FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H60A 4. dag

Smart Follow

        Starttid Mål
2,8 km
 
1.   Raimo Hyyryläinen Juvan Urheilijat  FIN  11:41:00   17:30  
2.   Mikko Sani Hollolan Urheilijat -46  FIN  12:28:00   17:42  
3.   Mauri Kilpeläinen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:32:00   18:27  
4.   Harri Laine Kauhajoen Karhu  FIN  13:05:00   19:01  
5.   Seppo Keltamäki Joutsenon Kullervo  FIN  12:39:00   19:07  
6.   Arhi Tervo Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  11:57:00   19:17  
7.   Esko Udd Länsi-Rajan Rasti  FIN  12:43:00   19:20  
8.   Kauko Vainiomäki Suunta-Sepot  FIN  12:17:00   19:25  
9.   Pekka Liukkala Hauhon Sisu  FIN  12:42:00   19:38  
10.   Rauli Helkkula Turun Metsänkävijät  FIN  11:37:00   19:41  
11.   Tapio Halme Angelniemen Ankkuri  FIN  12:51:00   19:43  
12.   Jukka Nyystilä Laihian Luja  FIN  12:06:00   19:51  
13.   Hannu Karila Puolangan Ryhti  FIN  13:17:00   19:54  
14.   Peter Kronholm IF Brahe  FIN  13:13:00   20:01  
15.   Markku Heikka Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  13:06:00   20:03  
16.   Lauri Kekoni Helsingin Suunnistajat  FIN  11:55:00   20:04  
17.   Jukka Saramäki Lynx  FIN  13:10:00   20:06  
18.   Juhani Tarvainen Pitäjänmäen Tarmo  FIN  13:04:00   20:10  
19.   Esa Lehto Helsingin Suunnistajat  FIN  11:48:00   20:16  
20.   Erkki Pulkkinen Rasti-Lukko  FIN  12:18:00   20:22  
21.   Markku Ritanotko Turun Metsänkävijät  FIN  11:51:00   20:45  
22.   Asko Määttä Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:11:00   20:46  
23.   Erkki Turunen Suunta-Sepot  FIN  11:46:00   20:49  
24.   Simo Helkkula Pitäjänmäen Tarmo  FIN  12:37:00   20:54  
25.   Osmo Sivén Ähtärin Urheilijat  FIN  12:53:00   21:01  
26.   Arto Härkönen Kajaanin Kuohu  FIN  12:15:00   21:12  
27.   Esko Salminen Suomusjärven Sisu  FIN  12:02:00   21:25  
28.   Martti Mäkelä SOC Asikkala  FIN  12:47:00   21:37  
29.   Risto Airaksinen Oulun Tarmo  FIN  13:01:00   21:40  
30.   Pekka Pietilä Kangasala SK  FIN  12:22:00   21:45  
31.   Håkan Björklund IK Falken  FIN  11:52:00   21:50  
32.   Antero Näsi Asikkalan Raikas  FIN  13:16:00   21:55  
33.   Pertti Timonen RAPSU  FIN  13:14:00   22:09  
34.   Hannu K. Niinimäki Laihian Luja  FIN  12:14:00   22:26  
35.   Lasse Kalliomaa Laihian Luja  FIN  12:01:00   22:28  
35.   Matti Jokinen Turun Visat  FIN  12:07:00   22:28  
37.   Mikko Mannonen Turun Suunnistajat  FIN  12:59:00   22:30  
38.   Kari Venho Maarian Mahti  FIN  12:56:00   22:41  
39.   Ari Myllymäki Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  12:13:00   22:44  
40.   Raimo Kaukiainen Hollolan Urheilijat -46  FIN  12:38:00   22:50  
41.   Reijo Pitkänen Hollolan Urheilijat -46  FIN  13:09:00   23:10  
42.   Eero Okkonen Kajaanin Suunnistajat  FIN  12:31:00   23:25  
43.   Roger Helenius Akilles OK  FIN  13:12:00   23:41  
44.   Aulis Rantala Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:59:00   23:49  
45.   Timo Jäntti Suunta Jyväskylä  FIN  12:12:00   23:53  
46.   Matti Viinikka Kauhajoen Karhu  FIN  12:24:00   23:54  
47.   Juha Karhunen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:43:00   24:01  
48.   Timo Koutaniemi Länsi-Rajan Rasti  FIN  11:47:00   24:05  
49.   Esa Laine Tampereen Pyrintö  FIN  13:00:00   24:09  
50.   Reima Parkkonen Pihkaniskat  FIN  12:16:00   24:11  
51.   Kaj Koskinen Valkeakosken Haka  FIN  12:41:00   24:24  
52.   Jarmo Juntunen Rasti-Hyry  FIN  13:11:00   24:25  
53.   Ismo Nopanen Vehkalahden Veikot  FIN  11:30:00   24:33  
54.   Pekka Vanne Hirvensalon Heitto  FIN  12:03:00   24:48  
55.   Pekka Toppari Puolangan Ryhti  FIN  12:50:00   25:00  
56.   Esko Savonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  13:08:00   25:02  
57.   Heikki Niskanen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  12:19:00   25:04  
58.   Risto Haapakoski Kajaanin Suunnistajat  FIN  12:46:00   25:05  
59.   Risto Kallio Angelniemen Ankkuri  FIN  11:39:00   25:14  
60.   Erkki Kämäräinen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:33:00   25:22  
60.   Pentti Tamminen Perttelin Peikot  FIN  12:27:00   25:22  
62.   Kari Loisa Hirvensalon Heitto  FIN  12:10:00   25:58  
63.   Seppo Ollikainen Juvan Urheilijat  FIN  12:34:00   26:05  
64.   Esa Joensuu Kangasala SK  FIN  11:56:00   26:06  
65.   Shoji Kato Japan  JPN  13:25:00   26:45  
66.   Pekka Pihlajaniemi Saloisten Reipas  FIN  12:29:00   27:03  
67.   Tadashi Ebisawa Japan  JPN  12:05:00   27:04  
68.   Ilkka Niemi Espoon Suunta  FIN  12:49:00   27:12  
69.   Markku Jylkkä Ylivieskan Kuula  FIN  13:20:00   27:13  
70.   Hannu Humalamäki Ähtärin Urheilijat  FIN  13:29:00   27:47  
71.   Ville Laukka Raisu Lumous  FIN  11:54:00   27:56  
72.   Jouni Hongell Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:50:00   28:09  
73.   Oke Peltola Turun Suunnistajat  FIN  11:40:00   28:21  
74.   Seppo Hartvik Malax IF  FIN  12:30:00   28:22  
75.   Pentti Nykänen Rasti-Jyry  FIN  13:07:00   28:25  
76.   Mikko I Kekki Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:52:00   29:30  
77.   Juha Reiman Hiisirasti  FIN  12:00:00   29:42  
78.   Pekka Palttala Turengin Sarastus  FIN  11:35:00   29:43  
79.   Erkki Mäki Epilän Esa  FIN  12:09:00   29:55  
80.   Keijo Hongisto Loimaan Jankko  FIN  11:53:00   30:17  
81.   Timo Juujärvi Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:45:00   30:19  
82.   Timo Kurki Espoon Suunta  FIN  12:55:00   30:58  
83.   Anders Sjöholm IF Sibbo-Vargarna  FIN  12:45:00   31:14  
84.   Juhani Leino Hirvensalon Heitto  FIN  12:58:00   31:24  
85.   Jorma Matilainen Suunta Jyväskylä  FIN  11:31:00   31:44  
86.   Arto Etu-Huitti MS Parma  FIN  12:48:00   32:12  
87.   Markku Hyvönen Rasti-Pielinen  FIN  12:23:00   32:20  
88.   Hannu Kokkonen Rasti-Pielinen  FIN  12:21:00   32:25  
89.   Antti Aalto Riihimäen Suunnistajat  FIN  12:26:00   33:06  
90.   Heikki Kujanpää Alajärven Ankkurit  FIN  11:44:00   34:37  
91.   Matti Väänänen Nilsiän Nujakka  FIN  13:31:00   34:41  
92.   Hannu Ruokolainen Kalevan Rasti  FIN  13:27:00   35:28  
93.   Erkki Suutarinen Virtain-Ruoveden Suunnistajat  FIN  11:36:00   35:31  
94.   Jorma Yli-Kaatiala Kuortaneen Kunto  FIN  13:23:00   38:07  
95.   Reijo Lehtimäki Hirvensalon Heitto  FIN  13:18:00   48:03  
96.   Juhani Matilainen Nilsiän Nujakka  FIN  12:33:00   53:11  
   Vesa Tervo Rajamäen Rykmentti  FIN  11:34:00   disk  
   Markku Tolvanen Salon Viesti  FIN  11:38:00   disk  
   Tapani Järvinen Rastikarhut  FIN  11:42:00   ej startad  
   Matti Hautala Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  12:08:00   ej startad  
   Juhani Sillanpää Alajärven Ankkurit  FIN  12:25:00   ej startad  
   Jorma Aherto Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:36:00   disk  
   Markku Huikkola Kangasala SK  FIN  12:57:00   ej startad  
   Jarmo Lylynperä Suunta-Sepot  FIN  13:02:00   ej startad  
   Markus Jakobsson Rastikarhut  FIN  13:03:00   disk  
   Tore Högnäs IF Brahe  FIN  13:21:00   disk  
   Timo Valkonen Rajamäen Rykmentti  FIN  13:22:00   disk  
   Jouko Nurminen Tampereen Pyrintö  FIN  13:24:00   ej startad  
   Pauli Halonen Säyneisen Salpa  FIN  13:26:00   ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English