Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H16A 1. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-7 7-8 8-Mål Resultat  
1   Valerii Bondarenko
Peterhof
4:27 (3)
8:16 (3)
3:49 (8)
10:08 (2)
1:52 (2)
13:46 (1)
3:38 (2)
18:04 (2)
4:18 (6)
20:52 (1)
2:48 (3)
22:14 (1)
1:22 (3)
22:54 (1)
40 (1)
23:44 (1)
50 (1)
23:44  Valerii Bondarenko
2   Casper Linnaila
OK Orient
3:48 (1)
7:06 (1)
3:18 (2)
9:12 (1)
2:06 (8)
14:27 (4)
5:15 (16)
18:01 (1)
3:34 (2)
21:50 (2)
3:49 (14)
23:40 (2)
1:50 (8)
24:25 (2)
45 (4)
25:23 (2)
58 (17)
25:22  Casper Linnaila
3   Ilya Kudryavtsev
KUZMOLOVO-110%
4:40 (4)
8:20 (4)
3:40 (5)
10:13 (4)
1:53 (3)
14:20 (3)
4:07 (7)
19:27 (4)
5:07 (10)
22:40 (3)
3:13 (5)
24:41 (3)
2:01 (12)
25:27 (3)
46 (5)
26:20 (3)
53 (8)
26:21  Ilya Kudryavtsev
4   Kostya Serebryanitskiy
KUZMOLOVO-110%
7:19 (13)
11:31 (13)
4:12 (19)
13:09 (9)
1:38 (1)
17:38 (7)
4:29 (9)
21:26 (6)
3:48 (3)
23:51 (4)
2:25 (1)
25:37 (4)
1:46 (7)
26:20 (4)
43 (2)
27:16 (4)
56 (14)
27:16  Kostya Serebryanitskiy
5   Ilya Kasatkin
Orienta-Kyncevo
4:59 (5)
8:50 (5)
3:51 (9)
10:49 (5)
1:59 (6)
15:57 (5)
5:08 (14)
18:58 (3)
3:01 (1)
24:22 (5)
5:24 (32)
25:37 (4)
1:15 (1)
26:30 (5)
53 (9)
27:30 (5)
1:00 (20)
27:30  Ilya Kasatkin
6   Alexey Buzov
Vesta
5:30 (8)
9:14 (6)
3:44 (7)
11:09 (6)
1:55 (4)
16:50 (6)
5:41 (21)
21:05 (5)
4:15 (4)
25:06 (7)
4:01 (17)
26:37 (6)
1:31 (5)
27:33 (6)
56 (14)
28:25 (6)
52 (5)
28:25  Alexey Buzov
7   Alexander Zaslonkin
Northern Wind
4:08 (2)
8:03 (2)
3:55 (11)
10:12 (3)
2:09 (9)
14:02 (2)
3:50 (5)
21:39 (7)
7:37 (26)
24:57 (6)
3:18 (7)
26:57 (7)
2:00 (11)
27:52 (7)
55 (11)
28:46 (7)
54 (12)
28:46  Alexander Zaslonkin
8   Maxim Prosyan
Peterhof
7:31 (16)
11:06 (10)
3:35 (4)
14:27 (12)
3:21 (29)
18:13 (8)
3:46 (3)
22:29 (8)
4:16 (5)
25:09 (8)
2:40 (2)
27:29 (8)
2:20 (15)
28:12 (8)
43 (2)
29:09 (8)
57 (15)
29:08  Maxim Prosyan
9   Erno Kähkönen
Helsingin Suunnistajat
8:33 (21)
12:44 (18)
4:11 (18)
15:02 (16)
2:18 (11)
18:35 (9)
3:33 (1)
25:05 (12)
6:30 (20)
27:54 (9)
2:49 (4)
29:25 (9)
1:31 (5)
30:12 (9)
47 (6)
31:02 (9)
50 (1)
31:02  Erno Kähkönen
10   Caj Snickars
Solf IK
7:48 (18)
11:29 (12)
3:41 (6)
14:08 (11)
2:39 (20)
19:18 (13)
5:10 (15)
23:53 (9)
4:35 (8)
28:04 (10)
4:11 (21)
31:06 (10)
3:02 (26)
32:07 (10)
1:01 (24)
33:19 (10)
1:12 (35)
33:18  Caj Snickars
11   Kirill Slame
Moscow
7:27 (15)
11:28 (11)
4:01 (13)
13:55 (10)
2:27 (14)
18:44 (11)
4:49 (11)
25:52 (14)
7:08 (25)
29:06 (13)
3:14 (6)
31:29 (11)
2:23 (16)
32:28 (11)
59 (20)
33:28 (11)
1:00 (20)
33:28  Kirill Slame
12   Riku Kerkola
Suomusjärven Sisu
5:23 (6)
10:20 (8)
4:57 (26)
12:41 (8)
2:21 (12)
18:40 (10)
5:59 (22)
25:01 (11)
6:21 (19)
28:46 (11)
3:45 (13)
31:42 (12)
2:56 (25)
32:38 (12)
56 (14)
33:39 (12)
1:01 (23)
33:39  Riku Kerkola
13   Lassi Heikkinen
Helsingin Suunnistajat
5:25 (7)
9:47 (7)
4:22 (22)
12:01 (7)
2:14 (10)
19:17 (12)
7:16 (31)
26:05 (15)
6:48 (22)
30:46 (15)
4:41 (29)
32:07 (14)
1:21 (2)
33:01 (14)
54 (10)
33:52 (13)
51 (3)
33:51  Lassi Heikkinen
14   Artur Kulagin
Helsingin Suunnistajat
7:22 (14)
12:25 (16)
5:03 (27)
14:55 (14)
2:30 (15)
20:33 (18)
5:38 (20)
25:42 (13)
5:09 (11)
29:50 (14)
4:08 (19)
31:54 (13)
2:04 (13)
32:55 (13)
1:01 (24)
33:56 (14)
1:01 (23)
33:56  Artur Kulagin
15   Adam Mihaczi
Tipo TKE Budapest
6:44 (10)
10:51 (9)
4:07 (17)
14:36 (13)
3:45 (33)
20:10 (16)
5:34 (18)
24:53 (10)
4:43 (9)
28:49 (12)
3:56 (16)
32:08 (15)
3:19 (29)
33:03 (15)
55 (11)
34:09 (15)
1:06 (30)
34:08  Adam Mihaczi
16   Sergey Adeev
Orienta-Kyncevo
6:47 (12)
12:29 (17)
5:42 (29)
16:19 (18)
3:50 (35)
20:07 (15)
3:48 (4)
27:47 (16)
7:40 (27)
31:06 (16)
3:19 (8)
33:01 (16)
1:55 (10)
33:57 (16)
56 (14)
34:57 (16)
1:00 (20)
34:57  Sergey Adeev
17   Iliya Didenko
Polar Star
14:15 (32)
18:10 (31)
3:55 (11)
20:32 (31)
2:22 (13)
25:05 (27)
4:33 (10)
29:29 (19)
4:24 (7)
32:57 (18)
3:28 (9)
35:25 (17)
2:28 (19)
36:21 (17)
56 (14)
37:24 (17)
1:03 (25)
37:23  Iliya Didenko
18   Valentin Koziavin
OK AKFA
5:34 (9)
13:57 (22)
8:23 (36)
16:45 (21)
2:48 (23)
23:18 (21)
6:33 (25)
30:08 (21)
6:50 (23)
34:33 (21)
4:25 (26)
36:02 (18)
1:29 (4)
37:04 (18)
1:02 (27)
38:02 (18)
58 (17)
38:03  Valentin Koziavin
19   Sergey Lunkin
Orienta-Kyncevo
12:53 (30)
16:12 (28)
3:19 (3)
18:45 (27)
2:33 (18)
25:20 (28)
6:35 (26)
31:21 (23)
6:01 (17)
35:01 (23)
3:40 (11)
36:51 (19)
1:50 (8)
37:42 (19)
51 (8)
38:35 (19)
53 (8)
38:35  Sergey Lunkin
20   Ismo Voutilainen
Karjaan Ura
12:26 (29)
15:43 (25)
3:17 (1)
17:41 (25)
1:58 (5)
22:42 (20)
5:01 (13)
28:02 (17)
5:20 (12)
32:14 (17)
4:12 (22)
37:09 (21)
4:55 (38)
38:05 (20)
56 (14)
38:59 (20)
54 (12)
38:58  Ismo Voutilainen
21   Aapo Häkkinen
Saarijärven Pullistus
7:36 (17)
11:37 (14)
4:01 (13)
14:56 (15)
3:19 (28)
20:23 (17)
5:27 (17)
30:37 (22)
10:14 (30)
34:53 (22)
4:16 (24)
37:20 (22)
2:27 (18)
38:23 (22)
1:03 (28)
39:14 (21)
51 (3)
39:13  Aapo Häkkinen
22   Eero Kuusela
Kankaanpään Suunnistajat
9:40 (25)
13:54 (21)
4:14 (21)
16:55 (22)
3:01 (26)
23:20 (22)
6:25 (23)
29:15 (18)
5:55 (15)
33:32 (19)
4:17 (25)
37:02 (20)
3:30 (32)
38:10 (21)
1:08 (30)
39:15 (22)
1:05 (28)
39:15  Eero Kuusela
23   Juho Lehto
Riihimäen Suunnistajat
9:42 (26)
16:01 (26)
6:19 (31)
18:43 (26)
2:42 (21)
23:40 (24)
4:57 (12)
29:54 (20)
6:14 (18)
33:37 (20)
3:43 (12)
38:18 (23)
4:41 (37)
39:31 (23)
1:13 (35)
40:37 (23)
1:06 (30)
40:38  Juho Lehto
24   Alexander Shakhunov
Kalinka
9:37 (24)
13:41 (20)
4:04 (15)
15:41 (17)
2:00 (7)
19:55 (14)
4:14 (8)
32:50 (25)
12:55 (33)
36:40 (24)
3:50 (15)
39:21 (24)
2:41 (22)
40:16 (24)
55 (11)
41:09 (24)
53 (8)
41:09  Alexander Shakhunov
25   Anton Nozdrachev
Lytkarino
6:46 (11)
12:59 (19)
6:13 (30)
16:58 (23)
3:59 (36)
24:51 (25)
7:53 (34)
31:52 (24)
7:01 (24)
37:48 (25)
5:56 (33)
42:26 (25)
4:38 (36)
43:46 (25)
1:20 (37)
44:51 (25)
1:05 (28)
44:51  Anton Nozdrachev
26   Nikita Rodnov
JUVENTA
9:16 (23)
14:43 (24)
5:27 (28)
17:21 (24)
2:38 (19)
28:39 (31)
11:18 (36)
35:11 (26)
6:32 (21)
39:42 (26)
4:31 (27)
43:06 (26)
3:24 (30)
44:42 (26)
1:36 (38)
45:56 (26)
1:14 (37)
45:55  Nikita Rodnov
27   Maxim Nikolaev
Peterhof
10:16 (27)
14:10 (23)
3:54 (10)
16:42 (20)
2:32 (17)
23:30 (23)
6:48 (27)
36:59 (30)
13:29 (34)
41:13 (27)
4:14 (23)
44:29 (27)
3:16 (28)
45:43 (27)
1:14 (36)
46:53 (27)
1:10 (33)
46:53  Maxim Nikolaev
28   Atte Jurvakainen
Suunta Jyväskylä
7:55 (19)
16:40 (29)
8:45 (38)
19:27 (29)
2:47 (22)
25:01 (26)
5:34 (18)
35:43 (27)
10:42 (31)
42:38 (29)
6:55 (37)
45:23 (28)
2:45 (23)
46:19 (28)
56 (14)
47:30 (28)
1:11 (34)
47:31  Atte Jurvakainen
29   Pekka Jylhä
Kokkolan Suunnistajat
8:56 (22)
16:59 (30)
8:03 (34)
20:23 (30)
3:24 (30)
27:15 (30)
6:52 (28)
36:02 (28)
8:47 (28)
42:29 (28)
6:27 (35)
46:26 (29)
3:57 (33)
47:35 (29)
1:09 (31)
48:48 (29)
1:13 (36)
48:48  Pekka Jylhä
30   Vladimir Musin
OK AKFA
11:16 (28)
16:01 (26)
4:45 (23)
19:18 (28)
3:17 (27)
27:09 (29)
7:51 (33)
36:57 (29)
9:48 (29)
44:39 (30)
7:42 (38)
47:18 (30)
2:39 (21)
48:29 (30)
1:11 (33)
49:22 (30)
53 (8)
49:22  Vladimir Musin
31   Simo Vaittinen
Someron Esa
8:07 (20)
12:13 (15)
4:06 (16)
16:37 (19)
4:24 (38)
20:40 (19)
4:03 (6)
39:31 (31)
18:51 (38)
45:46 (31)
6:15 (34)
49:55 (31)
4:09 (35)
50:45 (31)
50 (7)
51:43 (31)
58 (17)
51:42  Simo Vaittinen
32   Kjell Daehnn
MTK Bad Harzburg
17:54 (35)
26:31 (36)
8:37 (37)
29:02 (36)
2:31 (16)
37:47 (35)
8:45 (35)
43:31 (33)
5:44 (14)
47:10 (32)
3:39 (10)
50:20 (32)
3:10 (27)
51:20 (32)
1:00 (21)
52:12 (32)
52 (5)
52:11  Kjell Daehnn
33   Oskari Kuusisto
MS Parma
19:57 (37)
27:21 (37)
7:24 (33)
30:19 (37)
2:58 (25)
37:14 (34)
6:55 (29)
43:09 (32)
5:55 (15)
47:15 (33)
4:06 (18)
51:12 (33)
3:57 (33)
52:12 (33)
1:00 (21)
53:16 (33)
1:04 (26)
53:16  Oskari Kuusisto
34   Anton Zhilin
RUS
14:17 (33)
18:30 (32)
4:13 (20)
21:20 (32)
2:50 (24)
28:53 (32)
7:33 (32)
44:50 (34)
15:57 (37)
49:54 (34)
5:04 (30)
52:44 (34)
2:50 (24)
53:45 (34)
1:01 (24)
54:42 (34)
57 (15)
54:42  Anton Zhilin
35   Ivan Maslov
Belie Nochi
13:34 (31)
20:37 (33)
7:03 (32)
24:42 (33)
4:05 (37)
41:58 (37)
17:16 (38)
47:20 (35)
5:22 (13)
52:27 (35)
5:07 (31)
54:37 (35)
2:10 (14)
55:48 (35)
1:11 (33)
56:40 (35)
52 (5)
56:40  Ivan Maslov
36   Aleksandr Bubnov
Lytkarino
19:47 (36)
24:43 (35)
4:56 (25)
28:21 (35)
3:38 (32)
35:35 (33)
7:14 (30)
50:43 (37)
15:08 (36)
54:51 (36)
4:08 (19)
57:16 (36)
2:25 (17)
58:16 (36)
1:00 (21)
59:20 (36)
1:04 (26)
59:21  Aleksandr Bubnov
37   Mikael Mandell
IF Femman
15:28 (34)
23:37 (34)
8:09 (35)
27:06 (34)
3:29 (31)
39:03 (36)
11:57 (37)
50:24 (36)
11:21 (32)
57:16 (37)
6:52 (36)
1:00:40 (37)
3:24 (30)
1:01:49 (37)
1:09 (31)
1:03:06 (37)
1:17 (38)
1:03:05  Mikael Mandell
38   Egor Shein
JUVENTA
29:08 (38)
33:56 (38)
4:48 (24)
37:42 (38)
3:46 (34)
44:10 (38)
6:28 (24)
58:35 (38)
14:25 (35)
1:03:08 (38)
4:33 (28)
1:05:40 (38)
2:32 (20)
1:06:45 (38)
1:05 (29)
1:07:53 (38)
1:08 (32)
1:07:52  Egor Shein
   Denis Pominov
OK AKFA
11:34
14:26
2:52
16:56
2:30
24:36
7:40
29:34
4:58
32:45
3:11
-
-
34:57
-
35:48
51
disk  Denis Pominov
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English