Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H21E 4. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
4,9 km
Mål
6,0 km
 
1.   Jonne Lehto Vehkalahden Veikot    12:11:00   31:15 (1)  37:59  
2.   Dmitry Tsvetkov Ikaalisten Nouseva-Voima    13:05:00   31:23 (2)  38:15  
3.   Lauri Sild Delta    12:35:00   31:51 (3)  38:31  
4.   Sergei Detkov Hiisirasti    12:53:00   32:15 (4)  39:07  
5.   Peeter Pihl MS Parma    12:17:00   32:22 (5)  39:44  
6.   Matti Kivelä Delta    13:21:00   33:05 (8)  39:53  
7.   Antti Nurmonen Kalevan Rasti    12:31:00   32:49 (7)  40:04  
8.   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti    12:51:00   32:46 (6)  40:16  
9.   Fredric Portin Paimion Rasti    13:35:00   33:17 (9)  40:26  
10.   Markus Lindeqvist Paimion Rasti    12:01:00   33:51 (12)  40:39  
11.   Samuli Salmenoja MS Parma    13:01:00   33:42 (10)  40:56  
12.   Juha Tommila Hiisirasti    12:07:00   33:43 (11)  41:07  
13.   Sami Hämälistö Turun Metsänkävijät    13:33:00      41:11  
14.   Antti Vainio MS Parma    12:47:00   34:18 (15)  41:23  
14.   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti    13:09:00   34:22 (17)  41:23  
16.   Juha Sorvisto Vaajakosken Terä    12:37:00   33:57 (13)  41:47  
16.   Juuso Metsälä Kalevan Rasti    13:07:00   34:14 (14)  41:47  
18.   Jouni Kahelin Vaajakosken Terä    13:19:00      41:57  
19.   Aleksei Bortnik Angelniemen Ankkuri    12:13:00   34:36 (19)  42:03  
20.   Tuomas Mattila Vehkalahden Veikot    12:41:00   34:35 (18)  42:09  
21.   Juha Peltola MS Parma    13:27:00   35:10 (23)  42:19  
22.   Aapo Leskinen Lynx    12:59:00   34:37 (20)  42:21  
23.   Roman Efimov Hiisirasti    12:15:00   34:20 (16)  42:30  
23.   Mikko Siren Angelniemen Ankkuri    13:03:00   34:37 (20)  42:30  
25.   Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri    12:27:00   34:58 (22)  42:32  
26.   Oskari Liukkonen Delta    12:21:00   35:11 (24)  42:47  
27.   Jere Pajunen Kalevan Rasti    12:57:00   35:17 (25)  42:53  
28.   Alex Tcherbakov Angelniemen Ankkuri    12:05:00   35:40 (26)  43:10  
29.   Aleksi Leskinen Lynx    13:31:00   35:49 (27)  43:16  
30.   Thomas Hodel SUI    12:45:00   36:20 (29)  43:25  
31.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä    13:17:00   37:13 (33)  43:59  
32.   Ross Morrison Rajamäen Rykmentti  NZL  12:19:00   36:55 (32)  44:22  
32.   Asgeir Mjösund MS Parma    13:11:00   36:44 (31)  44:22  
34.   Henrik Väisänen Hiisirasti    12:29:00   38:01 (34)  45:30  
34.   Juho Kinni Tampereen Pyrintö    13:29:00   36:21 (30)  45:30  
36.   Janne Mänkärlä Lynx    12:23:00   36:19 (28)  46:32  
37.   Joni Hirvikallio Lappeen Riento    11:59:01   38:22 (37)  46:53  
37.   Timo Mikkola Tampereen Pyrintö    12:39:00   38:21 (36)  46:53  
39.   Matti Maajärvi Lappeen Riento    12:03:00   38:28 (38)  47:41  
40.   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä    12:25:00   42:37 (39)  51:45  
41.   Tero Heikkilä Paimion Rasti    12:43:00   38:13 (35)  53:41  
42.   Flavio Poltéra Quack OK  SUI  13:13:00   47:23 (40)  54:31  
   Jussi Taussi Lappeen Riento    12:09:00      bröt  
   Jörgen Wickholm IF Sibbo-Vargarna    12:33:00      ej startad  
   Pekka Hyvönen Angelniemen Ankkuri    12:49:00      bröt  
   Kalle Liukkonen Delta    12:55:00      ej startad  
   Mikael Fabritius OK Orient    13:15:00      bröt  
   Johannes Pohjala Hiisirasti    13:23:00      ej startad  
   Severin Howald Swiss Orienteering  SUI  13:25:00      ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English