Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H8RR 1. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-Mål Resultat  
1   Arttu Peltola
Lynx
44 (1)
1:53 (1)
1:09 (1)
2:51 (1)
58 (1)
3:33 (1)
42 (7)
4:23 (1)
50 (3)
6:29 (1)
2:06 (1)
7:37 (1)
1:08 (2)
7:36  Arttu Peltola
2   Benjamin Tasa
Kaakon Rasti
47 (7)
2:01 (2)
1:14 (2)
3:07 (2)
1:06 (2)
3:42 (2)
35 (3)
4:29 (2)
47 (1)
6:36 (2)
2:07 (2)
7:43 (2)
1:07 (1)
7:43  Benjamin Tasa
3   Topias Kemppi
Rajamäen Rykmentti
44 (1)
2:07 (4)
1:23 (5)
3:20 (3)
1:13 (4)
3:53 (3)
33 (1)
4:44 (3)
51 (5)
6:59 (3)
2:15 (3)
8:14 (3)
1:15 (8)
8:14  Topias Kemppi
4   Jerry Hyvönen
Kuopion Suunnistajat
44 (1)
2:09 (5)
1:25 (6)
3:33 (6)
1:24 (7)
4:19 (6)
46 (8)
5:14 (5)
55 (10)
7:45 (4)
2:31 (4)
8:59 (4)
1:14 (5)
8:59  Jerry Hyvönen
5   Karim Mbembela
Lynx
52 (9)
2:19 (7)
1:27 (7)
3:44 (8)
1:25 (9)
4:34 (8)
50 (14)
5:25 (6)
51 (5)
8:03 (5)
2:38 (7)
9:15 (5)
1:12 (3)
9:16  Karim Mbembela
6   Aapo Maasilta
Rastivarsat
45 (4)
2:15 (6)
1:30 (8)
3:23 (4)
1:08 (3)
4:02 (4)
39 (5)
4:58 (4)
56 (11)
8:14 (6)
3:16 (22)
9:30 (6)
1:16 (11)
9:29  Aapo Maasilta
7   Jussi Rantala
OH
50 (8)
2:31 (9)
1:41 (13)
3:48 (9)
1:17 (6)
4:46 (9)
58 (21)
5:36 (7)
50 (3)
8:14 (6)
2:38 (7)
9:33 (7)
1:19 (15)
9:33  Jussi Rantala
8   Elmeri Syrjälä
Lounais-Hämeen Rasti
46 (5)
2:05 (3)
1:19 (4)
3:31 (5)
1:26 (10)
4:04 (5)
33 (1)
5:42 (8)
1:38 (37)
8:25 (8)
2:43 (10)
9:41 (8)
1:16 (11)
9:41  Elmeri Syrjälä
9   Lauri Isokallio
Rasti-Nokia
1:03 (22)
2:55 (16)
1:52 (24)
4:22 (14)
1:27 (11)
4:58 (11)
36 (4)
5:47 (9)
49 (2)
8:39 (10)
2:52 (13)
9:53 (9)
1:14 (5)
9:53  Lauri Isokallio
10   Tuomas Rokka
Lounais-Hämeen Rasti
55 (13)
2:30 (8)
1:35 (9)
3:43 (7)
1:13 (4)
4:32 (7)
49 (12)
5:52 (10)
1:20 (26)
8:29 (9)
2:37 (5)
10:00 (10)
1:31 (29)
9:59  Tuomas Rokka
11   Aku Koskenvuo
Espoon Suunta
53 (10)
2:34 (10)
1:41 (13)
4:14 (12)
1:40 (18)
5:04 (12)
50 (14)
6:00 (11)
56 (11)
8:46 (12)
2:46 (11)
10:02 (11)
1:16 (11)
10:01  Aku Koskenvuo
12   Aleksi Välimaa
Rasti 88
53 (10)
2:36 (11)
1:43 (16)
4:07 (10)
1:31 (13)
4:57 (10)
50 (14)
6:00 (11)
1:03 (16)
8:39 (10)
2:39 (9)
10:04 (12)
1:25 (20)
10:04  Aleksi Välimaa
13   Matias Koponen
Lynx
1:12 (24)
3:25 (29)
2:13 (36)
5:06 (28)
1:41 (20)
5:54 (22)
48 (11)
6:51 (20)
57 (13)
9:28 (15)
2:37 (5)
10:42 (13)
1:14 (5)
10:42  Matias Koponen
14   Miska Riissanen
Espoon Akilles
55 (13)
2:44 (13)
1:49 (21)
4:11 (11)
1:27 (11)
5:18 (14)
1:07 (30)
6:22 (13)
1:04 (18)
9:13 (13)
2:51 (12)
10:44 (14)
1:31 (29)
10:44  Miska Riissanen
15   Oliver Schüle
Koovee
56 (16)
2:39 (12)
1:43 (16)
4:43 (19)
2:04 (35)
5:34 (16)
51 (17)
6:25 (14)
51 (5)
9:32 (16)
3:07 (18)
10:47 (15)
1:15 (8)
10:47  Oliver Schüle
16   Miika Koho
Rajamäen Rykmentti
56 (16)
3:01 (22)
2:05 (29)
4:53 (21)
1:52 (26)
5:34 (16)
41 (6)
6:26 (15)
52 (8)
9:25 (14)
2:59 (14)
10:52 (16)
1:27 (21)
10:51  Miika Koho
17   Timur Emaldynov
Angelniemen Ankkuri
1:42 (34)
3:00 (20)
1:18 (3)
4:35 (16)
1:35 (16)
5:21 (15)
46 (8)
6:29 (17)
1:08 (21)
9:40 (17)
3:11 (21)
10:57 (17)
1:17 (14)
10:56  Timur Emaldynov
18   Väinö Ristimäki
Kalvolan Keihäs
58 (18)
2:58 (18)
2:00 (28)
4:31 (15)
1:33 (15)
5:44 (18)
1:13 (37)
6:47 (19)
1:03 (16)
9:55 (18)
3:08 (19)
11:14 (18)
1:19 (15)
11:13  Väinö Ristimäki
19   Vertti Myllärinen
Lappeen Riento
1:01 (20)
2:48 (14)
1:47 (19)
4:37 (17)
1:49 (24)
5:53 (21)
1:16 (40)
7:02 (22)
1:09 (22)
10:05 (19)
3:03 (16)
11:20 (19)
1:15 (8)
11:21  Vertti Myllärinen
20   Arttu Kulmala
Suunta Sepot
1:18 (28)
2:57 (17)
1:39 (12)
4:21 (13)
1:24 (7)
5:10 (13)
49 (12)
6:28 (16)
1:18 (24)
10:12 (20)
3:44 (31)
11:24 (20)
1:12 (3)
11:24  Arttu Kulmala
21   Aatu Niskanen
Vehkalahden Veikot
55 (13)
3:00 (20)
2:05 (29)
4:40 (18)
1:40 (18)
5:46 (20)
1:06 (28)
6:46 (18)
1:00 (14)
10:19 (22)
3:33 (25)
11:40 (21)
1:21 (18)
11:40  Aatu Niskanen
22   Aamos Laavainen
MS Parma
1:44 (35)
3:28 (33)
1:44 (18)
4:59 (25)
1:31 (13)
5:45 (19)
46 (8)
7:06 (23)
1:21 (27)
10:14 (21)
3:08 (19)
11:44 (22)
1:30 (24)
11:45  Aamos Laavainen
23   Markus Määttänen
Espoon Suunta
1:36 (33)
3:25 (29)
1:49 (21)
5:16 (30)
1:51 (25)
6:08 (29)
52 (18)
7:12 (24)
1:04 (18)
10:28 (23)
3:16 (22)
12:14 (23)
1:46 (41)
12:14  Markus Määttänen
24   Simo Klementtinen
Suunta Jyväskylä
53 (10)
3:05 (24)
2:12 (34)
4:59 (25)
1:54 (28)
6:02 (24)
1:03 (26)
7:20 (25)
1:18 (24)
10:50 (24)
3:30 (24)
12:14 (23)
1:24 (19)
12:15  Simo Klementtinen
25   Petteri Karinen
Espoon Suunta
1:12 (24)
3:06 (25)
1:54 (25)
4:47 (20)
1:41 (20)
6:25 (30)
1:38 (43)
7:27 (27)
1:02 (15)
11:10 (25)
3:43 (29)
12:40 (25)
1:30 (24)
12:40  Petteri Karinen
26   Eemil Peltola
Lynx
1:30 (32)
3:17 (27)
1:47 (19)
5:30 (32)
2:13 (38)
6:36 (32)
1:06 (28)
7:57 (31)
1:21 (27)
11:40 (27)
3:43 (29)
13:10 (26)
1:30 (24)
13:10  Eemil Peltola
26   Alexey Bakhaev
JUVENTA
2:27 (43)
4:53 (43)
2:26 (40)
6:31 (40)
1:38 (17)
7:24 (36)
53 (19)
8:31 (33)
1:07 (20)
11:35 (26)
3:04 (17)
13:10 (26)
1:35 (35)
13:10  Alexey Bakhaev
28   Felix Horelli
Kokemäen Kova-Väki
1:50 (38)
3:28 (33)
1:38 (11)
5:25 (31)
1:57 (33)
6:27 (31)
1:02 (25)
8:07 (32)
1:40 (39)
11:40 (27)
3:33 (25)
13:10 (26)
1:30 (24)
13:11  Felix Horelli
29   Daniel Berg
Solf IK
1:01 (20)
3:15 (26)
2:14 (37)
5:09 (29)
1:54 (28)
6:07 (28)
58 (21)
7:32 (29)
1:25 (32)
11:40 (27)
4:08 (33)
13:23 (29)
1:43 (39)
13:22  Daniel Berg
30   Urho Ojala
Kouvolan Suunnistajat
1:18 (28)
2:59 (19)
1:41 (13)
4:55 (23)
1:56 (31)
5:54 (22)
59 (23)
7:21 (26)
1:27 (33)
12:00 (30)
4:39 (39)
13:34 (30)
1:34 (33)
13:34  Urho Ojala
31   Aapo Nurmi
Rastiketut
59 (19)
2:50 (15)
1:51 (23)
4:53 (21)
2:03 (34)
6:06 (26)
1:13 (37)
7:45 (30)
1:39 (38)
12:04 (31)
4:19 (36)
13:39 (31)
1:35 (35)
13:38  Aapo Nurmi
32   Viktor Asklöf
Lynx
1:09 (23)
3:03 (23)
1:54 (25)
4:58 (24)
1:55 (30)
6:06 (26)
1:08 (33)
7:30 (28)
1:24 (31)
12:34 (33)
5:04 (40)
13:53 (32)
1:19 (15)
13:53  Viktor Asklöf
32   Petr Volkov
Northern Wind
2:04 (40)
4:14 (38)
2:10 (33)
6:21 (38)
2:07 (37)
7:39 (39)
1:18 (41)
8:48 (35)
1:09 (22)
12:23 (32)
3:35 (28)
13:54 (33)
1:31 (29)
13:53  Petr Volkov
34   Anton Leppämäki
Viitasaaren Suunta
1:14 (26)
5:44 (44)
4:30 (44)
7:36 (44)
1:52 (26)
8:40 (44)
1:04 (27)
10:01 (43)
1:21 (27)
13:03 (35)
3:02 (15)
14:35 (34)
1:32 (32)
14:34  Anton Leppämäki
35   Otto Soini
Kymin Suunnistajat
1:17 (27)
3:25 (29)
2:08 (32)
6:15 (37)
2:50 (44)
7:27 (37)
1:12 (35)
9:10 (38)
1:43 (40)
13:13 (38)
4:03 (32)
14:40 (35)
1:27 (21)
14:39  Otto Soini
36   Stepan Kondratjev
SKRUM Moscow
2:36 (44)
4:50 (42)
2:14 (37)
6:46 (42)
1:56 (31)
7:55 (42)
1:09 (34)
9:28 (41)
1:33 (34)
13:01 (34)
3:33 (25)
14:43 (36)
1:42 (38)
14:42  Stepan Kondratjev
37   Juho Hursti
Espoon Suunta
1:44 (35)
4:22 (41)
2:38 (42)
6:49 (43)
2:27 (42)
7:44 (40)
55 (20)
9:07 (37)
1:23 (30)
13:21 (39)
4:14 (34)
14:55 (37)
1:34 (33)
14:56  Juho Hursti
38   Nooa Kenttä
OK77
1:18 (28)
3:39 (35)
2:21 (39)
5:57 (33)
2:18 (41)
7:09 (34)
1:12 (35)
8:42 (34)
1:33 (34)
13:10 (37)
4:28 (38)
15:04 (38)
1:54 (42)
15:04  Nooa Kenttä
39   Kristten Rohtla
Koeravere
1:48 (37)
3:53 (36)
2:05 (29)
6:08 (36)
2:15 (39)
7:15 (35)
1:07 (30)
8:51 (36)
1:36 (36)
13:08 (36)
4:17 (35)
15:06 (39)
1:58 (43)
15:05  Kristten Rohtla
40   Leevi Mutikainen
Rasti-Jussit
1:18 (28)
4:15 (39)
2:57 (43)
6:32 (41)
2:17 (40)
7:46 (41)
1:14 (39)
9:45 (42)
1:59 (42)
14:08 (40)
4:23 (37)
15:38 (40)
1:30 (24)
15:37  Leevi Mutikainen
41   Luukas Karelo
Espoon Suunta
2:15 (42)
4:11 (37)
1:56 (27)
5:58 (34)
1:47 (23)
7:05 (33)
1:07 (30)
9:12 (39)
2:07 (43)
14:36 (41)
5:24 (41)
16:15 (41)
1:39 (37)
16:14  Luukas Karelo
42   Petrus Tasa
Kaakon Rasti
1:50 (38)
3:26 (32)
1:36 (10)
6:03 (35)
2:37 (43)
7:29 (38)
1:26 (42)
9:18 (40)
1:49 (41)
14:44 (42)
5:26 (42)
16:28 (42)
1:44 (40)
16:27  Petrus Tasa
43   Yurij Poljanskij
SKRUM Moscow
2:06 (41)
4:18 (40)
2:12 (34)
6:24 (39)
2:06 (36)
8:10 (43)
1:46 (44)
10:29 (44)
2:19 (44)
16:38 (43)
6:09 (43)
18:07 (44)
1:29 (23)
18:06  Yurij Poljanskij
44   Oleg Afanasyev
SARATOV
46 (5)
3:20 (28)
2:34 (41)
5:04 (27)
1:44 (22)
6:04 (25)
1:00 (24)
6:57 (21)
53 (9)
-
-
17:50 (43)
-
27:50  Oleg Afanasyev
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English