SM-yö Alastarolla

H21K4

Smart Follow

        Starttid Mellantid
1,8 km
Mellantid
4,8 km
Mål
6,3 km
 
1.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  21:28:00   11:10 (4)  32:06 (1)  40:26  
2.   Antti Parjanne Lynx  FIN  21:30:00   10:55 (2)  32:19 (2)  41:08  
3.   Sami Hämäläinen MS Parma  FIN  21:20:00   11:22 (7)  33:24 (4)  41:46  
4.   Aleksi Leskinen Lynx  FIN  21:24:00   11:56 (11)  33:06 (3)  41:49  
5.   Otto Simosas OK Orient  FIN  21:26:00   14:02 (22)  34:05 (6)  42:22  
6.   Antti-Pekka Leskinen Lynx  FIN  21:08:00   11:10 (4)  34:29 (8)  43:03  
7.   Esa Huttunen Turun Metsänkävijät  FIN  21:12:00   11:27 (8)  34:04 (5)  43:35  
8.   Toni Saari Vaajakosken Terä  FIN  21:18:00   10:54 (1)  35:22 (9)  43:48  
9.   Vesa Mäkinen Angelniemen Ankkuri  FIN  21:16:00   11:47 (9)  36:48 (11)  44:38  
9.   Petteri Huikko Vaajakosken Terä  FIN  21:22:00   11:18 (6)  34:15 (7)  44:38  
11.   Daniel Blomster IF Sibbo-Vargarna  FIN  20:58:00   12:24 (13)  36:24 (10)  45:10  
12.   Henri Kalve Paimion Rasti  FIN  20:56:00   11:51 (10)  36:57 (13)  46:25  
13.   Samuel Heinonen Vaajakosken Terä  FIN  21:10:00   12:30 (14)  36:53 (12)  46:50  
14.   Janne Nieminen Paimion Rasti  FIN  20:46:00   12:08 (12)  37:46 (16)  47:06  
15.   Kimmo Vilska Rajamäen Rykmentti  FIN  21:04:00   13:27 (20)  37:45 (15)  47:48  
16.   Victor Mansner IF Sibbo-Vargarna  FIN  20:32:00   12:32 (15)  37:11 (14)  47:55  
17.   Andreas Hall IF Femman  FIN  21:14:00   11:09 (3)  38:54 (18)  48:25  
18.   Ville Saikko Lappeen Riento  FIN  20:52:00   13:34 (21)  38:25 (17)  48:38  
19.   Teppo Pellinen Joutsenon Kullervo  FIN  20:40:00   13:07 (17)  38:54 (18)  48:50  
20.   Jussi Taussi Vehkalahden Veikot  FIN  20:54:00   13:21 (19)  40:33 (23)  49:08  
21.   Niklas Saramäki Lynx  FIN  20:34:00   17:04 (33)  39:55 (21)  49:12  
22.   Panu Teittinen Kangasala SK  FIN  20:44:00   14:04 (24)  40:13 (22)  49:26  
23.   Pekka Hyvönen Angelniemen Ankkuri  FIN  21:02:00   15:42 (32)  39:42 (20)  49:44  
24.   Ville Luoma Hiidenkiertäjät  FIN  20:50:00   15:12 (27)  40:49 (25)  50:43  
25.   Jani Tamminen Turun Suunnistajat  FIN  20:24:00   14:02 (22)  40:46 (24)  51:28  
26.   Sami-Petteri Juopperi Pellon Ponsi  FIN  21:00:00   13:03 (16)  41:33 (26)  51:39  
27.   Mika Jokiranta Kouvolan Suunnistajat  FIN  20:38:00   13:16 (18)  43:09 (30)  52:37  
28.   Kare Kaskinen Ulvilan Ura  FIN  20:26:00   14:34 (26)  42:19 (27)  53:01  
29.   Heikki Manninen Anttolan Urheilijat  FIN  20:36:00   14:16 (25)  42:58 (28)  54:24  
30.   Jens Jern IF Femman  FIN  20:20:00   17:08 (34)  43:07 (29)  54:40  
31.   Markku Elo Angelniemen Ankkuri  FIN  20:48:00   19:19 (36)  46:36 (35)  55:11  
32.   Matti Maajärvi Lappeen Riento  FIN  20:42:00   15:28 (29)  44:45 (31)  55:35  
33.   Tapio Keskitalo Kankaanpään Suunnistajat  FIN  20:18:00   15:32 (31)  46:02 (33)  56:48  
34.   Veli-Pekka Kuutti Perttelin Peikot  FIN  20:28:00   15:31 (30)  44:53 (32)  56:52  
35.   Juho Kattelus Auran Vannas  FIN  20:16:00   17:31 (35)  48:05 (36)  58:52  
36.   Heikki Väänänen Pihkaniskat  FIN  20:30:00   15:12 (27)  46:34 (34)  1:00:42  
   Eero Kahila Tampereen Pyrintö  FIN  20:22:00         bröt  
   Filip Brunell IF Brahe  FIN  21:06:00         ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English