Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H21A 5. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
4,9 km
Mellantid
8,0 km
Mål
9,5 km
 
1.   Niklas Saramäki Lynx    13:00:00   35:17 (1)  58:26 (1)  1:07:15  
2.   Maxim Davydov Lada Toljatt  RUS  11:10:00   38:54 (2)  1:03:03 (2)  1:12:51  
3.   Juri Kirjanov Hämeenlinnan Suunnistajat    11:21:26   43:21 (6)  1:05:50 (4)  1:14:37  
4.   Ville Uitto Rasti-Kurikka    11:15:01   41:43 (4)  1:05:26 (3)  1:15:30  
5.   Pyry Niemi Rajamäen Rykmentti    11:12:57   44:03 (8)  1:06:38 (6)  1:16:05  
6.   Olli-Jussi Korpinen Anttolan Urheilijat    13:01:00         1:16:29  
7.   Georgy Mavchun Northern Wind    11:53:00   42:45 (5)  1:06:36 (5)  1:17:25  
8.   Mate Kerenyi Rajamäen Rykmentti    11:23:40   41:11 (3)  1:07:57 (7)  1:17:26  
9.   Anton Melnichenko OK AKFA  RUS  11:54:00   44:03 (8)  1:09:49 (8)  1:19:31  
10.   Jukka Tani Kouvolan Suunnistajat    11:37:20   46:31 (20)     1:20:17  
11.   Ville Saarela Kokkolan Suunnistajat    11:43:00   44:12 (10)  1:11:19 (9)  1:21:11  
12.   Stanislav Chistyakov Moscow  RUS  11:26:43   45:25 (12)  1:12:48 (10)  1:21:19  
13.   Alexey Zemlyakov YarkiyMir  RUS  11:33:42   46:46 (21)  1:13:04 (12)  1:22:12  
14.   Jani Hämäläinen Lahden Suunnistajat-37    11:37:42   46:16 (18)  1:13:19 (13)  1:22:30  
15.   Mikhail Senin GULFSTREAM-Senin  RUS  11:33:40   46:17 (19)  1:12:55 (11)  1:22:40  
16.   Miika Korppi OH    11:41:00   45:25 (12)  1:15:23 (17)  1:24:29  
17.   Vladimir Popov OK AKFA  RUS  11:47:00   46:14 (16)  1:15:19 (16)  1:24:52  
18.   Sergey Koltsov IngPromTeam  RUS  11:52:00   46:15 (17)  1:14:54 (15)  1:25:42  
19.   Eero Korpi Kauhavan Wisa    11:46:00   49:22 (23)  1:16:14 (19)  1:25:58  
20.   Mikhail Petrov Northern Wind  RUS  11:56:00   50:44 (26)  1:16:57 (22)  1:26:28  
21.   Jonas Lindholm Centrum OK  SWE  11:45:00   45:54 (14)  1:17:35 (23)  1:26:39  
22.   Alexander Raykov Turun Suunnistajat    11:38:01   46:46 (21)  1:15:50 (18)  1:26:45  
23.   Tapio Haarlaa Helsingin Suunnistajat    11:44:00   44:27 (11)  1:14:31 (14)  1:27:04  
24.   Antti Hakala Kauhavan Wisa    12:45:00   51:52 (31)  1:16:21 (21)  1:27:06  
25.   Dmitrii Sergeev OK AKFA  RUS  12:19:00   50:18 (25)     1:27:09  
26.   Evgeny Artemov Ikaalisten Nouseva-Voima    11:22:23   43:50 (7)  1:16:19 (20)  1:27:13  
27.   Eino Kattilakoski Kokkolan Suunnistajat    12:30:00   45:56 (15)  1:17:57 (24)  1:28:02  
28.   Ville Kokkila Espoon Suunta    11:35:47   51:30 (27)  1:18:36 (25)  1:29:57  
29.   Sami Löfbacka Vetelin Urheilijat    11:42:00   53:03 (33)  1:19:46 (26)  1:30:40  
30.   Mikko Jurmu SK Pohjantähti    11:51:00   52:46 (32)  1:20:36 (27)  1:31:52  
31.   Henri Jääskeläinen Siilin Rasti    11:49:00   51:43 (29)  1:22:37 (29)  1:32:39  
32.   Dmitry Zolotarev OK AKFA  RUS  11:57:00   49:40 (24)  1:22:05 (28)  1:32:48  
33.   Juha Fränti Rasti-Kurikka    11:48:00   54:45 (35)  1:24:53 (31)  1:34:27  
34.   Roman Nazarov SneGoVik o-team  RUS  11:58:00   59:43 (40)  1:23:42 (30)  1:35:25  
35.   Alexander Efimov TUMEN  RUS  11:59:00   54:10 (34)  1:26:01 (32)  1:37:08  
36.   Antti Korkeakangas Rasti-Jussit    12:04:00   1:00:48 (43)  1:27:38 (36)  1:37:14  
37.   Jarkko Mykkänen Hämeenlinnan Suunnistajat    12:01:00   51:42 (28)  1:26:20 (33)  1:38:05  
38.   Ville Kauppi Lahden Suunnistajat-37    12:56:00   51:51 (30)  1:27:30 (35)  1:40:30  
39.   Valdis Karulis Ziemelkurzeme OK  LAT  12:00:00   57:55 (39)  1:27:29 (34)  1:40:47  
40.   Martins Vimba Ziemelkurzeme OK  LAT  12:06:00   57:33 (38)  1:29:35 (38)  1:41:14  
41.   Mika Jokiranta Kouvolan Suunnistajat    12:23:00   56:10 (36)  1:29:06 (37)  1:42:26  
42.   Veli-Pekka Kuutti Perttelin Peikot    12:09:00   1:00:08 (41)  1:32:50 (40)  1:46:05  
42.   Heikki Väänänen Pihkaniskat    12:49:00   1:04:24 (44)  1:34:28 (42)  1:46:05  
44.   Mikko Kurkela OH    12:31:00      1:34:13 (41)  1:46:14  
45.   Marcus Enegren Solf IK    12:07:00      1:32:15 (39)  1:46:18  
46.   Emil Johansson Akilles OK    12:08:00   56:30 (37)  1:35:37 (43)  1:48:49  
47.   Dmitry Korobov Foton-Moscow  RUS  12:11:00   1:11:34 (46)  1:39:13 (45)  1:52:09  
48.   Andrey Bessonov Nord West  RUS  12:03:00   1:00:27 (42)  1:36:26 (44)  1:55:35  
49.   Jari Välikorpi Rasti-Kurikka    11:55:00   1:13:40 (48)  1:44:17 (46)  1:55:56  
50.   Risto Kiilberg SK Saue Tammed  EST  12:05:00   1:12:01 (47)  1:46:55 (47)  2:00:17  
51.   Sergey Myshakin OK AKFA  RUS  12:37:00   1:16:47 (49)  1:52:37 (49)  2:03:28  
52.   Nike Ahokainen Pihkaniskat    12:54:00   1:09:36 (45)  1:50:08 (48)  2:08:18  
53.   Juhana Pakkasmaa Otaniemen Jyllääjät    12:16:00   1:29:38 (52)  2:03:10 (50)  2:18:43  
54.   Evgeny Barahoev OK AKFA  RUS  12:15:00   1:26:40 (51)  2:07:03 (51)  2:21:04  
55.   Leo Tolvanen Pihkaniskat    12:13:00   1:20:14 (50)  2:14:29 (52)  2:33:54  
56.   Andrey Surzhikov Foton-Moscow  RUS  12:14:00   1:39:12 (54)  2:16:26 (53)  2:34:56  
57.   Yuri Marshagin Vesta  RUS  12:12:00   1:35:02 (53)  2:18:52 (54)  2:37:32  
   Mikko Laakso Helsingin Suunnistajat    11:50:00         ej startad  
   Artem Berkal Moscow  RUS  12:02:00         bröt  
   Kari Kokkinen Perttelin Peikot    12:10:00         bröt  
   Kristo Heinmann Kangasala SK    12:17:00         ej startad  
   Antti Paasikoski Rajamäen Rykmentti    12:18:00         ej startad  
   Jarno Kallio-Könnö Rasti-Kurikka    12:20:00         ej startad  
   Aapo Lindberg Rajamäen Rykmentti    12:21:00         ej startad  
   Petri Annila Koovee    12:22:00         ej startad  
   417 vacant vac    12:24:00         ej startad  
   Teemu Vartiamäki IF Sibbo-Vargarna    12:25:00         ej startad  
   vacant vac    12:26:00         ej startad  
   Alexandr Tihomirov Foton-Moscow  RUS  12:27:00         bröt  
   Attila Molnar Helsingin Suunnistajat    12:28:00         ej startad  
   Juho-Matti Taivainen Pellon Ponsi    12:29:00         ej startad  
   vacant vac    12:32:00         ej startad  
   419 vacant vac    12:34:00         ej startad  
   Andrey Borozdin St:Petersb  RUS  12:35:00         bröt  
   Jussi Karelo Espoon Suunta    12:36:00         ej startad  
   Tomi Mattila MS Parma    12:38:00         ej startad  
   Vesa Kankaanpää OK77    12:39:00         ej startad  
   vacant vac    12:40:00         ej startad  
   Svyatoslav Plis Kouvolan Suunnistajat    12:41:00         ej startad  
   Tomi Kapiainen Raja-Karjalan Suunnistajat    12:42:00         ej startad  
   Ari-Pekka Lassila Vetelin Urheilijat    12:43:00         ej startad  
   Antti Korhonen Pihkaniskat    12:44:00         ej startad  
   Evgeny Baranov Orienta-Victoria  RUS  12:46:00         ej startad  
   Daniil Klestov Foton-Moscow  RUS  12:47:00         disk  
   U Hang Leung HKIOF  HKG  12:48:00         ej startad  
   Aleksi Mattila Lynx    12:50:00         ej startad  
   Lasse Kautto Vaajakosken Terä    12:51:00         ej startad  
   Petteri Suominen MS Parma    12:52:00         ej startad  
   Vesa Ylis-Junttila Hämeenlinnan Suunnistajat    12:53:00         ej startad  
   Timo Autto Pellon Ponsi    12:55:00         ej startad  
   418 vacant vac    12:57:00         ej startad  
   Mikko Laavainen MS Parma    12:58:00         ej startad  
   Jonathan Fröjdö Paimion Rasti    12:59:00         ej startad  
   Pavel Shestakov N:Novgorod  RUS  13:02:00         ej startad  
   Totte Packalen Lynx    13:03:00         ej startad  
   Manu Mutka Turun Metsänkävijät    13:04:00         ej startad  
   Kai Samposalo Kangasala SK    13:05:00         ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English