Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H21E 3. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
0,1
Mellantid
1,3 km
Mellantid
1,5 km
Mellantid
2,7 km
Mellantid
2,9 km
Mål
3,1 km
 
1.   Tuomas Tervo Rajamäen Rykmentti    16:00:00   24 (6)  7:23 (1)  8:05 (1)  14:49 (4)  15:39 (1)  16:24  
2.   Olli-Markus Taivainen Pellon Ponsi    16:01:00   25 (11)  7:24 (2)  8:09 (2)  14:44 (2)  15:39 (1)  16:26  
3.   David Brickhill-Jones Rasti-Kurikka  GBR  15:45:00   22 (1)  7:32 (9)  8:18 (8)  14:50 (5)  15:41 (3)  16:27  
4.   Leo Laakkonen Tampereen Pyrintö    15:46:00   25 (11)  7:30 (5)  8:12 (3)  14:56 (6)  15:43 (4)  16:32  
5.   Tero Föhr Vehkalahden Veikot    15:55:00   25 (11)  7:31 (6)  8:16 (7)  14:43 (1)  15:47 (5)  16:34  
6.   Olli-Pekka Koistinen Delta    16:02:00   26 (29)  7:39 (13)  8:23 (11)  15:01 (8)  15:54 (7)  16:40  
7.   Ross Morrison Rajamäen Rykmentti  NZL  15:50:00   26 (29)  7:24 (2)  8:12 (3)  14:56 (6)  15:53 (6)  16:41  
8.   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti    15:26:00   23 (4)  7:35 (12)  8:20 (10)  15:09 (12)  15:57 (9)  16:44  
9.   Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri    15:52:00   25 (11)  7:29 (4)  8:13 (5)  14:46 (3)  16:00 (10)  16:45  
10.   Tuomas Kari Angelniemen Ankkuri    15:54:00   26 (29)  7:41 (17)  8:24 (12)  15:08 (10)  16:02 (11)  16:47  
11.   Mårten Boström Lynx    15:44:00   25 (11)  7:39 (13)  8:26 (14)  15:14 (14)  16:06 (14)  16:48  
12.   Severin Howald Swiss Orienteering  SUI  15:49:00   22 (1)  7:40 (16)  8:29 (17)  15:16 (16)  16:07 (15)  16:50  
13.   Matti Kivelä Delta    15:43:00   25 (11)  7:31 (6)  8:15 (6)  15:05 (9)  15:55 (8)  16:51  
14.   Sergei Detkov Hiisirasti    15:34:00   25 (11)  7:34 (10)  8:24 (12)  15:14 (14)  16:05 (12)  16:52  
15.   Jere Pajunen Kalevan Rasti    15:47:00   25 (11)  7:43 (18)  8:28 (16)  15:08 (10)  16:05 (12)  16:54  
16.   Antti Vainio MS Parma    15:35:00   22 (1)  7:31 (6)  8:18 (8)  15:13 (13)  16:08 (16)  16:55  
17.   Dmitry Tsvetkov Ikaalisten Nouseva-Voima    15:48:00   25 (11)  7:34 (10)  8:41 (27)  15:16 (16)  16:08 (16)  16:56  
18.   Juha Sorvisto Vaajakosken Terä    15:42:00   26 (29)  7:46 (22)  8:30 (19)  15:25 (22)  16:16 (19)  17:01  
18.   Jonne Lehto Vehkalahden Veikot    15:51:00   26 (29)  7:55 (30)  8:39 (26)  15:24 (21)  16:16 (19)  17:01  
18.   Simo-Pekka Fincke Kalevan Rasti    15:57:00   26 (29)  7:51 (27)  8:41 (27)  15:21 (18)  16:15 (18)  17:01  
18.   Jarkko Huovila Tampereen Pyrintö    15:58:00   26 (29)  7:45 (20)  8:33 (21)  15:25 (22)  16:17 (21)  17:01  
22.   Peeter Pihl MS Parma    15:25:00   24 (6)  7:48 (24)  8:35 (22)  15:22 (19)  16:18 (23)  17:04  
22.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima    15:56:00   27 (43)  7:45 (20)  8:32 (20)  15:22 (19)  16:17 (21)  17:04  
24.   Roman Efimov Hiisirasti    15:27:00   26 (29)  7:56 (32)  8:45 (31)  15:27 (24)  16:19 (24)  17:08  
25.   Lauri Sild Delta    15:40:00   26 (29)  7:49 (25)  8:38 (25)  15:30 (27)  16:25 (27)  17:10  
25.   Kristo Heinmann EST    15:59:00   25 (11)  7:39 (13)  8:26 (14)  15:29 (26)  16:22 (25)  17:10  
27.   Antti Parjanne Lynx    16:04:00   25 (11)  7:44 (19)  8:29 (17)  15:27 (24)  16:22 (25)  17:11  
28.   Sami Hämäläinen MS Parma    15:32:00   36 (56)  8:00 (36)  8:47 (36)  15:43 (29)  16:39 (29)  17:27  
29.   Johannes Pohjala Hiisirasti    15:18:00   27 (43)  8:00 (36)  8:46 (33)  15:36 (28)  16:32 (28)  17:28  
30.   Fredric Portin Paimion Rasti    15:00:00   23 (4)  7:47 (23)  8:37 (24)  15:48 (30)  16:46 (30)  17:33  
31.   Antti Anttonen Vaajakosken Terä    15:53:00   28 (48)  7:58 (35)  9:05 (40)  15:54 (32)  16:48 (31)  17:37  
32.   Thomas Hodel SUI    15:41:00   24 (6)  7:57 (33)  8:46 (33)  15:53 (31)  16:48 (31)  17:38  
33.   Juha Peltola MS Parma    15:10:00   24 (6)  7:57 (33)  8:45 (31)  16:03 (35)  16:57 (34)  17:44  
33.   Mikko Patana Ikaalisten Nouseva-Voima    15:37:00   27 (43)  7:53 (29)  8:41 (27)  15:58 (33)  16:55 (33)  17:44  
35.   Tuomas Mattila Vehkalahden Veikot    15:14:00   27 (43)  8:21 (44)  9:09 (42)  16:06 (37)  17:00 (36)  17:50  
36.   Tomi Mattila MS Parma    15:22:00   24 (6)  7:50 (26)  8:36 (23)  16:00 (34)  16:57 (34)  17:51  
36.   Antti Nurmonen Kalevan Rasti    15:38:00   25 (11)  8:03 (38)  8:49 (37)  16:10 (38)  17:04 (38)  17:51  
38.   Kalle Liukkonen Delta    15:07:00   27 (43)  7:51 (27)  8:42 (30)  16:04 (36)  17:03 (37)  17:56  
39.   Juuso Metsälä Kalevan Rasti    15:13:00   26 (29)  8:18 (43)  9:16 (44)  16:14 (39)  17:12 (39)  18:01  
40.   Panu Teittinen Kangasala SK    15:02:00   25 (11)  7:55 (30)  8:46 (33)  16:22 (40)  17:18 (40)  18:06  
40.   Samuli Salmenoja MS Parma    15:20:00   28 (48)  8:12 (41)  9:06 (41)  16:24 (41)  17:22 (41)  18:06  
42.   Mikko Siren Angelniemen Ankkuri    15:24:00   26 (29)  8:10 (40)  8:58 (38)  16:35 (43)  17:27 (42)  18:16  
43.   Henrik Väisänen Hiisirasti    15:12:00   25 (11)  8:14 (42)  9:03 (39)  16:32 (42)  17:31 (43)  18:24  
44.   Flavio Poltéra Quack OK  SUI  15:17:00   25 (11)  8:24 (45)  9:09 (42)  16:38 (45)  17:35 (44)  18:27  
45.   Petteri Huikko Vaajakosken Terä    15:19:00   28 (48)  8:35 (48)  9:27 (49)  16:46 (49)  17:41 (47)  18:29  
45.   Alex Tcherbakov Angelniemen Ankkuri    15:31:00   39 (57)  8:48 (53)  9:46 (54)  16:43 (46)  17:38 (45)  18:29  
47.   Jouni Kahelin Vaajakosken Terä    15:15:00   31 (55)  8:37 (49)  9:25 (48)  16:37 (44)  17:38 (45)  18:30  
48.   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti    15:11:00   25 (11)  8:04 (39)  9:21 (45)  16:43 (46)  17:42 (48)  18:33  
49.   Aleksi Leskinen Lynx    15:33:00   26 (29)  8:31 (46)  9:21 (45)  16:47 (50)  17:44 (49)  18:35  
50.   Sami Hämälistö Turun Metsänkävijät    15:01:00   42 (58)  8:39 (50)  9:34 (51)  16:51 (51)  17:44 (49)  18:38  
51.   Mikael Fabritius OK Orient    15:09:00   28 (48)  8:51 (54)  9:45 (53)  16:59 (52)  17:57 (52)  18:44  
52.   Juha Tommila Hiisirasti    15:16:00   26 (29)  8:33 (47)  9:21 (45)  16:44 (48)  17:44 (49)  18:54  
53.   Aapo Leskinen Lynx    15:21:00   30 (54)  8:53 (55)  9:39 (52)  17:03 (53)  18:01 (53)  18:56  
54.   Juho Kinni Tampereen Pyrintö    15:28:00   25 (11)  8:39 (50)  9:29 (50)  17:18 (54)  18:15 (54)  19:06  
55.   Janne Mänkärlä Lynx    15:03:00   29 (53)  8:54 (56)  9:46 (54)  17:43 (56)  18:41 (55)  19:41  
56.   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä    15:30:00   26 (29)  8:45 (52)  10:02 (57)  18:03 (57)  19:06 (57)  19:56  
57.   Timo Mikkola Tampereen Pyrintö    15:36:00   25 (11)  9:25 (58)  10:14 (58)  18:06 (58)  19:10 (58)  20:00  
58.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä    15:23:00   28 (48)  9:13 (57)  10:00 (56)  17:38 (55)  18:41 (55)  20:26  
   Asgeir Mjösund MS Parma    15:04:00                  ej startad  
   Aleksei Bortnik Angelniemen Ankkuri    15:05:00                  disk  
   Tero Heikkilä Paimion Rasti    15:06:00                  ej startad  
   Pekka Hyvönen Angelniemen Ankkuri    15:08:00                  ej startad  
   Jörgen Wickholm IF Sibbo-Vargarna    15:29:00                  ej startad  
   Kimmo Pajula Turun Metsänkävijät    15:39:00                  ej startad  
   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot    16:03:00                  disk  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English