Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H60A 1. dag

Smart Follow

        Starttid Mål
3,0 km
 
1.   Tapio Peippo SK Vuoksi    13:22:00   28:44  
2.   Åge Liljeström Helsingin Suunnistajat    13:48:00   32:26  
3.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu    13:46:00   32:42  
4.   Ossi Tani Kouvolan Suunnistajat    15:12:00   32:52  
5.   Matti Railimo SOC Asikkala    14:14:00   33:04  
6.   Martti Mäkelä SOC Asikkala    16:22:00   33:07  
7.   Kauko Pääkkölä Lapin Veikot    12:54:00   33:14  
8.   Jaakko Hörkkö MS Parma    12:18:00   33:22  
9.   Reijo Mouhu Raja-Karjalan Suunnistajat    15:52:00   33:31  
10.   Kari Venho Maarian Mahti    14:34:00   33:57  
11.   Pekka Kanste OK Raseborg    13:38:00   34:09  
12.   Mikko Mannonen Turun Suunnistajat    14:06:00   34:26  
13.   Lasse Kallio Suomusjärven Sisu    16:20:00   35:00  
14.   Jussi Lavikainen Kangasala SK    15:56:00   35:03  
15.   Esko Savonen Hämeenlinnan Suunnistajat    15:18:00   35:15  
16.   Raimo Hirsimäki Järvenpään Palo    16:02:00   35:20  
17.   Jouni Saukonoja Porvoon Urheilijat    15:28:00   35:21  
18.   Heikki Hillo Valkeakosken Haka    12:40:00   35:50  
19.   Reino Sinnelä Suomusjärven Sisu    14:04:00   35:56  
20.   Olli Knaapi Turun Metsänkävijät    13:18:00   36:17  
21.   Jouni Keskinarkaus OH    15:44:00   36:56  
22.   Niilo Sevon Saloisten Reipas    15:40:00   37:07  
23.   Ilmari Mäkilä Espoon Suunta    12:48:00   37:18  
24.   Jouni Savelainen Helsingin Suunnistajat    14:32:00   37:59  
25.   Pekka Kerkola Tampereen Pyrintö    15:26:00   38:08  
26.   Markku Vesalainen Angelniemen Ankkuri    12:30:00   38:12  
27.   Seppo Kiuru Hollolan Urheilijat -46    13:58:00   38:46  
28.   Tauno Pajala Espoon Suunta    14:26:00   39:16  
29.   Heikki Saarinen Mäntsälän Urheilijat    12:14:00   39:37  
30.   Juhani Tarvainen Pitäjänmäen Tarmo    13:12:00   39:54  
31.   Vesa Turku Helsingin Suunnistajat    15:38:00   40:05  
32.   Erkki Turunen Suunta-Sepot    14:38:00   40:07  
33.   Tuomo Romula Mesikämmenet    13:36:00   40:32  
34.   Eero Pasanen Kouvolan Suunnistajat    12:08:00   40:43  
35.   Esko Salminen Suomusjärven Sisu    13:02:00   40:45  
36.   Arvi Teppala Someron Esa    14:20:00   40:52  
37.   Seppo Väätäinen Espoon Suunta    16:14:00   41:06  
38.   Tapio Lindstedt Oriveden Ponnistus    16:24:00   41:13  
39.   Reijo Pitkänen Hollolan Urheilijat -46    12:32:00   41:17  
40.   Kyösti Rautanen Tuupovaaran Sepot    13:08:00   41:19  
41.   Hannu Mattila Espoon Akilles    14:30:00   41:26  
42.   Leo Koistinen Vakka-Rasti    12:38:00   41:34  
42.   Timo Huovila Karkki-Rasti    13:06:00   41:34  
44.   Harri Tolvanen Pihkaniskat    16:10:00   41:46  
45.   Erkki Peltonen Espoon Suunta    15:20:00   42:01  
46.   Harald Slotte OK Botnia    13:26:00   42:03  
47.   Seppo Korpinen Rajamäen Rykmentti    14:56:00   42:15  
48.   Kari Vallden Leppävaaran Sisu    15:14:00   42:24  
49.   Matti Lampinen Navi    16:18:00   43:23  
50.   Risto Suominen Suomusjärven Sisu    15:10:00   43:28  
51.   Sakari Nurminen Turun Metsänkävijät    14:18:00   43:47  
52.   Simo Helkkula Pitäjänmäen Tarmo    15:24:00   43:48  
53.   Kaj Koskinen Valkeakosken Haka    14:58:00   44:06  
54.   Pekka Marti ol:biel:se  SUI  12:26:00   44:28  
55.   Veikko Matikainen Kouvolan Suunnistajat    16:08:00   44:29  
56.   Seppo Ahvenainen Järvenpään Palo    13:52:00   44:38  
57.   Leif Kämpe OK Raseborg    15:50:00   45:11  
58.   Asko Niittymäki Turengin Sarastus    15:08:00   45:13  
59.   Raimo Kaukiainen Hollolan Urheilijat -46    15:34:00   45:27  
60.   Ilmars Limbens Sigulda  LAT  12:16:00   45:51  
61.   Jorma Mäntytörmä Kalvolan Keihäs    14:10:00   45:54  
62.   Heikki Salovaara SK Pohjantähti    14:50:00   46:27  
63.   Veikko Hytönen Suunta Jyväskylä    15:30:00   46:41  
64.   Eero Hyvönen Porvoon Urheilijat    13:16:00   46:53  
65.   Harri Kuosa Loimaan Jankko    14:42:00   46:55  
66.   Karl-Gustav Norrgrann Närpes OK    16:04:00   47:13  
67.   Pekka Lindberg Leppävaaran Sisu    12:10:00   47:16  
68.   Tapio Lahtonen Tampereen Pyrintö    13:14:00   47:31  
69.   Pentti Nykänen Jyry    13:50:00   47:48  
70.   Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot    14:16:00   48:10  
71.   Teuvo Lehtinen Rastivarsat    15:00:00   48:16  
72.   Ilkka Niemi Espoon Suunta    13:40:00   49:15  
73.   Rauno Hotti Helsingin Suunnistajat    15:06:00   49:20  
74.   Matti Espo Kouvolan Suunnistajat    13:44:00   49:40  
75.   Antti Tuittila Rasti-Lukko    15:48:00   49:47  
76.   Rauno Riikonen Perttelin Peikot    14:28:00   49:51  
77.   Esa Lehtinen Rasti-Lukko    14:48:00   50:33  
78.   Henry Lågland Vaasan Suunnistajat    12:42:00   50:43  
79.   Sergey Harkov Veresk SPb  RUS  14:22:00   50:57  
80.   Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat    13:30:00   51:19  
81.   Risto Jarva Oriveden Ponnistus    13:32:00   51:35  
82.   Raimo Pusa Virtain-Ruoveden Suunnistajat    12:28:00   52:01  
83.   Ossi Lakkala Saloisten Reipas    13:28:00   53:34  
84.   Hilding Harald IK Falken    14:44:00   54:01  
85.   Alexander Orlov Veliky Novgorod  RUS  15:58:00   54:06  
86.   Ralf Eklund Rasti-Lukko    13:34:00   54:12  
87.   Veijo Kurvinen Länsi-Uudenmaan Suunnistajat    15:32:00   54:15  
88.   Veikko Saaristo Rastihaukat    15:42:00   55:12  
89.   Aimo Partanen Kuopion Suunnistajat    13:56:00   55:27  
90.   Reijo Rasmus Tarpian Suunta    13:54:00   55:28  
91.   Tarmo Humppi Mäntän Seudun Eräpirkat    14:36:00   57:14  
92.   Nikolay Singyr OK AKFA  RUS  14:52:00   57:23  
93.   Volli Kukk KAPA  LAT  13:04:00   57:38  
94.   Jouko Kontturi Rasti-Lukko    12:20:00   57:53  
95.   Runar Alden OK Kolmården  SWE  12:24:00   58:18  
96.   Kauko Kumpumäki Viitasaaren Suunta    14:12:00   58:54  
97.   Alexander Zhukovsky Veliky Novgorod  RUS  14:24:00   59:21  
98.   Kalle Kuhmonen Helsingin Suunnistajat    12:22:00   59:34  
99.   Ernst Kläy OLGHuttwil  SUI  16:16:00   1:04:31  
100.   Pekka Puolakka Säyneisen Salpa    12:50:00   1:05:00  
101.   Ari Myllymäki Kaustisen Pohjan-Veikot    12:04:00   1:05:10  
102.   Jorma Virtanen Hiisirasti    14:00:00   1:09:13  
103.   Pekka Heikelä MS Parma    14:46:00   1:12:01  
104.   Jussi Rajamäki Helsingin Suunnistajat    16:26:00   1:12:05  
105.   Heikki Kujanpää Alajärven Ankkurit    13:20:00   1:12:24  
106.   Jorma Pöntinen Navi    14:02:00   1:21:10  
107.   Vladimir Ivanov Veliky Novgorod  RUS  13:00:00   2:07:41  
   Raimo Laurila Turun Metsänkävijät    12:02:00   ej startad  
   Arto Rautiainen Kalevan Rasti    12:46:00   ej startad  
   Tapio Leino Helsingin Suunnistajat    12:52:00   ej startad  
   Reino Hotti Helsingin Suunnistajat    13:10:00   ej startad  
   Juhani Nippala Jyry    15:16:00   ej startad  
   Seppo Kuikko Vehkalahden Veikot    16:06:00   bröt  
   Rolf Eklund Helsingin Suunnistajat    16:12:00   ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English