Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H20E 5. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
4,0 km
Mellantid
7,2 km
Mål
8,0 km
 
1.   Antti Honkimaa Espoon Suunta    11:12:41   33:20 (1)  57:42 (1)  1:04:49  
2.   Kare Kaskinen Ulvilan Ura    11:33:00   35:39 (4)  59:08 (2)  1:05:26  
3.   Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö    11:01:00   34:59 (2)  1:00:55 (3)  1:07:51  
4.   Jukka-Pekka Seppänen Hiisirasti    11:26:35   36:04 (7)  1:00:59 (4)  1:07:59  
5.   Otto Sund IF Femman    11:09:26   34:59 (2)  1:02:06 (5)  1:08:23  
6.   Lauri Nuuttila Rasti-Kurikka    11:27:25   35:51 (5)  1:02:10 (6)  1:09:12  
7.   Kimmo Mieskoski Rasti-Lukko    11:17:20   37:48 (10)  1:02:18 (7)  1:09:18  
8.   Lachlan Dow Canberra Cockatoos  AUS  11:32:00   40:58 (13)  1:04:50 (8)  1:12:05  
9.   Janne Nieminen Paimion Rasti    11:11:42   36:13 (8)  1:05:29 (9)  1:12:30  
10.   Peter Sundelin IF Femman    11:25:56   40:31 (11)  1:05:59 (10)  1:13:20  
11.   Artem Popov Espoon Suunta    11:22:47   35:56 (6)  1:07:15 (11)  1:13:57  
12.   Samu Heiska Kauhavan Wisa    11:38:00   36:38 (9)     1:14:55  
13.   Zahar Navros OK AKFA  RUS  11:43:00   40:46 (12)  1:08:03 (12)  1:16:55  
14.   Antti-Pekka Leskinen Lynx    11:35:00   43:51 (16)  1:10:13 (13)  1:17:27  
15.   Gene Beveridge North West NZ  NZL  11:28:28   42:03 (14)  1:12:46 (14)  1:19:23  
16.   Patrick Kronberg IF Femman    11:40:00   43:53 (17)  1:17:18 (16)  1:24:52  
17.   Scott Mcdonald Hawkes Bay Orienteering Club, NZ  NZL  11:46:00   47:44 (18)  1:16:44 (15)  1:25:18  
18.   Anatoly Kulikov St:Petersb  RUS  11:44:00   43:04 (15)  1:19:57 (18)  1:26:46  
19.   Ryan Cambridge Dunedin  NZL  11:41:00   49:36 (19)  1:18:48 (17)  1:26:57  
20.   Max Neve AUS  AUS  11:39:00   52:07 (21)  1:21:03 (19)  1:29:04  
21.   Tomi Koskela Angelniemen Ankkuri    11:55:00   50:16 (20)  1:29:36 (20)  1:37:53  
22.   Eerik Sihvola Kouvolan Suunnistajat    11:42:00   56:49 (22)  1:36:56 (21)  1:47:49  
23.   Maxim Ostropika OK AKFA  RUS  11:56:00   1:08:38 (23)  1:48:45 (22)  1:58:05  
   Henri Kalve Paimion Rasti    11:34:00         bröt  
   Mikko Simola SK Pohjantähti    11:36:00         disk  
   Raido Mitt Helsingin Suunnistajat  EST  11:37:00         bröt  
   Mikko Huhtinen Turun Suunnistajat    11:45:00         ej startad  
   Juho Matikainen Kouvolan Suunnistajat    11:47:00         ej startad  
   Eero-Matti Vainio MS Parma    11:48:00         ej startad  
   Kalle Kokkila Espoon Suunta    11:49:00         ej startad  
   Topi Hasu OK Orient    11:50:00         ej startad  
   Joona Viholainen Suunta Jyväskylä    11:51:00         ej startad  
   Ville Saikko Lappeen Riento    11:52:00         ej startad  
   Miika Suominen Rajamäen Rykmentti    11:53:00         ej startad  
   Velimir Nazarychev Belie Nochi  RUS  11:54:00         ej startad  
   Santeri Valkamo Koovee    11:57:00         ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English