Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H8RR 4. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-Mål Resultat  
1   Topias Kemppi
Rajamäen Rykmentti
2:32 (1)
4:23 (1)
1:51 (1)
5:49 (1)
1:26 (5)
8:29 (1)
2:40 (3)
11:27 (1)
2:58 (1)
13:50 (1)
2:23 (1)
14:26 (1)
36 (11)
14:26  Topias Kemppi
2   Jerry Hyvönen
Kuopion Suunnistajat
2:48 (2)
5:16 (2)
2:28 (4)
6:41 (2)
1:25 (4)
9:31 (2)
2:50 (4)
13:16 (2)
3:45 (4)
16:04 (2)
2:48 (6)
16:40 (2)
36 (11)
16:39  Jerry Hyvönen
3   Arttu Peltola
Lynx
3:24 (13)
6:06 (8)
2:42 (9)
7:49 (9)
1:43 (12)
10:28 (5)
2:39 (2)
14:08 (3)
3:40 (2)
16:37 (3)
2:29 (3)
17:08 (3)
31 (2)
17:07  Arttu Peltola
4   Karim Mbembela
Lynx
3:16 (6)
5:43 (4)
2:27 (2)
6:53 (3)
1:10 (1)
10:00 (3)
3:07 (8)
14:19 (4)
4:19 (10)
17:17 (4)
2:58 (7)
17:49 (4)
32 (5)
17:49  Karim Mbembela
5   Juuso Tervakangas
Espoon Suunta
3:06 (4)
5:41 (3)
2:35 (6)
7:09 (4)
1:28 (6)
10:14 (4)
3:05 (6)
14:42 (6)
4:28 (12)
18:15 (6)
3:33 (16)
18:49 (5)
34 (7)
18:49  Juuso Tervakangas
6   Aleksi Välimaa
Rasti 88
3:22 (9)
6:11 (10)
2:49 (13)
8:07 (10)
1:56 (18)
11:15 (8)
3:08 (9)
15:26 (7)
4:11 (7)
18:12 (5)
2:46 (5)
18:51 (6)
39 (16)
18:50  Aleksi Välimaa
7   Aku Koskenvuo
Espoon Suunta
3:22 (9)
6:05 (6)
2:43 (10)
7:18 (5)
1:13 (2)
10:47 (7)
3:29 (12)
16:01 (10)
5:14 (20)
18:29 (7)
2:28 (2)
19:06 (7)
37 (13)
19:05  Aku Koskenvuo
8   Lauri Isokallio
Rasti-Nokia
2:54 (3)
7:01 (18)
4:07 (31)
8:51 (16)
1:50 (17)
12:04 (15)
3:13 (10)
15:47 (9)
3:43 (3)
18:50 (8)
3:03 (8)
19:24 (8)
34 (7)
19:24  Lauri Isokallio
9   Elmeri Syrjälä
Lounais-Hämeen Rasti
4:06 (24)
7:05 (19)
2:59 (15)
8:44 (14)
1:39 (11)
11:22 (9)
2:38 (1)
15:28 (8)
4:06 (6)
19:02 (9)
3:34 (17)
19:39 (9)
37 (13)
19:39  Elmeri Syrjälä
10   Benjamin Tasa
Kaakon Rasti
3:56 (21)
6:23 (11)
2:27 (2)
7:41 (8)
1:18 (3)
10:40 (6)
2:59 (5)
14:33 (5)
3:53 (5)
19:35 (10)
5:02 (29)
20:06 (10)
31 (2)
20:06  Benjamin Tasa
11   Matias Koponen
Lynx
3:22 (9)
6:05 (6)
2:43 (10)
7:33 (7)
1:28 (6)
11:32 (10)
3:59 (19)
16:29 (14)
4:57 (15)
19:37 (11)
3:08 (10)
20:12 (11)
35 (10)
20:13  Matias Koponen
12   Miska Riissanen
Espoon Akilles
3:52 (20)
6:38 (12)
2:46 (12)
8:23 (13)
1:45 (14)
11:59 (14)
3:36 (14)
16:13 (12)
4:14 (8)
20:01 (12)
3:48 (21)
20:45 (12)
44 (26)
20:44  Miska Riissanen
13   Timur Emaldynov
Angelniemen Ankkuri
3:07 (5)
5:43 (4)
2:36 (7)
7:31 (6)
1:48 (16)
11:48 (11)
4:17 (22)
16:23 (13)
4:35 (13)
20:14 (15)
3:51 (22)
20:53 (13)
39 (16)
20:53  Timur Emaldynov
13   Simo Klementtinen
Suunta Jyväskylä
3:30 (15)
6:08 (9)
2:38 (8)
8:14 (11)
2:06 (23)
11:48 (11)
3:34 (13)
16:07 (11)
4:19 (10)
20:13 (13)
4:06 (23)
20:53 (13)
40 (20)
20:53  Simo Klementtinen
15   Stepan Kondratjev
SKRUM Moscow
3:24 (13)
7:18 (21)
3:54 (28)
8:52 (17)
1:34 (9)
11:58 (13)
3:06 (7)
17:00 (15)
5:02 (16)
20:13 (13)
3:13 (11)
20:55 (15)
42 (25)
20:55  Stepan Kondratjev
16   Oleg Afanasyev
SARATOV
4:24 (29)
8:29 (30)
4:05 (30)
10:12 (24)
1:43 (12)
13:33 (19)
3:21 (11)
18:48 (20)
5:15 (21)
21:31 (17)
2:43 (4)
22:12 (16)
41 (22)
22:12  Oleg Afanasyev
16   Daniel Berg
Solf IK
3:42 (19)
6:38 (12)
2:56 (14)
8:16 (12)
1:38 (10)
12:27 (16)
4:11 (21)
17:45 (16)
5:18 (23)
21:29 (16)
3:44 (20)
22:13 (17)
44 (26)
22:12  Daniel Berg
18   Vertti Myllärinen
Lappeen Riento
5:31 (35)
10:06 (34)
4:35 (34)
12:16 (34)
2:10 (25)
15:54 (27)
3:38 (15)
20:09 (22)
4:15 (9)
23:32 (21)
3:23 (12)
24:02 (18)
30 (1)
24:02  Vertti Myllärinen
19   Miika Koho
Rajamäen Rykmentti
3:18 (7)
6:41 (14)
3:23 (21)
9:24 (20)
2:43 (37)
14:26 (21)
5:02 (31)
20:21 (24)
5:55 (31)
23:24 (18)
3:03 (8)
24:03 (19)
39 (16)
24:03  Miika Koho
20   Juho Hursti
Espoon Suunta
3:34 (17)
6:45 (16)
3:11 (17)
8:47 (15)
2:02 (21)
13:06 (17)
4:19 (23)
18:18 (17)
5:12 (19)
23:24 (18)
5:06 (31)
24:09 (20)
45 (32)
24:08  Juho Hursti
21   Alexey Bakhaev
JUVENTA
4:17 (26)
7:43 (23)
3:26 (22)
9:15 (19)
1:32 (8)
13:09 (18)
3:54 (18)
18:34 (18)
5:25 (27)
23:28 (20)
4:54 (27)
24:15 (21)
47 (37)
24:14  Alexey Bakhaev
22   Aatu Niskanen
Vehkalahden Veikot
5:40 (37)
8:13 (29)
2:33 (5)
10:55 (30)
2:42 (35)
14:45 (22)
3:50 (17)
20:07 (21)
5:22 (25)
23:38 (22)
3:31 (14)
24:24 (22)
46 (35)
24:24  Aatu Niskanen
23   Tuomas Rokka
Lounais-Hämeen Rasti
3:31 (16)
6:42 (15)
3:11 (17)
9:11 (18)
2:29 (30)
13:57 (20)
4:46 (29)
18:44 (19)
4:47 (14)
23:50 (23)
5:06 (31)
24:34 (23)
44 (26)
24:33  Tuomas Rokka
24   Väinö Ristimäki
Kalvolan Keihäs
4:22 (27)
8:55 (32)
4:33 (33)
11:03 (31)
2:08 (24)
15:29 (26)
4:26 (24)
20:55 (26)
5:26 (28)
24:23 (24)
3:28 (13)
24:57 (24)
34 (7)
24:57  Väinö Ristimäki
25   Aleksi Heikkinen
Espoon Suunta
3:23 (12)
6:50 (17)
3:27 (23)
10:22 (26)
3:32 (39)
15:00 (23)
4:38 (27)
20:15 (23)
5:15 (21)
24:40 (25)
4:25 (26)
25:11 (25)
31 (2)
25:11  Aleksi Heikkinen
26   Viktor Asklöf
Lynx
4:10 (25)
7:45 (24)
3:35 (25)
10:19 (25)
2:34 (31)
15:58 (28)
5:39 (34)
21:02 (27)
5:04 (17)
25:25 (27)
4:23 (25)
26:04 (26)
39 (16)
26:04  Viktor Asklöf
27   Petr Volkov
Northern Wind
4:42 (31)
8:11 (27)
3:29 (24)
11:19 (33)
3:08 (38)
16:12 (32)
4:53 (30)
21:36 (28)
5:24 (26)
25:18 (26)
3:42 (19)
26:06 (27)
48 (38)
26:05  Petr Volkov
28   Petrus Tasa
Kaakon Rasti
3:34 (17)
7:24 (22)
3:50 (27)
10:03 (22)
2:39 (33)
15:15 (25)
5:12 (32)
20:34 (25)
5:19 (24)
26:27 (29)
5:53 (35)
27:07 (29)
40 (20)
27:06  Petrus Tasa
29   Otto Soini
Kymin Suunnistajat
3:56 (21)
7:13 (20)
3:17 (20)
9:55 (21)
2:42 (35)
16:05 (31)
6:10 (37)
22:04 (29)
5:59 (32)
27:15 (31)
5:11 (33)
27:56 (30)
41 (22)
27:55  Otto Soini
30   Eemil Peltola
Lynx
4:54 (33)
8:07 (26)
3:13 (19)
10:35 (27)
2:28 (28)
15:03 (24)
4:28 (25)
22:07 (30)
7:04 (36)
27:12 (30)
5:05 (30)
27:57 (31)
45 (32)
27:57  Eemil Peltola
31   Simo Puupponen
Espoon Suunta
7:39 (39)
12:34 (38)
4:55 (36)
14:59 (38)
2:25 (27)
18:48 (36)
3:49 (16)
24:14 (33)
5:26 (28)
27:45 (32)
3:31 (14)
28:17 (32)
32 (5)
28:17  Simo Puupponen
32   Nooa Kenttä
OK77
4:31 (30)
8:29 (30)
3:58 (29)
10:50 (29)
2:21 (26)
16:04 (30)
5:14 (33)
23:37 (31)
7:33 (38)
29:32 (33)
5:55 (36)
30:23 (33)
51 (41)
30:23  Nooa Kenttä
33   Urho Ojala
Kouvolan Suunnistajat
4:23 (28)
8:11 (27)
3:48 (26)
10:08 (23)
1:57 (19)
16:54 (33)
6:46 (39)
23:41 (32)
6:47 (35)
29:40 (34)
5:59 (38)
30:24 (34)
44 (26)
30:24  Urho Ojala
34   Markus Määttänen
Espoon Suunta
5:47 (38)
11:04 (37)
5:17 (38)
13:32 (36)
2:28 (28)
18:07 (35)
4:35 (26)
25:12 (34)
7:05 (37)
30:07 (35)
4:55 (28)
30:57 (35)
50 (39)
30:56  Markus Määttänen
35   Anton Leppämäki
Viitasaaren Suunta
7:54 (40)
13:09 (39)
5:15 (37)
15:14 (39)
2:05 (22)
21:27 (39)
6:13 (38)
27:01 (38)
5:34 (30)
31:09 (36)
4:08 (24)
31:54 (36)
45 (32)
31:53  Anton Leppämäki
36   Leevi Mutikainen
Rasti-Jussit
4:49 (32)
7:57 (25)
3:08 (16)
10:35 (27)
2:38 (32)
17:41 (34)
7:06 (40)
25:20 (35)
7:39 (39)
31:16 (37)
5:56 (37)
32:06 (37)
50 (39)
32:05  Leevi Mutikainen
37   Aapo Nurmi
Rastiketut
4:01 (23)
10:25 (36)
6:24 (39)
13:05 (35)
2:40 (34)
19:01 (37)
5:56 (35)
25:36 (36)
6:35 (34)
31:48 (38)
6:12 (39)
32:34 (38)
46 (35)
32:34  Aapo Nurmi
38   Kristten Rohtla
Koeravere
5:35 (36)
10:12 (35)
4:37 (35)
13:51 (37)
3:39 (40)
19:55 (38)
6:04 (36)
26:07 (37)
6:12 (33)
31:55 (39)
5:48 (34)
32:39 (39)
44 (26)
32:39  Kristten Rohtla
39   Matias Mäenpää
Tampereen Pyrintö
3:19 (8)
20:48 (41)
17:29 (41)
22:33 (40)
1:45 (14)
26:37 (40)
4:04 (20)
31:47 (39)
5:10 (18)
35:26 (40)
3:39 (18)
36:03 (40)
37 (13)
36:03  Matias Mäenpää
40   Petteri Karinen
Espoon Suunta
4:58 (34)
9:15 (33)
4:17 (32)
11:16 (32)
2:01 (20)
15:58 (28)
4:42 (28)
-
-
26:22 (28)
-
27:03 (28)
41 (22)
37:02  Petteri Karinen
41   Yurij Poljanskij
SKRUM Moscow
8:12 (41)
18:35 (40)
10:23 (40)
24:38 (41)
6:03 (41)
35:49 (41)
11:11 (41)
45:02 (40)
9:13 (40)
1:05:21 (41)
20:19 (40)
1:06:05 (41)
44 (26)
1:06:04  Yurij Poljanskij
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English