Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H12 3. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-7 7-Mål Resultat  
1   Veeti Otsamo
Helsingin Suunnistajat
2:46 (1)
5:13 (4)
2:27 (16)
7:20 (4)
2:07 (6)
11:47 (4)
4:27 (13)
14:20 (2)
2:33 (1)
16:58 (1)
2:38 (1)
19:27 (1)
2:29 (9)
19:59 (1)
32 (20)
19:58  Veeti Otsamo
2   Sakari Koskela
Rasti-Jussit
2:54 (3)
5:06 (2)
2:12 (10)
7:17 (3)
2:11 (7)
11:33 (3)
4:16 (8)
14:24 (3)
2:51 (3)
18:01 (2)
3:37 (9)
20:31 (2)
2:30 (10)
21:03 (2)
32 (20)
21:02  Sakari Koskela
3   Daniil Melnickiy
Nord-West
3:11 (11)
6:09 (8)
2:58 (28)
8:33 (6)
2:24 (16)
12:51 (6)
4:18 (9)
16:05 (6)
3:14 (18)
19:11 (3)
3:06 (3)
21:45 (3)
2:34 (15)
22:19 (3)
34 (34)
22:18  Daniil Melnickiy
4   Teemu Anttila
Suomusjärven Sisu
3:09 (9)
5:36 (5)
2:27 (16)
9:54 (11)
4:18 (45)
13:42 (7)
3:48 (1)
17:04 (7)
3:22 (25)
20:17 (4)
3:13 (6)
22:45 (4)
2:28 (6)
23:25 (4)
40 (72)
23:24  Teemu Anttila
5   Juuso Lampinen
Helsingin Suunnistajat
2:56 (4)
6:11 (9)
3:15 (32)
8:29 (5)
2:18 (10)
12:33 (5)
4:04 (5)
15:46 (4)
3:13 (14)
20:49 (6)
5:03 (28)
23:16 (5)
2:27 (5)
23:51 (5)
35 (40)
23:51  Juuso Lampinen
6   Topias Niemi
Helsingin Suunnistajat
3:24 (13)
5:01 (1)
1:37 (1)
6:58 (1)
1:57 (1)
10:52 (1)
3:54 (2)
14:10 (1)
3:18 (22)
21:18 (7)
7:08 (53)
23:46 (6)
2:28 (6)
24:16 (6)
30 (12)
24:15  Topias Niemi
7   Vesa Nokka
Rasti 88
5:02 (37)
7:17 (14)
2:15 (13)
9:20 (8)
2:03 (4)
13:57 (8)
4:37 (17)
17:17 (8)
3:20 (24)
21:26 (8)
4:09 (16)
24:21 (7)
2:55 (31)
25:04 (7)
43 (81)
25:04  Vesa Nokka
8   Lassi Vaismaa
Suunta Jyväskylä
5:23 (41)
7:32 (15)
2:09 (7)
11:40 (14)
4:08 (42)
15:47 (13)
4:07 (6)
18:58 (11)
3:11 (13)
22:15 (10)
3:17 (7)
24:41 (9)
2:26 (4)
25:10 (8)
29 (7)
25:09  Lassi Vaismaa
9   Leevi Roine
Delta
3:49 (23)
6:44 (12)
2:55 (27)
9:32 (9)
2:48 (22)
14:36 (10)
5:04 (33)
17:51 (9)
3:15 (19)
21:53 (9)
4:02 (14)
24:36 (8)
2:43 (20)
25:11 (9)
35 (40)
25:11  Leevi Roine
10   Pavel Yufanov-Mishin
Nord West
3:09 (9)
5:08 (3)
1:59 (4)
7:05 (2)
1:57 (1)
11:28 (2)
4:23 (11)
15:52 (5)
4:24 (58)
20:18 (5)
4:26 (20)
24:45 (10)
4:27 (79)
25:20 (10)
35 (40)
25:19  Pavel Yufanov-Mishin
11   Nikita Ivanov
Polar Star
3:38 (18)
5:49 (6)
2:11 (9)
9:05 (7)
3:16 (30)
14:15 (9)
5:10 (37)
19:29 (14)
5:14 (70)
23:08 (11)
3:39 (10)
26:29 (11)
3:21 (50)
27:00 (11)
31 (14)
26:59  Nikita Ivanov
12   Juuso Kaihtela
Rasti-Lukko
3:22 (12)
5:49 (6)
2:27 (16)
13:04 (19)
7:15 (55)
17:49 (16)
4:45 (22)
21:13 (16)
3:24 (26)
24:24 (12)
3:11 (4)
27:23 (12)
2:59 (32)
27:58 (12)
35 (40)
27:58  Juuso Kaihtela
13   Jeremias Joutsensaari
Kangasala SK
3:39 (19)
6:20 (10)
2:41 (24)
9:38 (10)
3:18 (31)
15:17 (11)
5:39 (48)
18:30 (10)
3:13 (14)
25:29 (13)
6:59 (51)
28:06 (13)
2:37 (16)
28:39 (13)
33 (27)
28:38  Jeremias Joutsensaari
14   Orudzhov Daniil
KUZMOLOVO-110%
6:32 (53)
8:46 (25)
2:14 (11)
11:06 (13)
2:20 (11)
15:52 (14)
4:46 (23)
19:20 (13)
3:28 (29)
25:52 (14)
6:32 (47)
29:05 (14)
3:13 (44)
29:42 (14)
37 (55)
29:41  Orudzhov Daniil
15   Eemeli Toivanen
Delta
3:00 (7)
9:57 (29)
6:57 (54)
14:23 (24)
4:26 (47)
19:00 (22)
4:37 (17)
21:58 (20)
2:58 (8)
27:32 (17)
5:34 (35)
30:13 (15)
2:41 (18)
30:56 (15)
43 (81)
30:55  Eemeli Toivanen
16   Tuomas Hyytiäinen
Keravan Urheilijat
5:23 (41)
7:54 (18)
2:31 (20)
10:15 (12)
2:21 (13)
15:31 (12)
5:16 (40)
19:19 (12)
3:48 (41)
27:20 (16)
8:01 (64)
30:34 (16)
3:14 (46)
31:17 (16)
43 (81)
31:17  Tuomas Hyytiäinen
16   Ville Rehn
Lynx
10:14 (71)
13:12 (46)
2:58 (28)
15:35 (29)
2:23 (15)
20:14 (27)
4:39 (20)
23:31 (25)
3:17 (20)
28:02 (20)
4:31 (21)
30:49 (17)
2:47 (23)
31:18 (17)
29 (7)
31:17  Ville Rehn
18   Ville Kinnala
Turun Suunnistajat
6:00 (48)
10:57 (33)
4:57 (48)
13:53 (23)
2:56 (25)
18:51 (21)
4:58 (26)
22:22 (21)
3:31 (31)
27:47 (18)
5:25 (33)
30:50 (18)
3:03 (35)
31:22 (18)
32 (20)
31:21  Ville Kinnala
19   Elias Lehikoinen
Espoon Suunta
3:44 (21)
11:16 (35)
7:32 (60)
13:18 (20)
2:02 (3)
18:19 (19)
5:01 (30)
21:49 (19)
3:30 (30)
27:48 (19)
5:59 (43)
30:51 (20)
3:03 (35)
31:26 (19)
35 (40)
31:26  Elias Lehikoinen
20   Aleksandr Zakharkov
Vesta
3:59 (25)
8:59 (26)
5:00 (49)
11:53 (15)
2:54 (24)
18:07 (17)
6:14 (58)
21:48 (18)
3:41 (37)
26:47 (15)
4:59 (27)
30:50 (18)
4:03 (73)
31:31 (20)
41 (76)
31:30  Aleksandr Zakharkov
21   Jussi Jalonen
Hämeenlinnan Suunnistajat
3:48 (22)
6:28 (11)
2:40 (23)
15:03 (27)
8:35 (61)
19:32 (25)
4:29 (15)
22:32 (22)
3:00 (10)
28:20 (21)
5:48 (40)
31:01 (21)
2:41 (18)
31:34 (21)
33 (27)
31:33  Jussi Jalonen
22   Sergey Chervotkin
Northern Wind
6:50 (55)
9:04 (27)
2:14 (11)
14:58 (26)
5:54 (53)
20:38 (29)
5:40 (49)
24:11 (26)
3:33 (32)
28:32 (22)
4:21 (18)
31:10 (22)
2:38 (17)
31:49 (22)
39 (66)
31:49  Sergey Chervotkin
23   Arttu Lindqvist
Kouvolan Suunnistajat
3:36 (17)
10:32 (31)
6:56 (53)
13:25 (21)
2:53 (23)
18:07 (17)
4:42 (21)
21:17 (17)
3:10 (12)
29:02 (24)
7:45 (60)
32:15 (23)
3:13 (44)
32:50 (23)
35 (40)
32:50  Arttu Lindqvist
24   Konsta Piironen
MS Parma
6:25 (51)
13:50 (51)
7:25 (58)
16:10 (34)
2:20 (11)
20:37 (28)
4:27 (13)
24:39 (31)
4:02 (49)
29:45 (25)
5:06 (29)
32:16 (24)
2:31 (11)
32:54 (24)
38 (62)
32:53  Konsta Piironen
25   Maxim Karpelson
YarkiyMir
8:28 (61)
10:53 (32)
2:25 (15)
13:35 (22)
2:42 (20)
19:19 (24)
5:44 (51)
22:55 (23)
3:36 (34)
28:50 (23)
5:55 (42)
32:26 (25)
3:36 (61)
33:02 (25)
36 (52)
33:02  Maxim Karpelson
26   Lasse Laakso
Suunta Jyväskylä
3:02 (8)
13:49 (50)
10:47 (72)
16:56 (39)
3:07 (27)
21:25 (32)
4:29 (15)
24:38 (29)
3:13 (14)
30:09 (27)
5:31 (34)
32:41 (26)
2:32 (14)
33:22 (26)
41 (76)
33:21  Lasse Laakso
27   Evgeny Rogov
Foton-Moscow
9:41 (67)
11:35 (37)
1:54 (3)
15:50 (32)
4:15 (44)
20:10 (26)
4:20 (10)
24:55 (33)
4:45 (65)
30:42 (28)
5:47 (38)
33:30 (27)
2:48 (26)
34:07 (28)
37 (55)
34:06  Evgeny Rogov
27   Henrik Asklöf
Lynx
5:38 (44)
13:26 (48)
7:48 (62)
16:39 (38)
3:13 (29)
21:45 (35)
5:06 (35)
26:02 (36)
4:17 (56)
30:08 (26)
4:06 (15)
33:35 (28)
3:27 (53)
34:06 (27)
31 (14)
34:06  Henrik Asklöf
29   Kirill Gurlev
O-Sestrore
5:15 (40)
6:52 (13)
1:37 (1)
12:22 (16)
5:30 (51)
16:47 (15)
4:25 (12)
20:04 (15)
3:17 (20)
30:56 (29)
10:52 (79)
33:43 (29)
2:47 (23)
34:14 (29)
31 (14)
34:13  Kirill Gurlev
30   Otto Sivula
Delta
5:04 (38)
8:39 (23)
3:35 (36)
19:17 (45)
10:38 (70)
24:30 (43)
5:13 (38)
27:29 (39)
2:59 (9)
31:14 (31)
3:45 (11)
34:00 (30)
2:46 (22)
34:38 (30)
38 (62)
34:38  Otto Sivula
31   Miika Tala
Helsingin Suunnistajat
12:11 (76)
14:11 (52)
2:00 (5)
16:14 (35)
2:03 (4)
21:38 (34)
5:24 (41)
24:29 (27)
2:51 (3)
32:45 (37)
8:16 (69)
34:57 (32)
2:12 (1)
35:25 (31)
28 (4)
35:24  Miika Tala
32   Niilo Ojanaho
OH
2:59 (6)
16:18 (61)
13:19 (76)
22:08 (54)
5:50 (52)
26:09 (45)
4:01 (4)
28:51 (44)
2:42 (2)
31:55 (34)
3:04 (2)
34:58 (33)
3:03 (35)
35:26 (32)
28 (4)
35:25  Niilo Ojanaho
33   Lasse Viilo
Tampereen Pyrintö
2:58 (5)
16:44 (63)
13:46 (79)
19:09 (44)
2:25 (17)
23:20 (39)
4:11 (7)
26:16 (37)
2:56 (7)
31:25 (32)
5:09 (31)
34:58 (33)
3:33 (59)
35:30 (33)
32 (20)
35:29  Lasse Viilo
34   Toivo Hursti
Espoon Suunta
4:44 (31)
7:59 (19)
3:15 (32)
12:36 (18)
4:37 (49)
18:36 (20)
6:00 (55)
23:07 (24)
4:31 (60)
31:04 (30)
7:57 (62)
34:55 (31)
3:51 (67)
35:32 (34)
37 (55)
35:32  Toivo Hursti
35   Antti Valorinta
Pirkkalan Hiihtäjät
10:22 (72)
12:45 (43)
2:23 (14)
16:08 (33)
3:23 (32)
20:58 (31)
4:50 (25)
24:48 (32)
3:50 (43)
32:34 (36)
7:46 (61)
35:36 (35)
3:02 (33)
36:05 (35)
29 (7)
36:04  Antti Valorinta
36   Oleg Mikhailov
Northern Wind
5:12 (39)
7:48 (17)
2:36 (21)
16:33 (37)
8:45 (64)
21:35 (33)
5:02 (32)
24:30 (28)
2:55 (5)
31:54 (33)
7:24 (56)
35:45 (36)
3:51 (67)
36:22 (36)
37 (55)
36:22  Oleg Mikhailov
37   Juha Lilja
Tampereen Pyrintö
3:43 (20)
8:38 (22)
4:55 (47)
12:22 (16)
3:44 (38)
19:11 (23)
6:49 (66)
25:56 (35)
6:45 (81)
33:31 (40)
7:35 (59)
36:37 (37)
3:06 (38)
37:12 (37)
35 (40)
37:12  Juha Lilja
38   Denis Razymov
Nord-West
17:25 (82)
19:33 (72)
2:08 (6)
23:43 (58)
4:10 (43)
27:41 (52)
3:58 (3)
31:06 (50)
3:25 (28)
34:18 (41)
3:12 (5)
36:39 (38)
2:21 (3)
37:13 (38)
34 (34)
37:13  Denis Razymov
39   John Schoultz von
OK77
3:53 (24)
8:29 (21)
4:36 (45)
16:24 (36)
7:55 (56)
21:51 (36)
5:27 (45)
25:30 (34)
3:39 (36)
33:27 (39)
7:57 (62)
36:46 (39)
3:19 (49)
37:22 (39)
36 (52)
37:21  John Schoultz von
40   Eric Lönnström
OK Orient
4:55 (34)
16:46 (64)
11:51 (74)
19:07 (43)
2:21 (13)
24:05 (41)
4:58 (26)
27:50 (42)
3:45 (40)
32:30 (35)
4:40 (23)
36:49 (40)
4:19 (77)
37:28 (40)
39 (66)
37:27  Eric Lönnström
41   Andrey Lakomkin
Kalinka
4:10 (27)
12:30 (42)
8:20 (64)
15:13 (28)
2:43 (21)
20:39 (30)
5:26 (44)
24:38 (29)
3:59 (47)
33:23 (38)
8:45 (72)
37:13 (41)
3:50 (66)
37:50 (41)
37 (55)
37:50  Andrey Lakomkin
42   Dmitrij Gulchenko
SKRUM Moscow
3:32 (15)
19:01 (70)
15:29 (83)
22:27 (55)
3:26 (33)
27:28 (50)
5:01 (30)
30:29 (48)
3:01 (11)
34:27 (42)
3:58 (13)
37:18 (42)
2:51 (28)
37:53 (42)
35 (40)
37:53  Dmitrij Gulchenko
43   Lassi Kuva
Rastivarsat
5:51 (45)
13:27 (49)
7:36 (61)
21:44 (53)
8:17 (58)
27:59 (53)
6:15 (59)
30:54 (49)
2:55 (5)
35:05 (44)
4:11 (17)
37:33 (43)
2:28 (6)
37:58 (43)
25 (1)
37:58  Lassi Kuva
44   Ville Mannonen
Helsingin Suunnistajat
9:22 (65)
16:09 (60)
6:47 (51)
20:05 (47)
3:56 (41)
25:10 (44)
5:05 (34)
29:00 (45)
3:50 (43)
34:40 (43)
5:40 (36)
37:46 (44)
3:06 (38)
38:23 (44)
37 (55)
38:23  Ville Mannonen
45   Antti Vuorenmaa
Espoon Suunta
7:09 (56)
14:26 (54)
7:17 (55)
17:32 (40)
3:06 (26)
23:00 (38)
5:28 (46)
26:55 (38)
3:55 (46)
35:05 (44)
8:10 (68)
38:34 (45)
3:29 (56)
39:04 (45)
30 (12)
39:03  Antti Vuorenmaa
46   Tomi Nykänen
Lammin Säkiä
3:31 (14)
18:27 (68)
14:56 (82)
21:36 (52)
3:09 (28)
27:25 (49)
5:49 (52)
31:25 (51)
4:00 (48)
35:58 (46)
4:33 (22)
39:09 (46)
3:11 (41)
39:43 (46)
34 (34)
39:42  Tomi Nykänen
47   Eero Rötsä
Tampereen Pyrintö
7:42 (58)
12:05 (40)
4:23 (44)
15:48 (31)
3:43 (37)
23:31 (40)
7:43 (78)
27:35 (40)
4:04 (51)
36:14 (47)
8:39 (71)
39:30 (47)
3:16 (47)
40:05 (47)
35 (40)
40:05  Eero Rötsä
48   Artem Kasatkin
Orienta-Kyncevo
2:50 (2)
11:50 (38)
9:00 (66)
21:09 (50)
9:19 (67)
26:34 (47)
5:25 (42)
32:38 (53)
6:04 (76)
37:34 (50)
4:56 (26)
40:05 (48)
2:31 (11)
40:43 (48)
38 (62)
40:43  Artem Kasatkin
49   Alexei Malov
Kirishi-Ladoga
6:15 (50)
10:16 (30)
4:01 (41)
18:43 (42)
8:27 (60)
26:13 (46)
7:30 (76)
30:28 (47)
4:15 (54)
37:07 (48)
6:39 (48)
40:30 (49)
3:23 (52)
41:13 (49)
43 (81)
41:13  Alexei Malov
50   Nikita Bogryanov
KUZMOLOVO-110%
8:51 (64)
11:55 (39)
3:04 (31)
15:39 (30)
3:44 (38)
22:47 (37)
7:08 (71)
27:37 (41)
4:50 (66)
37:20 (49)
9:43 (76)
41:13 (50)
3:53 (70)
41:46 (50)
33 (27)
41:46  Nikita Bogryanov
51   Reetu Inkilä
Keuruun Kisailijat
5:54 (46)
9:49 (28)
3:55 (39)
18:24 (41)
8:35 (61)
24:21 (42)
5:57 (54)
28:29 (43)
4:08 (52)
39:45 (51)
11:16 (84)
42:57 (51)
3:12 (42)
43:42 (51)
45 (87)
43:41  Reetu Inkilä
52   Lauri Hollo
Espoon Suunta
6:31 (52)
15:14 (56)
8:43 (65)
19:44 (46)
4:30 (48)
27:34 (51)
7:50 (79)
31:50 (52)
4:16 (55)
40:24 (52)
8:34 (70)
43:40 (52)
3:16 (47)
44:21 (52)
41 (76)
44:21  Lauri Hollo
53   Akseli Hietaoja
Delta
3:33 (16)
8:21 (20)
4:48 (46)
22:39 (56)
14:18 (75)
30:40 (59)
8:01 (80)
35:09 (57)
4:29 (59)
40:56 (53)
5:47 (38)
44:34 (55)
3:38 (63)
45:01 (54)
27 (2)
45:00  Akseli Hietaoja
54   Justus Rantala
Riihimäen Suunnistajat
9:26 (66)
16:46 (64)
7:20 (56)
23:48 (59)
7:02 (54)
29:58 (55)
6:10 (57)
34:37 (55)
4:39 (63)
41:39 (55)
7:02 (52)
44:32 (54)
2:53 (29)
45:07 (55)
35 (40)
45:07  Justus Rantala
55   Pyry Mattila
Kouvolan Suunnistajat
4:54 (33)
12:22 (41)
7:28 (59)
14:57 (25)
2:35 (19)
34:48 (67)
19:51 (89)
39:01 (62)
4:13 (53)
42:58 (57)
3:57 (12)
46:00 (56)
3:02 (33)
46:34 (56)
34 (34)
46:34  Pyry Mattila
56   Vlad Fedorov
Peterhof
14:39 (79)
17:06 (66)
2:27 (16)
27:18 (67)
10:12 (69)
33:50 (65)
6:32 (62)
37:38 (61)
3:48 (41)
43:39 (58)
6:01 (44)
47:10 (57)
3:31 (57)
47:44 (57)
34 (34)
47:44  Vlad Fedorov
57   Niko Kontinen
Riihimäen Suunnistajat
6:34 (54)
13:01 (45)
6:27 (50)
21:16 (51)
8:15 (57)
28:08 (54)
6:52 (67)
34:17 (54)
6:09 (77)
43:48 (59)
9:31 (74)
47:49 (58)
4:01 (71)
48:27 (58)
38 (62)
48:26  Niko Kontinen
58   Eero Turkki
Olavin Rasti
12:10 (75)
26:38 (81)
14:28 (80)
28:51 (68)
2:13 (8)
33:40 (64)
4:49 (24)
36:59 (60)
3:19 (23)
45:08 (62)
8:09 (66)
48:29 (60)
3:21 (50)
48:58 (59)
29 (7)
48:58  Eero Turkki
59   Tobias Ekholm
OK Orient
8:47 (63)
10:57 (33)
2:10 (8)
21:06 (49)
10:09 (68)
30:27 (57)
9:21 (84)
35:46 (59)
5:19 (73)
42:29 (56)
6:43 (49)
48:08 (59)
5:39 (88)
49:05 (60)
57 (89)
49:05  Tobias Ekholm
60   Veikka Orava
Rastivarsat
4:15 (28)
19:57 (73)
15:42 (84)
23:51 (60)
3:54 (40)
30:28 (58)
6:37 (63)
39:49 (63)
9:21 (86)
44:39 (60)
4:50 (24)
48:44 (61)
4:05 (74)
49:17 (61)
33 (27)
49:16  Veikka Orava
61   Vili Mähönen
Tampereen Pyrintö
4:55 (34)
7:46 (16)
2:51 (26)
27:14 (66)
19:28 (81)
32:12 (61)
4:58 (26)
35:36 (58)
3:24 (26)
46:38 (64)
11:02 (81)
48:56 (62)
2:18 (2)
49:29 (62)
33 (27)
49:29  Vili Mähönen
62   Joona Liuha
Suunta Jyväskylä
17:16 (81)
20:16 (74)
3:00 (30)
25:19 (62)
5:03 (50)
32:42 (62)
7:23 (74)
41:12 (67)
8:30 (84)
46:19 (63)
5:07 (30)
49:55 (63)
3:36 (61)
50:31 (63)
36 (52)
50:30  Joona Liuha
63   Oskari Niemi
Lappeen Riento
5:24 (43)
16:00 (58)
10:36 (71)
29:07 (69)
13:07 (74)
35:02 (68)
5:55 (53)
40:18 (64)
5:16 (71)
46:48 (65)
6:30 (46)
50:00 (64)
3:12 (42)
50:39 (64)
39 (66)
50:39  Oskari Niemi
64   Samuli Lindroth
Karkki-Rasti
21:14 (85)
25:17 (80)
4:03 (42)
29:37 (71)
4:20 (46)
36:42 (70)
7:05 (70)
40:23 (65)
3:41 (37)
44:46 (61)
4:23 (19)
50:34 (65)
5:48 (89)
51:06 (65)
32 (20)
51:05  Samuli Lindroth
65   Denis Smirnov
Belie Nochi
9:59 (69)
14:12 (53)
4:13 (43)
23:06 (57)
8:54 (65)
30:03 (56)
6:57 (69)
34:37 (55)
4:34 (61)
47:53 (66)
13:16 (88)
52:12 (66)
4:19 (77)
53:07 (66)
55 (88)
53:07  Denis Smirnov
66   Maxim Ivanov
SPB Baltiiskiy Bereg
8:42 (62)
11:20 (36)
2:38 (22)
29:48 (72)
18:28 (80)
36:43 (71)
6:55 (68)
41:42 (69)
4:59 (67)
51:06 (67)
9:24 (73)
54:50 (67)
3:44 (64)
55:29 (67)
39 (66)
55:29  Maxim Ivanov
67   Johannes Salmenkylä
Helsingin Suunnistajat
12:45 (77)
22:37 (76)
9:52 (70)
35:23 (74)
12:46 (72)
42:09 (74)
6:46 (64)
46:26 (73)
4:17 (56)
52:07 (69)
5:41 (37)
55:34 (68)
3:27 (53)
56:02 (68)
28 (4)
56:02  Johannes Salmenkylä
68   Daniil Botygin
Belie Nochi
4:55 (34)
16:41 (62)
11:46 (73)
25:38 (63)
8:57 (66)
32:48 (63)
7:10 (72)
41:22 (68)
8:34 (85)
52:26 (70)
11:04 (82)
56:28 (69)
4:02 (72)
57:01 (69)
33 (27)
57:01  Daniil Botygin
69   Lukas Enlund
IF Femman
5:57 (47)
12:48 (44)
6:51 (52)
24:07 (61)
11:19 (71)
30:55 (60)
6:48 (65)
40:52 (66)
9:57 (87)
51:57 (68)
11:05 (83)
56:47 (70)
4:50 (81)
57:31 (70)
44 (86)
57:30  Lukas Enlund
70   Ilya Doroshev
Lytkarino
8:17 (60)
24:25 (78)
16:08 (85)
32:50 (73)
8:25 (59)
40:19 (73)
7:29 (75)
45:18 (71)
4:59 (67)
53:22 (71)
8:04 (65)
57:06 (71)
3:44 (64)
57:43 (71)
37 (55)
57:42  Ilya Doroshev
71   Petr Egorov
Moscow
19:17 (83)
23:05 (77)
3:48 (38)
26:42 (65)
3:37 (35)
35:51 (69)
9:09 (83)
42:08 (70)
6:17 (79)
54:04 (72)
11:56 (85)
59:38 (72)
5:34 (87)
1:00:18 (72)
40 (72)
1:00:18  Petr Egorov
72   Iiro Kurttila
Navi
8:16 (59)
16:04 (59)
7:48 (62)
45:38 (82)
29:34 (86)
50:44 (79)
5:06 (35)
54:47 (79)
4:03 (50)
58:04 (75)
3:17 (7)
1:00:47 (73)
2:43 (20)
1:01:21 (73)
34 (34)
1:01:21  Iiro Kurttila
73   Pavel Radkevich
Moscow
9:42 (68)
13:16 (47)
3:34 (35)
29:07 (69)
15:51 (77)
39:23 (72)
10:16 (85)
46:20 (72)
6:57 (82)
55:54 (73)
9:34 (75)
1:01:01 (74)
5:07 (84)
1:01:40 (74)
39 (66)
1:01:40  Pavel Radkevich
74   Juho Ojala
Ulvilan Ura
12:46 (78)
34:41 (86)
21:55 (87)
43:22 (78)
8:41 (63)
49:05 (77)
5:43 (50)
52:41 (76)
3:36 (34)
58:01 (74)
5:20 (32)
1:01:53 (75)
3:52 (69)
1:02:28 (75)
35 (40)
1:02:27  Juho Ojala
75   Andrey Prozorov
Orienta-Kyncevo
4:48 (32)
8:44 (24)
3:56 (40)
25:56 (64)
17:12 (79)
34:43 (66)
8:47 (81)
48:18 (74)
13:35 (88)
58:29 (76)
10:11 (77)
1:02:42 (76)
4:13 (76)
1:03:22 (76)
40 (72)
1:03:22  Andrey Prozorov
76   Konsta Mäntylä
Lynx
4:21 (29)
21:25 (75)
17:04 (86)
42:50 (77)
21:25 (84)
50:01 (78)
7:11 (73)
53:54 (78)
3:53 (45)
1:00:44 (78)
6:50 (50)
1:03:32 (77)
2:48 (26)
1:03:59 (77)
27 (2)
1:03:59  Konsta Mäntylä
77   Aleksi Hellman
MS Parma
4:05 (26)
18:40 (69)
14:35 (81)
38:48 (76)
20:08 (83)
45:11 (76)
6:23 (61)
53:05 (77)
7:54 (83)
58:53 (77)
5:48 (40)
1:03:54 (78)
5:01 (83)
1:04:29 (78)
35 (40)
1:04:28  Aleksi Hellman
78   Denis Khimanych
Foton-Moscow
25:48 (88)
34:53 (87)
9:05 (67)
38:21 (75)
3:28 (34)
43:59 (75)
5:38 (47)
48:39 (75)
4:40 (64)
1:01:33 (79)
12:54 (86)
1:06:21 (79)
4:48 (80)
1:07:02 (79)
41 (76)
1:07:02  Denis Khimanych
79   Nikita Filimonov
Polar Star
10:06 (70)
19:25 (71)
9:19 (68)
44:51 (80)
25:26 (85)
52:24 (81)
7:33 (77)
58:48 (81)
6:24 (80)
1:06:17 (80)
7:29 (58)
1:09:48 (80)
3:31 (57)
1:10:31 (80)
43 (81)
1:10:31  Nikita Filimonov
80   Atte Isolähteenmäki
Länsi-Lavian Loiske
24:23 (87)
28:02 (82)
3:39 (37)
44:50 (79)
16:48 (78)
55:15 (82)
10:25 (86)
1:01:29 (82)
6:14 (78)
1:07:38 (81)
6:09 (45)
1:11:06 (81)
3:28 (55)
1:11:39 (81)
33 (27)
1:11:38  Atte Isolähteenmäki
81   Sakari Munck
Espoon Suunta
36:52 (89)
50:23 (88)
13:31 (77)
54:01 (86)
3:38 (36)
59:14 (84)
5:13 (38)
1:02:58 (83)
3:44 (39)
1:11:07 (82)
8:09 (66)
1:14:41 (82)
3:34 (60)
1:15:13 (82)
32 (20)
1:15:12  Sakari Munck
82   Teemu Kerkola
Suomusjärven Sisu
15:06 (80)
24:57 (79)
9:51 (69)
56:55 (87)
31:58 (87)
1:01:55 (85)
5:00 (29)
1:05:08 (84)
3:13 (14)
1:12:24 (83)
7:16 (55)
1:15:17 (83)
2:53 (29)
1:15:48 (83)
31 (14)
1:15:48  Teemu Kerkola
83   Väinö Johansson
Kalvolan Keihäs
11:58 (74)
14:40 (55)
2:42 (25)
1:02:56 (89)
48:16 (89)
1:07:33 (89)
4:37 (17)
1:12:49 (89)
5:16 (71)
1:17:42 (84)
4:53 (25)
1:20:13 (84)
2:31 (11)
1:20:45 (84)
32 (20)
1:20:44  Väinö Johansson
84   Matias Rokka
Lounais-Hämeen Rasti
6:08 (49)
58:17 (89)
52:09 (89)
1:00:50 (88)
2:33 (18)
1:06:15 (88)
5:25 (42)
1:11:39 (87)
5:24 (74)
1:18:53 (86)
7:14 (54)
1:22:59 (85)
4:06 (75)
1:23:30 (85)
31 (14)
1:23:29  Matias Rokka
85   Vjatcheslav Nikitin
Orienta-Kyncevo
7:26 (57)
33:47 (85)
26:21 (88)
46:52 (83)
13:05 (73)
1:05:45 (87)
18:53 (88)
1:10:54 (86)
5:09 (69)
1:18:19 (85)
7:25 (57)
1:23:28 (86)
5:09 (85)
1:24:09 (86)
41 (76)
1:24:09  Vjatcheslav Nikitin
86   Petr Skvorscov
Orienta-Kyncevo
22:51 (86)
30:13 (83)
7:22 (57)
45:33 (81)
15:20 (76)
51:48 (80)
6:15 (59)
57:41 (80)
5:53 (75)
1:21:05 (87)
23:24 (89)
1:24:13 (87)
3:08 (40)
1:24:42 (87)
29 (7)
1:24:42  Petr Skvorscov
87   Hugo Lervik
Solf IK
21:06 (84)
33:07 (84)
12:01 (75)
53:09 (85)
20:02 (82)
1:04:59 (86)
11:50 (87)
1:09:35 (85)
4:36 (62)
1:22:50 (88)
13:15 (87)
1:28:08 (89)
5:18 (86)
1:28:39 (88)
31 (14)
1:28:38  Hugo Lervik
88   Aleksey Rahimbabaev
Orienta-Kyncevo
11:54 (73)
15:18 (57)
3:24 (34)
49:20 (84)
34:02 (88)
58:18 (83)
8:58 (82)
1:12:24 (88)
14:06 (89)
1:23:01 (89)
10:37 (78)
1:28:00 (88)
4:59 (82)
1:28:40 (89)
40 (72)
1:28:39  Aleksey Rahimbabaev
89   Mikhail Sokolov
Moscow
4:34 (30)
18:15 (67)
13:41 (78)
20:30 (48)
2:15 (9)
26:36 (48)
6:06 (56)
30:11 (46)
3:35 (33)
41:03 (54)
10:52 (79)
43:50 (53)
2:47 (23)
44:29 (53)
39 (66)
1:53:21  Mikhail Sokolov
   Alexander Koskinin
OK AKFA
14:30
18:35
4:05
31:34
12:59
42:02
10:28
50:56
8:54
-
-
57:37
-
58:06
29
disk  Alexander Koskinin
   Mikael Autio
Karkki-Rasti
-
15:20
-
-
-
-
-
51:06
-
-
-
1:06:54
-
1:07:27
33
disk  Mikael Autio
   Aleksi Mutka
Suunta Jyväskylä
8:11
13:15
5:04
-
-
41:17
-
45:31
4:14
51:21
5:50
55:04
3:43
55:45
41
disk  Aleksi Mutka
   Ville Varpula
Espoon Suunta
12:14
17:18
5:04
-
-
-
-
-
-
41:44
-
44:45
3:01
45:23
38
disk  Ville Varpula
   Ville Sevelius
OK Orient
12:33
-
-
25:52
-
31:26
5:34
35:07
3:41
43:29
8:22
46:41
3:12
47:12
31
disk  Ville Sevelius
   Aapo Puranen
Koovee
-
-
-
-
-
11:09
-
-
-
-
-
19:36
-
20:18
42
disk  Aapo Puranen
   Klaas Daehnn
MTK Bad Harzburg
1:31:10
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
2:27:55
-
2:28:27
32
bröt  Klaas Daehnn
   Veikko Viitanen
OH
34:50
-
-
-
-
-
-
-
-
1:57:26
-
2:07:12
9:46
2:07:50
38
bröt  Veikko Viitanen
   Leo Granberg
IF Femman
-
-
-
25:34
-
32:02
6:28
-
-
-
-
42:35
-
43:10
35
bröt  Leo Granberg
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English