SM-keskimatka R1 ja R2, karsinnat ja finaalit

H60

Smart Follow

        Starttid Mellantid
2,2 km
Mellantid
2,8 km
Mål
3,1 km
 
1.   Hannu Kurppa Angelniemen Ankkuri  FIN  14:53:00   21:25 (2)  26:00 (1)  26:30  
2.   Esa Lehto Helsingin Suunnistajat  FIN  15:25:00   21:43 (4)  26:16 (2)  26:50  
3.   Tapio Tikkanen Savon Suunta  FIN  15:41:00   21:24 (1)  26:50 (4)  27:20  
4.   Markku Pietikäinen Joutsenon Kullervo  FIN  15:29:00   21:39 (3)  26:48 (3)  27:21  
5.   Aki Nieminen Rasti-Nokia  FIN  15:15:00   22:16 (5)  26:55 (5)  27:28  
6.   Pertti Päivänranta Joutsenon Kullervo  FIN  15:47:00   22:27 (6)  27:04 (6)  27:35  
7.   Jukka Saramäki Lynx  FIN  15:09:00   22:45 (7)  27:29 (7)  28:04  
8.   Veijo Salmi Rajamäen Rykmentti  FIN  15:23:00   23:27 (10)  27:54 (8)  28:28  
9.   Matti Hautala Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  15:03:00   23:23 (9)  28:04 (9)  28:35  
10.   Tapio Halme Angelniemen Ankkuri  FIN  15:37:00   23:50 (11)  28:38 (10)  29:09  
11.   Timo Valkonen Rajamäen Rykmentti  FIN  15:27:00   23:59 (13)  28:46 (11)  29:14  
12.   Hannu Kokkonen Rasti-Pielinen  FIN  14:45:00   23:53 (12)  28:54 (12)  29:28  
13.   Risto Airaksinen Oulun Tarmo  FIN  14:59:00   22:58 (8)  29:03 (13)  29:38  
14.   Markku Ritanotko Turun Metsänkävijät  FIN  15:21:00   24:26 (14)  29:19 (14)  29:51  
15.   Antero Laakso Punkalaitumen Kunto  FIN  15:07:00   24:38 (15)  29:26 (15)  29:55  
16.   Mikko Sani Hollolan Urheilijat -46  FIN  15:19:00   24:49 (19)  29:31 (16)  29:59  
17.   Markku Piironen Kalevan Rasti  FIN  15:31:00   24:42 (17)  29:43 (17)  30:16  
18.   Ove Forsström OK Raseborg  FIN  14:51:00   25:07 (22)  29:45 (18)  30:19  
19.   Seppo Keltamäki Joutsenon Kullervo  FIN  15:17:00   24:51 (20)  29:55 (19)  30:27  
20.   Kari Ranta-Puska Espoon Akilles  FIN  15:01:00   25:22 (25)  30:06 (20)  30:40  
21.   Kaarlo Eno Teuvan Rivakka  FIN  14:57:00   25:19 (24)  30:26 (21)  31:00  
22.   Jaakko Lahti Suunta Jyväskylä  FIN  15:05:00   25:17 (23)  30:43 (23)  31:13  
22.   Asko Määttä Kouvolan Suunnistajat  FIN  15:13:00   24:54 (21)  30:34 (22)  31:13  
24.   Kalle Huttunen Kuopion Suunnistajat  FIN  14:11:00   24:39 (16)  30:47 (24)  31:21  
25.   Juha Reiman Hiisirasti  FIN  14:43:00   25:59 (26)  30:55 (25)  31:36  
26.   John Laukka Rastivarsat  FIN  14:37:00   26:23 (27)  31:39 (27)  32:06  
27.   Arto Kiiskinen Tampereen Pyrintö  FIN  15:33:00   26:40 (28)  31:37 (26)  32:11  
28.   Seppo Turpeinen Kontiolahden Urheilijat  FIN  14:33:00   24:42 (17)  31:52 (28)  32:27  
29.   Kauko Vainiomäki Suunta-Sepot  FIN  14:39:00   26:49 (29)  32:30 (29)  33:01  
30.   Tapani Valonen Karkki-Rasti  FIN  14:19:00   27:07 (30)  32:48 (30)  33:27  
31.   Harri Laine Kauhajoen Karhu  FIN  14:13:00   27:40 (32)  32:55 (31)  33:35  
32.   Ari Yli-Kaatiala Lapuan Virkiä  FIN  14:41:00   27:41 (33)  33:08 (32)  33:44  
33.   Raimo Kaukiainen Hollolan Urheilijat -46  FIN  14:35:00   28:30 (35)  33:41 (33)  34:15  
34.   Bengt Lövsund OK Botnia  FIN  14:49:00   28:26 (34)  33:51 (34)  34:28  
35.   Jorma Nevala Rasti-Nokia  FIN  14:29:00   27:14 (31)  34:01 (35)  34:41  
36.   Vesa Rajaniemi Suunta Jyväskylä  FIN  14:27:00   29:05 (37)  35:16 (36)  35:49  
37.   Hannu K. Niinimäki Laihian Luja  FIN  14:21:00   28:58 (36)  35:25 (37)  36:07  
38.   Allan Hattar IK Falken  FIN  14:23:00   30:08 (39)  35:33 (38)  36:09  
39.   Ilkka Saarimäki Angelniemen Ankkuri  FIN  15:49:00   31:19 (41)  35:46 (39)  36:21  
40.   Seppo Rantapuska Petäjäveden Petäjäiset  FIN  14:25:00   31:02 (40)  36:41 (40)  37:16  
41.   Pekka Liukkala Hauhon Sisu  FIN  14:47:00   29:54 (38)  37:33 (41)  38:08  
42.   Pekka Palttala Turengin Sarastus  FIN  14:31:00   32:33 (42)  37:38 (42)  38:13  
43.   Jari Pellinen Angelniemen Ankkuri  FIN  15:43:00   33:29 (44)  38:01 (43)  38:36  
44.   Jorma Yli-Kaatiala Kuortaneen Kunto  FIN  15:11:00   34:42 (45)  39:27 (44)  39:58  
45.   Markku Nurminen Suosmeren Salpa  FIN  14:55:00   33:21 (43)  39:36 (45)  40:09  
46.   Matti Viirto Hiidenkiertäjät  FIN  15:45:00   35:25 (46)  39:54 (46)  40:28  
47.   Rauli Helkkula Turun Metsänkävijät  FIN  15:39:00   37:27 (48)  42:02 (47)  42:44  
48.   Matti Viinikka Kauhajoen Karhu  FIN  15:35:00   35:53 (47)  42:52 (48)  43:25  
49.   Kaj Koskinen Valkeakosken Haka  FIN  14:17:00   42:36 (49)  48:51 (49)  49:25  
50.   Markku Huikkola Kangasala SK  FIN  14:15:00   44:36 (50)  50:52 (50)  51:32  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English