Starttid | 4,7 km |
4,9 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Kim Fagerudd | Paimion Rasti | FIN | 10:23:00 | 30:48 (1) | |||
Jarkko Hautala | Vaajakosken Terä | FIN | 11:21:00 | 31:36 (2) | |||
Juha Peltola | MS Parma | FIN | 11:41:00 | 31:56 (3) | |||
Jarkko Liuha | Kangasala SK | FIN | 12:31:00 | 32:26 (4) | |||
Juha-Ville Ketolainen | Vehkalahden Veikot | FIN | 11:19:00 | 32:46 (5) | |||
Mikael Salo | OK Trian | FIN | 11:57:00 | 33:08 (6) | |||
Matti Liukkonen | Rajamäen Rykmentti | FIN | 11:49:00 | 33:16 (7) | |||
Vesa Aaltonen | IF Brahe | FIN | 12:27:00 | 33:23 (8) | |||
Juha Tommila | Hiisirasti | FIN | 12:15:00 | 33:31 (9) | |||
Vesa Kankaanpää | OK77 | FIN | 10:35:00 | 33:40 (10) | |||
Antti Vainio | MS Parma | FIN | 12:53:00 | 33:40 (10) | |||
Juho Kinni | Tampereen Pyrintö | FIN | 10:39:00 | 33:43 (12) | |||
Kalle Rantala | Helsingin Suunnistajat | FIN | 11:35:00 | 33:59 (13) | |||
Panu Teittinen | Kangasala SK | FIN | 11:23:00 | 34:08 (14) | |||
Mikael Donner | OK77 | FIN | 12:07:00 | 34:18 (15) | |||
Pekka Hyvönen | Angelniemen Ankkuri | FIN | 10:07:00 | 34:26 (16) | |||
Aki Ylitalo | Hauhon Sisu | FIN | 12:39:00 | 34:32 (17) | |||
Aaro Nurmiainen | Lappeen Riento | FIN | 10:49:00 | 34:36 (18) | |||
Eetu Summanen | Helsingin Suunnistajat | 13:07:00 | 34:57 (19) | ||||
Lauri Kleemola | Lynx | FIN | 10:29:00 | 35:05 (20) | |||
Eeli Viholainen | Suunta Jyväskylä | FIN | 12:37:00 | 35:23 (21) | |||
Pekka Huusari | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 13:03:00 | 35:25 (22) | |||
Asgeir Mjösund | MS Parma | NOR | 11:17:00 | 35:32 (23) | |||
Topi Hasu | OK Trian | FIN | 11:39:00 | 35:39 (24) | |||
Tuomas Metsälä | Lynx | FIN | 11:11:00 | 35:59 (25) | |||
Peter Sundelin | IF Femman | FIN | 10:59:00 | 36:22 (26) | |||
Joona Ojapalo | Lynx | FIN | 11:29:00 | 37:01 (27) | |||
Jari Ikäheimonen | Lynx | FIN | 13:01:00 | 37:22 (28) | |||
Kimmo Pajula | Turun Metsänkävijät | FIN | 10:37:00 | 37:23 (29) | |||
Daniel Forsell | OK Raseborg | FIN | 11:27:00 | 37:47 (30) | |||
Eero-Matti Vainio | MS Parma | FIN | 10:33:00 | 37:55 (31) | |||
Teemu Ritasalo | Espoon Akilles | FIN | 10:53:00 | 37:56 (32) | |||
Miika Laine | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 11:31:00 | 38:01 (33) | |||
Juha Vartiainen | Oriveden Ponnistus | FIN | 11:55:00 | 38:37 (34) | |||
Jyri Rantala | Koovee | FIN | 12:59:00 | 38:45 (35) | |||
Saku Ylijoki | Espoon Suunta | FIN | 12:51:00 | 38:46 (36) | |||
Mikko Lassila | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:41:00 | 38:51 (37) | |||
Tatu Saari | Suunta-Sepot | FIN | 12:13:00 | 39:10 (38) | |||
Jari Välikorpi | Rasti-Kurikka | FIN | 11:13:00 | 39:34 (39) | |||
Jens Jern | OK Raseborg | FIN | 12:43:00 | 39:38 (40) | |||
Kari-Pekka Seppänen | Rastikarhut | FIN | 10:05:00 | 39:43 (41) | |||
Ville Saikko | Lappeen Riento | FIN | 12:47:00 | 39:46 (42) | |||
Tero Kopra | Oriveden Ponnistus | FIN | 12:49:00 | 39:48 (43) | |||
Miikka Huovila | Karkki-Rasti | FIN | 10:51:00 | 39:54 (44) | |||
Oskar Höglund | Sweden | FIN | 10:45:00 | 39:56 (45) | |||
Teemu Lemmetty | Oriveden Ponnistus | FIN | 11:03:00 | 39:59 (46) | |||
Mikko Töyrylä | Kymin Suunnistajat | FIN | 10:21:00 | 40:06 (47) | |||
Tomas Snellman | Rasti-Lukko | FIN | 11:05:00 | 40:07 (48) | |||
Daniel Blomster | OK Trian | FIN | 11:15:00 | 40:22 (49) | |||
Juha Matilainen | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 12:01:00 | 40:29 (50) | |||
Teemu Kemppainen | Keravan Urheilijat | FIN | 12:29:00 | 40:32 (51) | |||
Matti Takala | Valkeakosken Haka | FIN | 12:09:00 | 40:41 (52) | |||
Kai Samposalo | Kangasala SK | FIN | 10:15:00 | 41:03 (53) | |||
Felix Gottberg | Pargas IF | FIN | 12:35:00 | 41:12 (54) | |||
Markus Vainiomäki | Suunta-Sepot | FIN | 10:09:00 | 41:14 (55) | |||
Juuso Tupitsa | Helsingin Suunnistajat | FIN | 12:03:00 | 41:17 (56) | |||
Jouni Karetjoki | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 11:09:00 | 41:38 (57) | |||
Henri Jääskeläinen | Siilin Rasti | FIN | 10:17:00 | 41:59 (58) | |||
Kai Reiman | Kalevan Rasti | FIN | 11:01:00 | 42:33 (59) | |||
Patrik Väisänen | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 12:55:00 | 42:36 (60) | |||
Pauli Juutilainen | Keravan Urheilijat | FIN | 11:25:00 | 43:10 (61) | |||
Roy Wickholm | OK Raseborg | FIN | 11:51:00 | 44:00 (62) | |||
Pauli Viberg | Turun Suunnistajat | FIN | 11:07:00 | 44:08 (63) | |||
Tommi Kemppainen | Keravan Urheilijat | FIN | 12:05:00 | 45:59 (64) | |||
Olli-Petteri Hirvonen | Rastivarsat | FIN | 12:57:00 | 47:28 (65) | |||
Ville Jokela | Suunta-Sepot | FIN | 11:33:00 | 48:46 (66) | |||
Kari Kokkinen | Perttelin Peikot | FIN | 12:23:00 | 49:09 (67) | |||
Fredrik Blomster | OK Trian | FIN | 12:33:00 | 49:39 (68) | |||
Atte Honkonen | Hyvinkään Rasti | FIN | 10:25:00 | 51:44 (69) | |||
Pietari Vuorensola | Lynx | FIN | 12:19:00 | 56:25 (70) | |||
Juha Tetri | Rasti 88 | FIN | 10:31:00 | 56:41 (71) | |||
Leo Tolvanen | Pihkaniskat | FIN | 10:19:00 | 56:56 (72) | |||
Jussi Uusihonko | Honkajoen Seudun Urheilijat | FIN | 11:37:00 | 57:01 (73) | |||
Jyrki Muukkonen | Keravan Urheilijat | FIN | 11:53:00 | 59:03 (74) | |||
Petri Koskela | Suunta-Veikot | FIN | 10:55:00 | 1:00:03 (75) | |||
Juho-Matti Huhtala | Yläneen Kiri | FIN | 10:11:00 | 1:03:12 (76) | |||
Mikael Ahlfors | Keravan Urheilijat | FIN | 10:47:00 | 1:18:23 (77) | |||
Samuli Salmenoja | MS Parma | FIN | 12:21:00 | 1:42:56 (78) | |||
Samuli Huusko | Laitasaaren Veto | FIN | 12:17:00 | 2:07:37 (79) |