Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H21E 2. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
4,7 km
Mellantid
8,6 km
Mål
9,5 km
 
1.   Dmitry Tsvetkov Ikaalisten Nouseva-Voima    11:29:00      54:07 (1)  57:36  
2.   Aleksei Bortnik Angelniemen Ankkuri    11:21:00   30:28 (1)  56:10 (2)  59:50  
3.   Sergei Detkov Hiisirasti    11:05:00   31:51 (2)  56:49 (3)  1:00:49  
4.   Mikael Fabritius OK Orient    11:19:00   32:30 (4)  57:10 (4)  1:01:14  
5.   Jörgen Wickholm IF Sibbo-Vargarna    10:43:00   33:40 (8)  58:02 (5)  1:02:18  
6.   Sami Hämälistö Turun Metsänkävijät    11:47:00   32:14 (3)  58:31 (6)  1:02:30  
7.   Peeter Pihl MS Parma    11:01:00   32:52 (5)  58:32 (7)  1:02:56  
8.   Samuli Salmenoja MS Parma    11:33:00   33:55 (10)  58:58 (8)  1:03:01  
9.   Aleksi Leskinen Lynx    11:03:00   33:48 (9)  1:00:48 (9)  1:05:18  
10.   Roman Efimov Hiisirasti    11:27:00   34:28 (12)  1:00:58 (10)  1:05:20  
11.   Juha Peltola MS Parma    11:13:00   34:59 (13)  1:01:30 (11)  1:05:38  
12.   Jouni Kahelin Vaajakosken Terä    10:53:00   33:26 (6)  1:01:47 (13)  1:05:52  
13.   Tuomas Mattila Vehkalahden Veikot    10:45:00   34:25 (11)  1:01:46 (12)  1:05:55  
13.   Markus Lindeqvist Paimion Rasti    11:41:01   36:04 (17)  1:02:01 (14)  1:05:55  
15.   Aapo Leskinen Lynx    10:39:00   36:27 (18)  1:02:03 (15)  1:06:24  
16.   Olle Kärner Delta    10:49:00   33:33 (7)  1:03:06 (17)  1:07:00  
17.   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti    10:57:00   36:33 (19)  1:03:16 (18)  1:07:14  
18.   Janne Mänkärlä Lynx    11:23:00   36:44 (20)  1:02:40 (16)  1:07:29  
19.   Lauri Sild Delta    11:31:00   35:53 (16)  1:03:51 (19)  1:08:17  
20.   Timo Mikkola Tampereen Pyrintö    10:41:00   35:07 (14)  1:04:27 (20)  1:09:08  
21.   Mikko Siren Angelniemen Ankkuri    10:51:00   35:47 (15)  1:05:07 (21)  1:09:18  
22.   Juho Kinni Tampereen Pyrintö    11:15:00   37:27 (21)  1:05:30 (22)  1:09:50  
23.   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti    10:33:00   38:48 (24)  1:07:07 (23)  1:11:25  
24.   Juha Tommila Hiisirasti    11:39:00      1:07:11 (24)  1:11:55  
25.   Ross Morrison Rajamäen Rykmentti  NZL  11:07:00   39:04 (25)  1:07:37 (25)  1:12:22  
26.   Alex Tcherbakov Angelniemen Ankkuri    11:09:00   41:21 (26)  1:11:23 (26)  1:16:04  
27.   Thomas Hodel SUI    11:37:00   38:17 (22)  1:11:38 (27)  1:16:34  
28.   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä    11:11:00   44:02 (27)  1:19:01 (28)  1:23:59  
29.   Flavio Poltéra Quack OK  SUI  10:55:00   38:38 (23)  1:19:43 (29)  1:24:18  
30.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä    10:37:00   59:56 (28)  1:39:06 (30)  1:43:40  
   Severin Howald Swiss Orienteering  SUI  10:31:00         ej startad  
   Pekka Hyvönen Angelniemen Ankkuri    10:35:00         ej startad  
   Johannes Pohjala Hiisirasti    10:47:00         ej startad  
   Ville Sabel Hiisirasti    10:59:00         disk  
   Henrik Väisänen Hiisirasti    11:17:00         ej startad  
   Asgeir Mjösund MS Parma    11:25:00         ej startad  
   Tero Heikkilä Paimion Rasti    11:35:00         ej startad  
   Lauri Sorsa Kangasala SK    11:43:01         bröt  
   Mats Dahlén Kristiansand OK    11:45:01         disk  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English