Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H8RR 5. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-Mål Resultat  
1   Arttu Peltola
Lynx
2:33 (4)
5:03 (2)
2:30 (1)
6:55 (1)
1:52 (1)
9:07 (1)
2:12 (2)
11:06 (1)
1:59 (3)
12:39 (1)
1:33 (1)
13:15 (1)
36 (10)
13:15  Arttu Peltola
2   Topias Kemppi
Rajamäen Rykmentti
2:25 (1)
4:58 (1)
2:33 (2)
7:04 (2)
2:06 (3)
9:22 (2)
2:18 (3)
11:17 (2)
1:55 (2)
13:12 (2)
1:55 (4)
13:43 (2)
31 (1)
13:43  Topias Kemppi
3   Karim Mbembela
Lynx
2:32 (3)
5:33 (6)
3:01 (10)
7:33 (3)
2:00 (2)
10:04 (3)
2:31 (8)
12:11 (3)
2:07 (6)
14:02 (4)
1:51 (3)
14:35 (4)
33 (4)
14:35  Karim Mbembela
3   Elmeri Syrjälä
Lounais-Hämeen Rasti
2:47 (8)
5:36 (7)
2:49 (6)
7:55 (6)
2:19 (8)
10:20 (6)
2:25 (6)
12:14 (4)
1:54 (1)
13:59 (3)
1:45 (2)
14:34 (3)
35 (7)
14:35  Elmeri Syrjälä
5   Juuso Tervakangas
Espoon Suunta
2:35 (5)
5:21 (3)
2:46 (4)
7:40 (4)
2:19 (8)
10:17 (5)
2:37 (10)
12:25 (6)
2:08 (7)
14:32 (5)
2:07 (10)
15:08 (5)
36 (10)
15:08  Juuso Tervakangas
6   Aku Koskenvuo
Espoon Suunta
2:44 (7)
5:45 (9)
3:01 (10)
8:03 (7)
2:18 (6)
10:11 (4)
2:08 (1)
12:22 (5)
2:11 (9)
14:44 (6)
2:22 (15)
15:19 (6)
35 (7)
15:19  Aku Koskenvuo
7   Lauri Isokallio
Rasti-Nokia
2:53 (12)
5:57 (11)
3:04 (13)
8:32 (11)
2:35 (16)
10:58 (10)
2:26 (7)
13:04 (7)
2:06 (5)
15:06 (7)
2:02 (6)
15:40 (7)
34 (5)
15:40  Lauri Isokallio
8   Jerry Hyvönen
Kuopion Suunnistajat
2:51 (11)
6:34 (14)
3:43 (24)
8:51 (12)
2:17 (5)
11:13 (11)
2:22 (5)
13:12 (10)
1:59 (3)
15:16 (8)
2:04 (8)
15:56 (8)
40 (17)
15:56  Jerry Hyvönen
9   Simo Klementtinen
Suunta Jyväskylä
2:47 (8)
5:47 (10)
3:00 (9)
8:19 (10)
2:32 (12)
10:50 (9)
2:31 (8)
13:06 (8)
2:16 (10)
15:32 (9)
2:26 (18)
16:11 (9)
39 (14)
16:11  Simo Klementtinen
10   Matias Koponen
Lynx
2:38 (6)
5:32 (5)
2:54 (7)
8:05 (8)
2:33 (14)
10:47 (8)
2:42 (12)
13:06 (8)
2:19 (11)
15:50 (10)
2:44 (27)
16:24 (10)
34 (5)
16:23  Matias Koponen
11   Benjamin Tasa
Kaakon Rasti
2:50 (10)
5:28 (4)
2:38 (3)
7:42 (5)
2:14 (4)
10:38 (7)
2:56 (15)
13:50 (11)
3:12 (24)
16:03 (11)
2:13 (12)
16:38 (11)
35 (7)
16:38  Benjamin Tasa
12   Aleksi Välimaa
Rasti 88
2:53 (12)
5:41 (8)
2:48 (5)
8:11 (9)
2:30 (11)
12:00 (14)
3:49 (26)
14:10 (12)
2:10 (8)
16:17 (12)
2:07 (10)
16:59 (12)
42 (21)
16:58  Aleksi Välimaa
13   Miika Koho
Rajamäen Rykmentti
3:14 (16)
6:44 (15)
3:30 (22)
9:02 (14)
2:18 (6)
12:01 (15)
2:59 (17)
14:29 (13)
2:28 (14)
16:48 (13)
2:19 (14)
17:29 (13)
41 (19)
17:28  Miika Koho
14   Oleg Afanasyev
SARATOV
3:47 (23)
7:00 (18)
3:13 (15)
9:33 (16)
2:33 (14)
11:54 (12)
2:21 (4)
14:34 (14)
2:40 (15)
16:56 (14)
2:22 (15)
17:53 (14)
57 (34)
17:53  Oleg Afanasyev
15   Timur Emaldynov
Angelniemen Ankkuri
3:17 (17)
6:20 (13)
3:03 (12)
9:00 (13)
2:40 (18)
11:56 (13)
2:56 (15)
15:01 (15)
3:05 (21)
17:42 (15)
2:41 (24)
18:22 (15)
40 (17)
18:22  Timur Emaldynov
16   Petteri Karinen
Espoon Suunta
3:25 (19)
6:45 (16)
3:20 (18)
9:40 (17)
2:55 (22)
12:56 (16)
3:16 (21)
15:37 (16)
2:41 (16)
18:21 (16)
2:44 (27)
19:06 (16)
45 (24)
19:06  Petteri Karinen
17   Viktor Asklöf
Lynx
3:57 (26)
6:54 (17)
2:57 (8)
10:23 (20)
3:29 (29)
13:14 (17)
2:51 (13)
16:39 (18)
3:25 (26)
18:41 (17)
2:02 (6)
19:19 (17)
38 (13)
19:19  Viktor Asklöf
18   Vertti Myllärinen
Lappeen Riento
2:54 (15)
8:14 (24)
5:20 (32)
11:01 (23)
2:47 (21)
13:42 (19)
2:41 (11)
16:42 (19)
3:00 (20)
18:57 (19)
2:15 (13)
19:29 (18)
32 (2)
19:29  Vertti Myllärinen
19   Miska Riissanen
Espoon Akilles
4:26 (30)
7:44 (21)
3:18 (17)
10:26 (21)
2:42 (19)
13:17 (18)
2:51 (13)
16:12 (17)
2:55 (18)
18:50 (18)
2:38 (20)
19:35 (19)
45 (24)
19:36  Miska Riissanen
20   Simo Puupponen
Espoon Suunta
3:28 (20)
8:29 (26)
5:01 (30)
11:26 (25)
2:57 (23)
14:54 (22)
3:28 (22)
17:19 (20)
2:25 (12)
20:02 (20)
2:43 (26)
20:34 (20)
32 (2)
20:34  Simo Puupponen
21   Väinö Ristimäki
Kalvolan Keihäs
3:53 (25)
8:03 (23)
4:10 (25)
11:19 (24)
3:16 (28)
14:18 (21)
2:59 (17)
18:13 (22)
3:55 (30)
20:17 (21)
2:04 (8)
20:53 (21)
36 (10)
20:52  Väinö Ristimäki
22   Juho Hursti
Espoon Suunta
3:28 (20)
7:07 (20)
3:39 (23)
10:06 (18)
2:59 (25)
14:06 (20)
4:00 (29)
18:03 (21)
3:57 (31)
20:31 (22)
2:28 (19)
21:18 (22)
47 (26)
21:17  Juho Hursti
23   Markus Määttänen
Espoon Suunta
4:15 (28)
8:38 (27)
4:23 (27)
12:17 (27)
3:39 (33)
15:27 (23)
3:10 (19)
18:19 (23)
2:52 (17)
21:01 (23)
2:42 (25)
22:00 (23)
59 (36)
22:00  Markus Määttänen
24   Petrus Tasa
Kaakon Rasti
4:28 (31)
7:53 (22)
3:25 (20)
10:29 (22)
2:36 (17)
15:27 (23)
4:58 (33)
19:11 (24)
3:44 (29)
22:32 (24)
3:21 (33)
23:16 (24)
44 (22)
23:16  Petrus Tasa
25   Aleksi Heikkinen
Espoon Suunta
3:33 (22)
7:01 (19)
3:28 (21)
10:08 (19)
3:07 (26)
16:03 (26)
5:55 (37)
20:12 (26)
4:09 (34)
22:37 (25)
2:25 (17)
23:18 (25)
41 (19)
23:18  Aleksi Heikkinen
26   Anton Leppämäki
Viitasaaren Suunta
5:09 (33)
9:54 (29)
4:45 (28)
13:02 (28)
3:08 (27)
17:05 (27)
4:03 (30)
20:44 (29)
3:39 (28)
22:44 (26)
2:00 (5)
23:31 (26)
47 (26)
23:31  Anton Leppämäki
27   Oliver Schüle
Koovee
8:21 (38)
11:30 (33)
3:09 (14)
14:16 (31)
2:46 (20)
17:30 (29)
3:14 (20)
20:40 (28)
3:10 (22)
23:32 (28)
2:52 (29)
24:11 (27)
39 (14)
24:10  Oliver Schüle
28   Aatu Niskanen
Vehkalahden Veikot
2:28 (2)
11:06 (32)
8:38 (37)
13:38 (29)
2:32 (12)
17:17 (28)
3:39 (25)
20:15 (27)
2:58 (19)
23:29 (27)
3:14 (32)
24:23 (28)
54 (30)
24:23  Aatu Niskanen
29   Tuomas Rokka
Lounais-Hämeen Rasti
4:01 (27)
8:14 (24)
4:13 (26)
11:44 (26)
3:30 (30)
15:40 (25)
3:56 (28)
19:42 (25)
4:02 (32)
23:37 (29)
3:55 (40)
24:31 (29)
54 (30)
24:32  Tuomas Rokka
30   Petr Volkov
Northern Wind
4:33 (32)
10:34 (31)
6:01 (34)
14:45 (32)
4:11 (36)
18:14 (31)
3:29 (23)
21:25 (30)
3:11 (23)
24:05 (30)
2:40 (23)
25:02 (30)
57 (34)
25:02  Petr Volkov
31   Kristten Rohtla
Koeravere
5:25 (34)
10:18 (30)
4:53 (29)
13:51 (30)
3:33 (31)
17:41 (30)
3:50 (27)
21:44 (31)
4:03 (33)
25:32 (31)
3:48 (39)
26:19 (31)
47 (26)
26:19  Kristten Rohtla
32   Daniel Berg
Solf IK
2:53 (12)
6:14 (12)
3:21 (19)
9:11 (15)
2:57 (23)
22:17 (34)
13:06 (40)
24:43 (33)
2:26 (13)
27:21 (32)
2:38 (20)
28:05 (32)
44 (22)
28:05  Daniel Berg
33   Eemil Peltola
Lynx
3:21 (18)
12:12 (34)
8:51 (38)
15:54 (34)
3:42 (34)
19:27 (32)
3:33 (24)
25:08 (34)
5:41 (38)
27:47 (33)
2:39 (22)
28:41 (33)
54 (30)
28:42  Eemil Peltola
34   Stepan Kondratjev
SKRUM Moscow
6:47 (37)
12:27 (35)
5:40 (33)
16:00 (35)
3:33 (31)
20:15 (33)
4:15 (31)
24:34 (32)
4:19 (35)
28:13 (34)
3:39 (38)
28:52 (34)
39 (14)
28:53  Stepan Kondratjev
35   Nooa Kenttä
OK77
6:22 (36)
13:05 (36)
6:43 (35)
17:04 (36)
3:59 (35)
22:21 (35)
5:17 (34)
25:59 (35)
3:38 (27)
29:26 (35)
3:27 (36)
30:43 (35)
1:17 (40)
30:43  Nooa Kenttä
36   Aapo Nurmi
Rastiketut
4:23 (29)
9:24 (28)
5:01 (30)
14:56 (33)
5:32 (37)
23:10 (36)
8:14 (38)
27:58 (36)
4:48 (37)
30:55 (36)
2:57 (30)
31:49 (36)
54 (30)
31:48  Aapo Nurmi
37   Leevi Mutikainen
Rasti-Jussit
6:18 (35)
13:44 (37)
7:26 (36)
22:28 (37)
8:44 (38)
28:12 (37)
5:44 (35)
32:53 (37)
4:41 (36)
36:02 (37)
3:09 (31)
37:11 (37)
1:09 (39)
37:11  Leevi Mutikainen
38   Urho Ojala
Kouvolan Suunnistajat
3:49 (24)
-
-
23:05 (38)
-
28:54 (38)
5:49 (36)
35:04 (38)
6:10 (39)
38:30 (38)
3:26 (35)
39:17 (38)
47 (26)
49:17  Urho Ojala
39   Alexey Bakhaev
JUVENTA
34:43 (40)
37:56 (39)
3:13 (15)
40:18 (40)
2:22 (10)
45:03 (40)
4:45 (32)
48:26 (39)
3:23 (25)
51:47 (39)
3:21 (33)
52:46 (39)
59 (36)
52:46  Alexey Bakhaev
40   Yurij Poljanskij
SKRUM Moscow
9:56 (39)
22:04 (38)
12:08 (39)
31:14 (39)
9:10 (39)
39:56 (39)
8:42 (39)
48:40 (40)
8:44 (40)
52:09 (40)
3:29 (37)
53:11 (40)
1:02 (38)
53:10  Yurij Poljanskij
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English