilona Lainio Turun Suunnistajat  FIN  13:22:00   14:51 (17)  1:21:20 (49)  1:32:45 (43)  1:33:24  
46.   Zoe Dowling Hämeenlinnan Tarmo  AUS  12:02:00   21:10 (55)  1:20:01 (46)  1:33:40 (46)  1:34:15  
47.   Salla Pitkänen Tampereen Pyrintö  FIN  13:10:00   16:58 (32)  1:19:48 (44)  1:35:04 (47)  1:35:45  
48.   Julia Väliheikki SK Pohjantähti  FIN  12:34:00   20:57 (54)  1:23:18 (53)  1:35:31 (48)  1:36:04  
49.   Krista Tuominen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:38:00   19:20 (49)  1:19:53 (45)  1:36:04 (49)  1:36:42  
50.   Laura Jerkku Turun Suunnistajat  FIN  12:52:00   21:24 (56)  1:22:19 (50)  1:36:19 (50)  1:36:55  
51.   Maëlle Beauvir Tampereen Pyrintö  FRA  12:26:00   21:35 (57)  1:18:07 (41)  1:37:33 (51)  1:38:01  
52.   Jenni Kivikko Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  13:42:00   22:08 (58)  1:22:20 (51)  1:37:57 (52)  1:38:35  
53.   Mette Nygård Kuopion Suunnistajat  FIN  13:56:00   17:11 (36)  1:25:56 (54)  1:39:54 (53)  1:40:28  
54.   Eveliina Lohikainen Rastivarsat  FIN  13:30:00   18:25 (47)  1:23:04 (52)  1:40:15 (54)  1:41:00  
55.   Ekaterina Vlasova Hiisirasti  RUS  12:24:00   16:20 (29)  1:28:27 (56)  1:40:31 (55)  1:41:08  
56.   Essi Roininen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:28:00   20:49 (52)  1:28:04 (55)  1:42:21 (56)  1:43:00  
57.   Anu Saarinen Rasti 88  FIN  13:32:00   16:30 (31)  1:29:16 (57)  1:43:00 (57)  1:43:27  
58.   Jenna Leipijärvi Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:32:00   23:55 (62)  1:29:29 (58)  1:44:15 (58)  1:44:45  
59.   Juliaana Näsi SK Pohjantähti  FIN  13:08:00   14:21 (13)  1:31:20 (59)  1:44:58 (59)  1:45:30  
60.   Melina Avelin Tampereen Pyrintö  FIN  13:28:00   17:47 (42)  1:33:08 (60)  1:48:51 (60)  1:49:27  
61.   Matilda Torrkulla IF Femman  FIN  13:00:00   22:43 (60)  1:34:31 (61)  1:49:07 (61)  1:49:37  
62.   Aino Kuusela Rastivarsat  FIN  12:42:00   19:59 (51)  1:40:30 (62)  1:55:16 (62)  1:55:56  
63.   Roosa Pelkonen Rastivarsat  FIN  13:02:00   24:03 (63)  1:45:13 (63)  1:57:56 (63)  1:58:33  
   Julia Himilä Rajamäen Rykmentti  FIN              ej startad  
   Mareike Seeger Germany              ej startad  
   Nea Koivunen Rastikarhut  FIN              ej startad  
   Vilma Annala Kangasala SK  FIN              ej startad  
   Viivi Pellinen Joutsenon Kullervo  FIN              ej startad  
   Claudia Kantola Lahden Suunnistajat-37  FIN              ej startad  
   Maiju Kovanen Suunta Jyväskylä  FIN              ej startad  
   Ida Sundqvist Lahden Suunnistajat-37  FIN              ej startad  
   Anni Tanskanen Iisalmen Visa  FIN              ej startad  
   Sara Kurth Tampereen Pyrintö  FIN              ej startad  
   Ilona Haapasaari Turun Suunnistajat  FIN              ej startad  
   Saara Pernu Espoon Suunta  FIN              ej startad  
   Ellen Klüser Germany  12:04:00            disk  
   Kaisa Haanpää Tampereen Pyrintö  FIN  12:40:00            bröt  
   Amanda Strandvall IF Minken  FIN  12:48:00            disk  
   Helmi Koli Trian  FIN  13:04:00            ej startad  
   Ida-Marie Cederberg Pargas IF  FIN  13:06:00            ej startad  
   Veera Haavisto Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:14:00            ej startad  
   Selja Kaartinen Angelniemen Ankkuri  FIN  13:16:00            ej startad  
   Katariina Aumo Kalvolan Keihäs  FIN  13:18:00            ej startad  
   Anna Jasu Rasti 88  FIN  13:20:00            bröt  
   Riikka Haverinen Kajaanin Suunnistajat  FIN  13:38:00            bröt  
   Venla Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  13:44:00            bröt  
   Ronja Kontkanen Kangasala SK  FIN  13:50:00            disk  
   Annika Matilainen Helsingin Suunnistajat  FIN  14:02:00            ej startad  
   Jasmiina Rantala Rasti-Lukko  FIN  14:04:00            disk  
   Leenukka Hanhijärvi Espoon Akilles  FIN  14:26:00            bröt  
   Noora Koskinen Hiisirasti  FIN  14:30:00            bröt  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English