SM-keskimatka R2, Iisu

D60

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-Mål Resultat  
1   Airi Sipponen
Paimion Rasti
4:11 (4)
7:45 (4)
3:34 (10)
11:24 (4)
3:39 (8)
16:25 (3)
5:01 (1)
18:23 (2)
1:58 (3)
19:14 (2)
51 (5)
20:26 (1)
1:12 (2)
20:26  Airi Sipponen
2   Liisa Peltola
MS Parma
3:52 (1)
6:49 (1)
2:57 (2)
10:09 (1)
3:20 (5)
15:36 (1)
5:27 (3)
18:01 (1)
2:25 (11)
19:00 (1)
59 (9)
20:27 (2)
1:27 (14)
20:27  Liisa Peltola
3   Arja Nurminen
Valkeakosken Haka
4:57 (17)
7:53 (8)
2:56 (1)
11:11 (3)
3:18 (4)
16:24 (2)
5:13 (2)
18:40 (3)
2:16 (9)
19:36 (3)
56 (8)
20:54 (3)
1:18 (5)
20:54  Arja Nurminen
4   Kyllikki Kauppinen
Kalevan Rasti
4:19 (6)
7:45 (4)
3:26 (8)
11:31 (6)
3:46 (11)
17:14 (4)
5:43 (9)
19:44 (4)
2:30 (15)
20:44 (4)
1:00 (10)
22:09 (4)
1:25 (13)
22:09  Kyllikki Kauppinen
5   Ritva Halme
Kiimingin Urheilijat
4:39 (13)
8:03 (10)
3:24 (7)
11:31 (6)
3:28 (6)
17:59 (8)
6:28 (13)
20:07 (7)
2:08 (6)
20:58 (6)
51 (5)
22:21 (5)
1:23 (11)
22:21  Ritva Halme
5   Paula Korpinen
Rasti-Lukko
4:38 (11)
8:14 (12)
3:36 (12)
11:45 (9)
3:31 (7)
17:18 (5)
5:33 (6)
19:45 (5)
2:27 (13)
20:50 (5)
1:05 (17)
22:21 (5)
1:31 (16)
22:21  Paula Korpinen
7   Lea Putkonen
SK Pohjantähti
4:51 (16)
8:06 (11)
3:15 (4)
12:15 (12)
4:09 (13)
17:44 (6)
5:29 (5)
20:00 (6)
2:16 (9)
21:03 (7)
1:03 (15)
22:22 (7)
1:19 (7)
22:22  Lea Putkonen
8   Sirkka Ketola
Saarijärven Pullistus
4:03 (2)
7:41 (2)
3:38 (14)
12:07 (10)
4:26 (16)
18:04 (9)
5:57 (11)
20:18 (8)
2:14 (8)
21:07 (8)
49 (3)
22:25 (8)
1:18 (5)
22:25  Sirkka Ketola
9   Irmeli Saari
Hirvensalon Heitto
4:37 (10)
7:56 (9)
3:19 (5)
12:09 (11)
4:13 (15)
17:46 (7)
5:37 (8)
20:20 (9)
2:34 (17)
21:21 (9)
1:01 (11)
22:58 (9)
1:37 (21)
22:58  Irmeli Saari
9   Gunilla Björklund
IK Falken
4:08 (3)
10:26 (23)
6:18 (30)
13:03 (15)
2:37 (1)
18:52 (11)
5:49 (10)
20:49 (10)
1:57 (2)
21:38 (10)
49 (3)
22:58 (9)
1:20 (8)
22:58  Gunilla Björklund
11   Anneli Rajaniemi
Oulaisten Taru
4:25 (8)
8:30 (15)
4:05 (19)
11:36 (8)
3:06 (2)
18:39 (10)
7:03 (19)
20:52 (11)
2:13 (7)
22:02 (11)
1:10 (21)
23:22 (11)
1:20 (8)
23:22  Anneli Rajaniemi
12   Ritva Erkinheimo
Kortesjärven Järvi-Veikot
4:15 (5)
7:45 (4)
3:30 (9)
13:55 (18)
6:10 (28)
19:23 (13)
5:28 (4)
21:26 (13)
2:03 (4)
22:17 (12)
51 (5)
23:30 (12)
1:13 (3)
23:30  Ritva Erkinheimo
13   Anja Siuko
Suunta-Sepot
5:08 (21)
8:45 (18)
3:37 (13)
12:26 (13)
3:41 (10)
18:55 (12)
6:29 (14)
21:23 (12)
2:28 (14)
22:24 (13)
1:01 (11)
23:40 (13)
1:16 (4)
23:40  Anja Siuko
14   Tuula Pöntinen
Navi
4:40 (14)
8:15 (13)
3:35 (11)
13:08 (16)
4:53 (18)
19:37 (15)
6:29 (14)
22:03 (14)
2:26 (12)
23:08 (14)
1:05 (17)
24:30 (14)
1:22 (10)
24:30  Tuula Pöntinen
15   Kristiina Huttunen
Säyneisen Salpa
4:45 (15)
7:50 (7)
3:05 (3)
11:29 (5)
3:39 (8)
20:54 (16)
9:25 (32)
22:48 (16)
1:54 (1)
23:36 (16)
48 (2)
24:42 (15)
1:06 (1)
24:42  Kristiina Huttunen
16   Anne Stoor
Kokkolan Suunnistajat
5:06 (20)
8:48 (19)
3:42 (16)
12:43 (14)
3:55 (12)
19:24 (14)
6:41 (16)
22:10 (15)
2:46 (21)
23:22 (15)
1:12 (24)
24:57 (16)
1:35 (20)
24:57  Anne Stoor
17   Helena Kanste
OK Raseborg
4:38 (11)
8:43 (17)
4:05 (19)
13:13 (17)
4:30 (17)
22:37 (18)
9:24 (31)
25:22 (17)
2:45 (20)
26:24 (17)
1:02 (13)
27:55 (17)
1:31 (16)
27:55  Helena Kanste
18   Vappu Hyvärinen
Saarijärven Pullistus
4:59 (18)
10:17 (21)
5:18 (28)
14:27 (19)
4:10 (14)
23:49 (21)
9:22 (30)
25:52 (18)
2:03 (4)
26:37 (18)
45 (1)
28:00 (18)
1:23 (11)
28:00  Vappu Hyvärinen
19   Eija Nurminen
Tampereen Pyrintö
5:59 (28)
10:26 (23)
4:27 (25)
15:27 (21)
5:01 (19)
22:57 (19)
7:30 (25)
26:07 (19)
3:10 (24)
27:32 (19)
1:25 (30)
29:24 (19)
1:52 (34)
29:24  Eija Nurminen
20   Katariina Finnilä
Vetelin Urheilijat
6:44 (32)
11:01 (26)
4:17 (22)
18:09 (26)
7:08 (31)
24:17 (22)
6:08 (12)
26:58 (21)
2:41 (19)
28:00 (20)
1:02 (13)
29:31 (20)
1:31 (16)
29:31  Katariina Finnilä
21   Anneli Bergström
Espoon Suunta
6:07 (29)
10:29 (25)
4:22 (23)
15:53 (22)
5:24 (23)
23:16 (20)
7:23 (23)
26:42 (20)
3:26 (27)
28:04 (21)
1:22 (29)
29:36 (21)
1:32 (19)
29:36  Anneli Bergström
22   Bodil Fred
IF Femman
5:00 (19)
8:42 (16)
3:42 (16)
18:03 (25)
9:21 (34)
25:14 (26)
7:11 (20)
27:47 (22)
2:33 (16)
29:05 (22)
1:18 (27)
30:46 (22)
1:41 (25)
30:46  Bodil Fred
23   Marlene Nylund
IK Falken
6:20 (31)
11:16 (27)
4:56 (27)
16:42 (24)
5:26 (25)
25:09 (24)
8:27 (28)
28:32 (23)
3:23 (26)
30:01 (23)
1:29 (33)
31:42 (23)
1:41 (25)
31:42  Marlene Nylund
24   Mirja Kela
Oulun Reipas
5:31 (26)
9:46 (20)
4:15 (21)
15:15 (20)
5:29 (26)
22:00 (17)
6:45 (17)
29:31 (24)
7:31 (34)
30:39 (24)
1:08 (19)
32:30 (24)
1:51 (32)
32:30  Mirja Kela
25   Pirkko Kalliola
Maarian Mahti
4:24 (7)
7:44 (3)
3:20 (6)
10:54 (2)
3:10 (3)
25:11 (25)
14:17 (35)
30:01 (25)
4:50 (32)
31:42 (25)
1:41 (35)
33:20 (25)
1:38 (22)
33:20  Pirkko Kalliola
26   Leena Savonen
Hämeenlinnan Suunnistajat
4:35 (9)
8:16 (14)
3:41 (15)
22:26 (29)
14:10 (35)
28:02 (28)
5:36 (7)
30:39 (26)
2:37 (18)
31:50 (26)
1:11 (22)
33:32 (26)
1:42 (27)
33:32  Leena Savonen
27   Marketta Juujärvi
Ounasvaaran Hiihtoseura
5:39 (27)
10:21 (22)
4:42 (26)
16:09 (23)
5:48 (27)
24:21 (23)
8:12 (26)
31:16 (27)
6:55 (33)
32:27 (27)
1:11 (22)
34:14 (27)
1:47 (29)
34:14  Marketta Juujärvi
28   Maija Pelkonen
Oulunsalon Vasama
8:01 (33)
12:27 (28)
4:26 (24)
19:08 (27)
6:41 (29)
27:54 (27)
8:46 (29)
31:44 (28)
3:50 (30)
33:03 (28)
1:19 (28)
34:52 (28)
1:49 (30)
34:52  Maija Pelkonen
29   Kaija Lähdekorpi
IF Femman
5:20 (23)
17:50 (30)
12:30 (31)
23:15 (30)
5:25 (24)
30:04 (29)
6:49 (18)
32:53 (29)
2:49 (22)
33:57 (29)
1:04 (16)
35:36 (29)
1:39 (23)
35:36  Kaija Lähdekorpi
30   Gunhild Berger
IK Falken
13:50 (35)
17:54 (31)
4:04 (18)
24:35 (31)
6:41 (29)
32:04 (31)
7:29 (24)
35:35 (30)
3:31 (28)
36:49 (30)
1:14 (25)
38:35 (30)
1:46 (28)
38:35  Gunhild Berger
31   Eija Lassila
Vetelin Urheilijat
8:56 (34)
14:28 (29)
5:32 (29)
21:55 (28)
7:27 (32)
31:48 (30)
9:53 (33)
35:57 (31)
4:09 (31)
37:24 (31)
1:27 (31)
39:16 (31)
1:52 (34)
39:16  Eija Lassila
32   Leena Korteniemi
Suunta 2000
5:18 (22)
21:12 (33)
15:54 (33)
26:34 (32)
5:22 (22)
33:53 (32)
7:19 (22)
36:57 (32)
3:04 (23)
38:31 (32)
1:34 (34)
40:21 (32)
1:50 (31)
40:21  Leena Korteniemi
33   Irma Kinnula
Kuusamon Erä-Veikot
5:30 (25)
26:06 (35)
20:36 (35)
31:24 (35)
5:18 (21)
38:36 (33)
7:12 (21)
41:57 (33)
3:21 (25)
43:13 (33)
1:16 (26)
44:42 (33)
1:29 (15)
44:42  Irma Kinnula
34   Tuula Laasanen
Suunta 2000
5:26 (24)
19:12 (32)
13:46 (32)
26:47 (33)
7:35 (33)
39:45 (35)
12:58 (34)
43:19 (34)
3:34 (29)
44:46 (34)
1:27 (31)
46:25 (34)
1:39 (23)
46:25  Tuula Laasanen
35   Eija Hyvönen
Rasti-Pielinen
6:08 (30)
25:50 (34)
19:42 (34)
30:57 (34)
5:07 (20)
39:17 (34)
8:20 (27)
48:55 (35)
9:38 (35)
50:03 (35)
1:08 (19)
51:54 (35)
1:51 (32)
51:54  Eija Hyvönen
   Sirpa Lakanen
Muuramen Rasti
4:25
7:55
3:30
-
-
-
-
-
-
49:06
-
52:02
2:56
bröt  Sirpa Lakanen
   Kaarina Köngäs
Puolangan Ryhti
5:21
-
-
-
-
33:16
-
37:37
4:21
39:05
1:28
40:57
1:52
disk  Kaarina Köngäs
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English