Silja-Rastit, Huippuliiga, WRE 17.4.2016 Paimion Rasti

H20

Smart Follow

        Starttid Mellantid
6,0 km
Mål
9,2 km
 
1.   Sampo Hyppölä Pellon Ponsi  FIN  11:49:00   39:41 (1)  58:30  
2.   Aleksi Ilmonen Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:43:00   40:39 (2)  59:08  
3.   Antti Saikko Lappeen Riento  FIN  11:35:00   41:03 (3)  1:00:29  
4.   Juho Korpi Länsi-Rajan Rasti  FIN  11:37:00   41:18 (4)  1:02:06  
5.   Jonas Jern IF Femman  FIN  11:03:00   44:56 (7)  1:03:53  
6.   Joona Tynys Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:45:00   42:44 (5)  1:04:11  
7.   Tobias Jern OK77  FIN  11:31:00   44:33 (6)  1:05:43  
8.   Caj Snickars Solf IK  FIN  11:01:00   47:05 (12)  1:07:31  
9.   Jonne Pitkänen Tampereen Pyrintö  FIN  11:29:00   47:00 (10)  1:07:49  
10.   Jonathan Ray OK77  FIN  11:51:00   47:00 (10)  1:07:52  
11.   Janne Ovaska Luumäen Rasti  FIN  11:53:00   46:30 (8)  1:09:02  
12.   Jooseppi Kalliokoski Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:11:00   47:06 (13)  1:09:07  
13.   Paulus Sulkula Suunta Jyväskylä  FIN  11:23:00   47:58 (14)  1:09:38  
14.   Hermanni Sankelo Lapuan Virkiä  FIN  11:27:00   48:11 (15)  1:11:05  
15.   Kare Visuri OK77  FIN  11:15:00   49:12 (17)  1:11:17  
16.   Jiri-Pekka Rissanen Sonkajärven Pahka  FIN  11:33:00   46:36 (9)  1:11:54  
17.   Mikko Hulkkonen SK Uusi  FIN  11:25:00   51:26 (21)  1:12:40  
18.   Viljo Oripelto Kalvolan Keihäs  FIN  11:19:00   48:33 (16)  1:13:34  
19.   Joona Lindroth Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:39:00   51:08 (20)  1:14:03  
20.   Antti Kivikko Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:47:00   49:41 (18)  1:14:31  
21.   Miika Vehmas Espoon Suunta  FIN  12:03:00   50:30 (19)  1:14:57  
22.   Henri Pasanen OK Trian  FIN  11:05:00   53:25 (22)  1:15:23  
23.   Samuli Saukkonen SK Uusi  FIN  11:57:00   58:03 (23)  1:22:48  
24.   Kasperi Niemi Helsingin Suunnistajat  FIN  11:41:00   1:00:16 (25)  1:28:41  
25.   Ossi Järvinen Tampereen Pyrintö  FIN  11:09:00   59:07 (24)  1:29:47  
26.   Joona Malmi Helsingin Suunnistajat  FIN  11:21:00   1:18:53 (26)  1:51:19  
   Justus Laitinen Koovee  FIN  11:07:00      ej startad  
   Miika Irtola Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:13:00      ej startad  
   Aleksi Pietikäinen SK Uusi  FIN  11:17:00      bröt  
   Nico Kerkola Suomusjärven Sisu  FIN  11:55:00      ej startad  
   Dániel Molnár Rastivarsat  FIN  11:59:00      bröt  
   Eero Jalli MS Parma  FIN  12:01:00      ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English