Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H65A 2. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
0,5
Mellantid
3,5 km
Mål
5,2 km
 
1.   Tuomo Peltola MS Parma    12:31:00   4:36 (6)  34:49 (2)  50:59  
2.   Tapani Kesti Kuortaneen Kunto    13:09:00   4:32 (2)  34:45 (1)  51:30  
3.   Pertti Valtee Helsingin Suunnistajat    12:43:00   4:47 (10)  37:06 (4)  51:56  
4.   Paavo Inkinen Jyry    13:23:00   4:33 (4)  36:13 (3)  52:23  
5.   Seppo Tuominen Kouvolan Suunnistajat    12:03:00   4:56 (13)  37:44 (6)  52:52  
6.   Olli Lehtinen Turun Suunnistajat    11:25:00   4:38 (8)  37:43 (5)  53:33  
7.   Timo Peltola MS Parma    11:33:00   4:50 (12)  40:19 (10)  56:37  
8.   Jorma Oja Himangan Urheilijat    12:41:00   6:31 (51)  39:14 (8)  56:41  
9.   Juha Penttinen Mesikämmenet    11:45:00   4:31 (1)  39:48 (9)  56:49  
10.   Pertti Havia Maarian Mahti    13:31:00   5:10 (20)  38:11 (7)  57:03  
11.   Heikki Pajunen Paimion Rasti    11:29:00   4:40 (9)  40:49 (12)  57:28  
12.   Kalevi Moisio Turun Suunnistajat    11:59:00   5:47 (38)  41:30 (13)  57:29  
13.   Juhani Mäkinen Saloisten Reipas    11:27:00   6:00 (42)  42:38 (17)  58:05  
14.   Kauko Turunen Lahden Suunnistajat-37    13:33:00   4:36 (6)  40:30 (11)  58:52  
15.   Yrjö Nikkinen Hyvinkään Rasti    11:03:00   5:16 (22)  41:49 (15)  1:00:35  
16.   Timo Rapakko Lounais-Hämeen Rasti    12:51:00   5:16 (22)  44:16 (23)  1:00:43  
17.   Eero Leppäkorpi Leppävaaran Sisu    11:31:00   5:21 (25)  42:52 (18)  1:00:45  
18.   Leif Nordlund Länna IF  SWE  12:11:00   5:23 (26)  41:55 (16)  1:00:55  
19.   Hannu Erkiö Helsingin Suunnistajat    13:17:00   5:06 (16)  44:09 (22)  1:02:04  
20.   Jouko Torvikoski Järvenpään Palo    11:39:00   5:08 (18)  43:48 (20)  1:02:28  
21.   Jukka Aunula Jyry    11:43:00   5:08 (18)  43:58 (21)  1:03:22  
22.   Erkki Kivistö Pihkaniskat    12:57:00   5:07 (17)  43:37 (19)  1:03:56  
23.   Antero Kärkkäinen Rasti-Lukko    12:49:00   5:58 (40)  45:55 (29)  1:04:52  
24.   Börje Sten OK Orient    11:37:00   6:21 (49)  46:12 (30)  1:05:55  
25.   Arto Varonen Leppävaaran Sisu    13:07:00   5:43 (34)  45:25 (28)  1:05:59  
26.   Roy Hellström Paimion Rasti    13:45:00   5:03 (15)  44:54 (25)  1:06:14  
27.   Kari Kallio Suomusjärven Sisu    10:39:00   5:26 (27)  41:32 (14)  1:07:01  
28.   Eero Lassila Tuupovaaran Sepot    13:51:00   5:15 (21)  47:30 (35)  1:07:02  
29.   Keijo Koivula Hyvinkään Rasti    13:19:00   4:49 (11)  44:48 (24)  1:07:21  
30.   Timo Grönroos MS Parma    10:43:00   5:36 (31)  47:05 (34)  1:07:27  
31.   Risto Sirola Keravan Urheilijat    10:51:00   5:31 (28)  46:24 (32)  1:07:51  
32.   Tapio Reijula Mesikämmenet    13:25:00   4:33 (4)  46:16 (31)  1:08:00  
33.   Seppo Urhonen Turun Suunnistajat    13:41:00   5:17 (24)  45:22 (27)  1:08:09  
34.   Jouko Tikkanen Rastivarsat    11:23:00   6:02 (44)  49:20 (36)  1:08:47  
35.   Koitto Verha Vakka-Rasti    13:43:00   4:32 (2)  46:48 (33)  1:09:11  
36.   Seppo Isoherranen Helsingin Suunnistajat    12:13:00   4:59 (14)  49:33 (37)  1:09:20  
37.   Paavo Rönkkö Espoon Suunta    11:41:00   5:45 (36)  52:09 (45)  1:09:57  
38.   Veijo Talarmo MS Parma    13:13:00   5:43 (34)  49:38 (38)  1:11:17  
39.   Erkki Laine Angelniemen Ankkuri    10:35:00   10:04 (66)  54:42 (48)  1:12:29  
40.   Peep Koppel OKKooperaa  EST  12:15:00   5:46 (37)  54:53 (49)  1:13:23  
41.   Göran Glanshed IFK Enskede  SWE  13:01:00   6:08 (46)  50:25 (40)  1:13:59  
42.   Sören Eriksson Länna IF  SWE  13:49:00   6:35 (53)  51:37 (43)  1:14:45  
43.   Reijo Orrensalo Turun Visat    11:21:00   5:38 (33)  56:23 (51)  1:14:58  
44.   Rauno Visa Suomusjärven Sisu    12:53:00   5:54 (39)  50:13 (39)  1:15:13  
45.   Esko Taipalus Rastiketut    12:07:00   6:01 (43)  51:59 (44)  1:15:14  
46.   Severi Halkosaari Himangan Urheilijat    10:53:00   5:31 (28)  45:19 (26)  1:15:24  
47.   Alf Krogell IF Sibbo-Vargarna    13:39:00   6:52 (55)  50:52 (41)  1:16:05  
48.   Seppo Heino Rastikarhut    10:49:00   5:36 (31)  52:16 (46)  1:16:24  
49.   Rauno Hedenström Maarian Mahti    11:09:00   6:16 (48)  58:30 (53)  1:16:59  
50.   Raimo Karsikas Maarian Mahti    12:21:00   18:55 (70)  59:40 (56)  1:18:08  
51.   Risto Hakio Helsingin Suunnistajat    10:57:00   6:13 (47)  51:08 (42)  1:18:34  
52.   Raimo Laakso Halikon Hakoniskat    11:01:00   8:04 (62)  57:39 (52)  1:18:53  
53.   Ilkka Vuorinen RastiPiikkiö    13:21:00   7:06 (59)  55:13 (50)  1:18:56  
54.   Osmo Kiiski Someron Esa    10:55:00   5:59 (41)  1:01:42 (59)  1:19:09  
55.   Mauri Lähdekorpi IF Femman    11:17:00   6:57 (56)  53:13 (47)  1:19:10  
56.   Jaakko Teppo Kokkolan Suunnistajat    13:05:00   11:40 (67)  59:36 (55)  1:22:26  
57.   Hannu Harkola Päijät-Rasti    11:47:00   6:30 (50)  1:03:35 (61)  1:24:03  
58.   Sergey Nesynov RUS-Veteran  RUS  11:07:00      1:03:55 (64)  1:25:06  
59.   Markku Salmela Riihimäen Suunnistajat    13:11:00   7:45 (60)  1:03:40 (63)  1:25:15  
60.   Erkki Aapro Luumäen Rasti    12:29:00   7:01 (57)  59:48 (57)  1:25:39  
61.   Peteris Novikovs   LAT  12:35:00   13:42 (68)  59:32 (54)  1:26:04  
62.   Heikki Heinonen Lounais-Hämeen Rasti    11:19:00   9:55 (65)  1:03:37 (62)  1:29:00  
63.   Paavo Partanen Hyvinkään Rasti    12:17:00   5:31 (28)  1:08:59 (68)  1:30:33  
64.   Esko Nupponen Raja-Karjalan Suunnistajat    10:37:00   8:27 (63)  1:01:18 (58)  1:31:19  
65.   Seppo Tammela Laukaan Urheilijat    12:37:00   6:32 (52)  1:06:07 (67)  1:32:39  
66.   Erkki Rantakangas Alajärven Ankkurit    11:53:00   6:07 (45)  1:10:28 (69)  1:33:09  
67.   Simo Suomela Rasti-Lukko    11:13:00   15:50 (69)  1:15:06 (70)  1:34:24  
68.   Eero Länsiluoto Espoon Suunta    12:47:00   7:04 (58)  1:02:28 (60)  1:34:38  
69.   Vilis Dubrovskis   LAT  10:45:00   7:49 (61)  1:04:37 (66)  1:34:59  
70.   Vesa Paavola Epilän Esa    12:05:00   22:31 (71)  1:16:13 (71)  1:35:56  
71.   Kalevi Korpela Tampereen Pyrintö    13:29:00   8:30 (64)  1:04:29 (65)  1:36:08  
72.   Osmo Peitsala Helsingin Suunnistajat    11:35:00   26:37 (72)  1:17:04 (72)  1:39:03  
73.   Erkki Mönttinen Vihtavuoren Pamaus    12:55:00   6:45 (54)  1:28:29 (73)  2:14:43  
   Alpo Lousio Helsingin Suunnistajat    10:31:00         ej startad  
   Pekka Elomaa Espoon Suunta    10:33:00         ej startad  
   Jukka Nurmela Urjalan Urheilijat    10:47:00         ej startad  
   Christian Alfthan von OK77    11:05:00         bröt  
   Veikko Rautarae Hirvensalon Heitto    11:55:00         bröt  
   Raimo Karvonen Suomusjärven Sisu    11:57:00         ej startad  
   Juhani Valtee Mäntän Seudun Eräpirkat    13:15:00         ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English