Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H8RR 3. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-Mål Resultat  
1   Topias Kemppi
Rajamäen Rykmentti
1:15 (3)
3:05 (2)
1:50 (4)
4:39 (2)
1:34 (3)
7:48 (1)
3:09 (6)
11:03 (1)
3:15 (1)
13:19 (1)
2:16 (3)
13:59 (1)
40 (23)
13:59  Topias Kemppi
2   Elmeri Syrjälä
Lounais-Hämeen Rasti
1:30 (11)
4:02 (17)
2:32 (24)
5:26 (7)
1:24 (1)
8:20 (4)
2:54 (3)
12:10 (3)
3:50 (4)
14:39 (2)
2:29 (5)
15:10 (2)
31 (1)
15:10  Elmeri Syrjälä
3   Jerry Hyvönen
Kuopion Suunnistajat
1:20 (4)
3:32 (6)
2:12 (8)
5:14 (4)
1:42 (6)
8:22 (6)
3:08 (5)
12:01 (2)
3:39 (2)
14:52 (3)
2:51 (11)
15:30 (3)
38 (10)
15:31  Jerry Hyvönen
4   Benjamin Tasa
Kaakon Rasti
1:22 (6)
3:07 (3)
1:45 (3)
5:22 (6)
2:15 (25)
8:14 (3)
2:52 (2)
13:30 (4)
5:16 (13)
15:21 (5)
1:51 (1)
16:00 (5)
39 (16)
16:00  Benjamin Tasa
5   Vertti Myllärinen
Lappeen Riento
1:30 (11)
3:56 (15)
2:26 (16)
6:00 (13)
2:04 (16)
9:45 (9)
3:45 (10)
13:55 (7)
4:10 (5)
16:37 (6)
2:42 (9)
17:14 (6)
37 (7)
17:14  Vertti Myllärinen
6   Aleksi Välimaa
Rasti 88
1:25 (7)
3:31 (5)
2:06 (6)
5:13 (3)
1:42 (6)
8:20 (4)
3:07 (4)
13:49 (6)
5:29 (15)
16:46 (7)
2:57 (14)
17:25 (7)
39 (16)
17:25  Aleksi Välimaa
6   Aapo Maasilta
Rastivarsat
1:12 (2)
3:12 (4)
2:00 (5)
5:19 (5)
2:07 (20)
10:07 (12)
4:48 (29)
14:33 (9)
4:26 (6)
16:48 (8)
2:15 (2)
17:25 (7)
37 (7)
17:25  Aapo Maasilta
8   Matias Koponen
Lynx
1:29 (10)
3:53 (12)
2:24 (15)
6:00 (13)
2:07 (20)
9:27 (8)
3:27 (8)
13:57 (8)
4:30 (7)
16:56 (9)
2:59 (15)
17:35 (9)
39 (16)
17:36  Matias Koponen
9   Karim Mbembela
Lynx
1:38 (18)
3:55 (14)
2:17 (10)
5:45 (9)
1:50 (9)
8:57 (7)
3:12 (7)
13:47 (5)
4:50 (10)
17:04 (10)
3:17 (24)
17:47 (10)
43 (28)
17:48  Karim Mbembela
10   Stepan Kondratjev
SKRUM Moscow
1:27 (9)
3:48 (10)
2:21 (12)
5:47 (10)
1:59 (12)
9:56 (10)
4:09 (19)
14:41 (10)
4:45 (8)
17:21 (11)
2:40 (8)
18:04 (11)
43 (28)
18:04  Stepan Kondratjev
11   Lauri Isokallio
Rasti-Nokia
5:20 (43)
6:48 (43)
1:28 (1)
8:27 (35)
1:39 (4)
11:15 (22)
2:48 (1)
15:04 (11)
3:49 (3)
17:37 (12)
2:33 (6)
18:15 (12)
38 (10)
18:14  Lauri Isokallio
12   Anton Leppämäki
Viitasaaren Suunta
2:18 (38)
5:02 (34)
2:44 (29)
7:08 (27)
2:06 (19)
10:50 (17)
3:42 (9)
15:36 (12)
4:46 (9)
18:24 (13)
2:48 (10)
19:12 (13)
48 (42)
19:11  Anton Leppämäki
13   Aku Koskenvuo
Espoon Suunta
1:32 (15)
3:45 (8)
2:13 (9)
5:26 (7)
1:41 (5)
10:22 (15)
4:56 (32)
16:11 (16)
5:49 (20)
19:11 (14)
3:00 (16)
19:50 (14)
39 (16)
19:50  Aku Koskenvuo
14   Juuso Tervakangas
Espoon Suunta
1:30 (11)
3:53 (12)
2:23 (14)
5:58 (11)
2:05 (17)
10:20 (14)
4:22 (23)
16:58 (20)
6:38 (29)
19:17 (15)
2:19 (4)
19:52 (15)
35 (4)
19:52  Juuso Tervakangas
15   Miska Riissanen
Espoon Akilles
1:47 (25)
4:17 (22)
2:30 (22)
6:14 (15)
1:57 (11)
10:03 (11)
3:49 (12)
15:38 (13)
5:35 (17)
19:21 (16)
3:43 (34)
20:05 (16)
44 (31)
20:05  Miska Riissanen
16   Matias Mäenpää
Tampereen Pyrintö
2:03 (37)
4:39 (27)
2:36 (25)
6:46 (21)
2:07 (20)
10:51 (19)
4:05 (17)
16:06 (15)
5:15 (12)
19:31 (17)
3:25 (29)
20:09 (17)
38 (10)
20:08  Matias Mäenpää
17   Miika Koho
Rajamäen Rykmentti
1:40 (20)
4:09 (19)
2:29 (21)
6:28 (17)
2:19 (27)
10:53 (20)
4:25 (25)
16:19 (17)
5:26 (14)
19:43 (18)
3:24 (26)
20:21 (18)
38 (10)
20:21  Miika Koho
18   Simo Klementtinen
Suunta Jyväskylä
1:48 (26)
4:14 (21)
2:26 (16)
6:19 (16)
2:05 (17)
10:07 (12)
3:48 (11)
16:39 (18)
6:32 (28)
19:44 (19)
3:05 (18)
20:30 (19)
46 (37)
20:30  Simo Klementtinen
19   Timur Emaldynov
Angelniemen Ankkuri
1:20 (4)
3:48 (10)
2:28 (20)
7:00 (24)
3:12 (34)
10:50 (17)
3:50 (13)
16:49 (19)
5:59 (22)
20:01 (21)
3:12 (23)
20:39 (20)
38 (10)
20:39  Timur Emaldynov
20   Alexey Bakhaev
JUVENTA
1:31 (14)
3:40 (7)
2:09 (7)
6:51 (22)
3:11 (32)
10:47 (16)
3:56 (15)
15:41 (14)
4:54 (11)
19:53 (20)
4:12 (41)
20:41 (21)
48 (42)
20:41  Alexey Bakhaev
21   Arttu Kulmala
Suunta Sepot
1:25 (7)
3:46 (9)
2:21 (12)
7:00 (24)
3:14 (35)
11:21 (24)
4:21 (22)
17:19 (22)
5:58 (21)
20:12 (22)
2:53 (12)
20:44 (22)
32 (2)
20:43  Arttu Kulmala
22   Väinö Ristimäki
Kalvolan Keihäs
1:44 (24)
4:33 (25)
2:49 (30)
6:56 (23)
2:23 (28)
11:48 (28)
4:52 (31)
17:18 (21)
5:30 (16)
20:26 (23)
3:08 (19)
21:01 (23)
35 (4)
21:01  Väinö Ristimäki
23   Oliver Schüle
Koovee
1:41 (22)
4:43 (29)
3:02 (38)
7:00 (24)
2:17 (26)
10:57 (21)
3:57 (16)
17:28 (24)
6:31 (27)
20:38 (24)
3:10 (21)
21:17 (24)
39 (16)
21:17  Oliver Schüle
24   Oleg Afanasyev
SARATOV
2:45 (40)
5:49 (40)
3:04 (39)
7:37 (29)
1:48 (8)
12:28 (33)
4:51 (30)
18:06 (25)
5:38 (19)
20:39 (25)
2:33 (6)
21:28 (25)
49 (46)
21:28  Oleg Afanasyev
25   Viktor Asklöf
Lynx
1:56 (31)
4:35 (26)
2:39 (26)
6:29 (18)
1:54 (10)
11:25 (25)
4:56 (32)
17:27 (23)
6:02 (23)
20:55 (26)
3:28 (30)
21:34 (26)
39 (16)
21:34  Viktor Asklöf
26   Oskari Lehtimäki
Reilut Miehet Havumetsien
1:42 (23)
4:51 (30)
3:09 (40)
8:02 (31)
3:11 (32)
12:13 (31)
4:11 (21)
18:16 (26)
6:03 (24)
21:17 (28)
3:01 (17)
21:57 (27)
40 (23)
21:57  Oskari Lehtimäki
27   Aatu Niskanen
Vehkalahden Veikot
3:10 (41)
5:49 (40)
2:39 (26)
8:18 (34)
2:29 (29)
12:48 (34)
4:30 (26)
18:23 (27)
5:35 (17)
21:16 (27)
2:53 (12)
22:02 (28)
46 (37)
22:02  Aatu Niskanen
28   Tuomas Rokka
Lounais-Hämeen Rasti
1:37 (17)
4:03 (18)
2:26 (16)
7:48 (30)
3:45 (38)
11:56 (29)
4:08 (18)
18:23 (27)
6:27 (26)
21:31 (29)
3:08 (19)
22:16 (29)
45 (34)
22:15  Tuomas Rokka
29   Simo Puupponen
Espoon Suunta
1:51 (29)
4:41 (28)
2:50 (31)
6:42 (19)
2:01 (13)
11:19 (23)
4:37 (27)
18:38 (30)
7:19 (31)
22:02 (31)
3:24 (26)
22:37 (30)
35 (4)
22:37  Simo Puupponen
30   Aamos Laavainen
MS Parma
1:38 (18)
4:30 (24)
2:52 (32)
6:42 (19)
2:12 (23)
11:57 (30)
5:15 (35)
18:23 (27)
6:26 (25)
21:59 (30)
3:36 (32)
22:39 (31)
40 (23)
22:38  Aamos Laavainen
31   Eemil Peltola
Lynx
1:40 (20)
3:58 (16)
2:18 (11)
5:59 (12)
2:01 (13)
11:47 (27)
5:48 (41)
19:28 (31)
7:41 (34)
22:52 (32)
3:24 (26)
23:37 (32)
45 (34)
23:37  Eemil Peltola
32   Otto Soini
Kymin Suunnistajat
1:50 (28)
5:06 (35)
3:16 (41)
7:20 (28)
2:14 (24)
11:43 (26)
4:23 (24)
20:22 (32)
8:39 (36)
24:14 (34)
3:52 (37)
24:53 (33)
39 (16)
24:54  Otto Soini
33   Juho Hursti
Espoon Suunta
1:34 (16)
4:13 (20)
2:39 (26)
8:03 (32)
3:50 (39)
13:34 (35)
5:31 (39)
20:52 (33)
7:18 (30)
24:13 (33)
3:21 (25)
24:55 (34)
42 (27)
24:55  Juho Hursti
34   Arttu Peltola
Lynx
1:06 (1)
2:49 (1)
1:43 (2)
4:19 (1)
1:30 (2)
8:13 (2)
3:54 (14)
-
-
15:20 (4)
-
15:53 (4)
33 (3)
25:52  Arttu Peltola
35   Petrus Tasa
Kaakon Rasti
1:55 (30)
4:56 (32)
3:01 (36)
9:19 (38)
4:23 (42)
14:48 (38)
5:29 (38)
22:20 (34)
7:32 (32)
25:30 (35)
3:10 (21)
26:07 (35)
37 (7)
26:04  Petrus Tasa
36   Aleksi Heikkinen
Espoon Suunta
3:14 (42)
5:40 (39)
2:26 (16)
9:20 (39)
3:40 (37)
15:33 (41)
6:13 (44)
23:11 (35)
7:38 (33)
26:45 (36)
3:34 (31)
27:23 (36)
38 (10)
27:22  Aleksi Heikkinen
37   Petr Volkov
Northern Wind
1:49 (27)
5:26 (38)
3:37 (44)
9:56 (41)
4:30 (43)
15:36 (42)
5:40 (40)
24:15 (38)
8:39 (36)
28:00 (37)
3:45 (35)
28:46 (37)
46 (37)
28:45  Petr Volkov
38   Aapo Nurmi
Rastiketut
1:56 (31)
4:53 (31)
2:57 (34)
10:29 (43)
5:36 (45)
15:27 (40)
4:58 (34)
24:37 (39)
9:10 (40)
28:18 (38)
3:41 (33)
29:02 (38)
44 (31)
29:02  Aapo Nurmi
39   Markus Määttänen
Espoon Suunta
1:58 (33)
4:29 (23)
2:31 (23)
9:32 (40)
5:03 (44)
14:53 (39)
5:21 (36)
24:03 (37)
9:10 (40)
28:32 (39)
4:29 (43)
29:16 (39)
44 (31)
29:14  Markus Määttänen
40   Petteri Karinen
Espoon Suunta
1:58 (33)
4:59 (33)
3:01 (36)
8:54 (37)
3:55 (40)
13:36 (36)
4:42 (28)
24:48 (40)
11:12 (43)
28:43 (40)
3:55 (40)
29:28 (40)
45 (34)
29:28  Petteri Karinen
41   Urho Ojala
Kouvolan Suunnistajat
2:01 (36)
5:21 (36)
3:20 (42)
8:14 (33)
2:53 (31)
12:23 (32)
4:09 (19)
23:14 (36)
10:51 (42)
28:52 (41)
5:38 (44)
29:40 (41)
48 (42)
29:40  Urho Ojala
42   Daniel Berg
Solf IK
7:28 (45)
10:23 (44)
2:55 (33)
12:24 (44)
2:01 (13)
18:13 (43)
5:49 (42)
27:20 (41)
9:07 (39)
31:11 (42)
3:51 (36)
31:52 (42)
41 (26)
31:52  Daniel Berg
43   Nooa Kenttä
OK77
2:24 (39)
5:24 (37)
3:00 (35)
8:50 (36)
3:26 (36)
14:39 (37)
5:49 (42)
29:12 (42)
14:33 (44)
33:04 (43)
3:52 (37)
33:52 (43)
48 (42)
33:52  Nooa Kenttä
44   Leevi Mutikainen
Rasti-Jussit
9:21 (46)
12:47 (46)
3:26 (43)
15:38 (45)
2:51 (30)
21:01 (44)
5:23 (37)
30:07 (43)
9:06 (38)
34:00 (44)
3:53 (39)
34:47 (44)
47 (40)
34:46  Leevi Mutikainen
45   Kristten Rohtla
Koeravere
2:00 (35)
6:00 (42)
4:00 (45)
10:22 (42)
4:22 (41)
22:46 (45)
12:24 (46)
31:10 (44)
8:24 (35)
35:29 (45)
4:19 (42)
36:16 (45)
47 (40)
36:16  Kristten Rohtla
46   Yurij Poljanskij
SKRUM Moscow
5:29 (44)
12:19 (45)
6:50 (46)
21:08 (46)
8:49 (46)
32:27 (46)
11:19 (45)
48:14 (45)
15:47 (45)
54:27 (46)
6:13 (45)
55:10 (46)
43 (28)
55:09  Yurij Poljanskij
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English