Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H12 4. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-Mål Resultat  
1   Artem Kasatkin
Orienta-Kyncevo
3:32 (4)
4:50 (3)
1:18 (5)
7:32 (1)
2:42 (2)
10:29 (1)
2:57 (1)
13:36 (2)
3:07 (27)
14:51 (1)
1:15 (1)
15:20 (1)
29 (23)
15:20  Artem Kasatkin
2   Veeti Otsamo
Helsingin Suunnistajat
3:19 (2)
5:00 (5)
1:41 (22)
7:51 (2)
2:51 (4)
10:49 (2)
2:58 (2)
13:25 (1)
2:36 (1)
15:01 (2)
1:36 (29)
15:31 (2)
30 (38)
15:31  Veeti Otsamo
3   Dmitrij Gulchenko
SKRUM Moscow
3:18 (1)
4:54 (4)
1:36 (20)
8:06 (3)
3:12 (11)
11:31 (3)
3:25 (12)
14:31 (3)
3:00 (20)
15:58 (3)
1:27 (13)
16:28 (3)
30 (38)
16:27  Dmitrij Gulchenko
4   Arttu Lindqvist
Kouvolan Suunnistajat
4:25 (19)
5:45 (9)
1:20 (7)
8:44 (7)
2:59 (6)
11:56 (4)
3:12 (6)
14:41 (4)
2:45 (6)
16:10 (4)
1:29 (16)
16:37 (4)
27 (8)
16:36  Arttu Lindqvist
5   Ville Rehn
Lynx
3:58 (11)
5:16 (6)
1:18 (5)
8:43 (6)
3:27 (14)
12:12 (6)
3:29 (17)
14:59 (5)
2:47 (7)
16:31 (5)
1:32 (21)
16:57 (5)
26 (3)
16:57  Ville Rehn
6   Miika Tala
Helsingin Suunnistajat
3:54 (9)
5:47 (10)
1:53 (37)
8:26 (5)
2:39 (1)
12:05 (5)
3:39 (22)
15:09 (6)
3:04 (24)
16:34 (6)
1:25 (9)
17:00 (6)
26 (3)
17:01  Miika Tala
7   Leevi Roine
Delta
4:01 (13)
5:25 (7)
1:24 (9)
8:49 (8)
3:24 (13)
12:21 (7)
3:32 (19)
15:20 (7)
2:59 (18)
16:51 (7)
1:31 (19)
17:21 (7)
30 (38)
17:20  Leevi Roine
8   Eemeli Toivanen
Delta
5:09 (38)
6:54 (25)
1:45 (31)
10:02 (14)
3:08 (10)
13:32 (10)
3:30 (18)
16:24 (8)
2:52 (10)
17:46 (8)
1:22 (6)
18:15 (8)
29 (23)
18:15  Eemeli Toivanen
9   Nikita Ivanov
Polar Star
4:32 (22)
6:07 (14)
1:35 (19)
9:27 (9)
3:20 (12)
13:06 (8)
3:39 (22)
16:37 (9)
3:31 (52)
18:06 (9)
1:29 (16)
18:36 (9)
30 (38)
18:36  Nikita Ivanov
10   Niilo Ojanaho
OH
6:08 (53)
7:40 (40)
1:32 (15)
10:46 (19)
3:06 (9)
13:51 (12)
3:05 (3)
16:50 (10)
2:59 (18)
18:21 (10)
1:31 (19)
18:48 (10)
27 (8)
18:48  Niilo Ojanaho
11   Vili Mähönen
Tampereen Pyrintö
6:05 (50)
7:39 (39)
1:34 (18)
10:34 (16)
2:55 (5)
14:12 (14)
3:38 (21)
17:12 (12)
3:00 (20)
18:39 (12)
1:27 (13)
19:05 (11)
26 (3)
19:03  Vili Mähönen
12   Juuso Kaihtela
Rasti-Lukko
4:20 (17)
6:16 (17)
1:56 (40)
9:50 (12)
3:34 (17)
13:41 (11)
3:51 (34)
16:57 (11)
3:16 (34)
18:38 (11)
1:41 (42)
19:11 (12)
33 (62)
19:10  Juuso Kaihtela
13   Iiro Kurttila
Navi
3:58 (11)
5:49 (11)
1:51 (35)
9:38 (11)
3:49 (22)
13:23 (9)
3:45 (31)
17:58 (15)
4:35 (81)
19:35 (14)
1:37 (33)
20:02 (13)
27 (8)
20:01  Iiro Kurttila
14   Jussi Jalonen
Hämeenlinnan Suunnistajat
4:48 (29)
7:12 (33)
2:24 (55)
11:36 (24)
4:24 (36)
15:22 (19)
3:46 (32)
18:00 (16)
2:38 (3)
19:38 (15)
1:38 (35)
20:06 (14)
28 (14)
20:05  Jussi Jalonen
15   Vesa Nokka
Rasti 88
4:09 (15)
6:07 (14)
1:58 (43)
10:08 (15)
4:01 (29)
14:08 (13)
4:00 (37)
17:22 (13)
3:14 (32)
19:07 (13)
1:45 (49)
20:11 (15)
1:04 (94)
20:10  Vesa Nokka
16   Kirill Gurlev
O-Sestrore
3:49 (7)
7:52 (42)
4:03 (83)
12:14 (27)
4:22 (35)
15:57 (23)
3:43 (28)
18:33 (18)
2:36 (1)
19:48 (18)
1:15 (1)
20:17 (17)
29 (23)
20:16  Kirill Gurlev
16   Jeremias Joutsensaari
Kangasala SK
4:26 (20)
5:50 (12)
1:24 (9)
9:33 (10)
3:43 (20)
14:35 (16)
5:02 (60)
17:55 (14)
3:20 (36)
19:47 (17)
1:52 (57)
20:16 (16)
29 (23)
20:16  Jeremias Joutsensaari
18   Alexei Malov
Kirishi-Ladoga
3:57 (10)
5:40 (8)
1:43 (25)
9:55 (13)
4:15 (32)
14:18 (15)
4:23 (49)
18:00 (16)
3:42 (59)
19:45 (16)
1:45 (49)
20:22 (18)
37 (82)
20:22  Alexei Malov
19   Eero Rötsä
Tampereen Pyrintö
5:52 (45)
7:56 (43)
2:04 (48)
11:25 (21)
3:29 (16)
15:29 (20)
4:04 (39)
18:36 (19)
3:07 (27)
20:14 (19)
1:38 (35)
20:47 (19)
33 (62)
20:47  Eero Rötsä
20   Lassi Kuva
Rastivarsat
5:31 (41)
8:04 (44)
2:33 (61)
11:32 (23)
3:28 (15)
15:45 (21)
4:13 (45)
19:05 (24)
3:20 (36)
20:27 (20)
1:22 (6)
20:53 (20)
26 (3)
20:53  Lassi Kuva
21   Daniil Melnickiy
Nord-West
4:59 (36)
6:13 (16)
1:14 (4)
12:03 (25)
5:50 (55)
15:46 (22)
3:43 (28)
18:53 (23)
3:07 (27)
20:27 (20)
1:34 (23)
20:58 (21)
31 (49)
20:57  Daniil Melnickiy
22   Petr Skvorscov
Orienta-Kyncevo
4:16 (16)
6:54 (25)
2:38 (64)
11:30 (22)
4:36 (40)
16:10 (25)
4:40 (52)
18:50 (21)
2:40 (4)
20:31 (22)
1:41 (42)
21:00 (22)
29 (23)
21:00  Petr Skvorscov
23   Andrey Lakomkin
Kalinka
4:29 (21)
6:38 (21)
2:09 (50)
10:54 (20)
4:16 (34)
14:59 (17)
4:05 (41)
18:50 (21)
3:51 (65)
20:42 (23)
1:52 (57)
21:15 (23)
33 (62)
21:14  Andrey Lakomkin
24   Sakari Koskela
Rasti-Jussit
3:42 (5)
4:47 (2)
1:05 (1)
8:24 (4)
3:37 (18)
15:08 (18)
6:44 (79)
18:42 (20)
3:34 (53)
20:58 (24)
2:16 (80)
21:25 (24)
27 (8)
21:26  Sakari Koskela
25   Evgeny Rogov
Foton-Moscow
4:43 (28)
7:06 (31)
2:23 (54)
12:03 (25)
4:57 (43)
16:23 (27)
4:20 (47)
19:46 (26)
3:23 (44)
21:11 (25)
1:25 (9)
21:42 (25)
31 (49)
21:42  Evgeny Rogov
26   Aapo Puranen
Koovee
4:52 (33)
7:24 (34)
2:32 (59)
12:39 (30)
5:15 (47)
16:19 (26)
3:40 (24)
19:34 (25)
3:15 (33)
21:17 (26)
1:43 (46)
21:49 (26)
32 (55)
21:48  Aapo Puranen
27   Elias Lehikoinen
Espoon Suunta
6:00 (47)
8:10 (46)
2:10 (51)
12:25 (29)
4:15 (32)
16:09 (24)
3:44 (30)
19:47 (27)
3:38 (58)
21:22 (27)
1:35 (25)
21:55 (27)
33 (62)
21:55  Elias Lehikoinen
28   Lasse Laakso
Suunta Jyväskylä
4:24 (18)
6:31 (18)
2:07 (49)
13:43 (40)
7:12 (68)
17:07 (31)
3:24 (11)
20:13 (28)
3:06 (26)
21:36 (29)
1:23 (8)
22:06 (28)
30 (38)
22:06  Lasse Laakso
28   Teemu Anttila
Suomusjärven Sisu
4:41 (27)
6:34 (20)
1:53 (37)
10:40 (18)
4:06 (31)
17:16 (32)
6:36 (77)
20:16 (29)
3:00 (20)
21:34 (28)
1:18 (4)
22:06 (28)
32 (55)
22:06  Teemu Anttila
30   Topias Niemi
Helsingin Suunnistajat
4:51 (30)
10:52 (67)
6:01 (87)
13:40 (39)
2:48 (3)
16:45 (28)
3:05 (3)
20:21 (30)
3:36 (55)
22:05 (30)
1:44 (47)
22:29 (30)
24 (1)
22:29  Topias Niemi
31   Atte Isolähteenmäki
Länsi-Lavian Loiske
4:56 (35)
6:32 (19)
1:36 (20)
12:14 (27)
5:42 (52)
16:59 (30)
4:45 (55)
20:25 (31)
3:26 (48)
22:06 (31)
1:41 (42)
22:35 (31)
29 (23)
22:34  Atte Isolähteenmäki
32   Maxim Ivanov
SPB Baltiiskiy Bereg
4:40 (26)
6:41 (22)
2:01 (45)
10:37 (17)
3:56 (27)
16:55 (29)
6:18 (74)
20:30 (32)
3:35 (54)
22:35 (32)
2:05 (75)
23:08 (32)
33 (62)
23:07  Maxim Ivanov
33   Pyry Mattila
Kouvolan Suunnistajat
6:15 (54)
8:52 (50)
2:37 (63)
14:21 (43)
5:29 (51)
18:17 (37)
3:56 (36)
21:07 (33)
2:50 (9)
22:43 (33)
1:36 (29)
23:10 (33)
27 (8)
23:10  Pyry Mattila
34   Lasse Viilo
Tampereen Pyrintö
11:14 (76)
12:25 (73)
1:11 (3)
15:24 (56)
2:59 (6)
18:34 (38)
3:10 (5)
21:21 (36)
2:47 (7)
23:00 (35)
1:39 (39)
23:29 (34)
29 (23)
23:27  Lasse Viilo
35   Denis Razymov
Nord-West
5:36 (42)
7:03 (29)
1:27 (13)
14:31 (46)
7:28 (69)
18:49 (41)
4:18 (46)
21:31 (37)
2:42 (5)
22:56 (34)
1:25 (9)
23:29 (34)
33 (62)
23:28  Denis Razymov
36   Ilya Doroshev
Lytkarino
7:12 (65)
9:09 (52)
1:57 (42)
14:51 (49)
5:42 (52)
18:16 (35)
3:25 (12)
21:12 (34)
2:56 (14)
23:04 (36)
1:52 (57)
23:41 (36)
37 (82)
23:41  Ilya Doroshev
37   Juha Lilja
Tampereen Pyrintö
4:33 (23)
7:05 (30)
2:32 (59)
13:53 (41)
6:48 (65)
17:58 (33)
4:05 (41)
21:18 (35)
3:20 (36)
23:20 (37)
2:02 (68)
23:49 (37)
29 (23)
23:48  Juha Lilja
38   John Schoultz von
OK77
4:37 (24)
9:30 (57)
4:53 (86)
13:30 (34)
4:00 (28)
18:35 (39)
5:05 (61)
21:57 (38)
3:22 (42)
23:46 (38)
1:49 (52)
24:16 (38)
30 (38)
24:16  John Schoultz von
39   Eric Lönnström
OK Orient
3:49 (7)
11:28 (71)
7:39 (91)
15:22 (55)
3:54 (26)
18:48 (40)
3:26 (15)
22:08 (39)
3:20 (36)
23:52 (39)
1:44 (47)
24:25 (39)
33 (62)
24:25  Eric Lönnström
40   Konsta Mäntylä
Lynx
6:07 (52)
7:28 (38)
1:21 (8)
15:21 (54)
7:53 (73)
19:09 (45)
3:48 (33)
22:19 (40)
3:10 (30)
24:01 (40)
1:42 (45)
24:29 (40)
28 (14)
24:29  Konsta Mäntylä
41   Antti Valorinta
Pirkkalan Hiihtäjät
11:17 (77)
13:00 (74)
1:43 (25)
16:01 (60)
3:01 (8)
19:41 (49)
3:40 (24)
22:37 (45)
2:56 (14)
24:05 (41)
1:28 (15)
24:35 (41)
30 (38)
24:34  Antti Valorinta
42   Juuso Lampinen
Helsingin Suunnistajat
3:24 (3)
4:33 (1)
1:09 (2)
16:15 (61)
11:42 (87)
19:35 (48)
3:20 (9)
22:36 (44)
3:01 (23)
24:10 (42)
1:34 (23)
24:36 (42)
26 (3)
24:36  Juuso Lampinen
43   Oskari Niemi
Lappeen Riento
6:41 (58)
9:25 (54)
2:44 (69)
14:31 (46)
5:06 (45)
19:06 (43)
4:35 (50)
22:33 (42)
3:27 (49)
24:27 (45)
1:54 (62)
24:55 (43)
28 (14)
24:54  Oskari Niemi
44   Henrik Asklöf
Lynx
8:40 (71)
10:31 (65)
1:51 (35)
14:20 (42)
3:49 (22)
19:14 (46)
4:54 (58)
22:51 (46)
3:37 (57)
24:26 (44)
1:35 (25)
24:55 (43)
29 (23)
24:55  Henrik Asklöf
45   Nikita Bogryanov
KUZMOLOVO-110%
6:49 (62)
9:46 (63)
2:57 (72)
13:37 (36)
3:51 (25)
18:51 (42)
5:14 (63)
22:34 (43)
3:43 (60)
24:28 (46)
1:54 (62)
24:58 (45)
30 (38)
24:58  Nikita Bogryanov
46   Aleksandr Zakharkov
Vesta
6:17 (55)
8:45 (49)
2:28 (56)
13:21 (33)
4:36 (40)
18:16 (35)
4:55 (59)
22:22 (41)
4:06 (71)
24:25 (43)
2:03 (71)
25:04 (46)
39 (89)
25:04  Aleksandr Zakharkov
47   Akseli Hietaoja
Delta
7:18 (67)
9:49 (64)
2:31 (57)
13:38 (37)
3:49 (22)
19:45 (50)
6:07 (73)
23:12 (49)
3:27 (49)
24:41 (47)
1:29 (16)
25:09 (47)
28 (14)
25:08  Akseli Hietaoja
48   Sergey Chervotkin
Northern Wind
9:06 (75)
11:20 (70)
2:14 (53)
16:29 (63)
5:09 (46)
20:04 (54)
3:35 (20)
23:09 (47)
3:05 (25)
24:55 (48)
1:46 (51)
25:27 (48)
32 (55)
25:26  Sergey Chervotkin
49   Hugo Lervik
Solf IK
5:50 (44)
9:43 (62)
3:53 (82)
15:04 (52)
5:21 (49)
19:53 (52)
4:49 (56)
23:17 (51)
3:24 (46)
25:08 (49)
1:51 (54)
25:33 (49)
25 (2)
25:34  Hugo Lervik
50   Justus Rantala
Riihimäen Suunnistajat
4:51 (30)
8:27 (48)
3:36 (80)
15:26 (58)
6:59 (67)
19:48 (51)
4:22 (48)
23:11 (48)
3:23 (44)
25:13 (50)
2:02 (68)
25:44 (50)
31 (49)
25:43  Justus Rantala
51   Henri Malmberg
Helsingin Suunnistajat
4:51 (30)
6:50 (24)
1:59 (44)
15:12 (53)
8:22 (75)
19:07 (44)
3:55 (35)
23:52 (52)
4:45 (83)
25:28 (51)
1:36 (29)
25:57 (51)
29 (23)
25:57  Henri Malmberg
52   Pavel Yufanov-Mishin
Nord West
3:46 (6)
7:00 (27)
3:14 (74)
17:19 (66)
10:19 (83)
21:01 (57)
3:42 (27)
23:59 (53)
2:58 (17)
25:32 (52)
1:33 (22)
26:00 (52)
28 (14)
26:00  Pavel Yufanov-Mishin
53   Konsta Piironen
MS Parma
4:05 (14)
6:47 (23)
2:42 (65)
18:26 (71)
11:39 (86)
21:42 (61)
3:16 (7)
24:35 (56)
2:53 (11)
25:51 (54)
1:16 (3)
26:21 (53)
30 (38)
26:21  Konsta Piironen
54   Alexander Koskinin
OK AKFA
6:48 (61)
9:37 (59)
2:49 (70)
13:39 (38)
4:02 (30)
20:39 (56)
7:00 (81)
24:27 (54)
3:48 (62)
26:02 (55)
1:35 (25)
26:30 (54)
28 (14)
26:30  Alexander Koskinin
55   Denis Smirnov
Belie Nochi
6:01 (48)
7:50 (41)
1:49 (33)
13:14 (32)
5:24 (50)
18:07 (34)
4:53 (57)
23:15 (50)
5:08 (85)
25:50 (53)
2:35 (88)
26:33 (55)
43 (92)
26:33  Denis Smirnov
56   Ville Kinnala
Turun Suunnistajat
4:37 (24)
6:02 (13)
1:25 (11)
18:21 (70)
12:19 (88)
21:37 (60)
3:16 (7)
24:30 (55)
2:53 (11)
26:20 (56)
1:50 (53)
26:47 (56)
27 (8)
26:47  Ville Kinnala
57   Aleksey Rahimbabaev
Orienta-Kyncevo
5:53 (46)
9:41 (61)
3:48 (81)
14:39 (48)
4:58 (44)
20:12 (55)
5:33 (66)
24:43 (57)
4:31 (79)
26:51 (57)
2:08 (76)
27:29 (57)
38 (84)
27:29  Aleksey Rahimbabaev
58   Niko Kontinen
Riihimäen Suunnistajat
6:26 (57)
9:40 (60)
3:14 (74)
16:15 (61)
6:35 (63)
21:30 (59)
5:15 (64)
25:06 (58)
3:36 (55)
27:00 (58)
1:54 (62)
27:36 (58)
36 (78)
27:36  Niko Kontinen
59   Eero Turkki
Olavin Rasti
7:44 (69)
14:23 (78)
6:39 (88)
18:01 (69)
3:38 (19)
22:12 (62)
4:11 (44)
26:00 (60)
3:48 (62)
28:04 (60)
2:04 (73)
28:32 (59)
28 (14)
28:32  Eero Turkki
60   Johannes Salmenkylä
Helsingin Suunnistajat
6:19 (56)
8:07 (45)
1:48 (32)
14:28 (45)
6:21 (60)
22:36 (63)
8:08 (84)
26:06 (61)
3:30 (51)
28:02 (59)
1:56 (65)
28:32 (59)
30 (38)
28:33  Johannes Salmenkylä
61   Lukas Enlund
IF Femman
6:43 (60)
9:26 (56)
2:43 (67)
15:32 (59)
6:06 (58)
21:11 (58)
5:39 (71)
25:42 (59)
4:31 (79)
28:05 (61)
2:23 (84)
28:38 (61)
33 (62)
28:38  Lukas Enlund
62   Otto Sivula
Delta
7:15 (66)
10:32 (66)
3:17 (77)
14:57 (50)
4:25 (37)
23:32 (67)
8:35 (86)
26:43 (63)
3:11 (31)
28:08 (62)
1:25 (9)
28:40 (62)
32 (55)
28:40  Otto Sivula
63   Juho Ojala
Ulvilan Ura
7:08 (64)
9:04 (51)
1:56 (40)
14:24 (44)
5:20 (48)
22:48 (64)
8:24 (85)
27:11 (65)
4:23 (77)
28:49 (63)
1:38 (35)
29:23 (63)
34 (73)
29:17  Juho Ojala
64   Orudzhov Daniil
KUZMOLOVO-110%
6:01 (48)
7:27 (37)
1:26 (12)
17:28 (67)
10:01 (81)
23:06 (66)
5:38 (70)
26:55 (64)
3:49 (64)
29:12 (64)
2:17 (81)
29:45 (64)
33 (62)
29:45  Orudzhov Daniil
65   Andrey Prozorov
Orienta-Kyncevo
5:43 (43)
7:25 (36)
1:42 (23)
13:32 (35)
6:07 (59)
19:54 (53)
6:22 (75)
26:39 (62)
6:45 (93)
29:47 (65)
3:08 (93)
30:25 (65)
38 (84)
30:24  Andrey Prozorov
66   Daniil Botygin
Belie Nochi
8:17 (70)
11:09 (68)
2:52 (71)
17:01 (65)
5:52 (57)
25:04 (69)
8:03 (83)
28:23 (67)
3:19 (35)
29:58 (66)
1:35 (25)
30:33 (66)
35 (75)
30:32  Daniil Botygin
67   Tomi Nykänen
Lammin Säkiä
4:53 (34)
11:38 (72)
6:45 (89)
15:24 (56)
3:46 (21)
19:32 (47)
4:08 (43)
27:57 (66)
8:25 (94)
30:11 (67)
2:14 (79)
30:43 (67)
32 (55)
30:42  Tomi Nykänen
68   Aleksi Mutka
Suunta Jyväskylä
5:23 (39)
7:24 (34)
2:01 (45)
16:41 (64)
9:17 (79)
25:20 (70)
8:39 (88)
28:45 (70)
3:25 (47)
30:36 (68)
1:51 (54)
31:10 (68)
34 (73)
31:09  Aleksi Mutka
69   Mikhail Sokolov
Moscow
6:41 (58)
8:25 (47)
1:44 (29)
14:58 (51)
6:33 (61)
24:35 (68)
9:37 (90)
28:36 (69)
4:01 (69)
31:00 (69)
2:24 (85)
31:35 (69)
35 (75)
31:35  Mikhail Sokolov
70   Toivo Hursti
Espoon Suunta
6:05 (50)
9:32 (58)
3:27 (79)
17:55 (68)
8:23 (76)
23:03 (65)
5:08 (62)
28:34 (68)
5:31 (86)
31:11 (70)
2:37 (89)
31:43 (70)
32 (55)
31:44  Toivo Hursti
71   Ville Mannonen
Helsingin Suunnistajat
13:15 (82)
17:56 (82)
4:41 (85)
22:45 (78)
4:49 (42)
26:25 (73)
3:40 (24)
29:47 (71)
3:22 (42)
31:25 (71)
1:38 (35)
31:54 (71)
29 (23)
31:54  Ville Mannonen
72   Nikita Filimonov
Polar Star
6:54 (63)
9:25 (54)
2:31 (57)
19:48 (75)
10:23 (84)
25:25 (71)
5:37 (69)
29:52 (72)
4:27 (78)
31:55 (72)
2:03 (71)
32:33 (72)
38 (84)
32:32  Nikita Filimonov
73   Matias Rokka
Lounais-Hämeen Rasti
7:38 (68)
9:10 (53)
1:32 (15)
18:29 (72)
9:19 (80)
27:58 (76)
9:29 (89)
31:19 (74)
3:21 (40)
32:59 (73)
1:40 (41)
33:31 (73)
32 (55)
33:30  Matias Rokka
74   Lassi Vaismaa
Suunta Jyväskylä
16:38 (88)
18:22 (83)
1:44 (29)
25:07 (80)
6:45 (64)
28:32 (77)
3:25 (12)
31:29 (75)
2:57 (16)
33:06 (74)
1:37 (33)
33:34 (74)
28 (14)
33:34  Lassi Vaismaa
75   Antti Vuorenmaa
Espoon Suunta
12:16 (79)
14:05 (77)
1:49 (33)
18:33 (73)
4:28 (39)
27:08 (74)
8:35 (86)
31:03 (73)
3:55 (67)
33:07 (75)
2:04 (73)
33:36 (75)
29 (23)
33:36  Antti Vuorenmaa
76   Lauri Hollo
Espoon Suunta
8:44 (72)
13:04 (76)
4:20 (84)
20:41 (76)
7:37 (70)
26:14 (72)
5:33 (66)
31:47 (76)
5:33 (87)
33:38 (76)
1:51 (54)
34:13 (76)
35 (75)
34:14  Lauri Hollo
77   Vjatcheslav Nikitin
Orienta-Kyncevo
9:05 (74)
11:17 (69)
2:12 (52)
21:44 (77)
10:27 (85)
27:33 (75)
5:49 (72)
31:48 (77)
4:15 (75)
33:56 (77)
2:08 (76)
34:42 (77)
46 (93)
34:42  Vjatcheslav Nikitin
78   Aleksi Hellman
MS Parma
14:50 (86)
17:33 (81)
2:43 (67)
26:37 (83)
9:04 (77)
31:17 (79)
4:40 (52)
35:10 (78)
3:53 (66)
37:02 (78)
1:52 (57)
37:32 (78)
30 (38)
37:31  Aleksi Hellman
79   Ville Sevelius
OK Orient
13:20 (83)
16:34 (79)
3:14 (74)
24:11 (79)
7:37 (70)
30:40 (78)
6:29 (76)
35:44 (79)
5:04 (84)
37:36 (79)
1:52 (57)
38:05 (79)
29 (23)
38:04  Ville Sevelius
80   Teemu Kerkola
Suomusjärven Sisu
19:50 (92)
21:32 (89)
1:42 (23)
29:45 (85)
8:13 (74)
33:12 (83)
3:27 (16)
36:33 (80)
3:21 (40)
37:52 (80)
1:19 (5)
38:23 (80)
31 (49)
38:22  Teemu Kerkola
81   Leo Granberg
IF Femman
14:06 (85)
17:23 (80)
3:17 (77)
27:24 (84)
10:01 (81)
32:58 (81)
5:34 (68)
36:59 (81)
4:01 (69)
39:12 (81)
2:13 (78)
39:50 (81)
38 (84)
39:49  Leo Granberg
82   Denis Khimanych
Foton-Moscow
16:01 (87)
18:36 (84)
2:35 (62)
26:13 (81)
7:37 (70)
33:01 (82)
6:48 (80)
37:38 (82)
4:37 (82)
40:02 (82)
2:24 (85)
40:41 (82)
39 (89)
40:40  Denis Khimanych
83   Samuli Lindroth
Karkki-Rasti
18:07 (90)
20:00 (86)
1:53 (37)
26:33 (82)
6:33 (61)
31:52 (80)
5:19 (65)
37:39 (83)
5:47 (89)
40:18 (83)
2:39 (90)
40:46 (83)
28 (14)
40:45  Samuli Lindroth
84   Tuomas Hyytiäinen
Keravan Urheilijat
5:29 (40)
7:01 (28)
1:32 (15)
12:51 (31)
5:50 (55)
34:50 (84)
21:59 (93)
39:05 (84)
4:15 (75)
41:07 (84)
2:02 (68)
41:43 (84)
36 (78)
41:43  Tuomas Hyytiäinen
85   Reetu Inkilä
Keuruun Kisailijat
12:46 (81)
27:25 (91)
14:39 (93)
31:51 (86)
4:26 (38)
36:32 (85)
4:41 (54)
40:40 (85)
4:08 (73)
43:02 (85)
2:22 (82)
43:31 (85)
29 (23)
43:30  Reetu Inkilä
86   Maxim Karpelson
YarkiyMir
5:08 (37)
7:09 (32)
2:01 (45)
32:40 (87)
25:31 (94)
36:44 (86)
4:04 (39)
40:53 (86)
4:09 (74)
43:18 (86)
2:25 (87)
43:56 (86)
38 (84)
43:56  Maxim Karpelson
87   Vlad Fedorov
Peterhof
28:42 (93)
30:25 (92)
1:43 (25)
37:17 (89)
6:52 (66)
40:39 (87)
3:22 (10)
43:32 (87)
2:53 (11)
45:08 (87)
1:36 (29)
45:39 (87)
31 (49)
45:38  Vlad Fedorov
88   Petr Egorov
Moscow
11:35 (78)
13:03 (75)
1:28 (14)
18:49 (74)
5:46 (54)
41:53 (88)
23:04 (94)
48:27 (88)
6:34 (91)
50:06 (88)
1:39 (39)
50:47 (88)
41 (91)
50:46  Petr Egorov
89   Ville Varpula
Espoon Suunta
28:54 (94)
31:36 (93)
2:42 (65)
40:40 (90)
9:04 (77)
45:19 (89)
4:39 (51)
49:05 (89)
3:46 (61)
51:04 (89)
1:59 (66)
51:33 (89)
29 (23)
51:32  Ville Varpula
90   Oleg Mikhailov
Northern Wind
17:24 (89)
19:07 (85)
1:43 (25)
44:34 (91)
25:27 (92)
48:37 (90)
4:03 (38)
52:37 (90)
4:00 (68)
54:59 (90)
2:22 (82)
55:32 (90)
33 (62)
55:33  Oleg Mikhailov
91   Veikko Viitanen
OH
14:00 (84)
25:19 (90)
11:19 (92)
45:28 (92)
20:09 (90)
52:06 (91)
6:38 (78)
57:42 (91)
5:36 (88)
1:00:23 (91)
2:41 (92)
1:00:59 (91)
36 (78)
1:00:59  Veikko Viitanen
92   Väinö Johansson
Kalvolan Keihäs
12:42 (80)
20:05 (87)
7:23 (90)
32:54 (88)
12:49 (89)
54:48 (93)
21:54 (92)
58:55 (92)
4:07 (72)
1:00:54 (92)
1:59 (66)
1:01:25 (92)
31 (49)
1:01:24  Väinö Johansson
93   Pavel Radkevich
Moscow
18:19 (91)
21:29 (88)
3:10 (73)
46:56 (93)
25:27 (92)
54:09 (92)
7:13 (82)
1:00:34 (93)
6:25 (90)
1:04:25 (93)
3:51 (94)
1:05:01 (93)
36 (78)
1:05:01  Pavel Radkevich
94   Sakari Munck
Espoon Suunta
8:59 (73)
53:41 (94)
44:42 (94)
1:15:26 (94)
21:45 (91)
1:29:53 (94)
14:27 (91)
1:36:30 (94)
6:37 (92)
1:39:10 (94)
2:40 (91)
1:39:43 (94)
33 (62)
1:39:43  Sakari Munck
   Mikael Autio
Karkki-Rasti
7:21
10:34
3:13
-
-
53:04
-
1:00:02
6:58
1:02:51
2:49
1:03:26
35
disk  Mikael Autio
   Klaas Daehnn
MTK Bad Harzburg
-
-
-
-
-
-
-
-
-
1:12:33
-
1:13:22
49
bröt  Klaas Daehnn
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English