SM-keskimatka R1 ja R2, karsinnat ja finaalit

H21K2

Smart Follow

        Starttid Mellantid
3,8 km
Mål
4,0 km
 
1.   Jani Lakanen Koovee  FIN  10:29:00   22:47 (1)  23:17  
2.   Aleksi Leskinen Lynx  FIN  10:18:00      23:58  
3.   Fredric Portin Norway  FIN  10:28:00   23:30 (2)  23:59  
4.   Mihail Mamleev Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:27:00   23:49 (3)  24:18  
5.   Henrik Väisänen MS Parma  FIN  10:22:00   23:54 (4)  24:28  
6.   Joni Hirvikallio Koovee  FIN  10:17:00   24:23 (5)  24:51  
6.   Juuso Metsälä Kalevan Rasti  FIN  10:24:00   24:24 (6)  24:51  
8.   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  10:26:00      24:52  
9.   Timo Mähönen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:21:00   24:59 (7)  25:31  
10.   Janne Mänkärlä Lynx  FIN  10:23:00   25:17 (9)  25:46  
11.   Lasse Kautto Vaajakosken Terä  FIN  10:13:00   25:16 (8)  25:50  
12.   Aleksi Anttolainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:25:00   25:23 (10)  25:54  
13.   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN  10:10:00   25:31 (11)  26:01  
14.   Miika Suominen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   25:47 (12)  26:18  
15.   Jarkko Hautala Vaajakosken Terä  FIN  10:03:00   25:55 (13)  26:28  
16.   Aki Ylitalo Hauhon Sisu  FIN  9:52:00   26:00 (14)  26:30  
16.   Jarkko Saarinen Hiidenkiertäjät  FIN  10:01:00   26:00 (14)  26:30  
18.   Antti Anttonen Vaajakosken Terä  FIN  10:16:00   26:16 (16)  26:45  
19.   Matias Lund IF Femman  FIN  9:51:00   26:27 (17)  26:58  
20.   Markus Räsänen Kuopion Suunnistajat  FIN  9:54:00   26:48 (18)  27:16  
21.   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä  FIN  10:02:00   26:54 (19)  27:26  
22.   Eeli Viholainen Suunta Jyväskylä  FIN  10:14:00   27:19 (20)  27:48  
23.   Ilari Sulkula Suunta Jyväskylä  FIN  10:06:00   27:44 (21)  28:15  
24.   Jens Jern OK Raseborg  FIN  9:50:00   28:01 (22)  28:35  
25.   Jukka-Pekka Seppänen Hiidenkiertäjät  FIN  10:09:00   28:07 (23)  28:39  
26.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN  10:04:00   28:39 (24)  29:11  
27.   Antto-Iiro Suhonen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:58:00   28:57 (25)  29:33  
28.   Sampo Rahko SK Pohjantähti  FIN  10:19:00   29:07 (26)  29:46  
29.   Ville-Petteri Saarela Keminmaan Urheilijat  FIN  9:53:00   29:19 (27)  29:48  
30.   Miika Arvola Koovee  FIN  9:41:00   29:54 (28)  30:28  
31.   Antti Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  9:48:00   30:29 (29)  31:01  
32.   Jere Sipponen Paimion Rasti  FIN  10:20:00   30:43 (30)  31:15  
33.   Samuel Vainiomäki Pellon Ponsi  FIN  9:49:00   31:39 (31)  32:11  
34.   Petri Annila Koovee  FIN  10:11:00   31:59 (32)  32:37  
35.   Mikael Sundström OK Trian  FIN  9:56:00   33:17 (33)  33:54  
36.   Janne Kuningas Luumäen Rasti  FIN  9:59:00   34:20 (36)  34:49  
37.   Olli Viljakainen Anttolan Urheilijat  FIN  9:42:00   34:18 (34)  34:54  
38.   Janne Runtti Kiimingin Urheilijat  FIN  9:44:00   34:19 (35)  34:56  
39.   Niko Nissinen SK Pohjantähti  FIN  10:07:00   35:24 (37)  36:00  
40.   Jussi Seppä Suunta-Sepot  FIN  9:43:00   35:52 (38)  36:30  
41.   Jaakko Liukkala Hauhon Sisu  FIN  9:46:00   36:34 (39)  37:05  
42.   Lauri Laasanen Laihian Luja  FIN  9:45:00   36:36 (40)  37:12  
43.   Ville-Veikko Nurminen Suosmeren Salpa  FIN  9:47:00   37:51 (41)  38:18  
44.   Fredrik Blomster OK Trian  FIN  10:08:00   40:09 (42)  40:48  
45.   Jari Välikorpi Rasti-Kurikka  FIN  9:57:00   44:16 (43)  44:56  
   Mikko Kukkola Kokkolan Suunnistajat  FIN  9:55:00      ej startad  
   Miikka Huovila Karkki-Rasti  FIN  10:00:00      ej startad  
   Vesa Mäkinen Angelniemen Ankkuri  FIN  10:05:00      ej startad  
   Jani Virta OK Trian  FIN  10:12:00      bröt  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English