FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H21E 3. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
7,5 km
Mål
10,8 km
 
1.   Simo-Pekka Fincke Kalevan Rasti  FIN  13:00:00   42:36 (1)  59:25  
2.   Topi Anjala Koovee  FIN  13:02:00   42:41 (2)  59:27  
3.   Toni Saari Vaajakosken Terä  FIN  12:00:00   43:36 (6)  1:00:12  
4.   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  12:52:00   43:23 (5)  1:00:37  
5.   Tero Föhr Vehkalahden Veikot  FIN  12:58:00   42:50 (3)  1:00:43  
6.   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti  FIN  13:16:00   43:21 (4)  1:00:44  
7.   Jonne Lakanen Vaajakosken Terä  FIN  12:40:00   44:22 (7)  1:00:56  
8.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:04:00   44:36 (8)  1:02:01  
9.   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN  11:56:00   45:24 (11)  1:03:16  
10.   Joni Hirvikallio Koovee  FIN  12:56:00   46:38 (14)  1:03:25  
11.   Denis Grishman Rasti-Kurikka  RUS  11:36:00   45:13 (10)  1:03:38  
11.   Jere Pajunen Kalevan Rasti  FIN  12:34:00   45:33 (12)  1:03:38  
13.   Petri Saari Vaajakosken Terä  FIN  13:30:00   44:53 (9)  1:03:51  
14.   Matti Kivelä Hiidenkiertäjät  FIN  12:02:00   46:55 (15)  1:04:14  
15.   Tuomas Kotro SK Vuoksi  FIN  13:28:00   46:57 (16)  1:04:18  
16.   Andreas Hall Hiidenkiertäjät  FIN  12:48:00   47:25 (23)  1:04:40  
17.   Ari-Pekka Lassila Koovee  FIN  11:26:00   47:13 (20)  1:04:43  
18.   Petteri Huikko Vaajakosken Terä  FIN  11:22:00   47:02 (17)  1:05:10  
19.   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:30:00   48:11 (27)  1:05:30  
20.   Samuel Heinonen Vaajakosken Terä  FIN  11:54:00   47:20 (22)  1:05:35  
21.   Mikko Knuuttila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:52:00   48:47 (30)  1:05:37  
22.   Teemu Köngäs Sotkamon Jymy  FIN  12:44:00   47:18 (21)  1:05:49  
22.   Victor Mansner IF Sibbo-Vargarna  FIN  13:18:00   47:45 (25)  1:05:49  
24.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  11:18:00   48:10 (26)  1:05:54  
25.   Matti Koivisto MS Parma  FIN  11:58:00   46:20 (13)  1:05:56  
26.   Jani Virta IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:34:00   47:10 (18)  1:05:59  
27.   Mikhail Chegarovskiy IF Sibbo-Vargarna  FIN  12:54:00   47:42 (24)  1:06:07  
28.   Hannu-Pekka Pukema Rajamäen Rykmentti  FIN  11:50:00   48:39 (29)  1:06:44  
29.   Sami Hämäläinen MS Parma  FIN  11:20:00   49:03 (31)  1:07:08  
30.   Tapani Mäkinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  13:14:00      1:07:34  
31.   Lauri Nenonen SK Vuoksi  FIN  12:24:00   47:10 (18)  1:07:40  
32.   Timo Joensuu Vaajakosken Terä  FIN  13:08:00   48:30 (28)  1:07:47  
33.   Miika Suominen Rajamäen Rykmentti  FIN  12:16:00   49:10 (32)  1:08:22  
34.   Kimmo Mieskoski Rasti-Lukko  FIN  13:24:00   49:53 (35)  1:08:31  
35.   Mikko Huhtinen Turun Suunnistajat  FIN  12:18:00   50:03 (36)  1:08:53  
36.   Tomi Närvä Hiidenkiertäjät  FIN  11:44:00   49:51 (34)  1:09:48  
37.   Juha Hyyryläinen Anttolan Urheilijat  FIN  11:46:00   50:55 (39)  1:09:51  
38.   Daniel Blomster IF Sibbo-Vargarna  FIN  12:50:00   51:55 (44)  1:10:12  
39.   Jouni Kujala SK Pohjantähti  FIN  11:42:00   51:18 (41)  1:10:35  
39.   Ville Repo Vehkalahden Veikot  FIN  12:06:00   50:37 (38)  1:10:35  
41.   Ville-Petteri Saarela Keminmaan Urheilijat  FIN  12:30:00   50:20 (37)  1:10:36  
42.   Ville Keskisaari Vaajakosken Terä  FIN  12:10:00   51:56 (45)  1:10:43  
43.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN  12:46:00   49:33 (33)  1:10:57  
44.   Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  12:36:00   51:38 (42)  1:10:58  
45.   Matti Liukkonen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:40:00   51:08 (40)  1:13:31  
46.   Jere Sipponen Paimion Rasti  FIN  11:38:00   53:16 (46)  1:13:33  
47.   Joona Viholainen Suunta Jyväskylä  FIN  13:10:00   53:59 (48)  1:13:38  
48.   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä  FIN  12:22:00   54:19 (49)  1:13:53  
49.   Jari Hannuksela SK Pohjantähti  FIN  12:14:00   51:39 (43)  1:14:13  
50.   Lauri Valkonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:04:00   53:20 (47)  1:14:45  
51.   Saku Asikainen Hiisirasti  FIN  12:26:00   54:21 (50)  1:14:53  
52.   Arto Fränti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  12:28:00   56:24 (53)  1:15:02  
53.   Aleksi Tuovinen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:06:00   55:33 (51)  1:15:34  
54.   Janne Kukkonen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:12:00   56:00 (52)  1:15:58  
55.   Mikael Donner OK77  FIN  11:32:00   57:01 (55)  1:17:36  
56.   Lasse Kautto Vaajakosken Terä  FIN  12:42:00   56:30 (54)  1:18:03  
57.   Heikki Silvasti Muuramen Rasti  FIN  12:32:00   1:00:14 (57)  1:28:26  
58.   Antti Paasikoski Rajamäen Rykmentti  FIN  11:24:00   1:13:47 (58)  1:37:22  
59.   Patrick Kronberg IF Femman  FIN  13:22:00   59:13 (56)  1:54:18  
   Manu Mutka Turun Metsänkävijät  FIN  11:48:00      ej startad  
   Lauri Oikarinen Pellon Ponsi  FIN  12:08:00      bröt  
   Antti Parjanne Lynx  FIN  12:12:00      bröt  
   Anton Kupriiets Ukraina  UKR  12:20:00      ej startad  
   Markku Isokoski Pellon Ponsi  FIN  12:38:00      disk  
   Aaro Asikainen Kalevan Rasti  FIN  13:20:00      ej startad  
   Juuso Metsälä Kalevan Rasti  FIN  13:26:00      bröt  
   Uleg Kolosov Ukraina  UKR  13:32:00      ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English