Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H50A 2. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
2,7 km
Mellantid
4,9 km
Mål
7,0 km
 
1.   Ari Anjala Tampereen Pyrintö    11:44:00   21:21 (1)  36:42 (1)  50:58  
2.   Ari Kattainen Hyvinkään Rasti    12:00:00   22:50 (2)  38:45 (2)  53:41  
3.   Tapio Markki Espoon Suunta    12:02:00   24:31 (5)     56:31  
4.   Ari Enroth Rajamäen Rykmentti    10:08:00   25:16 (8)  42:06 (3)  58:01  
5.   Taito Jeskanen Ilomantsin Urheilijat    12:14:00   25:29 (10)  42:16 (4)  58:57  
6.   Kari-Veli Niemi Lappeen Riento    12:38:00   26:07 (11)  43:17 (6)  1:00:15  
7.   Tuomo Kauppinen Hyvinkään Rasti    12:48:00   25:18 (9)  44:31 (9)  1:00:41  
8.   Hannu Laiho Rastivarsat    11:18:00   24:57 (7)  43:25 (7)  1:01:28  
9.   Veli-Matti Salmenkylä Helsingin Suunnistajat    11:28:00   27:08 (16)  45:04 (11)  1:01:39  
9.   Petteri Vuorinen Hiisirasti    12:26:00   26:35 (14)  45:27 (12)  1:01:39  
11.   Pekka Fincke Vehkalahden Veikot    10:04:00   29:20 (25)  46:10 (15)  1:01:49  
12.   Geza Molnar Lahden Suunnistajat-37    12:50:00   26:31 (13)  46:20 (17)  1:03:55  
13.   Jouko Karamo Helsingin Suunnistajat    12:58:00   24:56 (6)  43:59 (8)  1:04:06  
14.   Juris Sinke Kapa OK  LAT  12:42:00   26:23 (12)  46:28 (18)  1:04:10  
15.   Pekka Kittilä Hämeenlinnan Suunnistajat    11:00:00   26:56 (15)  45:43 (14)  1:04:11  
16.   Jussi Mannila IF Sibbo-Vargarna    10:00:00   28:06 (22)  46:58 (19)  1:04:29  
17.   Timo Asikainen Hiisirasti    10:36:00   27:29 (19)  45:31 (13)  1:04:38  
18.   Pekka Vuorinen OK Orient    11:40:00   22:54 (3)  42:22 (5)  1:06:27  
19.   Raino Lampinen Helsingin Suunnistajat    12:28:00   27:13 (17)  47:30 (20)  1:06:31  
20.   Arvo Ahola Rasti-Kurikka    11:42:00   23:28 (4)  45:01 (10)  1:07:58  
21.   Roy Parnetti Hyvinkään Rasti    10:40:00   27:24 (18)  46:18 (16)  1:08:45  
22.   Timo Hyppänen EKSu    11:14:00   30:47 (29)  53:33 (28)  1:10:04  
23.   Igor Zakharov VIVAT  RUS  10:20:00   31:30 (32)  49:31 (21)  1:10:42  
24.   Markku Mäkelä Rastikarhut    10:12:00   32:01 (34)  54:04 (30)  1:10:52  
25.   Simo Uusikartano Turun Metsänkävijät    12:56:00   33:42 (37)  53:16 (27)  1:11:17  
26.   Björn-Erik Wickholm OK Raseborg    11:48:00   30:12 (27)  52:23 (26)  1:11:39  
27.   Ole Ahlroth OK Raseborg    12:32:00   29:09 (24)  50:32 (23)  1:12:12  
28.   Risto Gustafsson Rasti-Perniö    12:36:00   29:00 (23)  50:52 (24)  1:13:23  
29.   Juha Eronen Karkki-Rasti    11:50:00   31:27 (31)  53:49 (29)  1:14:44  
30.   Markku Laine Mäntsälän Urheilijat    10:30:00   28:04 (21)  49:56 (22)  1:16:14  
31.   Jukka Heikura Tuupovaaran Sepot    10:54:00   30:29 (28)  51:19 (25)  1:16:39  
32.   Pekka Partanen Kalevan Rasti    10:22:00   36:01 (41)  57:17 (33)  1:17:03  
33.   Harri Vänttinen Espoon Suunta    10:42:00   32:55 (35)  54:53 (32)  1:17:33  
34.   Reima Liikkanen Rastivarsat    12:10:00   27:50 (20)  54:44 (31)  1:19:41  
35.   Jukka Kallio Tampereen Pyrintö    11:08:00   29:21 (26)  1:02:35 (43)  1:19:55  
36.   Jarkko Hietaoja Helsingin Suunnistajat    10:14:00   35:31 (40)  58:10 (35)  1:20:15  
37.   Tuomo Puustinen Pihkaniskat    10:02:00   33:26 (36)  57:55 (34)  1:21:11  
38.   Jukka Alho Rajamäen Rykmentti    11:20:00   38:27 (44)  58:32 (36)  1:22:04  
39.   Vesa-Pekka Jalli Hauhon Sisu    12:20:00   40:29 (50)  1:00:15 (40)  1:24:21  
40.   Kari Rintaluoma Teuvan Rivakka    10:50:00   38:47 (45)  59:47 (38)  1:24:41  
41.   Otto Frenckell OK Raseborg    11:06:00   34:10 (38)  1:00:08 (39)  1:25:45  
42.   Heikki Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot    11:58:00   31:49 (33)  1:04:09 (44)  1:26:12  
43.   Jari Jurvakainen Suunta Jyväskylä    12:22:00   30:49 (30)  1:04:17 (45)  1:26:24  
44.   Jouni Volotinen Ilomantsin Urheilijat    10:48:00   40:27 (49)  1:01:53 (42)  1:26:42  
45.   Kari Maijala Epilän Esa    13:02:00   36:13 (42)  58:42 (37)  1:27:18  
46.   Jouni Hakala Raision Kuula    11:10:00   38:48 (46)  1:04:53 (46)  1:27:20  
47.   Matti Teittinen Hiisirasti    11:34:00   34:23 (39)  1:06:27 (48)  1:27:48  
48.   Henrik Karlsson Kouvolan Suunnistajat    11:56:00   40:34 (51)  1:05:27 (47)  1:28:10  
49.   Ossi Autio Hyvinkään Rasti    11:24:00   36:26 (43)  1:00:16 (41)  1:28:27  
50.   Harijs Lacars COKSILVA  LAT  10:58:00   40:48 (52)  1:06:34 (49)  1:29:32  
51.   Dainius Melaika OK Krantas  LTU  12:30:00   49:13 (57)  1:12:02 (51)  1:32:19  
52.   Antti Lamminpää Kärkölän Kisa-Veikot    12:54:00   53:15 (61)  1:15:29 (55)  1:34:54  
53.   Kari Laukkarinen Tuusulan Voima-Veikot    12:52:00   39:33 (48)  1:10:34 (50)  1:36:34  
54.   Kim Westberg OK77    10:32:00   44:53 (54)  1:12:42 (52)  1:37:19  
55.   Jari Kuiro OK Raseborg    10:16:00   47:49 (56)  1:15:12 (53)  1:43:41  
56.   Silvio Vicari CO UTOE Bellinzona  SUI  10:26:00   52:12 (58)  1:18:34 (58)  1:44:43  
57.   Hannu Lammi Helsingin Suunnistajat    10:44:00   42:43 (53)  1:15:56 (56)  1:45:58  
58.   Rimantas Dauderis OK Krantas  LTU  10:38:00   59:09 (63)  1:24:37 (60)  1:49:01  
59.   Jari Kymäläinen Tampereen Pyrintö    10:10:00   39:25 (47)  1:15:12 (53)  1:49:43  
60.   Donatas Melaika OK Krantas  LTU  11:36:00   53:14 (60)  1:20:59 (59)  1:53:59  
61.   Mikko Saleva Tuusulan Voima-Veikot    11:26:00   52:43 (59)  1:25:11 (61)  1:54:29  
62.   Keijo Ruotsalainen Oulun Yliopiston Urheiluseura    11:16:00   1:05:22 (65)  1:32:10 (62)  2:03:07  
63.   Sergey Fedorov Perm  RUS  11:04:00   46:54 (55)  1:17:22 (57)  2:12:06  
64.   Sergey Lukin Moscow  RUS  11:52:00   56:40 (62)  1:39:20 (63)  2:27:22  
65.   Jarmo Laakso Helsingin Suunnistajat    11:46:00   59:54 (64)  1:45:31 (64)  2:32:36  
66.   Jari Mahlamäki Teuvan Rivakka    12:16:00   1:23:31 (66)  1:54:21 (65)  2:36:38  
67.   Mikhail Vasilyev Moscow  RUS  10:28:00   1:47:48 (67)  3:10:37 (66)  4:26:39  
   Markku Hämäläinen Rastivarsat    10:06:00         ej startad  
   Juha Ala-Hukkala Rasti-Jussit    10:18:00         bröt  
   Markus Karjalainen Kuopion Suunnistajat    10:24:00         bröt  
   Jarmo Paananen Saloisten Reipas    10:56:00         ej startad  
   Raimo Joensuu Helsingin Suunnistajat    11:02:00         disk  
   Pekka Pajuoja Lynx    11:22:00         disk  
   Arto Virtala Laitilan Jyske    11:32:00         bröt  
   Juha Liukkonen Delta    11:38:00         ej startad  
   Reijo Hyvönen Helsingin Suunnistajat    12:04:00         ej startad  
   Aimo Aalto Rasti-Nokia    12:08:00         ej startad  
   Juha Lahti HLS    12:24:00         bröt  
   Jorma Kauppila Vehkalahden Veikot    12:44:00         disk  
   Ilkka Kujanpää Lynx    12:46:00         ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English