SM-yö Alastarolla

H21

Smart Follow

        Starttid Mellantid
3,5 km
Mellantid
9,7 km
Mål
11,7 km
 
1.   Mikko Sirén Angelniemen Ankkuri  FIN  23:00:00   24:27 (7)  1:03:58 (1)  1:15:39  
2.   Antti Parjanne Lynx  FIN  22:57:00   24:26 (6)  1:07:01 (3)  1:18:44  
3.   Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö  FIN  23:03:00   23:32 (2)  1:07:29 (5)  1:19:18  
4.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  23:09:00   24:15 (4)  1:07:13 (4)  1:19:52  
5.   Simo Mertanen OK Orient  FIN  22:15:00   24:18 (5)  1:06:53 (2)  1:21:02  
6.   Tobias Henriksson Pargas IF  FIN  22:48:00   24:34 (9)  1:07:47 (6)  1:21:11  
7.   Otto Simosas OK Orient  FIN  22:21:00   24:46 (10)  1:08:36 (8)  1:21:26  
8.   Timo Sild Hiidenkiertäjät  EST  22:24:00   23:10 (1)  1:09:27 (10)  1:21:31  
9.   Mikael Fabritius OK Orient  FIN  22:54:00   27:28 (33)  1:10:03 (12)  1:21:43  
10.   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  20:54:00   25:52 (21)  1:07:54 (7)  1:22:10  
11.   Oskari Liukkonen Hiidenkiertäjät  FIN  22:00:00   25:37 (18)  1:09:19 (9)  1:22:22  
12.   Otto Sund IF Femman  FIN  23:06:00   25:39 (20)  1:09:33 (11)  1:22:58  
13.   Henrik Väisänen Hiisirasti  FIN  22:39:00   25:14 (12)  1:10:04 (13)  1:23:05  
14.   Peeter Pihl MS Parma  EST  22:42:00   25:28 (14)  1:10:36 (14)  1:23:17  
15.   Juuso Metsälä Kalevan Rasti  FIN  20:51:00   25:26 (13)  1:10:44 (17)  1:23:35  
16.   Perttu Sorsa Hiidenkiertäjät  FIN  22:27:00   27:06 (30)  1:10:36 (14)  1:24:04  
17.   Johannes Pohjala Hiisirasti  FIN  22:18:00   25:37 (18)  1:11:39 (20)  1:24:37  
18.   Juha Hyyryläinen Anttolan Urheilijat  FIN  21:36:00   24:31 (8)  1:11:40 (21)  1:24:44  
19.   Mikko Huhtinen Turun Suunnistajat  FIN  22:06:00   25:33 (16)  1:11:35 (19)  1:25:09  
20.   Vesa Mäkinen Angelniemen Ankkuri  FIN  21:33:00   25:36 (17)  1:10:42 (16)  1:25:10  
21.   Pasi Ikonen Vaajakosken Terä  FIN  23:15:00   23:45 (3)  1:11:25 (18)  1:26:22  
22.   Aleksi Leskinen Lynx  FIN  22:33:00   25:29 (15)  1:13:01 (23)  1:26:33  
23.   Antti-Pekka Leskinen Lynx  FIN  22:09:00   30:26 (44)  1:12:52 (22)  1:26:56  
24.   Aapo Leskinen Lynx  FIN  22:51:00   30:32 (46)  1:13:33 (25)  1:28:29  
25.   Juha Luoma Lapuan Virkiä  FIN  21:54:00   28:02 (34)  1:15:19 (28)  1:28:42  
26.   Kimmo Mieskoski Rasti-Lukko  FIN  21:51:00   26:19 (24)  1:15:56 (30)  1:29:23  
27.   Mikko Patana Hiidenkiertäjät  FIN  22:36:00   28:38 (39)  1:16:39 (34)  1:29:24  
28.   Juha Sorvisto Vaajakosken Terä  FIN  22:30:00   28:56 (40)  1:16:05 (31)  1:29:29  
29.   Lauri Oikarinen Pellon Ponsi  FIN  23:12:00   26:46 (27)  1:14:27 (27)  1:29:31  
30.   Petteri Huikko Vaajakosken Terä  FIN  21:21:00   26:28 (25)  1:13:18 (24)  1:29:41  
31.   Samu Lehtola Kangasala SK  FIN  23:18:00   26:18 (23)  1:15:51 (29)  1:29:42  
32.   Mikko Heinonen Kalevan Rasti  FIN  22:12:00   25:10 (11)  1:14:05 (26)  1:30:03  
33.   Samuel Heinonen Vaajakosken Terä  FIN  20:45:00   29:35 (41)  1:16:20 (32)  1:30:38  
34.   Juho Westerlund Koovee  FIN  21:48:00   27:24 (31)  1:17:02 (37)  1:31:58  
35.   Esa Huttunen Turun Metsänkävijät  FIN  21:57:00   28:29 (36)  1:16:29 (33)  1:32:52  
36.   Lasse Kautto Vaajakosken Terä  FIN  22:03:00   26:57 (29)  1:17:13 (38)  1:32:53  
37.   Timo Joensuu Vaajakosken Terä  FIN  21:24:00   28:29 (36)  1:16:57 (36)  1:33:14  
38.   Tuomo Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  21:27:00   26:51 (28)  1:18:53 (39)  1:33:49  
   Sami Hämäläinen MS Parma  FIN  22:45:00   30:49 (47)        
39.   Markku Isokoski Pellon Ponsi  FIN  21:03:00   31:11 (48)  1:16:41 (35)  1:33:58  
40.   Toni Saari Vaajakosken Terä  FIN  21:45:00   30:28 (45)  1:21:54 (44)  1:35:23  
41.   Jukka Tani Kouvolan Suunnistajat  FIN  21:15:00   30:12 (42)  1:19:38 (40)  1:35:36  
42.   Ville Keskisaari Vaajakosken Terä  FIN  21:18:00   28:18 (35)  1:20:09 (41)  1:36:12  
43.   Teemu Väre Paimion Rasti  FIN  21:39:00   25:55 (22)  1:20:26 (42)  1:36:16  
44.   Jani Söyring Kouvolan Suunnistajat  FIN  20:48:00   28:35 (38)  1:21:26 (43)  1:37:24  
45.   Jouni Heinonen Koovee  FIN  21:42:00   27:24 (31)  1:24:51 (47)  1:39:00  
46.   Joni Hirvikallio Koovee  FIN  21:12:00   30:20 (43)  1:23:06 (45)  1:39:31  
47.   Jarkko Saarinen Hiidenkiertäjät  FIN  21:06:00   26:39 (26)  1:24:44 (46)  1:45:42  
48.   Henri Kalve Paimion Rasti  FIN  20:57:00   35:16 (49)  1:26:53 (48)  1:52:55  
   Tapio Haarlaa Helsingin Suunnistajat  FIN  21:00:00         ej startad  
   Daniel Blomster IF Sibbo-Vargarna  FIN  21:09:00         bröt  
   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN  21:30:00         bröt  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English