Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H12 5. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-Mål Resultat  
1   Niilo Ojanaho
OH
2:00 (2)
6:03 (1)
4:03 (2)
8:24 (1)
2:21 (2)
12:50 (3)
4:26 (6)
15:57 (2)
3:07 (10)
17:37 (1)
1:40 (5)
18:05 (1)
28 (7)
18:05  Niilo Ojanaho
2   Lasse Viilo
Tampereen Pyrintö
2:13 (8)
6:09 (3)
3:56 (1)
8:45 (3)
2:36 (4)
12:48 (2)
4:03 (2)
15:56 (1)
3:08 (11)
17:43 (2)
1:47 (19)
18:13 (2)
30 (18)
18:13  Lasse Viilo
3   Veeti Otsamo
Helsingin Suunnistajat
1:47 (1)
6:04 (2)
4:17 (5)
8:41 (2)
2:37 (5)
12:40 (1)
3:59 (1)
16:04 (3)
3:24 (21)
17:48 (3)
1:44 (12)
18:18 (3)
30 (18)
18:18  Veeti Otsamo
4   Pyry Mattila
Kouvolan Suunnistajat
2:16 (9)
7:03 (6)
4:47 (10)
9:57 (5)
2:54 (9)
14:24 (4)
4:27 (7)
16:55 (4)
2:31 (1)
18:39 (4)
1:44 (12)
19:08 (4)
29 (11)
19:08  Pyry Mattila
5   Juuso Lampinen
Helsingin Suunnistajat
2:40 (42)
6:51 (5)
4:11 (3)
10:31 (8)
3:40 (27)
14:40 (5)
4:09 (4)
17:49 (5)
3:09 (12)
19:35 (5)
1:46 (16)
20:03 (5)
28 (7)
20:04  Juuso Lampinen
6   Vili Mähönen
Tampereen Pyrintö
2:25 (18)
6:38 (4)
4:13 (4)
9:37 (4)
2:59 (11)
14:43 (6)
5:06 (28)
18:17 (6)
3:34 (28)
19:58 (6)
1:41 (8)
20:28 (6)
30 (18)
20:28  Vili Mähönen
7   Lasse Laakso
Suunta Jyväskylä
2:18 (11)
7:51 (16)
5:33 (20)
11:19 (15)
3:28 (20)
15:46 (13)
4:27 (7)
18:27 (7)
2:41 (3)
20:03 (7)
1:36 (3)
20:36 (7)
33 (42)
20:36  Lasse Laakso
8   Konsta Piironen
MS Parma
2:58 (54)
7:41 (14)
4:43 (7)
10:28 (7)
2:47 (7)
15:11 (7)
4:43 (19)
18:54 (10)
3:43 (33)
20:28 (8)
1:34 (2)
20:59 (8)
31 (30)
20:59  Konsta Piironen
9   Leevi Roine
Delta
2:33 (29)
7:19 (10)
4:46 (9)
10:35 (9)
3:16 (15)
15:20 (9)
4:45 (21)
18:47 (9)
3:27 (23)
20:42 (9)
1:55 (27)
21:09 (9)
27 (4)
21:09  Leevi Roine
10   Ville Rehn
Lynx
2:47 (46)
7:17 (9)
4:30 (6)
10:15 (6)
2:58 (10)
15:16 (8)
5:01 (27)
18:45 (8)
3:29 (24)
20:48 (10)
2:03 (40)
21:16 (10)
28 (7)
21:15  Ville Rehn
11   Dmitrij Gulchenko
SKRUM Moscow
2:05 (4)
7:07 (7)
5:02 (13)
10:51 (10)
3:44 (30)
15:29 (10)
4:38 (15)
19:09 (12)
3:40 (31)
21:05 (12)
1:56 (28)
21:35 (12)
30 (18)
21:34  Dmitrij Gulchenko
11   Vesa Nokka
Rasti 88
2:24 (16)
8:22 (20)
5:58 (25)
11:15 (13)
2:53 (8)
15:49 (14)
4:34 (11)
19:05 (11)
3:16 (16)
21:04 (11)
1:59 (35)
21:34 (11)
30 (18)
21:34  Vesa Nokka
13   Artem Kasatkin
Orienta-Kyncevo
3:47 (76)
8:53 (27)
5:06 (14)
11:00 (11)
2:07 (1)
15:29 (10)
4:29 (9)
19:56 (15)
4:27 (50)
21:35 (14)
1:39 (4)
22:04 (13)
29 (11)
22:04  Artem Kasatkin
14   Eemeli Toivanen
Delta
2:28 (20)
8:36 (24)
6:08 (26)
11:47 (17)
3:11 (13)
16:46 (16)
4:59 (24)
19:43 (13)
2:57 (7)
21:33 (13)
1:50 (22)
22:12 (14)
39 (73)
22:11  Eemeli Toivanen
15   Sakari Koskela
Rasti-Jussit
2:16 (9)
9:10 (30)
6:54 (36)
11:53 (18)
2:43 (6)
16:12 (15)
4:19 (5)
19:45 (14)
3:33 (27)
21:43 (15)
1:58 (33)
22:14 (15)
31 (30)
22:14  Sakari Koskela
16   Miika Tala
Helsingin Suunnistajat
2:12 (7)
9:55 (35)
7:43 (45)
12:25 (21)
2:30 (3)
17:06 (18)
4:41 (17)
20:16 (18)
3:10 (13)
21:56 (16)
1:40 (5)
22:22 (16)
26 (1)
22:22  Miika Tala
17   Ville Kinnala
Turun Suunnistajat
2:32 (27)
8:18 (19)
5:46 (23)
11:44 (16)
3:26 (18)
17:03 (17)
5:19 (30)
20:23 (19)
3:20 (18)
22:05 (17)
1:42 (9)
22:34 (17)
29 (11)
22:35  Ville Kinnala
18   Nikita Ivanov
Polar Star
2:22 (14)
7:38 (12)
5:16 (16)
11:01 (12)
3:23 (16)
15:41 (12)
4:40 (16)
20:09 (16)
4:28 (52)
22:05 (17)
1:56 (28)
22:38 (18)
33 (42)
22:37  Nikita Ivanov
19   Jussi Jalonen
Hämeenlinnan Suunnistajat
2:36 (34)
9:33 (32)
6:57 (38)
12:48 (25)
3:15 (14)
17:24 (21)
4:36 (13)
20:11 (17)
2:47 (5)
22:12 (19)
2:01 (37)
22:42 (19)
30 (18)
22:42  Jussi Jalonen
20   Pavel Yufanov-Mishin
Nord West
2:23 (15)
8:51 (26)
6:28 (32)
12:42 (24)
3:51 (33)
17:17 (20)
4:35 (12)
20:34 (20)
3:17 (17)
22:24 (20)
1:50 (22)
22:57 (20)
33 (42)
22:58  Pavel Yufanov-Mishin
21   Teemu Anttila
Suomusjärven Sisu
2:28 (20)
7:24 (11)
4:56 (12)
13:27 (28)
6:03 (62)
18:25 (28)
4:58 (23)
21:04 (21)
2:39 (2)
22:53 (21)
1:49 (20)
23:25 (21)
32 (33)
23:25  Teemu Anttila
22   Kirill Gurlev
O-Sestrore
2:10 (6)
8:23 (21)
6:13 (28)
13:32 (29)
5:09 (54)
18:18 (27)
4:46 (22)
21:29 (22)
3:11 (14)
23:18 (22)
1:49 (20)
23:44 (22)
26 (1)
23:43  Kirill Gurlev
23   Eero Rötsä
Tampereen Pyrintö
2:31 (25)
7:39 (13)
5:08 (15)
11:15 (13)
3:36 (25)
17:11 (19)
5:56 (43)
21:53 (24)
4:42 (61)
23:37 (23)
1:44 (12)
24:08 (23)
31 (30)
24:08  Eero Rötsä
24   Oskari Niemi
Lappeen Riento
2:33 (29)
8:08 (18)
5:35 (21)
12:59 (27)
4:51 (50)
17:59 (24)
5:00 (26)
21:56 (25)
3:57 (38)
23:50 (24)
1:54 (25)
24:23 (24)
33 (42)
24:23  Oskari Niemi
25   Henrik Asklöf
Lynx
2:39 (37)
8:53 (27)
6:14 (29)
12:56 (26)
4:03 (36)
17:40 (22)
4:44 (20)
22:16 (27)
4:36 (56)
23:56 (26)
1:40 (5)
24:26 (25)
30 (18)
24:27  Henrik Asklöf
26   Ville Mannonen
Helsingin Suunnistajat
2:31 (25)
10:15 (40)
7:44 (47)
13:40 (31)
3:25 (17)
18:13 (26)
4:33 (10)
22:02 (26)
3:49 (34)
23:56 (26)
1:54 (25)
24:29 (26)
33 (42)
24:30  Ville Mannonen
27   Juuso Kaihtela
Rasti-Lukko
2:30 (22)
7:13 (8)
4:43 (7)
11:59 (19)
4:46 (48)
17:48 (23)
5:49 (38)
21:39 (23)
3:51 (35)
23:55 (25)
2:16 (58)
24:31 (27)
36 (64)
24:31  Juuso Kaihtela
28   Alexei Malov
Kirishi-Ladoga
3:17 (70)
8:35 (23)
5:18 (17)
12:36 (22)
4:01 (35)
18:41 (29)
6:05 (46)
22:17 (28)
3:36 (29)
24:33 (28)
2:16 (58)
25:09 (28)
36 (64)
25:09  Alexei Malov
29   Andrey Lakomkin
Kalinka
2:48 (47)
10:02 (36)
7:14 (40)
13:41 (32)
3:39 (26)
19:17 (31)
5:36 (35)
23:34 (29)
4:17 (43)
25:41 (29)
2:07 (46)
26:17 (29)
36 (64)
26:17  Andrey Lakomkin
30   Henri Malmberg
Helsingin Suunnistajat
2:30 (22)
10:03 (37)
7:33 (43)
13:34 (30)
3:31 (22)
21:02 (33)
7:28 (61)
24:31 (31)
3:29 (24)
26:27 (31)
1:56 (28)
26:56 (31)
29 (11)
26:41  Henri Malmberg
31   Juha Lilja
Tampereen Pyrintö
2:34 (31)
8:30 (22)
5:56 (24)
12:00 (20)
3:30 (21)
18:00 (25)
6:00 (44)
24:02 (30)
6:02 (79)
26:12 (30)
2:10 (50)
26:47 (30)
35 (57)
26:46  Juha Lilja
32   Aapo Puranen
Koovee
3:02 (59)
8:39 (25)
5:37 (22)
16:16 (44)
7:37 (69)
21:49 (38)
5:33 (33)
25:13 (33)
3:24 (21)
27:23 (32)
2:10 (50)
27:56 (32)
33 (42)
27:56  Aapo Puranen
33   Atte Isolähteenmäki
Länsi-Lavian Loiske
2:40 (42)
11:15 (46)
8:35 (54)
15:40 (39)
4:25 (45)
21:01 (32)
5:21 (31)
25:23 (34)
4:22 (48)
27:33 (33)
2:10 (50)
28:03 (33)
30 (18)
28:03  Atte Isolähteenmäki
34   Maxim Ivanov
SPB Baltiiskiy Bereg
2:53 (48)
9:02 (29)
6:09 (27)
12:36 (22)
3:34 (24)
19:06 (30)
6:30 (54)
24:36 (32)
5:30 (74)
27:34 (34)
2:58 (83)
28:17 (34)
43 (82)
28:16  Maxim Ivanov
35   Tuomas Hyytiäinen
Keravan Urheilijat
2:59 (57)
10:16 (41)
7:17 (41)
13:43 (33)
3:27 (19)
21:22 (34)
7:39 (63)
25:39 (36)
4:17 (43)
27:44 (35)
2:05 (43)
28:19 (35)
35 (57)
28:19  Tuomas Hyytiäinen
36   Justus Rantala
Riihimäen Suunnistajat
2:46 (45)
10:59 (45)
8:13 (50)
14:56 (35)
3:57 (34)
21:23 (35)
6:27 (51)
25:54 (37)
4:31 (55)
28:00 (36)
2:06 (44)
28:33 (36)
33 (42)
28:33  Justus Rantala
37   Sergey Chervotkin
Northern Wind
2:30 (22)
11:56 (55)
9:26 (59)
15:39 (38)
3:43 (29)
21:28 (36)
5:49 (38)
25:30 (35)
4:02 (39)
28:06 (37)
2:36 (75)
28:41 (37)
35 (57)
28:42  Sergey Chervotkin
38   Juho Ojala
Ulvilan Ura
2:54 (50)
7:45 (15)
4:51 (11)
16:50 (46)
9:05 (75)
22:43 (40)
5:53 (41)
26:19 (38)
3:36 (29)
28:15 (38)
1:56 (28)
28:55 (38)
40 (76)
28:56  Juho Ojala
39   Lassi Kuva
Rastivarsat
2:19 (13)
15:58 (71)
13:39 (73)
18:57 (52)
2:59 (11)
23:34 (41)
4:37 (14)
26:55 (41)
3:21 (19)
28:51 (39)
1:56 (28)
29:17 (39)
26 (1)
29:17  Lassi Kuva
40   Elias Lehikoinen
Espoon Suunta
3:06 (63)
10:49 (44)
7:43 (45)
16:14 (42)
5:25 (59)
21:48 (37)
5:34 (34)
26:50 (40)
5:02 (66)
29:01 (40)
2:11 (53)
29:33 (40)
32 (33)
29:33  Elias Lehikoinen
41   Nikita Bogryanov
KUZMOLOVO-110%
3:10 (64)
11:28 (50)
8:18 (51)
16:18 (45)
4:50 (49)
22:19 (39)
6:01 (45)
26:37 (39)
4:18 (45)
29:08 (41)
2:31 (70)
29:55 (41)
47 (86)
29:55  Nikita Bogryanov
42   Lassi Vaismaa
Suunta Jyväskylä
8:46 (90)
14:05 (61)
5:19 (18)
17:55 (49)
3:50 (32)
24:13 (43)
6:18 (50)
28:07 (42)
3:54 (37)
30:05 (42)
1:58 (33)
30:35 (42)
30 (18)
30:34  Lassi Vaismaa
43   Eero Turkki
Olavin Rasti
5:01 (84)
11:26 (48)
6:25 (31)
15:35 (37)
4:09 (40)
24:47 (45)
9:12 (71)
28:17 (43)
3:30 (26)
30:19 (43)
2:02 (38)
30:52 (43)
33 (42)
30:51  Eero Turkki
44   Konsta Mäntylä
Lynx
3:13 (67)
10:11 (39)
6:58 (39)
20:30 (58)
10:19 (79)
26:13 (52)
5:43 (36)
29:24 (48)
3:11 (14)
30:53 (44)
1:29 (1)
31:20 (44)
27 (4)
31:20  Konsta Mäntylä
45   Topias Niemi
Helsingin Suunnistajat
2:03 (3)
14:00 (60)
11:57 (66)
22:11 (61)
8:11 (71)
26:14 (53)
4:03 (2)
29:13 (45)
2:59 (8)
30:59 (45)
1:46 (16)
31:27 (45)
28 (7)
31:28  Topias Niemi
46   Vjatcheslav Nikitin
Orienta-Kyncevo
2:35 (33)
9:28 (31)
6:53 (35)
18:25 (50)
8:57 (72)
24:52 (46)
6:27 (51)
28:56 (44)
4:04 (40)
31:39 (46)
2:43 (78)
32:12 (46)
33 (42)
32:12  Vjatcheslav Nikitin
47   Vlad Fedorov
Peterhof
2:24 (16)
15:19 (67)
12:55 (70)
19:05 (53)
3:46 (31)
24:04 (42)
4:59 (24)
29:23 (47)
5:19 (69)
31:45 (47)
2:22 (65)
32:20 (47)
35 (57)
32:19  Vlad Fedorov
48   Toivo Hursti
Espoon Suunta
4:09 (80)
11:27 (49)
7:18 (42)
17:46 (48)
6:19 (63)
24:14 (44)
6:28 (53)
29:19 (46)
5:05 (67)
31:55 (48)
2:36 (75)
32:33 (48)
38 (71)
32:32  Toivo Hursti
49   Tomi Nykänen
Lammin Säkiä
2:34 (31)
7:59 (17)
5:25 (19)
15:29 (36)
7:30 (68)
25:48 (50)
10:19 (79)
30:29 (49)
4:41 (59)
32:35 (49)
2:06 (44)
33:08 (49)
33 (42)
33:08  Tomi Nykänen
50   Akseli Hietaoja
Delta
5:43 (86)
12:02 (56)
6:19 (30)
16:15 (43)
4:13 (41)
26:10 (51)
9:55 (76)
31:00 (51)
4:50 (65)
33:19 (51)
2:19 (62)
33:46 (50)
27 (4)
33:46  Akseli Hietaoja
50   Antti Vuorenmaa
Espoon Suunta
2:54 (50)
11:38 (52)
8:44 (55)
17:00 (47)
5:22 (57)
25:30 (48)
8:30 (67)
30:58 (50)
5:28 (73)
33:14 (50)
2:16 (58)
33:46 (50)
32 (33)
33:46  Antti Vuorenmaa
52   Daniil Melnickiy
Nord-West
2:18 (11)
13:02 (59)
10:44 (61)
22:33 (62)
9:31 (77)
27:40 (56)
5:07 (29)
31:31 (55)
3:51 (35)
33:34 (52)
2:03 (40)
34:15 (52)
41 (77)
34:16  Daniil Melnickiy
53   Oleg Mikhailov
Northern Wind
2:39 (37)
12:22 (58)
9:43 (60)
21:22 (59)
9:00 (73)
26:43 (54)
5:21 (31)
31:10 (52)
4:27 (50)
33:36 (53)
2:26 (68)
34:20 (53)
44 (83)
34:19  Oleg Mikhailov
54   Aleksey Rahimbabaev
Orienta-Kyncevo
3:05 (62)
11:37 (51)
8:32 (53)
16:01 (40)
4:24 (44)
25:30 (48)
9:29 (72)
31:12 (53)
5:42 (76)
34:07 (54)
2:55 (82)
34:58 (54)
51 (87)
34:58  Aleksey Rahimbabaev
55   Petr Skvorscov
Orienta-Kyncevo
2:09 (5)
18:59 (75)
16:50 (78)
22:39 (64)
3:40 (27)
28:44 (59)
6:05 (46)
33:03 (56)
4:19 (46)
34:49 (55)
1:46 (16)
35:21 (55)
32 (33)
35:21  Petr Skvorscov
56   Petr Egorov
Moscow
3:26 (74)
11:23 (47)
7:57 (49)
18:50 (51)
7:27 (67)
25:20 (47)
6:30 (54)
31:25 (54)
6:05 (80)
35:17 (56)
3:52 (91)
36:01 (56)
44 (83)
36:02  Petr Egorov
57   Hugo Lervik
Solf IK
3:16 (69)
15:04 (66)
11:48 (63)
19:38 (54)
4:34 (47)
29:18 (60)
9:40 (73)
34:01 (58)
4:43 (63)
36:34 (58)
2:33 (72)
37:03 (57)
29 (11)
37:03  Hugo Lervik
58   Lauri Hollo
Espoon Suunta
2:58 (54)
14:46 (63)
11:48 (63)
20:09 (56)
5:23 (58)
28:03 (57)
7:54 (64)
34:11 (59)
6:08 (82)
36:52 (59)
2:41 (77)
37:29 (58)
37 (68)
37:28  Lauri Hollo
59   Aleksandr Zakharkov
Vesta
3:18 (71)
15:45 (69)
12:27 (68)
20:07 (55)
4:22 (43)
27:25 (55)
7:18 (60)
33:10 (57)
5:45 (77)
36:23 (57)
3:13 (86)
37:30 (59)
1:07 (91)
37:30  Aleksandr Zakharkov
60   Aleksi Mutka
Suunta Jyväskylä
2:39 (37)
10:32 (43)
7:53 (48)
22:51 (66)
12:19 (82)
28:37 (58)
5:46 (37)
34:53 (60)
6:16 (83)
37:17 (60)
2:24 (67)
37:49 (60)
32 (33)
37:50  Aleksi Mutka
61   John Schoultz von
OK77
2:39 (37)
11:45 (53)
9:06 (57)
26:10 (72)
14:25 (84)
32:01 (63)
5:51 (40)
36:43 (61)
4:42 (61)
39:02 (61)
2:19 (62)
39:31 (61)
29 (11)
39:32  John Schoultz von
62   Lukas Enlund
IF Femman
2:39 (37)
10:17 (42)
7:38 (44)
14:24 (34)
4:07 (39)
32:53 (65)
18:29 (90)
37:09 (64)
4:16 (42)
39:17 (62)
2:08 (47)
39:55 (62)
38 (71)
39:55  Lukas Enlund
63   Nikita Filimonov
Polar Star
3:14 (68)
12:04 (57)
8:50 (56)
16:08 (41)
4:04 (38)
32:24 (64)
16:16 (87)
37:05 (63)
4:41 (59)
39:20 (63)
2:15 (56)
40:01 (63)
41 (77)
40:00  Nikita Filimonov
64   Daniil Botygin
Belie Nochi
3:04 (61)
15:34 (68)
12:30 (69)
22:43 (65)
7:09 (66)
31:25 (62)
8:42 (69)
36:44 (62)
5:19 (69)
39:47 (64)
3:03 (84)
40:21 (64)
34 (53)
40:21  Daniil Botygin
65   Alexander Koskinin
OK AKFA
2:54 (50)
16:08 (72)
13:14 (71)
22:08 (60)
6:00 (61)
30:32 (61)
8:24 (66)
38:06 (65)
7:34 (87)
40:23 (65)
2:17 (61)
40:53 (65)
30 (18)
40:53  Alexander Koskinin
66   Väinö Johansson
Kalvolan Keihäs
2:38 (36)
11:50 (54)
9:12 (58)
25:51 (71)
14:01 (83)
36:06 (69)
10:15 (78)
39:08 (66)
3:02 (9)
40:51 (66)
1:43 (10)
41:25 (66)
34 (53)
41:24  Väinö Johansson
67   Antti Valorinta
Pirkkalan Hiihtäjät
6:32 (89)
20:23 (77)
13:51 (75)
30:21 (77)
9:58 (78)
36:29 (71)
6:08 (48)
39:15 (68)
2:46 (4)
41:15 (67)
2:00 (36)
41:47 (67)
32 (33)
41:47  Antti Valorinta
68   Mikael Autio
Karkki-Rasti
3:03 (60)
14:54 (64)
11:51 (65)
22:38 (63)
7:44 (70)
34:35 (66)
11:57 (82)
39:11 (67)
4:36 (56)
41:20 (68)
2:09 (48)
41:55 (68)
35 (57)
41:55  Mikael Autio
69   Leo Granberg
IF Femman
3:53 (78)
21:12 (78)
17:19 (79)
25:43 (70)
4:31 (46)
35:30 (67)
9:47 (74)
40:00 (69)
4:30 (54)
42:31 (69)
2:31 (70)
43:03 (69)
32 (33)
43:03  Leo Granberg
70   Ilya Doroshev
Lytkarino
4:41 (82)
15:49 (70)
11:08 (62)
20:09 (56)
4:20 (42)
36:30 (72)
16:21 (88)
40:58 (70)
4:28 (52)
43:02 (70)
2:04 (42)
43:41 (70)
39 (73)
43:41  Ilya Doroshev
71   Niko Kontinen
Riihimäen Suunnistajat
3:21 (72)
10:05 (38)
6:44 (34)
25:29 (68)
15:24 (87)
35:43 (68)
10:14 (77)
42:19 (71)
6:36 (85)
44:42 (71)
2:23 (66)
45:24 (71)
42 (81)
45:24  Niko Kontinen
72   Orudzhov Daniil
KUZMOLOVO-110%
5:46 (87)
14:14 (62)
8:28 (52)
29:21 (76)
15:07 (86)
36:10 (70)
6:49 (57)
42:38 (72)
6:28 (84)
45:27 (72)
2:49 (81)
46:01 (72)
34 (53)
46:01  Orudzhov Daniil
73   Jeremias Joutsensaari
Kangasala SK
5:20 (85)
27:21 (88)
22:01 (87)
36:49 (88)
9:28 (76)
41:31 (82)
4:42 (18)
44:20 (74)
2:49 (6)
46:22 (73)
2:02 (38)
46:52 (73)
30 (18)
46:53  Jeremias Joutsensaari
74   Iiro Kurttila
Navi
10:55 (91)
26:01 (87)
15:06 (77)
31:03 (79)
5:02 (51)
37:51 (73)
6:48 (56)
43:57 (73)
6:06 (81)
46:45 (74)
2:48 (80)
47:26 (74)
41 (77)
47:25  Iiro Kurttila
75   Reetu Inkilä
Keuruun Kisailijat
2:37 (35)
25:50 (86)
23:13 (88)
32:58 (84)
7:08 (65)
40:04 (79)
7:06 (58)
44:43 (75)
4:39 (58)
46:52 (75)
2:09 (48)
47:29 (75)
37 (68)
47:29  Reetu Inkilä
76   Denis Razymov
Nord-West
2:58 (54)
21:29 (79)
18:31 (80)
25:32 (69)
4:03 (36)
40:55 (80)
15:23 (86)
45:14 (78)
4:19 (46)
46:59 (76)
1:45 (15)
47:40 (76)
41 (77)
47:40  Denis Razymov
77   Joona Liuha
Suunta Jyväskylä
3:48 (77)
25:26 (84)
21:38 (86)
32:05 (80)
6:39 (64)
39:37 (77)
7:32 (62)
45:24 (79)
5:47 (78)
47:58 (78)
2:34 (73)
48:33 (77)
35 (57)
48:33  Joona Liuha
78   Andrey Prozorov
Orienta-Kyncevo
4:50 (83)
19:27 (76)
14:37 (76)
24:37 (67)
5:10 (55)
39:32 (76)
14:55 (85)
44:49 (77)
5:17 (68)
47:57 (77)
3:08 (85)
48:53 (78)
56 (88)
48:53  Andrey Prozorov
79   Johannes Salmenkylä
Helsingin Suunnistajat
2:53 (48)
9:47 (33)
6:54 (36)
32:11 (81)
22:24 (90)
39:22 (75)
7:11 (59)
46:02 (80)
6:40 (86)
48:28 (80)
2:26 (68)
48:57 (79)
29 (11)
48:58  Johannes Salmenkylä
80   Pavel Radkevich
Moscow
6:05 (88)
25:43 (85)
19:38 (82)
30:48 (78)
5:05 (53)
39:21 (74)
8:33 (68)
44:48 (76)
5:27 (72)
48:03 (79)
3:15 (87)
49:02 (80)
59 (90)
49:02  Pavel Radkevich
81   Evgeny Rogov
Foton-Moscow
2:32 (27)
14:56 (65)
12:24 (67)
35:16 (86)
20:20 (89)
45:06 (85)
9:50 (75)
48:29 (81)
3:23 (20)
50:21 (81)
1:52 (24)
50:54 (81)
33 (42)
50:54  Evgeny Rogov
82   Maxim Karpelson
YarkiyMir
2:26 (19)
21:35 (80)
19:09 (81)
36:32 (87)
14:57 (85)
44:39 (84)
8:07 (65)
48:52 (82)
4:13 (41)
51:27 (82)
2:35 (74)
52:06 (82)
39 (73)
52:06  Maxim Karpelson
83   Mikhail Sokolov
Moscow
3:00 (58)
28:49 (89)
25:49 (89)
40:29 (89)
11:40 (80)
46:41 (87)
6:12 (49)
50:23 (84)
3:42 (32)
52:34 (83)
2:11 (53)
53:11 (83)
37 (68)
53:11  Mikhail Sokolov
84   Sakari Munck
Espoon Suunta
3:12 (66)
16:34 (74)
13:22 (72)
32:11 (81)
15:37 (88)
41:19 (81)
9:08 (70)
49:00 (83)
7:41 (88)
52:38 (84)
3:38 (89)
53:14 (84)
36 (64)
53:14  Sakari Munck
85   Matias Rokka
Lounais-Hämeen Rasti
3:22 (73)
23:11 (81)
19:49 (83)
29:07 (75)
5:56 (60)
45:43 (86)
16:36 (89)
50:26 (85)
4:43 (63)
52:41 (85)
2:15 (56)
53:16 (85)
35 (57)
53:16  Matias Rokka
86   Teemu Kerkola
Suomusjärven Sisu
3:11 (65)
9:51 (34)
6:40 (33)
34:33 (85)
24:42 (91)
47:17 (88)
12:44 (83)
51:40 (86)
4:23 (49)
53:23 (86)
1:43 (10)
53:55 (86)
32 (33)
53:56  Teemu Kerkola
87   Denis Smirnov
Belie Nochi
4:01 (79)
23:53 (83)
19:52 (84)
32:55 (83)
9:02 (74)
44:07 (83)
11:12 (80)
52:03 (87)
7:56 (89)
55:51 (87)
3:48 (90)
56:49 (87)
58 (89)
56:49  Denis Smirnov
88   Denis Khimanych
Foton-Moscow
3:31 (75)
23:41 (82)
20:10 (85)
28:59 (74)
5:18 (56)
49:44 (89)
20:45 (91)
55:18 (88)
5:34 (75)
58:39 (88)
3:21 (88)
59:25 (88)
46 (85)
59:26  Denis Khimanych
89   Samuli Lindroth
Karkki-Rasti
4:21 (81)
38:35 (90)
34:14 (90)
43:38 (90)
5:03 (52)
58:11 (90)
14:33 (84)
1:07:07 (89)
8:56 (90)
1:09:54 (89)
2:47 (79)
1:10:26 (89)
32 (33)
1:10:25  Samuli Lindroth
90   Niklas Rontu
Angelniemen Ankkuri
2:43 (44)
16:25 (73)
13:42 (74)
28:33 (73)
12:08 (81)
39:51 (78)
11:18 (81)
1:08:42 (90)
28:51 (91)
1:11:03 (90)
2:21 (64)
1:11:33 (90)
30 (18)
1:11:33  Niklas Rontu
91   Klaas Daehnn
MTK Bad Harzburg
2:56 (53)
1:16:22 (91)
1:13:26 (91)
1:19:53 (91)
3:31 (22)
1:25:46 (91)
5:53 (41)
1:31:05 (91)
5:19 (69)
1:33:16 (91)
2:11 (53)
1:33:50 (91)
34 (53)
1:33:49  Klaas Daehnn
   Ville Sevelius
OK Orient
3:08
-
-
-
-
-
-
-
-
1:14:57
-
-
-
bröt  Ville Sevelius
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English