Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H12TR 1. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-Mål Resultat  
1   Lauri Heinaro
Espoon Suunta
1:58 (8)
4:26 (5)
2:28 (5)
6:40 (5)
2:14 (4)
9:13 (2)
2:33 (2)
10:23 (2)
1:10 (1)
11:28 (1)
1:05 (5)
11:28  Lauri Heinaro
2   Markus Pais
OK West
1:49 (6)
3:53 (2)
2:04 (1)
6:15 (3)
2:22 (6)
8:45 (1)
2:30 (1)
10:12 (1)
1:27 (11)
11:31 (2)
1:19 (21)
11:30  Markus Pais
3   Sergey Popov
ABC St-Petersburg
1:39 (3)
4:32 (7)
2:53 (9)
7:00 (6)
2:28 (7)
9:49 (4)
2:49 (5)
11:07 (4)
1:18 (6)
12:07 (3)
1:00 (2)
12:07  Sergey Popov
4   Pyry Hyppölä
Sotkamon Jymy
1:43 (4)
3:54 (3)
2:11 (3)
6:05 (2)
2:11 (3)
9:40 (3)
3:35 (15)
11:01 (3)
1:21 (8)
12:08 (4)
1:07 (7)
12:09  Pyry Hyppölä
5   Joni Koskinen
Rajamäen Rykmentti
2:00 (10)
4:19 (4)
2:19 (4)
7:26 (8)
3:07 (20)
10:20 (5)
2:54 (6)
11:50 (5)
1:30 (15)
13:04 (5)
1:14 (16)
13:04  Joni Koskinen
6   Vilppu Viinikainen
Espoon Suunta
1:58 (8)
4:34 (8)
2:36 (7)
7:18 (7)
2:44 (14)
10:20 (5)
3:02 (8)
11:51 (6)
1:31 (16)
13:12 (6)
1:21 (23)
13:12  Vilppu Viinikainen
7   Joona Laitinen
Kalske
1:31 (1)
5:55 (13)
4:24 (25)
8:10 (11)
2:15 (5)
10:52 (8)
2:42 (3)
12:09 (7)
1:17 (5)
13:19 (7)
1:10 (10)
13:19  Joona Laitinen
8   Janne Lehtimäki
Hiisirasti
2:09 (11)
5:25 (10)
3:16 (13)
8:02 (10)
2:37 (11)
10:48 (7)
2:46 (4)
12:25 (8)
1:37 (19)
13:35 (8)
1:10 (10)
13:34  Janne Lehtimäki
9   Mikko Tervakangas
Espoon Suunta
2:32 (15)
5:35 (11)
3:03 (10)
8:11 (12)
2:36 (10)
11:07 (9)
2:56 (7)
12:26 (9)
1:19 (7)
13:37 (9)
1:11 (13)
13:37  Mikko Tervakangas
10   Simo-Atte Somppi
Laihian Luja
1:55 (7)
5:20 (9)
3:25 (16)
7:55 (9)
2:35 (9)
11:09 (10)
3:14 (11)
12:49 (10)
1:40 (20)
14:00 (10)
1:11 (13)
14:00  Simo-Atte Somppi
11   Niklas Heikkilä
Kouvolan Suunnistajat
1:33 (2)
3:42 (1)
2:09 (2)
5:51 (1)
2:09 (1)
12:14 (11)
6:23 (28)
13:26 (11)
1:12 (2)
14:21 (11)
55 (1)
14:20  Niklas Heikkilä
12   Eetu Martikainen
Ilomantsin Urheilijat
1:44 (5)
4:26 (5)
2:42 (8)
6:36 (4)
2:10 (2)
12:34 (14)
5:58 (27)
14:01 (13)
1:27 (11)
15:05 (12)
1:04 (4)
15:05  Eetu Martikainen
13   Eetu Hänninen
RastiPiikkiö
2:27 (14)
6:08 (14)
3:41 (19)
9:09 (15)
3:01 (19)
12:32 (13)
3:23 (12)
13:47 (12)
1:15 (3)
15:15 (13)
1:28 (30)
15:14  Eetu Hänninen
14   Jonny Donner
OK77
2:21 (13)
5:48 (12)
3:27 (17)
8:25 (13)
2:37 (11)
12:24 (12)
3:59 (20)
14:27 (14)
2:03 (28)
15:53 (14)
1:26 (29)
15:53  Jonny Donner
15   Aapo Salonen
Helsingin Suunnistajat
3:22 (20)
7:42 (20)
4:20 (24)
10:23 (18)
2:41 (13)
13:36 (16)
3:13 (10)
15:11 (15)
1:35 (17)
16:25 (15)
1:14 (16)
16:25  Aapo Salonen
16   Santtu Kanerva
Suunta-Sepot
2:48 (17)
7:00 (18)
4:12 (22)
9:47 (16)
2:47 (16)
13:19 (15)
3:32 (14)
15:16 (16)
1:57 (25)
16:30 (16)
1:14 (16)
16:29  Santtu Kanerva
17   Anton Dovgalenko
ABC St-Petersburg
2:10 (12)
6:19 (17)
4:09 (21)
10:50 (20)
4:31 (27)
13:54 (17)
3:04 (9)
15:21 (17)
1:27 (11)
16:31 (17)
1:10 (10)
16:30  Anton Dovgalenko
18   Leevi Ilomäki
Hiisirasti
3:37 (21)
6:08 (14)
2:31 (6)
8:39 (14)
2:31 (8)
15:38 (19)
6:59 (30)
17:01 (18)
1:23 (10)
18:03 (18)
1:02 (3)
18:03  Leevi Ilomäki
19   Topias Kulmala
Keuruun Kisailijat
4:36 (24)
7:54 (21)
3:18 (14)
11:17 (21)
3:23 (23)
15:02 (18)
3:45 (16)
17:03 (19)
2:01 (27)
18:27 (19)
1:24 (27)
18:28  Topias Kulmala
20   Joonas Säde
SK Vuoksi
4:47 (25)
8:21 (22)
3:34 (18)
12:03 (22)
3:42 (24)
15:56 (20)
3:53 (18)
17:31 (20)
1:35 (17)
18:38 (20)
1:07 (7)
18:38  Joonas Säde
21   Sergey Mityakov
OK AKFA
2:52 (18)
6:15 (16)
3:23 (15)
10:17 (17)
4:02 (25)
16:06 (21)
5:49 (26)
17:57 (21)
1:51 (24)
19:06 (21)
1:09 (9)
19:06  Sergey Mityakov
22   Elias Miikkulainen
Espoon Akilles
4:23 (22)
7:37 (19)
3:14 (12)
10:29 (19)
2:52 (17)
17:13 (22)
6:44 (29)
19:03 (22)
1:50 (23)
20:17 (22)
1:14 (16)
20:16  Elias Miikkulainen
23   Vladislav Epifanov
Balt:Bereg
7:17 (27)
11:22 (26)
4:05 (20)
14:06 (24)
2:44 (14)
17:57 (23)
3:51 (17)
19:13 (23)
1:16 (4)
20:36 (23)
1:23 (25)
20:35  Vladislav Epifanov
24   Valerii Mihailov
ABC St-Petersburg
2:38 (16)
8:33 (23)
5:55 (30)
14:53 (25)
6:20 (31)
18:51 (24)
3:58 (19)
21:12 (24)
2:21 (31)
22:35 (24)
1:23 (25)
22:34  Valerii Mihailov
25   Igor Tuzov
SKRUM Moscow
8:48 (31)
13:00 (29)
4:12 (22)
15:59 (28)
2:59 (18)
20:06 (26)
4:07 (21)
21:27 (25)
1:21 (8)
22:44 (25)
1:17 (20)
22:45  Igor Tuzov
26   Joonas Alitalo
Oulunsalon Vasama
7:24 (28)
11:50 (28)
4:26 (26)
15:01 (26)
3:11 (21)
19:31 (25)
4:30 (22)
21:50 (26)
2:19 (30)
23:01 (26)
1:11 (13)
23:01  Joonas Alitalo
27   Esko Kuusela
Epilän Esa
5:47 (26)
8:58 (24)
3:11 (11)
15:21 (27)
6:23 (32)
20:11 (27)
4:50 (23)
22:09 (27)
1:58 (26)
23:29 (27)
1:20 (22)
23:28  Esko Kuusela
28   Henri Kinnunen
Olavin Rasti
2:59 (19)
11:45 (27)
8:46 (34)
18:08 (29)
6:23 (32)
21:32 (28)
3:24 (13)
23:01 (28)
1:29 (14)
24:06 (28)
1:05 (5)
24:07  Henri Kinnunen
29   Lucas Mylläri
Närpes OK
4:26 (23)
9:22 (25)
4:56 (27)
12:38 (23)
3:16 (22)
25:29 (29)
12:51 (34)
27:16 (30)
1:47 (22)
28:52 (29)
1:36 (32)
28:51  Lucas Mylläri
30   Artjom Hestakov
SKRUM Moscow
8:46 (30)
14:21 (30)
5:35 (28)
20:34 (30)
6:13 (29)
25:30 (30)
4:56 (24)
27:12 (29)
1:42 (21)
28:56 (30)
1:44 (34)
28:55  Artjom Hestakov
31   Vitalii Pustovoyt
ABC St-Petersburg
8:44 (29)
16:26 (31)
7:42 (33)
21:12 (31)
4:46 (28)
28:19 (31)
7:07 (31)
31:37 (31)
3:18 (34)
33:14 (31)
1:37 (33)
33:15  Vitalii Pustovoyt
32   Anton Poleschuk
JUVENTA
16:26 (33)
23:11 (33)
6:45 (32)
27:36 (33)
4:25 (26)
32:47 (32)
5:11 (25)
35:00 (32)
2:13 (29)
36:25 (32)
1:25 (28)
36:26  Anton Poleschuk
33   Elmeri Mäkinen
Rastikarhut
14:43 (32)
20:28 (32)
5:45 (29)
26:41 (32)
6:13 (29)
35:33 (33)
8:52 (33)
38:20 (33)
2:47 (33)
39:42 (33)
1:22 (24)
39:42  Elmeri Mäkinen
34   Emil Salmenkylä
Helsingin Suunnistajat
36:21 (34)
42:22 (34)
6:01 (31)
48:49 (34)
6:27 (34)
57:36 (34)
8:47 (32)
1:00:04 (34)
2:28 (32)
1:01:34 (34)
1:30 (31)
1:01:34  Emil Salmenkylä
   Artem Sokolov
Balt:Bereg
-
-
-
11:47
-
16:56
5:09
21:04
4:08
22:32
1:28
disk  Artem Sokolov
   Nikita Bystryi
JUVENTA
-
-
-
-
-
-
-
18:21
-
19:43
1:22
disk  Nikita Bystryi
   Sergey Kravtsov
JUVENTA
-
-
-
-
-
-
-
11:22
-
12:34
1:12
disk  Sergey Kravtsov
   Alexey Klimentyev
Moscow
-
-
-
17:09
-
21:47
4:38
24:35
2:48
25:51
1:16
disk  Alexey Klimentyev
   Mikhail Semenchykov
OK AKFA
-
-
-
-
-
-
-
25:19
-
26:49
1:30
disk  Mikhail Semenchykov
   Heikki Onnela
Lapin Veikot
-
44:07
-
-
-
58:26
-
1:01:44
3:18
1:02:46
1:02
disk  Heikki Onnela
   Pauli Hietanen
Kouvolan Suunnistajat
2:58
-
-
26:19
-
30:48
4:29
32:31
1:43
33:41
1:10
disk  Pauli Hietanen
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English