Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H12TR 4. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-Mål Resultat  
1   Niklas Heikkilä
Kouvolan Suunnistajat
3:13 (1)
6:46 (1)
3:33 (3)
10:10 (1)
3:24 (1)
12:20 (1)
2:10 (1)
14:19 (1)
1:59 (1)
15:14 (1)
55 (1)
15:40 (1)
26 (2)
15:39  Niklas Heikkilä
2   Pyry Hyppölä
Sotkamon Jymy
3:20 (3)
7:19 (3)
3:59 (5)
11:36 (2)
4:17 (6)
14:17 (2)
2:41 (3)
16:35 (2)
2:18 (4)
17:51 (2)
1:16 (15)
18:27 (2)
36 (19)
18:26  Pyry Hyppölä
3   Joni Koskinen
Rajamäen Rykmentti
3:17 (2)
8:13 (5)
4:56 (12)
11:53 (3)
3:40 (2)
15:00 (3)
3:07 (11)
17:41 (3)
2:41 (12)
18:55 (3)
1:14 (12)
19:28 (3)
33 (13)
19:29  Joni Koskinen
4   Leevi Ilomäki
Hiisirasti
4:22 (7)
8:08 (4)
3:46 (4)
12:57 (4)
4:49 (9)
15:49 (4)
2:52 (6)
18:08 (4)
2:19 (5)
19:18 (4)
1:10 (8)
19:42 (4)
24 (1)
19:43  Leevi Ilomäki
5   Eetu Martikainen
Ilomantsin Urheilijat
3:45 (5)
9:24 (9)
5:39 (16)
13:36 (5)
4:12 (3)
16:41 (5)
3:05 (9)
18:55 (5)
2:14 (3)
20:08 (5)
1:13 (11)
20:38 (5)
30 (6)
20:37  Eetu Martikainen
6   Mikko Tervakangas
Espoon Suunta
4:31 (8)
8:53 (6)
4:22 (7)
15:30 (8)
6:37 (22)
18:35 (8)
3:05 (9)
21:23 (6)
2:48 (14)
22:44 (6)
1:21 (19)
23:18 (6)
34 (15)
23:17  Mikko Tervakangas
7   Pauli Hietanen
Kouvolan Suunnistajat
5:17 (12)
11:31 (14)
6:14 (19)
16:05 (11)
4:34 (7)
19:12 (9)
3:07 (11)
21:54 (7)
2:42 (13)
23:08 (7)
1:14 (12)
23:37 (7)
29 (4)
23:36  Pauli Hietanen
7   Lauri Heinaro
Espoon Suunta
8:50 (21)
12:01 (15)
3:11 (1)
16:14 (12)
4:13 (4)
19:37 (13)
3:23 (14)
22:05 (8)
2:28 (9)
23:08 (7)
1:03 (3)
23:38 (8)
30 (6)
23:36  Lauri Heinaro
9   Markus Pais
OK West
4:34 (10)
12:56 (18)
8:22 (28)
17:11 (15)
4:15 (5)
20:04 (14)
2:53 (8)
22:24 (10)
2:20 (6)
23:34 (9)
1:10 (8)
24:08 (9)
34 (15)
24:08  Markus Pais
10   Henri Kinnunen
Olavin Rasti
5:28 (14)
10:55 (12)
5:27 (14)
15:42 (10)
4:47 (8)
18:34 (7)
2:52 (6)
22:07 (9)
3:33 (17)
23:59 (10)
1:52 (31)
24:29 (10)
30 (6)
24:29  Henri Kinnunen
11   Eetu Hänninen
RastiPiikkiö
4:39 (11)
10:42 (11)
6:03 (18)
15:38 (9)
4:56 (10)
19:36 (12)
3:58 (21)
22:59 (12)
3:23 (16)
24:15 (11)
1:16 (15)
24:56 (11)
41 (31)
24:56  Eetu Hänninen
12   Santtu Kanerva
Suunta-Sepot
4:06 (6)
9:22 (8)
5:16 (13)
15:19 (7)
5:57 (18)
19:29 (11)
4:10 (26)
22:32 (11)
3:03 (15)
24:21 (12)
1:49 (29)
25:01 (12)
40 (28)
25:01  Santtu Kanerva
13   Jonny Donner
OK77
5:29 (15)
10:24 (10)
4:55 (11)
16:14 (12)
5:50 (16)
19:27 (10)
3:13 (13)
23:39 (13)
4:12 (22)
25:04 (13)
1:25 (22)
25:38 (13)
34 (15)
25:38  Jonny Donner
14   Joona Laitinen
Kalske
3:29 (4)
6:54 (2)
3:25 (2)
19:45 (17)
12:51 (37)
22:21 (16)
2:36 (2)
24:26 (14)
2:05 (2)
25:30 (14)
1:04 (5)
26:00 (14)
30 (6)
26:00  Joona Laitinen
15   Rasmus Salminen
Kouvolan Suunnistajat
5:27 (13)
11:24 (13)
5:57 (17)
17:03 (14)
5:39 (15)
20:26 (15)
3:23 (14)
24:40 (15)
4:14 (23)
26:35 (15)
1:55 (33)
27:04 (15)
29 (4)
27:03  Rasmus Salminen
16   Valerii Mihailov
ABC St-Petersburg
7:21 (18)
12:55 (17)
5:34 (15)
18:49 (16)
5:54 (17)
23:16 (17)
4:27 (30)
26:54 (16)
3:38 (18)
28:18 (16)
1:24 (21)
29:02 (16)
44 (34)
29:01  Valerii Mihailov
17   Simo-Atte Somppi
Laihian Luja
4:33 (9)
9:17 (7)
4:44 (9)
14:48 (6)
5:31 (14)
18:13 (6)
3:25 (17)
27:23 (17)
9:10 (38)
28:30 (17)
1:07 (6)
29:06 (17)
36 (19)
29:05  Simo-Atte Somppi
18   Aapo Salonen
Helsingin Suunnistajat
11:08 (25)
15:31 (21)
4:23 (8)
20:33 (19)
5:02 (11)
24:10 (19)
3:37 (18)
28:01 (18)
3:51 (20)
29:26 (18)
1:25 (22)
30:00 (18)
34 (15)
30:00  Aapo Salonen
19   Vilppu Viinikainen
Espoon Suunta
10:17 (24)
16:46 (22)
6:29 (22)
22:53 (21)
6:07 (20)
26:17 (20)
3:24 (16)
28:54 (19)
2:37 (11)
30:21 (19)
1:27 (25)
30:57 (19)
36 (19)
30:56  Vilppu Viinikainen
20   Anton Dovgalenko
ABC St-Petersburg
6:06 (17)
13:35 (19)
7:29 (25)
20:28 (18)
6:53 (23)
24:08 (18)
3:40 (19)
32:43 (21)
8:35 (37)
33:46 (20)
1:03 (3)
34:24 (20)
38 (26)
34:24  Anton Dovgalenko
21   Elmeri Mäkinen
Rastikarhut
5:34 (16)
15:04 (20)
9:30 (32)
22:27 (20)
7:23 (28)
26:56 (21)
4:29 (31)
32:14 (20)
5:18 (30)
34:44 (21)
2:30 (36)
35:20 (21)
36 (19)
35:20  Elmeri Mäkinen
22   Sergey Mityakov
OK AKFA
11:16 (26)
23:22 (28)
12:06 (36)
28:50 (26)
5:28 (13)
31:35 (23)
2:45 (4)
34:02 (22)
2:27 (8)
35:14 (22)
1:12 (10)
35:50 (22)
36 (19)
35:49  Sergey Mityakov
23   Janne Lehtimäki
Hiisirasti
8:20 (20)
12:37 (16)
4:17 (6)
25:40 (22)
13:03 (38)
34:06 (26)
8:26 (38)
36:35 (25)
2:29 (10)
37:43 (24)
1:08 (7)
38:15 (23)
32 (12)
38:15  Janne Lehtimäki
24   Igor Tuzov
SKRUM Moscow
9:39 (23)
20:23 (25)
10:44 (34)
26:24 (24)
6:01 (19)
30:32 (22)
4:08 (25)
36:27 (24)
5:55 (33)
37:41 (23)
1:14 (12)
38:21 (24)
40 (28)
38:20  Igor Tuzov
25   Esko Kuusela
Epilän Esa
9:08 (22)
17:17 (23)
8:09 (27)
26:06 (23)
8:49 (33)
31:41 (24)
5:35 (33)
36:16 (23)
4:35 (24)
38:06 (25)
1:50 (30)
38:45 (25)
39 (27)
38:43  Esko Kuusela
26   Saku Hakulinen
Vehkalahden Veikot
17:57 (31)
27:26 (32)
9:29 (31)
32:53 (29)
5:27 (12)
35:40 (28)
2:47 (5)
38:00 (27)
2:20 (6)
39:01 (26)
1:01 (2)
39:32 (26)
31 (10)
39:32  Saku Hakulinen
27   Joonas Alitalo
Oulunsalon Vasama
12:19 (28)
18:43 (24)
6:24 (21)
28:12 (25)
9:29 (34)
32:59 (25)
4:47 (32)
36:39 (26)
3:40 (19)
39:01 (26)
2:22 (34)
39:37 (27)
36 (19)
39:35  Joonas Alitalo
28   Vladislav Epifanov
Balt:Bereg
17:17 (30)
23:38 (29)
6:21 (20)
30:35 (28)
6:57 (25)
34:31 (27)
3:56 (20)
38:42 (28)
4:11 (21)
40:09 (28)
1:27 (25)
40:45 (28)
36 (19)
40:45  Vladislav Epifanov
29   Sergey Popov
ABC St-Petersburg
14:23 (29)
22:57 (27)
8:34 (29)
30:04 (27)
7:07 (26)
36:20 (29)
6:16 (34)
41:45 (29)
5:25 (31)
43:11 (29)
1:26 (24)
43:39 (29)
28 (3)
43:39  Sergey Popov
30   Heikki Onnela
Lapin Veikot
22:19 (35)
27:11 (30)
4:52 (10)
34:33 (32)
7:22 (27)
38:49 (30)
4:16 (27)
43:27 (30)
4:38 (26)
44:47 (30)
1:20 (18)
45:18 (30)
31 (10)
45:17  Heikki Onnela
31   Lucas Mylläri
Närpes OK
21:18 (34)
29:08 (33)
7:50 (26)
36:35 (33)
7:27 (30)
40:54 (32)
4:19 (29)
45:29 (31)
4:35 (24)
46:52 (31)
1:23 (20)
47:39 (31)
47 (36)
47:39  Lucas Mylläri
32   Artem Sokolov
Balt:Bereg
8:15 (19)
22:11 (26)
13:56 (37)
33:55 (30)
11:44 (36)
40:21 (31)
6:26 (35)
45:50 (32)
5:29 (32)
47:44 (32)
1:54 (32)
48:29 (32)
45 (35)
48:28  Artem Sokolov
33   Alexey Klimentyev
Moscow
20:40 (33)
30:45 (34)
10:05 (33)
38:44 (34)
7:59 (32)
42:51 (34)
4:07 (24)
48:05 (33)
5:14 (28)
49:43 (33)
1:38 (27)
50:23 (33)
40 (28)
50:22  Alexey Klimentyev
34   Anton Poleschuk
JUVENTA
18:27 (32)
27:16 (31)
8:49 (30)
34:12 (31)
6:56 (24)
41:56 (33)
7:44 (37)
48:13 (34)
6:17 (34)
50:36 (34)
2:23 (35)
51:09 (34)
33 (13)
51:09  Anton Poleschuk
35   Artjom Hestakov
SKRUM Moscow
26:00 (36)
32:53 (35)
6:53 (23)
40:47 (35)
7:54 (31)
44:45 (35)
3:58 (21)
50:01 (35)
5:16 (29)
51:39 (35)
1:38 (27)
52:20 (35)
41 (31)
52:19  Artjom Hestakov
36   Emil Salmenkylä
Helsingin Suunnistajat
27:52 (37)
35:14 (36)
7:22 (24)
42:37 (36)
7:23 (28)
46:55 (36)
4:18 (28)
51:38 (36)
4:43 (27)
52:55 (36)
1:17 (17)
53:38 (36)
43 (33)
53:37  Emil Salmenkylä
37   Mikhail Semenchykov
OK AKFA
39:22 (38)
50:30 (38)
11:08 (35)
56:38 (38)
6:08 (21)
1:00:42 (37)
4:04 (23)
1:07:01 (37)
6:19 (35)
1:09:39 (37)
2:38 (37)
1:10:35 (37)
56 (38)
1:10:35  Mikhail Semenchykov
38   Vitalii Pustovoyt
ABC St-Petersburg
11:51 (27)
43:17 (37)
31:26 (38)
54:18 (37)
11:01 (35)
1:01:54 (38)
7:36 (36)
1:08:18 (38)
6:24 (36)
1:11:17 (38)
2:59 (38)
1:12:10 (38)
53 (37)
1:12:09  Vitalii Pustovoyt
   Elias Miikkulainen
Espoon Akilles
5:30
15:40
10:10
22:23
6:43
26:19
3:56
-
-
31:33
-
32:02
29
disk  Elias Miikkulainen
   Topias Kulmala
Keuruun Kisailijat
-
-
-
34:37
-
-
-
-
-
45:29
-
46:12
43
disk  Topias Kulmala
   Eetu Lindi
Paimion Rasti
-
-
-
34:41
-
39:43
5:02
46:41
6:58
49:34
2:53
50:18
44
disk  Eetu Lindi
   Nikita Bystryi
JUVENTA
7:28
13:41
6:13
18:14
4:33
-
-
-
-
47:54
-
-
-
disk  Nikita Bystryi
   Sergey Kravtsov
JUVENTA
17:14
23:22
6:08
-
-
1:16:21
-
1:20:28
4:07
1:21:48
1:20
1:22:24
36
disk  Sergey Kravtsov
   Joonas Säde
SK Vuoksi
5:30
17:26
11:56
-
-
-
-
-
-
1:02:53
-
1:03:25
32
bröt  Joonas Säde
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English