Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H12TR 5. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-Mål Resultat  
1   Niklas Heikkilä
Kouvolan Suunnistajat
2:36 (2)
8:08 (1)
5:32 (1)
10:56 (1)
2:48 (1)
12:55 (1)
1:59 (3)
15:54 (1)
2:59 (2)
17:32 (1)
1:38 (2)
17:59 (1)
27 (1)
18:01  Niklas Heikkilä
2   Lauri Heinaro
Espoon Suunta
3:07 (8)
8:49 (2)
5:42 (2)
12:07 (2)
3:18 (9)
14:39 (2)
2:32 (11)
18:52 (2)
4:13 (14)
20:34 (2)
1:42 (4)
21:04 (2)
30 (4)
21:05  Lauri Heinaro
3   Joona Laitinen
Kalske
2:29 (1)
10:48 (7)
8:19 (13)
13:36 (6)
2:48 (1)
15:59 (4)
2:23 (8)
19:05 (3)
3:06 (3)
20:42 (3)
1:37 (1)
21:16 (3)
34 (15)
21:17  Joona Laitinen
4   Markus Pais
OK West
2:57 (5)
10:09 (4)
7:12 (7)
13:18 (5)
3:09 (5)
16:01 (6)
2:43 (14)
19:14 (5)
3:13 (4)
21:10 (4)
1:56 (8)
21:48 (4)
38 (24)
21:49  Markus Pais
5   Saku Hakulinen
Vehkalahden Veikot
3:23 (12)
9:17 (3)
5:54 (4)
12:29 (3)
3:12 (6)
15:21 (3)
2:52 (16)
19:09 (4)
3:48 (8)
21:48 (5)
2:39 (31)
22:18 (5)
30 (4)
22:19  Saku Hakulinen
6   Leevi Ilomäki
Hiisirasti
3:21 (10)
10:13 (5)
6:52 (5)
13:17 (4)
3:04 (3)
15:59 (4)
2:42 (13)
20:14 (6)
4:15 (16)
21:55 (6)
1:41 (3)
22:25 (6)
30 (4)
22:25  Leevi Ilomäki
7   Pauli Hietanen
Kouvolan Suunnistajat
3:04 (6)
12:04 (12)
9:00 (15)
15:18 (11)
3:14 (7)
17:45 (9)
2:27 (10)
21:15 (7)
3:30 (5)
23:32 (8)
2:17 (21)
24:01 (7)
29 (3)
24:01  Pauli Hietanen
8   Simo-Atte Somppi
Laihian Luja
2:40 (3)
10:36 (6)
7:56 (9)
14:05 (7)
3:29 (14)
17:12 (7)
3:07 (24)
21:16 (8)
4:04 (10)
23:27 (7)
2:11 (19)
24:06 (8)
39 (28)
24:07  Simo-Atte Somppi
9   Mikko Tervakangas
Espoon Suunta
3:34 (15)
11:37 (10)
8:03 (11)
15:02 (9)
3:25 (11)
17:24 (8)
2:22 (7)
21:35 (9)
4:11 (13)
23:35 (9)
2:00 (11)
24:08 (9)
33 (12)
24:08  Mikko Tervakangas
10   Henri Kinnunen
Olavin Rasti
7:52 (36)
13:40 (17)
5:48 (3)
17:09 (16)
3:29 (14)
19:04 (14)
1:55 (1)
21:50 (10)
2:46 (1)
23:48 (10)
1:58 (10)
24:19 (10)
31 (9)
24:19  Henri Kinnunen
11   Sergey Mityakov
OK AKFA
3:10 (9)
10:55 (8)
7:45 (8)
15:11 (10)
4:16 (25)
18:04 (10)
2:53 (17)
22:08 (11)
4:04 (10)
24:08 (11)
2:00 (11)
24:46 (11)
38 (24)
24:45  Sergey Mityakov
12   Pyry Hyppölä
Sotkamon Jymy
6:27 (33)
13:19 (15)
6:52 (5)
16:23 (14)
3:04 (3)
18:20 (12)
1:57 (2)
22:15 (12)
3:55 (9)
24:21 (12)
2:06 (14)
24:57 (12)
36 (19)
24:58  Pyry Hyppölä
13   Sergey Kravtsov
JUVENTA
5:07 (25)
14:05 (18)
8:58 (14)
17:20 (17)
3:15 (8)
19:36 (15)
2:16 (4)
23:17 (14)
3:41 (6)
25:04 (13)
1:47 (6)
25:38 (13)
34 (15)
25:39  Sergey Kravtsov
14   Rasmus Salminen
Kouvolan Suunnistajat
3:50 (20)
11:54 (11)
8:04 (12)
15:36 (12)
3:42 (16)
18:42 (13)
3:06 (23)
23:26 (15)
4:44 (19)
25:35 (14)
2:09 (17)
26:05 (14)
30 (4)
26:05  Rasmus Salminen
15   Santtu Kanerva
Suunta-Sepot
3:32 (13)
11:29 (9)
7:57 (10)
14:57 (8)
3:28 (13)
18:08 (11)
3:11 (25)
23:09 (13)
5:01 (23)
25:55 (15)
2:46 (33)
26:35 (15)
40 (31)
26:35  Santtu Kanerva
16   Joni Koskinen
Rajamäen Rykmentti
3:05 (7)
13:34 (16)
10:29 (21)
17:27 (18)
3:53 (22)
20:00 (18)
2:33 (12)
24:09 (16)
4:09 (12)
26:15 (16)
2:06 (14)
26:52 (16)
37 (21)
26:53  Joni Koskinen
17   Sergey Popov
ABC St-Petersburg
2:55 (4)
12:44 (13)
9:49 (18)
16:11 (13)
3:27 (12)
19:50 (16)
3:39 (31)
24:48 (17)
4:58 (22)
27:08 (17)
2:20 (24)
27:38 (17)
30 (4)
27:38  Sergey Popov
18   Vilppu Viinikainen
Espoon Suunta
3:22 (11)
13:01 (14)
9:39 (16)
16:52 (15)
3:51 (20)
19:56 (17)
3:04 (21)
25:28 (18)
5:32 (28)
27:44 (18)
2:16 (20)
28:21 (18)
37 (21)
28:20  Vilppu Viinikainen
19   Eetu Martikainen
Ilomantsin Urheilijat
5:46 (28)
16:00 (24)
10:14 (20)
19:42 (23)
3:42 (16)
22:41 (23)
2:59 (20)
26:22 (19)
3:41 (6)
28:19 (19)
1:57 (9)
28:50 (19)
31 (9)
28:50  Eetu Martikainen
20   Jonny Donner
OK77
3:39 (16)
15:19 (23)
11:40 (27)
19:11 (22)
3:52 (21)
21:32 (20)
2:21 (6)
26:28 (20)
4:56 (21)
28:48 (20)
2:20 (24)
29:22 (20)
34 (15)
29:23  Jonny Donner
21   Aapo Salonen
Helsingin Suunnistajat
4:06 (23)
15:03 (22)
10:57 (25)
18:47 (20)
3:44 (18)
21:43 (21)
2:56 (18)
26:35 (21)
4:52 (20)
28:58 (21)
2:23 (26)
29:30 (21)
32 (11)
29:30  Aapo Salonen
22   Eetu Hänninen
RastiPiikkiö
3:52 (21)
14:27 (20)
10:35 (23)
18:36 (19)
4:09 (23)
21:27 (19)
2:51 (15)
26:54 (22)
5:27 (26)
29:27 (22)
2:33 (29)
30:11 (22)
44 (34)
30:11  Eetu Hänninen
23   Joonas Säde
SK Vuoksi
4:59 (24)
14:46 (21)
9:47 (17)
18:55 (21)
4:09 (23)
22:00 (22)
3:05 (22)
27:37 (23)
5:37 (29)
29:42 (23)
2:05 (13)
30:15 (23)
33 (12)
30:15  Joonas Säde
24   Igor Tuzov
SKRUM Moscow
3:39 (16)
14:11 (19)
10:32 (22)
19:45 (24)
5:34 (35)
23:19 (24)
3:34 (30)
27:57 (24)
4:38 (18)
29:43 (24)
1:46 (5)
30:19 (24)
36 (19)
30:19  Igor Tuzov
25   Anton Dovgalenko
ABC St-Petersburg
3:47 (18)
16:00 (24)
12:13 (29)
20:27 (25)
4:27 (26)
23:57 (25)
3:30 (27)
29:10 (26)
5:13 (25)
31:01 (25)
1:51 (7)
31:36 (25)
35 (18)
31:36  Anton Dovgalenko
26   Janne Lehtimäki
Hiisirasti
3:33 (14)
16:48 (28)
13:15 (30)
21:58 (27)
5:10 (32)
24:55 (26)
2:57 (19)
29:08 (25)
4:13 (14)
31:17 (26)
2:09 (17)
31:50 (26)
33 (12)
31:49  Janne Lehtimäki
27   Topias Kulmala
Keuruun Kisailijat
6:31 (34)
21:05 (33)
14:34 (33)
24:49 (30)
3:44 (18)
28:36 (29)
3:47 (33)
33:04 (28)
4:28 (17)
35:34 (28)
2:30 (28)
36:19 (27)
45 (35)
36:18  Topias Kulmala
28   Artjom Hestakov
SKRUM Moscow
6:05 (32)
16:03 (26)
9:58 (19)
21:31 (26)
5:28 (34)
25:04 (27)
3:33 (28)
32:14 (27)
7:10 (31)
35:33 (27)
3:19 (37)
36:20 (28)
47 (38)
36:21  Artjom Hestakov
29   Lucas Mylläri
Närpes OK
5:41 (27)
19:58 (30)
14:17 (32)
24:38 (29)
4:40 (27)
28:06 (28)
3:28 (26)
33:13 (29)
5:07 (24)
35:40 (29)
2:27 (27)
36:25 (29)
45 (35)
36:25  Lucas Mylläri
30   Vladislav Epifanov
Balt:Bereg
3:49 (19)
20:19 (31)
16:30 (37)
25:08 (31)
4:49 (29)
28:41 (30)
3:33 (28)
36:23 (31)
7:42 (33)
38:29 (30)
2:06 (14)
39:06 (30)
37 (21)
39:05  Vladislav Epifanov
31   Heikki Onnela
Lapin Veikot
13:45 (38)
25:00 (36)
11:15 (26)
28:18 (34)
3:18 (9)
30:34 (32)
2:16 (4)
36:01 (30)
5:27 (26)
38:42 (31)
2:41 (32)
39:10 (31)
28 (2)
39:10  Heikki Onnela
32   Elmeri Mäkinen
Rastikarhut
5:19 (26)
17:28 (29)
12:09 (28)
22:42 (28)
5:14 (33)
29:06 (31)
6:24 (39)
36:42 (32)
7:36 (32)
40:30 (32)
3:48 (39)
41:08 (32)
38 (24)
41:08  Elmeri Mäkinen
33   Alexey Klimentyev
Moscow
5:57 (31)
22:15 (34)
16:18 (35)
30:32 (36)
8:17 (39)
32:58 (34)
2:26 (9)
41:12 (34)
8:14 (36)
44:04 (33)
2:52 (34)
44:42 (33)
38 (24)
44:43  Alexey Klimentyev
34   Valerii Mihailov
ABC St-Petersburg
4:03 (22)
20:26 (32)
16:23 (36)
26:29 (32)
6:03 (36)
33:00 (35)
6:31 (40)
39:44 (33)
6:44 (30)
44:22 (34)
4:38 (41)
45:11 (34)
49 (40)
45:11  Valerii Mihailov
35   Eetu Lindi
Paimion Rasti
5:53 (29)
22:54 (35)
17:01 (39)
27:58 (33)
5:04 (30)
32:56 (33)
4:58 (36)
43:03 (35)
10:07 (40)
45:41 (35)
2:38 (30)
46:31 (35)
50 (41)
46:31  Eetu Lindi
36   Vitalii Pustovoyt
ABC St-Petersburg
5:54 (30)
16:32 (27)
10:38 (24)
29:57 (35)
13:25 (41)
37:18 (36)
7:21 (41)
48:03 (36)
10:45 (41)
51:19 (36)
3:16 (35)
52:04 (36)
45 (35)
52:02  Vitalii Pustovoyt
37   Anton Poleschuk
JUVENTA
15:54 (39)
32:35 (38)
16:41 (38)
37:16 (38)
4:41 (28)
40:56 (37)
3:40 (32)
49:58 (37)
9:02 (38)
53:16 (37)
3:18 (36)
53:56 (37)
40 (31)
53:55  Anton Poleschuk
38   Emil Salmenkylä
Helsingin Suunnistajat
9:57 (37)
25:44 (37)
15:47 (34)
36:56 (37)
11:12 (40)
42:13 (38)
5:17 (37)
51:07 (38)
8:54 (37)
53:26 (38)
2:19 (23)
54:08 (38)
42 (33)
54:08  Emil Salmenkylä
39   Esko Kuusela
Epilän Esa
7:48 (35)
34:21 (40)
26:33 (41)
41:27 (40)
7:06 (38)
45:34 (40)
4:07 (34)
53:27 (40)
7:53 (35)
55:44 (39)
2:17 (21)
56:23 (39)
39 (28)
56:23  Esko Kuusela
40   Joonas Alitalo
Oulunsalon Vasama
20:10 (40)
33:31 (39)
13:21 (31)
38:40 (39)
5:09 (31)
44:54 (39)
6:14 (38)
52:46 (39)
7:52 (34)
56:16 (40)
3:30 (38)
56:55 (40)
39 (28)
56:55  Joonas Alitalo
41   Mikhail Semenchykov
OK AKFA
40:55 (41)
58:56 (41)
18:01 (40)
1:05:51 (41)
6:55 (37)
1:10:42 (41)
4:51 (35)
1:19:54 (41)
9:12 (39)
1:23:52 (41)
3:58 (40)
1:24:40 (41)
48 (39)
1:24:40  Mikhail Semenchykov
   Artem Sokolov
Balt:Bereg
59:39
-
-
1:23:38
-
-
-
-
-
1:37:01
-
1:37:58
57
disk  Artem Sokolov
   Nikita Bystryi
JUVENTA
9:35
-
-
35:38
-
-
-
58:16
-
1:01:22
3:06
1:02:07
45
disk  Nikita Bystryi
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English