Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H60A 5. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
2,9 km
Mål
5,5 km
 
1.   Heikki Saarinen Mäntsälän Urheilijat    14:26:00      48:11  
2.   Jouni Savelainen Helsingin Suunnistajat    12:12:00      48:53  
3.   Ossi Tani Kouvolan Suunnistajat    10:44:00   28:30 (2)  52:41  
4.   Heikki Hillo Valkeakosken Haka    13:44:00      53:26  
5.   Pekka Kanste OK Raseborg    10:00:00   28:27 (1)  55:01  
6.   Martti Mäkelä SOC Asikkala    11:38:00   30:40 (7)  56:53  
7.   Reino Sinnelä Suomusjärven Sisu    11:24:00   30:17 (6)  56:54  
8.   Olli Knaapi Turun Metsänkävijät    11:56:00   30:43 (8)  58:08  
9.   Kari Venho Maarian Mahti    11:22:00   33:14 (14)  58:14  
10.   Vesa Turku Helsingin Suunnistajat    11:10:00   29:18 (4)  58:28  
11.   Pekka Marti ol:biel:se  SUI  13:20:00      58:57  
12.   Reijo Mouhu Raja-Karjalan Suunnistajat    12:24:00      59:26  
13.   Eero Hyvönen Porvoon Urheilijat    14:18:00      59:55  
14.   Simo Helkkula Pitäjänmäen Tarmo    10:54:00   28:54 (3)  1:00:05  
15.   Esko Salminen Suomusjärven Sisu    12:32:00      1:00:43  
16.   Harald Slotte OK Botnia    14:14:00      1:01:01  
17.   Esko Savonen Hämeenlinnan Suunnistajat    10:42:00   31:51 (10)  1:01:07  
18.   Markku Vesalainen Angelniemen Ankkuri    14:10:00      1:01:57  
19.   Tapio Peippo SK Vuoksi    10:26:00   37:34 (23)  1:01:58  
20.   Jouni Keskinarkaus OH    13:02:00      1:02:24  
21.   Seppo Väätäinen Espoon Suunta    12:04:00      1:02:46  
22.   Matti Lampinen Navi    11:18:00   35:55 (18)  1:03:06  
23.   Mikko Mannonen Turun Suunnistajat    13:08:00      1:03:13  
24.   Timo Huovila Karkki-Rasti    14:04:00      1:03:32  
25.   Kauko Pääkkölä Lapin Veikot    11:42:00   29:47 (5)  1:03:34  
26.   Jussi Lavikainen Kangasala SK    11:32:00   31:24 (9)  1:04:12  
27.   Seppo Ahvenainen Järvenpään Palo    12:42:00      1:04:16  
28.   Teuvo Lehtinen Rastivarsat    10:10:00   33:13 (13)  1:04:19  
29.   Åge Liljeström Helsingin Suunnistajat    12:54:00      1:04:51  
30.   Ilmari Mäkilä Espoon Suunta    11:12:00   32:51 (11)  1:05:08  
31.   Seppo Kiuru Hollolan Urheilijat -46    14:02:00      1:05:41  
32.   Risto Uljas Jyry    10:36:00   33:50 (15)  1:05:57  
33.   Tauno Pajala Espoon Suunta    13:54:00      1:05:58  
34.   Ilmars Limbens Sigulda  LAT  12:20:00      1:06:34  
35.   Reijo Pitkänen Hollolan Urheilijat -46    11:02:00   36:24 (19)  1:06:43  
36.   Arvi Teppala Someron Esa    10:12:00   38:29 (25)  1:06:49  
37.   Risto Jarva Oriveden Ponnistus    13:32:00      1:07:22  
38.   Veikko Matikainen Kouvolan Suunnistajat    10:08:00   37:16 (21)  1:08:45  
39.   Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot    11:20:00   37:18 (22)  1:09:25  
40.   Jorma Mäntytörmä Kalvolan Keihäs    11:14:00   32:57 (12)  1:09:26  
41.   Hannu Mattila Espoon Akilles    14:00:00      1:09:28  
42.   Jaakko Hörkkö MS Parma    12:48:00      1:09:48  
43.   Leo Koistinen Vakka-Rasti    11:04:00   34:51 (16)  1:10:01  
44.   Henry Lågland Vaasan Suunnistajat    12:28:00      1:10:26  
45.   Kari Vallden Leppävaaran Sisu    12:10:00      1:10:33  
46.   Kyösti Rautanen Tuupovaaran Sepot    12:52:00      1:11:12  
47.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu    10:46:00   42:48 (30)  1:11:23  
48.   Ari Myllymäki Kaustisen Pohjan-Veikot    12:18:00      1:13:20  
48.   Ralf Eklund Rasti-Lukko    13:26:00      1:13:20  
50.   Pentti Nykänen Jyry    13:30:00      1:13:51  
51.   Alexander Orlov Veliky Novgorod  RUS  13:18:00      1:14:09  
52.   Erkki Peltonen Espoon Suunta    12:56:00      1:15:20  
53.   Matti Espo Kouvolan Suunnistajat    12:02:00      1:15:41  
54.   Ernst Kläy OLGHuttwil  SUI  11:08:00   35:28 (17)  1:15:48  
55.   Raimo Kaukiainen Hollolan Urheilijat -46    12:34:00      1:16:09  
56.   Reino Hotti Helsingin Suunnistajat    13:36:00      1:16:29  
57.   Asko Niittymäki Turengin Sarastus    10:50:00   41:13 (28)  1:16:36  
58.   Pekka Kerkola Tampereen Pyrintö    11:28:00   44:37 (32)  1:16:41  
59.   Kaj Koskinen Valkeakosken Haka    11:30:00   36:31 (20)  1:16:42  
60.   Volli Kukk KAPA  LAT  10:20:00   39:58 (26)  1:16:48  
61.   Karl-Gustav Norrgrann Närpes OK    11:44:00   38:23 (24)  1:17:21  
62.   Tapio Lahtonen Tampereen Pyrintö    13:42:00      1:18:17  
63.   Veijo Kurvinen Länsi-Uudenmaan Suunnistajat    12:06:00      1:18:51  
64.   Eero Pasanen Kouvolan Suunnistajat    13:38:00      1:21:08  
65.   Leif Kämpe OK Raseborg    12:14:00      1:21:17  
66.   Rauno Riikonen Perttelin Peikot    13:34:00      1:21:46  
67.   Pekka Lindberg Leppävaaran Sisu    13:46:00      1:21:50  
68.   Ilkka Niemi Espoon Suunta    10:16:00   41:36 (29)  1:22:12  
69.   Juhani Tarvainen Pitäjänmäen Tarmo    13:04:00      1:22:27  
70.   Rauno Hotti Helsingin Suunnistajat    11:36:00   44:01 (31)  1:25:37  
71.   Niilo Sevon Saloisten Reipas    11:54:00      1:26:18  
72.   Veikko Hytönen Suunta Jyväskylä    12:26:00      1:27:02  
73.   Jouni Saukonoja Porvoon Urheilijat    11:52:00      1:27:29  
74.   Antti Mustranta Helsingin Suunnistajat    12:36:00      1:27:34  
75.   Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat    13:14:00      1:28:36  
76.   Tarmo Humppi Mäntän Seudun Eräpirkat    13:12:00      1:30:44  
77.   Jukka Vähänen Hyvinkään Rasti    11:34:00   52:56 (36)  1:31:41  
78.   Runar Alden OK Kolmården  SWE  12:40:00      1:32:28  
79.   Raimo Laurila Turun Metsänkävijät    13:10:00      1:32:29  
80.   Raimo Hirsimäki Järvenpään Palo    10:22:00   46:24 (33)  1:32:33  
81.   Harri Tolvanen Pihkaniskat    10:48:00   52:39 (35)  1:33:58  
82.   Pekka Puolakka Säyneisen Salpa    13:50:00      1:35:52  
83.   Nikolay Singyr OK AKFA  RUS  10:02:00   50:36 (34)  1:36:16  
84.   Aimo Partanen Kuopion Suunnistajat    10:34:00   40:02 (27)  1:40:09  
85.   Harri Kuosa Loimaan Jankko    14:08:00      1:41:18  
86.   Vladimir Ivanov Veliky Novgorod  RUS  11:48:00      1:44:53  
87.   Erkki Miettinen Helsingin Suunnistajat    10:52:00   55:33 (37)  1:45:05  
88.   Veikko Saaristo Rastihaukat    12:16:00      1:48:57  
89.   Jouko Kontturi Rasti-Lukko    12:22:00      1:52:12  
90.   Heikki Kujanpää Alajärven Ankkurit    12:30:00      1:53:33  
91.   Jorma Pöntinen Navi    13:28:00      2:01:27  
92.   Pekka Heikelä MS Parma    10:28:00   1:13:03 (38)  2:20:09  
93.   Alexander Zhukovsky Veliky Novgorod  RUS  10:18:00   1:51:08 (39)  2:31:05  
   Esa Lehtinen Rasti-Lukko    10:04:00      bröt  
   Jussi Rajamäki Helsingin Suunnistajat    10:06:00      ej startad  
   Risto Suominen Suomusjärven Sisu    10:14:00      bröt  
   Seppo Kuikko Vehkalahden Veikot    10:30:00      ej startad  
   Rolf Eklund Helsingin Suunnistajat    10:32:00      ej startad  
   Sakari Nurminen Turun Metsänkävijät    10:56:00      ej startad  
   Heikki Salovaara SK Pohjantähti    11:00:00      ej startad  
   Seppo Korpinen Rajamäen Rykmentti    11:06:00      ej startad  
   Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat    11:50:00      ej startad  
   Juhani Nippala Jyry    11:58:00      ej startad  
   Hilding Harald IK Falken    13:00:00      ej startad  
   Erkki Turunen Suunta-Sepot    13:06:00      bröt  
   Reijo Rasmus Tarpian Suunta    13:16:00      ej startad  
   Lasse Kallio Suomusjärven Sisu    13:40:00      ej startad  
   Matti Railimo SOC Asikkala    13:48:00      ej startad  
   Tapio Leino Helsingin Suunnistajat    13:56:00      ej startad  
   Sergey Harkov Veresk SPb  RUS  14:12:00      ej startad  
   Ossi Lakkala Saloisten Reipas    14:20:00      ej startad  
   Kalle Kuhmonen Helsingin Suunnistajat    14:22:00      disk  
   Pentti Hirvonen Turun Metsänkävijät    14:24:00      ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English