Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H8RR 2. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-Mål Resultat  
1   Topias Kemppi
Rajamäen Rykmentti
1:09 (3)
1:57 (2)
48 (2)
2:37 (1)
40 (2)
4:34 (1)
1:57 (1)
7:07 (1)
2:33 (1)
12:34 (1)
5:27 (3)
14:09 (1)
1:35 (5)
14:10  Topias Kemppi
2   Jerry Hyvönen
Kuopion Suunnistajat
1:14 (4)
2:14 (6)
1:00 (10)
3:00 (4)
46 (7)
5:03 (2)
2:03 (2)
7:56 (2)
2:53 (4)
13:28 (2)
5:32 (4)
15:12 (2)
1:44 (10)
15:12  Jerry Hyvönen
3   Arttu Peltola
Lynx
1:01 (1)
2:12 (5)
1:11 (15)
2:58 (3)
46 (7)
5:46 (7)
2:48 (15)
8:22 (4)
2:36 (2)
13:42 (3)
5:20 (1)
15:13 (3)
1:31 (1)
15:14  Arttu Peltola
4   Lauri Isokallio
Rasti-Nokia
1:04 (2)
1:54 (1)
50 (4)
3:08 (6)
1:14 (30)
5:20 (4)
2:12 (4)
8:05 (3)
2:45 (3)
14:04 (4)
5:59 (9)
15:43 (4)
1:39 (7)
15:44  Lauri Isokallio
5   Benjamin Tasa
Kaakon Rasti
1:18 (7)
2:11 (4)
53 (7)
2:50 (2)
39 (1)
5:06 (3)
2:16 (6)
8:33 (5)
3:27 (10)
14:27 (6)
5:54 (7)
15:58 (5)
1:31 (1)
15:59  Benjamin Tasa
6   Aku Koskenvuo
Espoon Suunta
1:23 (8)
2:06 (3)
43 (1)
3:04 (5)
58 (18)
5:32 (6)
2:28 (11)
8:56 (7)
3:24 (9)
14:19 (5)
5:23 (2)
16:05 (6)
1:46 (12)
16:05  Aku Koskenvuo
7   Aleksi Välimaa
Rasti 88
1:30 (14)
2:29 (10)
59 (9)
3:21 (9)
52 (15)
5:29 (5)
2:08 (3)
8:37 (6)
3:08 (6)
15:35 (7)
6:58 (15)
17:27 (7)
1:52 (19)
17:26  Aleksi Välimaa
8   Elmeri Syrjälä
Lounais-Hämeen Rasti
1:28 (13)
2:56 (16)
1:28 (24)
3:36 (11)
40 (2)
8:00 (27)
4:24 (34)
10:55 (13)
2:55 (5)
16:27 (8)
5:32 (4)
18:10 (8)
1:43 (9)
18:11  Elmeri Syrjälä
9   Viktor Asklöf
Lynx
2:11 (31)
3:00 (17)
49 (3)
4:01 (19)
1:01 (21)
7:00 (13)
2:59 (17)
10:38 (10)
3:38 (14)
16:52 (9)
6:14 (10)
18:39 (9)
1:47 (13)
18:38  Viktor Asklöf
10   Timur Emaldynov
Angelniemen Ankkuri
1:57 (26)
3:09 (22)
1:12 (16)
3:50 (14)
41 (4)
7:10 (16)
3:20 (21)
10:18 (9)
3:08 (6)
17:17 (10)
6:59 (16)
19:06 (10)
1:49 (16)
19:03  Timur Emaldynov
11   Simo Klementtinen
Suunta Jyväskylä
1:30 (14)
2:22 (8)
52 (6)
3:39 (12)
1:17 (31)
7:11 (17)
3:32 (25)
10:42 (11)
3:31 (12)
17:26 (11)
6:44 (13)
19:18 (11)
1:52 (19)
19:18  Simo Klementtinen
12   Karim Mbembela
Lynx
1:14 (4)
2:21 (7)
1:07 (13)
3:16 (7)
55 (16)
7:27 (20)
4:11 (32)
11:55 (20)
4:28 (23)
17:51 (12)
5:56 (8)
19:26 (12)
1:35 (5)
19:27  Karim Mbembela
13   Aapo Maasilta
Rastivarsat
2:22 (35)
3:23 (26)
1:01 (11)
4:04 (20)
41 (4)
6:19 (10)
2:15 (5)
12:20 (24)
6:01 (37)
18:10 (13)
5:50 (6)
19:42 (13)
1:32 (3)
19:41  Aapo Maasilta
14   Matias Koponen
Lynx
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
19:55  Matias Koponen
15   Jussi Rantala
OH
1:26 (11)
2:22 (8)
56 (8)
3:35 (10)
1:13 (28)
6:56 (12)
3:21 (22)
11:33 (18)
4:37 (25)
18:13 (14)
6:40 (11)
19:57 (14)
1:44 (10)
19:56  Jussi Rantala
16   Vertti Myllärinen
Lappeen Riento
1:45 (21)
3:01 (18)
1:16 (19)
3:51 (16)
50 (11)
6:07 (8)
2:16 (6)
10:00 (8)
3:53 (18)
18:27 (15)
8:27 (28)
20:06 (15)
1:39 (7)
20:06  Vertti Myllärinen
17   Aamos Laavainen
MS Parma
1:27 (12)
2:29 (10)
1:02 (12)
3:20 (8)
51 (13)
7:07 (15)
3:47 (28)
10:57 (14)
3:50 (17)
18:37 (16)
7:40 (19)
20:29 (16)
1:52 (19)
20:29  Aamos Laavainen
18   Miika Koho
Rajamäen Rykmentti
1:24 (10)
3:29 (27)
2:05 (35)
4:13 (21)
44 (6)
6:30 (11)
2:17 (8)
10:53 (12)
4:23 (22)
18:49 (19)
7:56 (23)
20:37 (17)
1:48 (14)
20:37  Miika Koho
19   Alexey Bakhaev
JUVENTA
2:33 (37)
3:55 (33)
1:22 (20)
4:59 (31)
1:04 (23)
8:39 (31)
3:40 (27)
12:00 (21)
3:21 (8)
18:46 (18)
6:46 (14)
20:39 (18)
1:53 (22)
20:38  Alexey Bakhaev
20   Miska Riissanen
Espoon Akilles
1:34 (16)
3:04 (20)
1:30 (25)
4:28 (24)
1:24 (35)
7:03 (14)
2:35 (13)
11:06 (15)
4:03 (21)
18:42 (17)
7:36 (18)
20:44 (19)
2:02 (28)
20:44  Miska Riissanen
21   Arttu Kulmala
Suunta Sepot
1:14 (4)
2:37 (12)
1:23 (22)
3:50 (14)
1:13 (28)
7:42 (24)
3:52 (30)
11:26 (17)
3:44 (15)
19:19 (21)
7:53 (22)
20:53 (20)
1:34 (4)
20:53  Arttu Kulmala
22   Väinö Ristimäki
Kalvolan Keihäs
1:45 (21)
4:25 (36)
2:40 (40)
5:15 (33)
50 (11)
7:38 (23)
2:23 (9)
11:25 (16)
3:47 (16)
19:08 (20)
7:43 (20)
20:57 (21)
1:49 (16)
20:57  Väinö Ristimäki
23   Markus Määttänen
Espoon Suunta
2:10 (30)
3:48 (30)
1:38 (30)
4:43 (28)
55 (16)
7:12 (18)
2:29 (12)
11:45 (19)
4:33 (24)
20:41 (22)
8:56 (31)
22:47 (22)
2:06 (32)
22:48  Markus Määttänen
24   Petrus Tasa
Kaakon Rasti
2:18 (34)
3:50 (31)
1:32 (27)
5:19 (34)
1:29 (37)
9:06 (32)
3:47 (28)
12:34 (26)
3:28 (11)
20:55 (23)
8:21 (26)
22:57 (23)
2:02 (28)
22:56  Petrus Tasa
25   Tuomas Rokka
Lounais-Hämeen Rasti
1:23 (8)
2:54 (15)
1:31 (26)
4:14 (22)
1:20 (33)
8:15 (29)
4:01 (31)
12:55 (27)
4:40 (26)
21:17 (26)
8:22 (27)
23:15 (24)
1:58 (24)
23:14  Tuomas Rokka
26   Daniel Berg
Solf IK
1:37 (17)
3:16 (25)
1:39 (31)
4:14 (22)
58 (18)
8:28 (30)
4:14 (33)
12:01 (22)
3:33 (13)
21:13 (25)
9:12 (32)
23:27 (25)
2:14 (38)
23:27  Daniel Berg
27   Aatu Niskanen
Vehkalahden Veikot
1:56 (25)
3:09 (22)
1:13 (17)
3:56 (17)
47 (9)
7:25 (19)
3:29 (24)
13:04 (28)
5:39 (34)
21:10 (24)
8:06 (24)
23:28 (26)
2:18 (39)
23:28  Aatu Niskanen
28   Otto Soini
Kymin Suunnistajat
1:50 (23)
3:03 (19)
1:13 (17)
4:55 (30)
1:52 (40)
7:30 (21)
2:35 (13)
12:16 (23)
4:46 (27)
21:48 (27)
9:32 (33)
23:41 (27)
1:53 (22)
23:41  Otto Soini
29   Petteri Karinen
Espoon Suunta
1:54 (24)
3:43 (29)
1:49 (33)
4:52 (29)
1:09 (25)
7:46 (26)
2:54 (16)
13:21 (30)
5:35 (33)
22:14 (29)
8:53 (30)
24:23 (28)
2:09 (35)
24:23  Petteri Karinen
30   Anton Leppämäki
Viitasaaren Suunta
3:26 (39)
5:08 (39)
1:42 (32)
6:36 (39)
1:28 (36)
9:53 (34)
3:17 (19)
15:43 (33)
5:50 (35)
22:25 (30)
6:42 (12)
24:25 (30)
2:00 (25)
24:24  Anton Leppämäki
31   Nooa Kenttä
OK77
1:44 (20)
3:08 (21)
1:24 (23)
4:28 (24)
1:20 (33)
7:45 (25)
3:17 (19)
13:11 (29)
5:26 (31)
21:58 (28)
8:47 (29)
24:24 (29)
2:26 (40)
24:25  Nooa Kenttä
32   Eemil Peltola
Lynx
2:04 (29)
4:39 (37)
2:35 (38)
5:48 (37)
1:09 (25)
9:22 (33)
3:34 (26)
14:46 (32)
5:24 (29)
22:31 (31)
7:45 (21)
24:35 (31)
2:04 (30)
24:36  Eemil Peltola
33   Juho Hursti
Espoon Suunta
2:15 (32)
3:52 (32)
1:37 (29)
5:22 (35)
1:30 (38)
10:35 (35)
5:13 (36)
14:28 (31)
3:53 (18)
22:42 (32)
8:14 (25)
24:42 (32)
2:00 (25)
24:42  Juho Hursti
34   Aapo Nurmi
Rastiketut
1:40 (18)
3:14 (24)
1:34 (28)
4:33 (26)
1:19 (32)
7:33 (22)
3:00 (18)
12:20 (24)
4:47 (28)
23:52 (33)
11:32 (36)
25:53 (33)
2:01 (27)
25:52  Aapo Nurmi
35   Stepan Kondratjev
SKRUM Moscow
2:01 (28)
2:52 (14)
51 (5)
3:43 (13)
51 (13)
6:07 (8)
2:24 (10)
18:04 (36)
11:57 (39)
25:20 (34)
7:16 (17)
27:08 (34)
1:48 (14)
27:08  Stepan Kondratjev
36   Urho Ojala
Kouvolan Suunnistajat
2:00 (27)
4:06 (34)
2:06 (36)
5:05 (32)
59 (20)
11:48 (37)
6:43 (37)
17:16 (35)
5:28 (32)
27:36 (35)
10:20 (34)
29:40 (35)
2:04 (30)
29:40  Urho Ojala
37   Kristten Rohtla
Koeravere
2:32 (36)
4:22 (35)
1:50 (34)
6:08 (38)
1:46 (39)
11:09 (36)
5:01 (35)
16:34 (34)
5:25 (30)
27:52 (36)
11:18 (35)
30:04 (36)
2:12 (37)
30:04  Kristten Rohtla
38   Oliver Schüle
Koovee
1:40 (18)
2:48 (13)
1:08 (14)
4:00 (18)
1:12 (27)
12:42 (38)
8:42 (38)
18:36 (37)
5:54 (36)
31:23 (37)
12:47 (38)
33:12 (37)
1:49 (16)
33:12  Oliver Schüle
39   Petr Volkov
Northern Wind
2:51 (38)
4:58 (38)
2:07 (37)
5:45 (36)
47 (9)
25:01 (40)
19:16 (40)
28:58 (39)
3:57 (20)
42:22 (38)
13:24 (39)
44:30 (38)
2:08 (33)
44:30  Petr Volkov
40   Yurij Poljanskij
SKRUM Moscow
4:08 (40)
6:47 (40)
2:39 (39)
7:52 (40)
1:05 (24)
17:18 (39)
9:26 (39)
26:31 (38)
9:13 (38)
43:29 (39)
16:58 (40)
45:37 (39)
2:08 (33)
45:37  Yurij Poljanskij
41   Leevi Mutikainen
Rasti-Jussit
2:15 (32)
3:37 (28)
1:22 (20)
4:40 (27)
1:03 (22)
8:07 (28)
3:27 (23)
37:25 (40)
29:18 (40)
49:33 (40)
12:08 (37)
51:44 (40)
2:11 (36)
51:44  Leevi Mutikainen
   Oleg Afanasyev
SARATOV
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
bröt  Oleg Afanasyev
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English