FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H60A 1. dag

Smart Follow

        Starttid Mål
3,8 km
 
1.   Raimo Hyyryläinen Juvan Urheilijat  FIN  11:50:00   34:18  
2.   Markku Heikka Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  12:48:00   35:29  
3.   Mauri Kilpeläinen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:10:00   35:39  
4.   Vesa Tervo Rajamäen Rykmentti  FIN  13:20:00   36:10  
5.   Arhi Tervo Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  13:56:00   36:16  
6.   Markku Ritanotko Turun Metsänkävijät  FIN  14:54:00   36:28  
7.   Asko Määttä Kouvolan Suunnistajat  FIN  14:40:00   36:33  
8.   Tapio Halme Angelniemen Ankkuri  FIN  12:28:00   37:00  
9.   Juha Reiman Hiisirasti  FIN  12:44:00   38:04  
10.   Markku Jylkkä Ylivieskan Kuula  FIN  13:54:00   38:22  
11.   Esa Lehto Helsingin Suunnistajat  FIN  12:12:00   38:27  
12.   Seppo Ollikainen Juvan Urheilijat  FIN  12:02:00   38:51  
13.   Keijo Hongisto Loimaan Jankko  FIN  12:46:00   39:03  
14.   Hannu Karila Puolangan Ryhti  FIN  11:58:00   39:07  
15.   Tore Högnäs IF Brahe  FIN  12:00:00   39:11  
16.   Hannu Kokkonen Rasti-Pielinen  FIN  13:36:00   39:20  
17.   Antero Näsi Asikkalan Raikas  FIN  11:48:00   39:46  
17.   Jukka Saramäki Lynx  FIN  12:32:00   39:46  
19.   Peter Kronholm IF Brahe  FIN  13:10:00   40:14  
20.   Esko Udd Länsi-Rajan Rasti  FIN  12:50:00   40:15  
21.   Rauli Helkkula Turun Metsänkävijät  FIN  12:36:00   40:47  
22.   Jouni Hongell Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:56:00   41:04  
23.   Arto Etu-Huitti MS Parma  FIN  14:50:00   41:14  
24.   Timo Valkonen Rajamäen Rykmentti  FIN  14:02:00   41:17  
25.   Kari Venho Maarian Mahti  FIN  11:22:00   41:20  
26.   Esko Salminen Suomusjärven Sisu  FIN  12:58:00   41:53  
27.   Osmo Sivén Ähtärin Urheilijat  FIN  11:26:00   41:56  
27.   Lauri Kekoni Helsingin Suunnistajat  FIN  13:30:00   41:56  
29.   Risto Kallio Angelniemen Ankkuri  FIN  14:16:00   42:24  
30.   Risto Airaksinen Oulun Tarmo  FIN  12:18:00   42:42  
31.   Simo Helkkula Pitäjänmäen Tarmo  FIN  14:08:00   42:49  
32.   Kari Loisa Hirvensalon Heitto  FIN  13:24:00   42:59  
33.   Ismo Nopanen Vehkalahden Veikot  FIN  15:02:00   43:09  
34.   Matti Hautala Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  14:52:00   43:18  
35.   Kauko Vainiomäki Suunta-Sepot  FIN  13:50:00   43:48  
36.   Jorma Yli-Kaatiala Kuortaneen Kunto  FIN  12:38:00   44:02  
37.   Mikko Mannonen Turun Suunnistajat  FIN  11:40:00   44:09  
38.   Erkki Turunen Suunta-Sepot  FIN  13:16:00   44:11  
39.   Esko Savonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  13:40:00   44:29  
40.   Hannu K. Niinimäki Laihian Luja  FIN  11:24:00   44:33  
40.   Oke Peltola Turun Suunnistajat  FIN  14:00:00   44:33  
42.   Aulis Rantala Kokkolan Suunnistajat  FIN  14:56:00   44:37  
43.   Timo Koutaniemi Länsi-Rajan Rasti  FIN  12:30:00   44:39  
44.   Seppo Hartvik Malax IF  FIN  12:24:00   44:55  
45.   Martti Mäkelä SOC Asikkala  FIN  14:58:00   45:08  
46.   Seppo Keltamäki Joutsenon Kullervo  FIN  14:34:00   45:09  
47.   Jarmo Juntunen Rasti-Hyry  FIN  11:36:00   45:16  
48.   Matti Viinikka Kauhajoen Karhu  FIN  12:22:00   45:28  
49.   Matti Väänänen Nilsiän Nujakka  FIN  11:44:00   46:03  
50.   Markku Huikkola Kangasala SK  FIN  13:22:00   46:09  
51.   Mikko Sani Hollolan Urheilijat -46  FIN  12:26:00   46:33  
52.   Jorma Aherto Lahden Suunnistajat-37  FIN  14:12:00   46:46  
53.   Timo Juujärvi Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:38:00   46:47  
54.   Pekka Palttala Turengin Sarastus  FIN  14:48:00   46:52  
55.   Esa Laine Tampereen Pyrintö  FIN  12:16:00   47:05  
56.   Pertti Timonen RAPSU  FIN  13:02:00   47:19  
57.   Juhani Matilainen Nilsiän Nujakka  FIN  11:52:00   47:25  
58.   Roger Helenius Akilles OK  FIN  11:54:00   47:45  
59.   Pekka Pietilä Kangasala SK  FIN  14:18:00   47:48  
60.   Timo Jäntti Suunta Jyväskylä  FIN  11:18:00   48:22  
61.   Håkan Björklund IK Falken  FIN  12:10:00   48:35  
62.   Juhani Tarvainen Pitäjänmäen Tarmo  FIN  13:44:00   48:37  
63.   Erkki Pulkkinen Rasti-Lukko  FIN  14:46:00   48:44  
64.   Risto Haapakoski Kajaanin Suunnistajat  FIN  13:28:00   48:50  
65.   Jouko Nurminen Tampereen Pyrintö  FIN  11:46:00   49:24  
66.   Lasse Kalliomaa Laihian Luja  FIN  12:56:00   51:08  
67.   Arto Härkönen Kajaanin Kuohu  FIN  11:04:00   51:43  
68.   Raimo Kaukiainen Hollolan Urheilijat -46  FIN  11:00:00   51:55  
69.   Hannu Humalamäki Ähtärin Urheilijat  FIN  12:42:00   53:23  
70.   Erkki Mäki Epilän Esa  FIN  11:32:00   53:38  
71.   Kaj Koskinen Valkeakosken Haka  FIN  14:24:00   53:53  
72.   Mikko I Kekki Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:32:00   54:04  
72.   Jorma Matilainen Suunta Jyväskylä  FIN  14:30:00   54:04  
74.   Ilkka Niemi Espoon Suunta  FIN  11:16:00   54:05  
75.   Reima Parkkonen Pihkaniskat  FIN  11:06:00   54:12  
76.   Juhani Leino Hirvensalon Heitto  FIN  11:30:00   54:13  
77.   Pentti Tamminen Perttelin Peikot  FIN  14:38:00   55:19  
78.   Esa Joensuu Kangasala SK  FIN  14:04:00   55:30  
79.   Juha Karhunen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:04:00   55:31  
80.   Tapani Rautavuoma Vakka-Rasti  FIN  11:28:00   56:17  
81.   Heikki Niskanen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  11:42:00   56:29  
82.   Eero Okkonen Kajaanin Suunnistajat  FIN  14:42:00   58:32  
83.   Markku Hyvönen Rasti-Pielinen  FIN  14:22:00   58:48  
84.   Markus Jakobsson Rastikarhut  FIN  11:12:00   58:54  
85.   Reijo Pitkänen Hollolan Urheilijat -46  FIN  12:04:00   59:23  
86.   Pentti Nykänen Rasti-Jyry  FIN  13:34:00   1:01:41  
87.   Ville Laukka Raisu Lumous  FIN  12:14:00   1:01:42  
88.   Shoji Kato Japan  JPN  11:20:00   1:02:20  
89.   Markku Tolvanen Salon Viesti  FIN  15:00:00   1:02:56  
90.   Hannu Ruokolainen Kalevan Rasti  FIN  11:34:00   1:03:09  
91.   Jarmo Lylynperä Suunta-Sepot  FIN  13:00:00   1:04:16  
92.   Antti Aalto Riihimäen Suunnistajat  FIN  14:28:00   1:05:09  
93.   Harri Laine Kauhajoen Karhu  FIN  13:46:00   1:06:18  
94.   Ari Myllymäki Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  12:52:00   1:06:24  
95.   Pekka Pihlajaniemi Saloisten Reipas  FIN  12:06:00   1:06:38  
96.   Juhani Sillanpää Alajärven Ankkurit  FIN  12:40:00   1:06:44  
97.   Heikki Kujanpää Alajärven Ankkurit  FIN  13:52:00   1:07:40  
98.   Pekka Vanne Hirvensalon Heitto  FIN  14:36:00   1:08:01  
99.   Tadashi Ebisawa Japan  JPN  12:54:00   1:10:46  
100.   Erkki Kämäräinen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:42:00   1:13:15  
101.   Anders Sjöholm IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:08:00   1:14:35  
102.   Timo Kurki Espoon Suunta  FIN  11:38:00   1:18:57  
103.   Pekka Toppari Puolangan Ryhti  FIN  14:20:00   1:23:17  
104.   Reijo Lehtimäki Hirvensalon Heitto  FIN  13:14:00   1:26:35  
105.   Erkki Suutarinen Virtain-Ruoveden Suunnistajat  FIN  13:58:00   1:27:11  
   Matti Jokinen Turun Visat  FIN  11:02:00   ej startad  
   Pekka Liukkala Hauhon Sisu  FIN  12:08:00   ej startad  
   Pauli Halonen Säyneisen Salpa  FIN  13:48:00   ej startad  
   Tapani Järvinen Rastikarhut  FIN  14:32:00   ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English