Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H55A 2. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
5,6 km
Mål
6,5 km
 
1.   Pekka Pulkkinen Joutsenon Kullervo    13:51:00   50:41 (1)  57:03  
2.   Aki Nieminen Rasti-Nokia    11:45:00   51:26 (2)  58:11  
3.   Geoff Lawford Abominable O-men  AUS  12:57:00   52:11 (3)  59:13  
4.   Veijo Salmi Rajamäen Rykmentti    12:59:00   53:13 (4)  1:01:04  
5.   Arto Niemi Rajamäen Rykmentti    12:01:00   54:44 (6)  1:01:34  
6.   Seppo Keltamäki Ylä-Savon Rasti    12:49:00   54:32 (5)  1:02:58  
7.   Matti Jokinen Turun Visat    11:57:00   57:26 (9)  1:04:37  
8.   Kari Ranta-Puska Espoon Akilles    11:29:00   56:59 (8)  1:04:58  
9.   Rauli Helkkula Turun Metsänkävijät    12:47:00   56:25 (7)  1:05:02  
10.   Heikki Hulkkonen Pihkaniskat    13:13:00   59:09 (10)  1:06:16  
11.   Mats Svedström Närpes OK    12:07:00   59:21 (11)  1:07:06  
12.   Vesa Tervo Rajamäen Rykmentti    11:11:00   1:00:33 (12)  1:07:34  
13.   Jarmo Jumppanen Pihkaniskat    11:53:00   1:01:36 (15)  1:09:10  
14.   Arto Jokinen Hämeenlinnan Suunnistajat    11:31:00   1:01:02 (14)  1:09:19  
15.   Juhani Katko Espoon Suunta    12:51:00   1:00:45 (13)  1:10:21  
16.   Pekka Valkonen Kalske    10:53:00   1:03:50 (21)  1:10:23  
17.   Heikki Liimatainen Riihimäen Suunnistajat    13:07:00   1:03:12 (17)  1:10:51  
18.   Ilkka Saarimäki Angelniemen Ankkuri    12:17:00   1:03:10 (16)  1:11:07  
19.   Gila Poltéra Quack OK  SUI  13:05:00   1:03:24 (18)  1:11:14  
20.   Mauri Rustari Virtain-Ruoveden Suunnistajat    13:37:00   1:03:31 (20)  1:11:32  
21.   Keijo Hintukainen Turun Suunnistajat    12:31:00   1:03:26 (19)  1:13:08  
22.   Ari Yli-Kaatiala Lapuan Virkiä    10:29:00   1:04:04 (22)  1:13:29  
23.   Reino Kurkela OH    12:29:00   1:06:27 (24)  1:13:33  
24.   Teuvo Tiilikainen Hämeenlinnan Suunnistajat    12:33:00   1:05:33 (23)  1:14:46  
25.   Erkki Pulkkinen Rasti-Lukko    10:03:00   1:07:02 (25)  1:15:14  
26.   Olli Kumpulainen Järvenpään Palo    10:57:00   1:07:19 (26)  1:15:26  
27.   Jukka Saramäki Lynx    12:15:00   1:08:05 (30)  1:15:34  
28.   Markku Sipponen Paimion Rasti    12:09:00   1:07:48 (28)  1:15:43  
29.   Jorma Aherto Vaasan Suunnistajat    13:01:00   1:08:01 (29)  1:15:59  
30.   Tapio Halme Angelniemen Ankkuri    13:33:00   1:07:45 (27)  1:17:06  
31.   Teppo Lanne Rastikarhut    10:39:00   1:09:22 (31)  1:19:08  
32.   Pertti Heinikangas Rastikarhut    13:19:00   1:11:07 (34)  1:19:23  
33.   Timo Herranen Jyry    12:41:00   1:09:42 (32)  1:20:11  
34.   Seppo Rantapuska Petäjäveden Petäjäiset    10:35:00   1:12:15 (38)  1:20:18  
35.   Risto Kallio Angelniemen Ankkuri    10:51:00   1:12:03 (36)  1:20:31  
36.   Seppo Kinkki Tampereen NMKY:n Urheilijat    11:47:00   1:12:14 (37)  1:20:59  
37.   Markku Ritanotko Turun Metsänkävijät    10:55:00   1:11:58 (35)  1:21:11  
38.   Arto Etu-Huitti MS Parma    11:33:00   1:13:24 (39)  1:22:16  
39.   Harri Laine Kauhajoen Karhu    10:45:00   1:14:11 (41)  1:23:29  
40.   Jorma Lindeman Rasti-Perniö    10:49:00   1:09:46 (33)  1:24:02  
41.   Kyösti Kämä OH    13:23:00   1:15:21 (43)  1:24:15  
42.   Asko Aavasalo Salon Viesti    12:55:00   1:14:25 (42)  1:24:25  
43.   Risto Höglund Olavin Rasti    12:25:00   1:13:41 (40)  1:24:28  
44.   Keijo Tarvonen Kalske    12:45:00   1:16:33 (44)  1:24:46  
45.   Timo Halla-Aho Ylä-Savon Rasti    11:15:00   1:17:04 (45)  1:24:52  
46.   Timo Jäntti Suunta Jyväskylä    12:35:00   1:19:53 (46)  1:27:57  
47.   Antti Suonpää MS Parma    13:35:00   1:20:15 (47)  1:30:19  
48.   Markku Jylkkä Ylivieskan Kuula    13:29:00   1:23:07 (50)  1:30:43  
49.   Matti Viinikka Kauhajoen Karhu    12:13:00      1:30:48  
50.   Jorma Matilainen Suunta Jyväskylä    10:23:00   1:22:51 (49)  1:31:55  
51.   Alexandr Levichev Veresk SPb  RUS  12:43:00   1:21:53 (48)  1:31:57  
52.   Markku Raiko Hyvinkään Rasti    13:43:00      1:32:23  
53.   Asko Virolainen Someron Esa    11:19:00   1:23:08 (51)  1:33:14  
54.   Jarmo Kapanen Riihimäen Suunnistajat    13:45:00      1:33:37  
55.   Pekka Liimatainen Turun Suunnistajat    13:25:00   1:26:18 (54)  1:35:35  
56.   Staffan Pettersson Lynx    10:05:00   1:25:51 (52)  1:36:29  
57.   Martti Anttila Kajaanin Kuohu    11:17:00   1:29:20 (56)  1:38:04  
58.   Markku Helle Saarijärven Pullistus    10:43:00   1:27:44 (55)  1:38:56  
59.   Roch Prendergast Abominable O-men  AUS  11:09:00   1:30:23 (57)  1:39:23  
60.   Rauno Aavasalo Salon Viesti    11:39:00   1:26:15 (53)  1:40:34  
61.   Kari Nuuttila Kauhajoen Karhu    13:27:00      1:42:22  
62.   Karl Nilsson OK77    10:09:00   1:35:25 (60)  1:43:41  
63.   Steve Kirk Turun Suunnistajat  SUI  11:27:00   1:30:23 (57)  1:45:25  
64.   Anatoly Krysanov Korolev - Buran  RUS  12:27:00   1:40:54 (63)  1:49:48  
65.   Timo Kurki Espoon Suunta    11:03:00   1:33:38 (59)  1:52:47  
66.   Hannu Ahlqvist Raisu Lumous    10:41:00   1:40:33 (62)  1:53:03  
67.   Martti Pihlajamaa Vetelin Urheilijat    11:41:00   1:47:33 (65)  1:57:23  
68.   Shoji Kato TamaOl  JPN  12:23:00   1:44:59 (64)  1:57:38  
69.   Kai Mäkisara Pihkaniskat    10:27:00   1:39:51 (61)  1:59:41  
70.   Alexander Kovyazin RUS-Veteran  RUS  10:47:00   1:51:43 (66)  2:04:54  
71.   Jaakko Käyhkö RastiPiikkiö    12:21:00   1:59:31 (68)  2:09:39  
72.   Hannu Nieminen Jämsän Retki-Veikot    11:59:00   1:58:23 (67)  2:10:20  
73.   Jouko Pekonen Helsingin Työväen Hiihtäjät    13:53:00      2:14:13  
74.   Yehuda Alon SLOW  GBR  13:09:00      2:17:59  
75.   Jouko Koskialho Rasti-Lukko    12:11:00   2:08:00 (69)  2:20:10  
76.   Anders Sjöholm IF Sibbo-Vargarna    10:07:00   2:34:12 (70)  3:00:28  
   Sergey Glebov Moscow  RUS  10:11:00      disk  
   Markku Tolvanen Salon Viesti    10:15:00      ej startad  
   Raimo Idman Riihimäen Suunnistajat    10:25:00      bröt  
   Jorma Yli-Kaatiala Kuortaneen Kunto    10:37:00      bröt  
   Jouko Malinen Helsingin Suunnistajat    10:59:00      bröt  
   Ilkka Kotala OH    11:21:00      ej startad  
   Mikko Sani Hollolan Urheilijat -46    11:25:00      ej startad  
   Jukka Toikkanen Porvoon Urheilijat    11:51:00      bröt  
   Tore Högnäs IF Brahe    12:03:00      ej startad  
   Voitto Manninen Riihimäen Suunnistajat    12:37:00      disk  
   Pekka Palttala Turengin Sarastus    13:03:00      bröt  
   Esko Udd Länsi-Rajan Rasti    13:15:00      ej startad  
   Sauli Joki Vetelin Urheilijat    13:41:00      ej startad  
   Timo Valkonen Rajamäen Rykmentti    13:55:00      bröt  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English