Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H12TR 3. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-Mål Resultat  
1   Niklas Heikkilä
Kouvolan Suunnistajat
1:54 (1)
7:08 (1)
5:14 (1)
9:29 (1)
2:21 (4)
12:01 (1)
2:32 (1)
14:36 (1)
2:35 (1)
16:09 (1)
1:33 (3)
16:39 (1)
30 (2)
16:40  Niklas Heikkilä
2   Lauri Heinaro
Espoon Suunta
1:54 (1)
7:16 (2)
5:22 (2)
9:29 (1)
2:13 (2)
12:25 (2)
2:56 (3)
15:47 (2)
3:22 (4)
17:13 (2)
1:26 (1)
17:43 (2)
30 (2)
17:42  Lauri Heinaro
3   Eetu Martikainen
Ilomantsin Urheilijat
2:05 (7)
8:25 (6)
6:20 (7)
10:48 (3)
2:23 (5)
13:45 (3)
2:57 (4)
17:15 (3)
3:30 (7)
18:43 (3)
1:28 (2)
19:14 (3)
31 (4)
19:14  Eetu Martikainen
4   Vilppu Viinikainen
Espoon Suunta
2:01 (5)
8:44 (8)
6:43 (11)
11:19 (5)
2:35 (7)
14:37 (4)
3:18 (11)
18:01 (4)
3:24 (5)
20:26 (4)
2:25 (28)
21:07 (4)
41 (30)
21:07  Vilppu Viinikainen
5   Joni Koskinen
Rajamäen Rykmentti
2:02 (6)
7:34 (4)
5:32 (4)
11:49 (7)
4:15 (27)
14:52 (5)
3:03 (6)
19:06 (5)
4:14 (17)
21:05 (5)
1:59 (17)
21:43 (5)
38 (22)
21:42  Joni Koskinen
6   Pauli Hietanen
Kouvolan Suunnistajat
2:12 (10)
8:51 (9)
6:39 (9)
11:44 (6)
2:53 (14)
15:08 (6)
3:24 (14)
19:31 (6)
4:23 (19)
21:32 (6)
2:01 (18)
22:03 (6)
31 (4)
22:03  Pauli Hietanen
7   Jonny Donner
OK77
3:44 (20)
10:44 (13)
7:00 (13)
13:47 (8)
3:03 (15)
17:56 (9)
4:09 (22)
21:41 (7)
3:45 (11)
24:10 (7)
2:29 (31)
24:52 (7)
42 (34)
24:52  Jonny Donner
8   Pyry Hyppölä
Sotkamon Jymy
2:07 (8)
9:05 (10)
6:58 (12)
11:14 (4)
2:09 (1)
19:58 (14)
8:44 (41)
23:18 (9)
3:20 (3)
25:04 (8)
1:46 (8)
25:45 (8)
41 (30)
25:46  Pyry Hyppölä
9   Topias Kulmala
Keuruun Kisailijat
2:38 (12)
10:03 (11)
7:25 (14)
14:28 (12)
4:25 (29)
18:37 (11)
4:09 (22)
22:31 (8)
3:54 (14)
25:17 (9)
2:46 (35)
25:58 (9)
41 (30)
25:59  Topias Kulmala
10   Leevi Ilomäki
Hiisirasti
3:36 (18)
15:28 (18)
11:52 (28)
17:45 (17)
2:17 (3)
20:56 (15)
3:11 (8)
25:45 (11)
4:49 (20)
27:27 (10)
1:42 (6)
27:56 (10)
29 (1)
27:56  Leevi Ilomäki
11   Janne Lehtimäki
Hiisirasti
5:13 (25)
11:31 (14)
6:18 (6)
14:16 (11)
2:45 (11)
18:11 (10)
3:55 (19)
25:42 (10)
7:31 (35)
27:39 (11)
1:57 (14)
28:11 (11)
32 (8)
28:10  Janne Lehtimäki
12   Santtu Kanerva
Suunta-Sepot
2:53 (13)
13:03 (17)
10:10 (22)
18:48 (19)
5:45 (38)
22:06 (18)
3:18 (11)
25:54 (12)
3:48 (13)
28:16 (12)
2:22 (25)
28:55 (12)
39 (27)
28:55  Santtu Kanerva
13   Mikko Tervakangas
Espoon Suunta
2:10 (9)
8:24 (5)
6:14 (5)
13:48 (9)
5:24 (36)
17:38 (8)
3:50 (17)
26:55 (13)
9:17 (38)
28:29 (13)
1:34 (4)
29:05 (13)
36 (15)
29:05  Mikko Tervakangas
14   Eetu Hänninen
RastiPiikkiö
3:50 (21)
10:25 (12)
6:35 (8)
14:55 (13)
4:30 (30)
19:16 (12)
4:21 (26)
26:56 (14)
7:40 (36)
28:45 (14)
1:49 (11)
29:31 (14)
46 (38)
29:30  Eetu Hänninen
15   Saku Hakulinen
Vehkalahden Veikot
1:59 (4)
7:21 (3)
5:22 (2)
14:04 (10)
6:43 (40)
17:05 (7)
3:01 (5)
27:23 (16)
10:18 (39)
29:10 (15)
1:47 (9)
29:44 (15)
34 (9)
29:44  Saku Hakulinen
16   Igor Tuzov
SKRUM Moscow
4:33 (23)
12:11 (15)
7:38 (15)
17:14 (15)
5:03 (33)
21:57 (17)
4:43 (28)
27:51 (18)
5:54 (24)
29:40 (16)
1:49 (11)
30:18 (16)
38 (22)
30:18  Igor Tuzov
17   Lucas Mylläri
Närpes OK
6:39 (29)
15:49 (20)
9:10 (18)
19:48 (20)
3:59 (22)
23:34 (20)
3:46 (16)
27:41 (17)
4:07 (15)
29:46 (17)
2:05 (20)
30:32 (17)
46 (38)
30:32  Lucas Mylläri
18   Anton Dovgalenko
ABC St-Petersburg
8:43 (34)
18:37 (26)
9:54 (21)
21:22 (23)
2:45 (11)
24:39 (22)
3:17 (10)
28:03 (19)
3:24 (5)
30:27 (18)
2:24 (26)
31:04 (18)
37 (18)
31:03  Anton Dovgalenko
19   Joonas Alitalo
Oulunsalon Vasama
2:59 (14)
12:46 (16)
9:47 (20)
17:00 (14)
4:14 (26)
21:45 (16)
4:45 (29)
27:11 (15)
5:26 (23)
30:33 (19)
3:22 (38)
31:08 (19)
35 (14)
31:08  Joonas Alitalo
20   Sergey Popov
ABC St-Petersburg
2:33 (11)
17:41 (23)
15:08 (31)
21:36 (25)
3:55 (20)
25:28 (24)
3:52 (18)
28:59 (22)
3:31 (9)
30:39 (21)
1:40 (5)
31:10 (21)
31 (4)
31:09  Sergey Popov
20   Simo-Atte Somppi
Laihian Luja
7:44 (31)
18:31 (24)
10:47 (24)
21:16 (21)
2:45 (11)
24:37 (21)
3:21 (13)
28:53 (21)
4:16 (18)
30:35 (20)
1:42 (6)
31:09 (20)
34 (9)
31:09  Simo-Atte Somppi
22   Aapo Salonen
Helsingin Suunnistajat
3:53 (22)
15:33 (19)
11:40 (26)
18:11 (18)
2:38 (8)
22:10 (19)
3:59 (20)
28:27 (20)
6:17 (28)
30:54 (22)
2:27 (29)
31:31 (22)
37 (18)
31:32  Aapo Salonen
23   Vladislav Epifanov
Balt:Bereg
12:30 (36)
20:13 (29)
7:43 (16)
23:25 (27)
3:12 (16)
26:49 (26)
3:24 (14)
30:59 (23)
4:10 (16)
33:46 (23)
2:47 (36)
34:26 (23)
40 (29)
34:26  Vladislav Epifanov
24   Joonas Säde
SK Vuoksi
7:59 (32)
17:18 (21)
9:19 (19)
21:18 (22)
4:00 (24)
25:37 (25)
4:19 (24)
32:14 (24)
6:37 (30)
34:42 (24)
2:28 (30)
35:13 (24)
31 (4)
35:13  Joonas Säde
25   Heikki Onnela
Lapin Veikot
8:19 (33)
19:18 (27)
10:59 (25)
25:10 (30)
5:52 (39)
30:29 (29)
5:19 (31)
33:59 (26)
3:30 (7)
35:56 (25)
1:57 (14)
36:30 (25)
34 (9)
36:30  Heikki Onnela
25   Elias Miikkulainen
Espoon Akilles
5:41 (26)
17:27 (22)
11:46 (27)
21:22 (23)
3:55 (20)
25:21 (23)
3:59 (20)
33:53 (25)
8:32 (37)
35:57 (26)
2:04 (19)
36:31 (26)
34 (9)
36:30  Elias Miikkulainen
27   Elmeri Mäkinen
Rastikarhut
6:24 (28)
18:35 (25)
12:11 (30)
22:56 (26)
4:21 (28)
28:47 (27)
5:51 (35)
36:01 (28)
7:14 (33)
39:17 (28)
3:16 (37)
39:55 (27)
38 (22)
39:54  Elmeri Mäkinen
28   Artjom Hestakov
SKRUM Moscow
3:38 (19)
22:02 (31)
18:24 (36)
25:42 (31)
3:40 (19)
31:40 (31)
5:58 (36)
37:00 (29)
5:20 (21)
39:12 (27)
2:12 (21)
40:01 (28)
49 (40)
40:00  Artjom Hestakov
29   Valerii Mihailov
ABC St-Petersburg
3:04 (17)
19:37 (28)
16:33 (32)
24:32 (29)
4:55 (32)
31:26 (30)
6:54 (39)
37:54 (30)
6:28 (29)
41:32 (29)
3:38 (39)
42:16 (29)
44 (36)
42:16  Valerii Mihailov
30   Emil Salmenkylä
Helsingin Suunnistajat
12:49 (37)
23:12 (32)
10:23 (23)
28:53 (32)
5:41 (37)
34:28 (32)
5:35 (34)
39:53 (31)
5:25 (22)
41:50 (30)
1:57 (14)
42:42 (30)
52 (41)
42:42  Emil Salmenkylä
31   Esko Kuusela
Epilän Esa
7:02 (30)
25:08 (33)
18:06 (35)
30:12 (33)
5:04 (34)
35:37 (33)
5:25 (32)
42:24 (32)
6:47 (32)
44:48 (31)
2:24 (26)
45:31 (31)
43 (35)
45:31  Esko Kuusela
32   Markus Pais
OK West
10:09 (35)
33:46 (37)
23:37 (38)
36:29 (36)
2:43 (9)
39:44 (34)
3:15 (9)
43:20 (33)
3:36 (10)
45:07 (32)
1:47 (9)
45:46 (32)
39 (27)
45:45  Markus Pais
33   Anton Poleschuk
JUVENTA
3:01 (15)
20:13 (29)
17:12 (33)
24:14 (28)
4:01 (25)
29:03 (28)
4:49 (30)
35:45 (27)
6:42 (31)
45:26 (33)
9:41 (42)
46:02 (33)
36 (15)
46:02  Anton Poleschuk
34   Joona Laitinen
Kalske
1:55 (3)
8:36 (7)
6:41 (10)
17:17 (16)
8:41 (42)
19:53 (13)
2:36 (2)
43:44 (34)
23:51 (42)
45:57 (34)
2:13 (22)
46:34 (34)
37 (18)
46:33  Joona Laitinen
35   Matias Äikäs
Delta
3:02 (16)
32:15 (36)
29:13 (39)
34:59 (35)
2:44 (10)
41:36 (36)
6:37 (37)
45:21 (35)
3:45 (11)
47:42 (35)
2:21 (23)
48:20 (35)
38 (22)
48:19  Matias Äikäs
36   Sergey Mityakov
OK AKFA
20:35 (39)
28:58 (34)
8:23 (17)
31:30 (34)
2:32 (6)
41:34 (35)
10:04 (42)
48:50 (36)
7:16 (34)
51:19 (36)
2:29 (31)
51:56 (36)
37 (18)
51:56  Sergey Mityakov
37   Sergey Kravtsov
JUVENTA
5:01 (24)
35:19 (38)
30:18 (40)
38:38 (38)
3:19 (17)
43:03 (37)
4:25 (27)
49:07 (37)
6:04 (27)
51:28 (37)
2:21 (23)
52:02 (37)
34 (9)
52:03  Sergey Kravtsov
38   Alexey Klimentyev
Moscow
5:50 (27)
29:05 (35)
23:15 (37)
37:40 (37)
8:35 (41)
44:25 (38)
6:45 (38)
1:03:11 (38)
18:46 (41)
1:05:43 (38)
2:32 (33)
1:06:21 (38)
38 (22)
1:06:21  Alexey Klimentyev
39   Vitalii Pustovoyt
ABC St-Petersburg
17:55 (38)
35:53 (39)
17:58 (34)
39:52 (39)
3:59 (22)
47:24 (39)
7:32 (40)
1:05:52 (39)
18:28 (40)
1:09:30 (39)
3:38 (39)
1:10:29 (39)
59 (42)
1:10:29  Vitalii Pustovoyt
40   Eetu Lindi
Paimion Rasti
27:22 (40)
1:02:57 (40)
35:35 (41)
1:07:48 (40)
4:51 (31)
1:13:22 (40)
5:34 (33)
1:19:24 (40)
6:02 (26)
1:23:10 (40)
3:46 (41)
1:23:51 (40)
41 (30)
1:23:51  Eetu Lindi
41   Henri Kinnunen
Olavin Rasti
1:06:14 (42)
1:18:19 (41)
12:05 (29)
1:21:53 (41)
3:34 (18)
1:24:56 (41)
3:03 (6)
1:28:09 (41)
3:13 (2)
1:29:58 (41)
1:49 (11)
1:30:34 (41)
36 (15)
1:30:34  Henri Kinnunen
42   Artem Sokolov
Balt:Bereg
38:58 (41)
1:23:10 (42)
44:12 (42)
1:28:24 (42)
5:14 (35)
1:32:43 (42)
4:19 (24)
1:38:42 (42)
5:59 (25)
1:41:15 (42)
2:33 (34)
1:41:59 (42)
44 (36)
1:41:59  Artem Sokolov
   Mikhail Semenchykov
OK AKFA
26:51
44:26
17:35
49:30
5:04
57:08
7:38
-
-
1:06:40
-
1:07:34
54
disk  Mikhail Semenchykov
   Nikita Bystryi
JUVENTA
-
1:50:44
-
1:57:24
6:40
2:09:20
11:56
2:19:29
10:09
2:23:20
3:51
2:23:56
36
disk  Nikita Bystryi
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English