Grano Games 2017

D16E 1. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
2,4 km
Mellantid
2,62 km
Mål
2,68 km
 
1.   Melina Lahdenperä Espoon Suunta  FIN  18:49:00   12:20 (1)  13:23 (1)  13:38  
2.   Elsa Ankelo MS Parma  FIN  18:51:00   13:00 (2)  14:05 (2)  14:20  
3.   Aino Asklöf Lynx  FIN  18:44:00   13:04 (4)  14:12 (3)  14:26  
4.   Riikka Lilja Suunta Jyväskylä  FIN  18:02:00   13:03 (3)  14:12 (3)  14:27  
5.   Oona Luoma Ulvilan Ura  FIN  18:43:00   13:22 (5)  14:26 (5)  14:42  
6.   Rosa Simola Koovee  FIN  18:50:00   13:38 (9)  14:41 (6)  14:55  
7.   Emmi Hietala Lapuan Virkiä  FIN  18:06:00   13:35 (7)  14:44 (7)  14:58  
7.   Hilla Niemelä Koovee  FIN  18:08:00   13:37 (8)  14:45 (8)  14:58  
7.   Suvi Heikkilä Lynx  FIN  18:41:00   13:41 (11)  14:45 (8)  14:58  
10.   Kaarina Nurminen Tampereen Pyrintö  FIN  18:38:00   13:39 (10)  14:47 (10)  15:01  
11.   Sonja Leinamo Kalvolan Keihäs  FIN  18:11:00   13:34 (6)  14:57 (12)  15:13  
11.   Heta Virtanen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  18:37:00   13:46 (12)  14:56 (11)  15:13  
13.   Ida Haapala Espoon Suunta  FIN  18:46:00   13:54 (13)  15:01 (13)  15:19  
14.   Juulia Tala Helsingin Suunnistajat  FIN  18:27:00   14:09 (14)  15:11 (14)  15:25  
15.   Essi Metsälä Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  18:34:00   14:12 (15)  15:17 (15)  15:32  
16.   Tiina Niemi Pohjankyrön Rasti  FIN  18:03:00   14:17 (17)  15:32 (17)  15:45  
16.   Salla Norrbacka Hyvinkään Rasti  FIN  18:21:00   14:16 (16)  15:30 (16)  15:45  
18.   Inka Joensivu Valkeakosken Haka  FIN  18:10:00   14:20 (18)  15:35 (18)  15:50  
19.   Emilia Tala Helsingin Suunnistajat  FIN  18:04:00   14:42 (20)  15:47 (19)  16:01  
20.   Hanna Lindgren IF Femman  FIN  18:42:00   14:35 (19)  15:47 (19)  16:03  
21.   Tia-Maria Tikkanen Kajaanin Suunnistajat  FIN  18:14:00   14:53 (21)  16:05 (21)  16:21  
22.   Miina-Maria Tuomala Suunta Jyväskylä  FIN  18:07:00   14:55 (22)  16:11 (22)  16:25  
23.   Sini Saarinen Rasti 88  FIN  18:00:00   15:14 (23)  16:21 (23)  16:36  
24.   Villa Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  18:26:00   15:18 (24)  16:29 (25)  16:44  
25.   Matilda Latvala SK Uusi  FIN  18:24:00   15:20 (25)  16:26 (24)  16:47  
25.   Ennimaria Järventausta Kyrös-Rasti  FIN  18:30:00   15:21 (26)  16:30 (26)  16:47  
27.   Anni Laine Tampereen Pyrintö  FIN  18:20:00   15:22 (27)  16:34 (27)  16:49  
28.   Iisa Jutila Rastikarhut  FIN  18:12:00   15:30 (30)  16:38 (28)  16:53  
28.   Julia Hirvonen Kyrös-Rasti  FIN  18:32:00   15:26 (28)  16:38 (28)  16:53  
30.   Ida Jussila Tampereen Pyrintö  FIN  18:15:00   15:27 (29)  16:40 (30)  16:56  
31.   Elli Suntioinen Espoon Suunta  FIN  18:18:00   15:36 (31)  16:58 (31)  17:13  
32.   Venla Kankainen Sotkamon Jymy  FIN  18:13:00   15:51 (33)  17:03 (33)  17:18  
33.   Linda Sainio Kangasala SK  FIN  18:09:00   15:45 (32)  17:02 (32)  17:19  
34.   Nea Kytäjä Hiidenkiertäjät  FIN  18:23:00   16:17 (34)  17:20 (34)  17:36  
35.   Venla Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  18:16:00   16:21 (36)  17:30 (35)  17:49  
36.   Nea Pääkkönen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  18:01:00   16:28 (37)  17:37 (36)  17:54  
37.   Tessa Salmia Tarpian Suunta  FIN  18:31:00   16:19 (35)  17:38 (37)  17:57  
38.   Alisa Asp Koovee  FIN  18:17:00   17:00 (38)  18:15 (38)  18:32  
39.   Johanna Jokinen Mäntän Seudun Eräpirkat  FIN  18:05:00   18:07 (39)  19:50 (39)  20:07  
   Sanni Haikonen Ulvilan Ura  FIN           ej startad  
   Liisa Raasakka Espoon Suunta  FIN           ej startad  
   Tuuli Mäkinen Ulvilan Ura  FIN           ej startad  
   Kaisla Seppälä Rajamäen Rykmentti  FIN           ej startad  
   Annika Tarkkanen Ulvilan Ura  FIN           ej startad  
   Milja Väätäjä Paimion Rasti  FIN           ej startad  
   Idaliina Kuusisto Koovee  FIN           ej startad  
   Milja Kiuru Valkeakosken Haka  FIN           ej startad  
   Pinja Jutila Rastikarhut  FIN  18:19:00         ej startad  
   Maija Mäenpää Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  18:22:00         disk  
   Minja Nietula Helsingin Suunnistajat  FIN  18:25:00         ej startad  
   Saana Kuusinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  18:28:00         disk  
   Salla Mustonen Tampereen Pyrintö  FIN  18:29:00         ej startad  
   Maria Hoskari Rastiketut  FIN  18:33:00         disk  
   Elsa Näpänkangas Suunta Jyväskylä  FIN  18:35:00         disk  
   Mikaela Karjalainen Jämsän Retki-Veikot  FIN  18:36:00         disk  
   Maria Määttänen Espoon Suunta  FIN  18:39:00         disk  
   Fanny Kukonlehto Kangasala SK  FIN  18:40:00         disk  
   Elisa Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  18:45:00         disk  
   Ilona Tikkakoski Tampereen Pyrintö  FIN  18:47:00         disk  
   Hilla Pitkänen Jämsän Retki-Veikot  FIN  18:48:00         disk  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English