Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H16A 2. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
4,3 km
Mål
5,5 km
 
1.   Maxim Prosyan Peterhof  RUS  13:18:00   45:35 (1)  57:18  
2.   Ilya Kasatkin Orienta-Kyncevo  RUS  12:44:00   50:27 (3)  1:00:43  
3.   Egor Shein JUVENTA  RUS  12:46:00   48:24 (2)  1:00:54  
4.   Konstantin Lebedev Kalinka  RUS  12:54:00   50:48 (4)  1:02:18  
5.   Kostya Serebryanitskiy KUZMOLOVO-110%  RUS  12:18:00   53:44 (9)  1:02:48  
6.   Ismo Voutilainen Karjaan Ura    13:00:00   51:36 (5)  1:02:56  
7.   Alexey Buzov Vesta  RUS  13:28:00   52:28 (8)  1:03:58  
8.   Alexander Zaslonkin Northern Wind  RUS  13:02:00   53:47 (10)  1:04:14  
9.   Casper Linnaila OK Orient    12:28:00   52:17 (6)  1:04:35  
10.   Denis Pominov OK AKFA  RUS  12:42:00   52:22 (7)  1:05:04  
11.   Sergey Adeev Orienta-Kyncevo  RUS  12:12:00   55:00 (11)  1:06:13  
12.   Ilya Kudryavtsev KUZMOLOVO-110%  RUS  13:12:00   55:38 (12)  1:07:19  
13.   Riku Kerkola Suomusjärven Sisu    12:40:00   57:22 (13)  1:12:15  
14.   Erno Kähkönen Helsingin Suunnistajat    13:30:00   1:00:43 (15)  1:12:24  
15.   Artur Kulagin Helsingin Suunnistajat    12:20:00   1:02:57 (17)  1:15:19  
16.   Ivan Maslov Belie Nochi  RUS  13:16:00   1:04:38 (18)  1:16:00  
17.   Juho Lehto Riihimäen Suunnistajat    13:32:00   1:01:54 (16)  1:16:48  
18.   Lassi Heikkinen Helsingin Suunnistajat    12:52:00   1:00:19 (14)  1:17:57  
19.   Valentin Koziavin OK AKFA  RUS  12:10:00   1:05:07 (19)  1:19:24  
20.   Valerii Bondarenko Peterhof  RUS  12:04:00   1:15:16 (22)  1:25:31  
21.   Alexander Shakhunov Kalinka  RUS  12:02:00   1:10:01 (20)  1:25:47  
22.   Nikita Rodnov JUVENTA  RUS  13:38:00   1:14:42 (21)  1:26:38  
23.   Aapo Häkkinen Saarijärven Pullistus    12:00:00   1:15:53 (25)  1:29:52  
24.   Mikael Mandell IF Femman    12:22:00   1:15:24 (23)  1:30:27  
25.   Eero Kuusela Kankaanpään Suunnistajat    12:24:00   1:16:06 (26)  1:31:37  
26.   Maxim Nikolaev Peterhof  RUS  12:34:00   1:20:59 (28)  1:33:08  
27.   Kirill Slame Moscow  RUS  13:26:00   1:18:55 (27)  1:34:21  
28.   Aleksandr Bubnov Lytkarino  RUS  12:14:00   1:15:29 (24)  1:34:23  
29.   Atte Jurvakainen Suunta Jyväskylä    12:58:00   1:28:24 (29)  1:45:17  
30.   Anton Zhilin RUS  RUS  12:36:00   1:31:42 (30)  1:46:45  
31.   Simo Vaittinen Someron Esa    13:08:00   1:33:39 (31)  1:47:47  
32.   Kjell Daehnn MTK Bad Harzburg  GER  13:10:00   1:35:04 (32)  1:50:13  
33.   Anton Nozdrachev Lytkarino  RUS  13:04:00   1:36:56 (33)  1:57:07  
34.   Aleksandr Bektashev O-Sestrore  RUS  12:30:00   1:55:43 (34)  2:17:12  
35.   Pekka Jylhä Kokkolan Suunnistajat    12:26:00   2:13:51 (35)  2:36:40  
   Maxim Pershin Northern Wind  RUS  12:06:00      ej startad  
   Adam Mihaczi Tipo TKE Budapest  HUN  12:08:00      disk  
   Iliya Didenko Polar Star  RUS  12:50:00      disk  
   Caj Snickars Solf IK    12:56:00      disk  
   Oskari Kuusisto MS Parma    13:14:00      ej startad  
   Vladimir Musin OK AKFA  RUS  13:20:00      disk  
   Sergey Lunkin Orienta-Kyncevo  RUS  13:22:00      bröt  
   Ilmari Ikäheimo Espoon Suunta    13:34:00      ej startad  
   Toni Anttila Suomusjärven Sisu    13:36:00      ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English