Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

H12 1. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-Mål Resultat  
1   Juuso Lampinen
Helsingin Suunnistajat
1:11 (19)
3:09 (4)
1:58 (2)
5:13 (2)
2:04 (9)
7:36 (5)
2:23 (12)
8:31 (1)
55 (3)
8:55 (1)
24 (9)
9:57 (1)
1:02 (14)
9:58  Juuso Lampinen
2   Veeti Otsamo
Helsingin Suunnistajat
51 (6)
3:29 (9)
2:38 (27)
5:29 (7)
2:00 (7)
7:43 (6)
2:14 (6)
8:35 (2)
52 (2)
8:58 (2)
23 (4)
10:02 (2)
1:04 (21)
10:02  Veeti Otsamo
3   Sakari Koskela
Rasti-Jussit
46 (3)
2:48 (1)
2:02 (3)
4:43 (1)
1:55 (4)
6:48 (1)
2:05 (4)
8:42 (3)
1:54 (50)
9:07 (3)
25 (11)
10:16 (3)
1:09 (51)
10:15  Sakari Koskela
4   Niilo Ojanaho
OH
1:01 (10)
3:05 (3)
2:04 (4)
5:14 (4)
2:09 (11)
7:33 (4)
2:19 (7)
8:54 (4)
1:21 (28)
9:19 (4)
25 (11)
10:24 (4)
1:05 (26)
10:25  Niilo Ojanaho
5   Vili Mähönen
Tampereen Pyrintö
55 (8)
3:16 (5)
2:21 (14)
5:26 (5)
2:10 (12)
7:53 (8)
2:27 (15)
9:00 (5)
1:07 (14)
9:27 (5)
27 (19)
10:31 (5)
1:04 (21)
10:31  Vili Mähönen
6   Eric Lönnström
OK Orient
1:13 (21)
3:39 (14)
2:26 (16)
5:40 (11)
2:01 (8)
8:00 (10)
2:20 (8)
9:07 (6)
1:07 (14)
9:38 (6)
31 (41)
10:45 (6)
1:07 (40)
10:45  Eric Lönnström
7   Topias Niemi
Helsingin Suunnistajat
44 (1)
3:28 (8)
2:44 (31)
5:13 (2)
1:45 (1)
7:11 (2)
1:58 (2)
9:23 (9)
2:12 (58)
9:46 (8)
23 (4)
10:47 (7)
1:01 (11)
10:47  Topias Niemi
8   Vesa Nokka
Rasti 88
1:03 (13)
3:19 (7)
2:16 (11)
5:34 (8)
2:15 (17)
7:54 (9)
2:20 (8)
9:17 (7)
1:23 (31)
9:44 (7)
27 (19)
10:52 (8)
1:08 (47)
10:51  Vesa Nokka
9   Kirill Gurlev
O-Sestrore
50 (5)
3:02 (2)
2:12 (8)
5:34 (8)
2:32 (32)
7:30 (3)
1:56 (1)
9:27 (10)
1:57 (53)
9:48 (10)
21 (2)
10:52 (8)
1:04 (21)
10:52  Kirill Gurlev
10   Pavel Yufanov-Mishin
Nord West
47 (4)
4:12 (26)
3:25 (51)
5:59 (15)
1:47 (2)
8:21 (12)
2:22 (11)
9:19 (8)
58 (8)
9:46 (8)
27 (19)
10:52 (8)
1:06 (34)
10:53  Pavel Yufanov-Mishin
11   Artem Kasatkin
Orienta-Kyncevo
2:48 (50)
4:43 (31)
1:55 (1)
6:47 (23)
2:04 (9)
8:49 (18)
2:02 (3)
9:44 (12)
55 (3)
10:11 (11)
27 (19)
11:10 (11)
59 (5)
11:10  Artem Kasatkin
12   Konsta Mäntylä
Lynx
56 (9)
3:50 (17)
2:54 (43)
6:09 (18)
2:19 (24)
8:42 (15)
2:33 (21)
9:57 (13)
1:15 (21)
10:15 (13)
18 (1)
11:10 (11)
55 (2)
11:11  Konsta Mäntylä
13   Ville Kinnala
Turun Suunnistajat
1:01 (10)
3:51 (18)
2:50 (40)
6:02 (17)
2:11 (13)
8:48 (17)
2:46 (31)
9:57 (13)
1:09 (16)
10:23 (14)
26 (14)
11:20 (13)
57 (3)
11:20  Ville Kinnala
14   Juuso Kaihtela
Rasti-Lukko
1:02 (12)
3:37 (13)
2:35 (25)
6:01 (16)
2:24 (26)
8:33 (14)
2:32 (19)
9:42 (11)
1:09 (16)
10:11 (11)
29 (28)
11:22 (14)
1:11 (55)
11:22  Juuso Kaihtela
15   Miika Tala
Helsingin Suunnistajat
1:38 (32)
3:47 (16)
2:09 (7)
5:58 (14)
2:11 (13)
8:29 (13)
2:31 (17)
9:59 (15)
1:30 (34)
10:34 (15)
35 (61)
11:40 (15)
1:06 (34)
11:40  Miika Tala
16   Leevi Roine
Delta
1:11 (19)
3:55 (22)
2:44 (31)
5:54 (13)
1:59 (6)
8:19 (11)
2:25 (14)
9:59 (15)
1:40 (44)
10:37 (16)
38 (68)
11:44 (16)
1:07 (40)
11:43  Leevi Roine
17   Lasse Laakso
Suunta Jyväskylä
1:16 (24)
3:53 (20)
2:37 (26)
5:41 (12)
1:48 (3)
9:17 (22)
3:36 (55)
10:18 (17)
1:01 (9)
10:42 (17)
24 (9)
11:48 (17)
1:06 (34)
11:49  Lasse Laakso
18   Maxim Karpelson
YarkiyMir
2:04 (41)
4:49 (33)
2:45 (34)
7:24 (29)
2:35 (35)
9:58 (27)
2:34 (22)
11:12 (23)
1:14 (20)
11:49 (23)
37 (65)
13:00 (23)
1:11 (55)
11:58  Maxim Karpelson
19   Dmitrij Gulchenko
SKRUM Moscow
52 (7)
3:18 (6)
2:26 (16)
5:35 (10)
2:17 (21)
7:44 (7)
2:09 (5)
10:39 (18)
2:55 (71)
11:06 (18)
27 (19)
12:17 (18)
1:11 (55)
12:18  Dmitrij Gulchenko
20   Daniil Melnickiy
Nord-West
2:24 (44)
4:42 (30)
2:18 (13)
7:29 (30)
2:47 (42)
9:49 (25)
2:20 (8)
10:46 (19)
57 (7)
11:12 (19)
26 (14)
12:23 (19)
1:11 (55)
12:23  Daniil Melnickiy
21   Jussi Jalonen
Hämeenlinnan Suunnistajat
1:30 (30)
3:53 (20)
2:23 (15)
6:34 (22)
2:41 (38)
9:09 (21)
2:35 (23)
10:53 (21)
1:44 (46)
11:22 (20)
29 (28)
12:28 (20)
1:06 (34)
12:29  Jussi Jalonen
22   Tobias Ekholm
OK Orient
1:25 (28)
3:40 (15)
2:15 (10)
6:50 (24)
3:10 (46)
9:33 (23)
2:43 (28)
10:50 (20)
1:17 (25)
11:28 (22)
38 (68)
12:44 (21)
1:16 (67)
12:44  Tobias Ekholm
23   Maxim Ivanov
SPB Baltiiskiy Bereg
1:03 (13)
4:00 (24)
2:57 (46)
6:15 (21)
2:15 (17)
8:47 (16)
2:32 (19)
10:59 (22)
2:12 (58)
11:25 (21)
26 (14)
12:47 (22)
1:22 (74)
12:46  Maxim Ivanov
24   Elias Lehikoinen
Espoon Suunta
2:49 (52)
4:53 (34)
2:04 (4)
7:10 (27)
2:17 (21)
9:38 (24)
2:28 (16)
11:28 (24)
1:50 (49)
12:01 (25)
33 (50)
13:06 (25)
1:05 (26)
13:06  Elias Lehikoinen
24   Lasse Viilo
Tampereen Pyrintö
44 (1)
3:33 (12)
2:49 (37)
5:28 (6)
1:55 (4)
9:58 (27)
4:30 (67)
11:37 (26)
1:39 (42)
11:58 (24)
21 (2)
13:05 (24)
1:07 (40)
13:06  Lasse Viilo
26   Lukas Enlund
IF Femman
1:26 (29)
4:21 (27)
2:55 (45)
7:02 (25)
2:41 (38)
10:00 (29)
2:58 (39)
11:34 (25)
1:34 (38)
12:03 (26)
29 (28)
13:15 (26)
1:12 (63)
13:14  Lukas Enlund
27   John Schoultz von
OK77
1:06 (17)
4:08 (25)
3:02 (48)
7:19 (28)
3:11 (47)
10:44 (32)
3:25 (50)
12:00 (29)
1:16 (24)
12:29 (27)
29 (28)
13:35 (27)
1:06 (34)
13:34  John Schoultz von
28   Lauri Ketola
Koovee
1:03 (13)
3:31 (11)
2:28 (18)
7:30 (31)
3:59 (53)
10:35 (31)
3:05 (42)
11:48 (27)
1:13 (18)
12:31 (29)
43 (75)
13:36 (28)
1:05 (26)
13:36  Lauri Ketola
29   Eero Rötsä
Tampereen Pyrintö
2:54 (53)
5:24 (38)
2:30 (20)
7:39 (32)
2:15 (17)
10:26 (30)
2:47 (32)
12:10 (30)
1:44 (46)
12:40 (30)
30 (38)
13:48 (29)
1:08 (47)
13:47  Eero Rötsä
30   Otto Sivula
Delta
1:44 (36)
4:22 (28)
2:38 (27)
7:54 (35)
3:32 (49)
10:44 (32)
2:50 (35)
12:19 (33)
1:35 (39)
12:51 (33)
32 (43)
13:48 (29)
57 (3)
13:48  Otto Sivula
30   Andrey Prozorov
Orienta-Kyncevo
1:44 (36)
4:31 (29)
2:47 (36)
7:09 (26)
2:38 (37)
9:54 (26)
2:45 (30)
11:58 (28)
2:04 (55)
12:30 (28)
32 (43)
13:50 (31)
1:20 (71)
13:48  Andrey Prozorov
32   Atte Isolähteenmäki
Länsi-Lavian Loiske
1:03 (13)
3:52 (19)
2:49 (37)
6:10 (20)
2:18 (23)
8:52 (20)
2:42 (26)
12:16 (31)
3:24 (75)
12:43 (31)
27 (19)
13:52 (32)
1:09 (51)
13:52  Atte Isolähteenmäki
32   Ville Rehn
Lynx
3:56 (59)
6:04 (41)
2:08 (6)
8:19 (36)
2:15 (17)
10:57 (34)
2:38 (24)
12:16 (31)
1:19 (26)
12:45 (32)
29 (28)
13:52 (32)
1:07 (40)
13:52  Ville Rehn
34   Lassi Kuva
Rastivarsat
1:48 (38)
4:47 (32)
2:59 (47)
7:49 (34)
3:02 (44)
11:05 (35)
3:16 (45)
12:43 (34)
1:38 (41)
13:15 (34)
32 (43)
14:07 (34)
52 (1)
14:06  Lassi Kuva
35   Nikita Ivanov
Polar Star
1:06 (17)
5:18 (37)
4:12 (61)
9:33 (40)
4:15 (58)
11:56 (37)
2:23 (12)
13:02 (35)
1:06 (12)
13:32 (35)
30 (38)
14:31 (35)
59 (5)
14:31  Nikita Ivanov
36   Aleksi Hellman
MS Parma
3:10 (55)
6:00 (40)
2:50 (40)
8:41 (38)
2:41 (38)
11:51 (36)
3:10 (43)
13:22 (36)
1:31 (36)
13:56 (36)
34 (56)
15:03 (36)
1:07 (40)
15:03  Aleksi Hellman
37   Vjatcheslav Nikitin
Orienta-Kyncevo
1:19 (26)
6:07 (42)
4:48 (65)
10:17 (46)
4:10 (56)
13:00 (41)
2:43 (28)
13:55 (37)
55 (3)
14:28 (37)
33 (50)
15:38 (37)
1:10 (53)
15:38  Vjatcheslav Nikitin
38   Ville Varpula
Espoon Suunta
4:57 (63)
7:31 (55)
2:34 (24)
9:44 (44)
2:13 (15)
12:32 (39)
2:48 (33)
14:19 (38)
1:47 (48)
14:56 (38)
37 (65)
16:06 (38)
1:10 (53)
16:05  Ville Varpula
39   Oskari Niemi
Lappeen Riento
4:19 (60)
7:11 (53)
2:52 (42)
9:40 (43)
2:29 (29)
13:12 (42)
3:32 (54)
14:42 (39)
1:30 (34)
15:18 (39)
36 (62)
16:19 (39)
1:01 (11)
16:19  Oskari Niemi
40   Eero Turkki
Olavin Rasti
1:13 (21)
3:56 (23)
2:43 (30)
6:09 (18)
2:13 (15)
8:51 (19)
2:42 (26)
14:57 (41)
6:06 (80)
15:23 (41)
26 (14)
16:29 (40)
1:06 (34)
16:29  Eero Turkki
41   Juha Lilja
Tampereen Pyrintö
1:19 (26)
8:07 (58)
6:48 (74)
10:41 (49)
2:34 (33)
13:34 (45)
2:53 (37)
14:55 (40)
1:21 (28)
15:21 (40)
26 (14)
16:36 (41)
1:15 (66)
16:35  Juha Lilja
42   Pyry Mattila
Kouvolan Suunnistajat
4:37 (62)
7:09 (51)
2:32 (22)
11:09 (52)
4:00 (54)
14:05 (47)
2:56 (38)
15:20 (42)
1:15 (21)
15:47 (42)
27 (19)
16:52 (42)
1:05 (26)
16:52  Pyry Mattila
43   Mikael Autio
Karkki-Rasti
1:39 (34)
5:50 (39)
4:11 (60)
8:36 (37)
2:46 (41)
12:31 (38)
3:55 (65)
15:27 (43)
2:56 (72)
16:00 (43)
33 (50)
17:07 (43)
1:07 (40)
17:08  Mikael Autio
43   Lassi Vaismaa
Suunta Jyväskylä
2:48 (50)
7:30 (54)
4:42 (64)
9:56 (45)
2:26 (28)
13:13 (43)
3:17 (47)
15:40 (45)
2:27 (63)
16:09 (45)
29 (28)
17:09 (44)
1:00 (8)
17:08  Lassi Vaismaa
45   Justus Rantala
Riihimäen Suunnistajat
2:10 (43)
4:56 (35)
2:46 (35)
9:15 (39)
4:19 (59)
14:21 (48)
5:06 (71)
15:34 (44)
1:13 (18)
16:06 (44)
32 (43)
17:10 (45)
1:04 (21)
17:11  Justus Rantala
46   Akseli Hietaoja
Delta
2:09 (42)
6:34 (46)
4:25 (62)
10:21 (47)
3:47 (51)
13:22 (44)
3:01 (41)
15:44 (46)
2:22 (61)
16:14 (46)
30 (38)
17:13 (46)
59 (5)
17:13  Akseli Hietaoja
47   Ilya Doroshev
Lytkarino
3:13 (56)
8:02 (57)
4:49 (66)
12:25 (55)
4:23 (60)
14:56 (51)
2:31 (17)
15:52 (47)
56 (6)
16:21 (47)
29 (28)
17:26 (47)
1:05 (26)
17:27  Ilya Doroshev
48   Petr Skvorscov
Orienta-Kyncevo
6:16 (66)
8:28 (61)
2:12 (8)
11:02 (51)
2:34 (33)
13:50 (46)
2:48 (33)
16:34 (49)
2:44 (66)
17:03 (48)
29 (28)
18:03 (48)
1:00 (8)
18:02  Petr Skvorscov
49   Toivo Hursti
Espoon Suunta
2:38 (46)
6:41 (49)
4:03 (58)
9:33 (40)
2:52 (43)
12:52 (40)
3:19 (48)
16:36 (50)
3:44 (77)
17:08 (50)
32 (43)
18:22 (49)
1:14 (65)
18:23  Toivo Hursti
50   Nikita Filimonov
Polar Star
2:45 (49)
6:20 (43)
3:35 (54)
12:01 (54)
5:41 (68)
15:27 (52)
3:26 (51)
16:42 (51)
1:15 (21)
17:16 (51)
34 (56)
18:28 (50)
1:12 (63)
18:29  Nikita Filimonov
51   Henrik Asklöf
Lynx
2:38 (46)
5:08 (36)
2:30 (20)
7:45 (33)
2:37 (36)
14:44 (50)
6:59 (76)
17:07 (52)
2:23 (62)
17:32 (52)
25 (11)
18:36 (52)
1:04 (21)
18:34  Henrik Asklöf
52   Denis Smirnov
Belie Nochi
3:04 (54)
6:37 (48)
3:33 (53)
10:42 (50)
4:05 (55)
14:24 (49)
3:42 (59)
16:20 (48)
1:56 (51)
17:03 (48)
43 (75)
18:35 (51)
1:32 (78)
18:36  Denis Smirnov
53   Väinö Johansson
Kalvolan Keihäs
1:18 (25)
6:31 (44)
5:13 (69)
12:33 (56)
6:02 (69)
16:27 (55)
3:54 (64)
17:32 (53)
1:05 (11)
17:55 (53)
23 (4)
18:56 (53)
1:01 (11)
18:56  Väinö Johansson
54   Alexei Malov
Kirishi-Ladoga
2:28 (45)
6:31 (44)
4:03 (58)
11:33 (53)
5:02 (66)
16:16 (53)
4:43 (70)
17:49 (54)
1:33 (37)
18:25 (54)
36 (62)
19:49 (54)
1:24 (75)
19:48  Alexei Malov
55   Denis Razymov
Nord-West
1:13 (21)
3:30 (10)
2:17 (12)
12:56 (57)
9:26 (76)
17:26 (56)
4:30 (67)
18:46 (55)
1:20 (27)
19:09 (55)
23 (4)
20:12 (55)
1:03 (17)
20:11  Denis Razymov
56   Johannes Salmenkylä
Helsingin Suunnistajat
3:23 (57)
7:08 (50)
3:45 (55)
9:33 (40)
2:25 (27)
17:56 (58)
8:23 (79)
19:24 (56)
1:28 (33)
19:55 (56)
31 (41)
21:00 (56)
1:05 (26)
20:59  Johannes Salmenkylä
57   Ville Sevelius
OK Orient
8:43 (70)
11:12 (67)
2:29 (19)
13:34 (58)
2:22 (25)
16:26 (54)
2:52 (36)
19:30 (57)
3:04 (74)
19:59 (57)
29 (28)
21:02 (57)
1:03 (17)
21:02  Ville Sevelius
58   Aleksandr Zakharkov
Vesta
1:57 (39)
10:47 (66)
8:50 (76)
14:12 (59)
3:25 (48)
17:28 (57)
3:16 (45)
19:37 (58)
2:09 (56)
20:23 (58)
46 (78)
21:47 (58)
1:24 (75)
21:46  Aleksandr Zakharkov
59   Teemu Anttila
Suomusjärven Sisu
5:51 (65)
8:35 (62)
2:44 (31)
14:56 (61)
6:21 (71)
18:33 (59)
3:37 (56)
21:04 (59)
2:31 (65)
21:27 (59)
23 (4)
22:38 (59)
1:11 (55)
22:38  Teemu Anttila
60   Matias Rokka
Lounais-Hämeen Rasti
1:57 (39)
10:06 (63)
8:09 (75)
17:30 (63)
7:24 (73)
20:08 (60)
2:38 (24)
21:29 (60)
1:21 (28)
22:02 (60)
33 (50)
23:05 (60)
1:03 (17)
23:05  Matias Rokka
61   Oleg Mikhailov
Northern Wind
2:38 (46)
12:11 (69)
9:33 (78)
17:03 (62)
4:52 (62)
20:32 (61)
3:29 (53)
21:34 (61)
1:02 (10)
22:08 (61)
34 (56)
23:16 (61)
1:08 (47)
23:15  Oleg Mikhailov
62   Jeremias Joutsensaari
Kangasala SK
13:15 (75)
15:48 (73)
2:33 (23)
18:17 (66)
2:29 (29)
22:12 (64)
3:55 (65)
22:58 (62)
46 (1)
23:25 (62)
27 (19)
24:30 (62)
1:05 (26)
24:29  Jeremias Joutsensaari
63   Klaas Daehnn
MTK Bad Harzburg
1:38 (32)
8:10 (59)
6:32 (71)
10:40 (48)
2:30 (31)
20:36 (62)
9:56 (80)
23:21 (63)
2:45 (68)
24:00 (63)
39 (72)
25:03 (63)
1:03 (17)
25:02  Klaas Daehnn
64   Vlad Fedorov
Peterhof
10:50 (72)
14:17 (71)
3:27 (52)
19:34 (69)
5:17 (67)
23:25 (68)
3:51 (63)
24:31 (64)
1:06 (12)
25:05 (64)
34 (56)
26:07 (64)
1:02 (14)
26:06  Vlad Fedorov
65   Orudzhov Daniil
KUZMOLOVO-110%
7:20 (69)
10:14 (64)
2:54 (43)
19:08 (67)
8:54 (74)
22:23 (65)
3:15 (44)
24:43 (65)
2:20 (60)
25:12 (65)
29 (28)
26:23 (65)
1:11 (55)
26:22  Orudzhov Daniil
66   Reetu Inkilä
Keuruun Kisailijat
6:54 (68)
11:33 (68)
4:39 (63)
14:42 (60)
3:09 (45)
22:56 (66)
8:14 (78)
24:53 (66)
1:57 (53)
25:33 (66)
40 (73)
26:49 (66)
1:16 (67)
26:49  Reetu Inkilä
67   Teemu Kerkola
Suomusjärven Sisu
4:35 (61)
7:59 (56)
3:24 (49)
18:13 (65)
10:14 (77)
21:12 (63)
2:59 (40)
25:48 (68)
4:36 (79)
26:25 (67)
37 (65)
27:27 (67)
1:02 (14)
27:27  Teemu Kerkola
68   Alexander Koskinin
OK AKFA
1:34 (31)
6:34 (46)
5:00 (68)
17:42 (64)
11:08 (78)
23:27 (69)
5:45 (73)
25:38 (67)
2:11 (57)
26:27 (68)
49 (79)
27:27 (67)
1:00 (8)
27:28  Alexander Koskinin
69   Sakari Munck
Espoon Suunta
1:40 (35)
10:37 (65)
8:57 (77)
19:58 (70)
9:21 (75)
23:17 (67)
3:19 (48)
26:08 (70)
2:51 (70)
26:40 (70)
32 (43)
27:48 (69)
1:08 (47)
27:47  Sakari Munck
70   Antti Vuorenmaa
Espoon Suunta
5:42 (64)
8:24 (60)
2:42 (29)
20:39 (71)
12:15 (79)
24:27 (71)
3:48 (61)
26:02 (69)
1:35 (39)
26:38 (69)
36 (62)
27:49 (70)
1:11 (55)
27:48  Antti Vuorenmaa
71   Egor Lozitskiy
Northern Wind
9:15 (71)
14:11 (70)
4:56 (67)
19:08 (67)
4:57 (65)
24:19 (70)
5:11 (72)
26:15 (71)
1:56 (51)
26:53 (71)
38 (68)
28:10 (71)
1:17 (69)
28:10  Egor Lozitskiy
72   Mikhail Sokolov
Moscow
11:57 (73)
14:46 (72)
2:49 (37)
20:54 (72)
6:08 (70)
24:34 (72)
3:40 (58)
27:18 (72)
2:44 (66)
27:51 (72)
33 (50)
29:12 (72)
1:21 (72)
29:12  Mikhail Sokolov
73   Daniil Botygin
Belie Nochi
16:49 (77)
20:40 (76)
3:51 (57)
24:32 (74)
3:52 (52)
28:00 (74)
3:28 (52)
29:26 (73)
1:26 (32)
30:00 (73)
34 (56)
31:11 (73)
1:11 (55)
31:10  Daniil Botygin
74   Hugo Lervik
Solf IK
12:54 (74)
19:34 (74)
6:40 (72)
24:13 (73)
4:39 (61)
27:50 (73)
3:37 (56)
29:31 (74)
1:41 (45)
30:14 (74)
43 (75)
31:21 (74)
1:07 (40)
31:19  Hugo Lervik
75   Petr Egorov
Moscow
3:45 (58)
7:09 (51)
3:24 (49)
30:22 (77)
23:13 (80)
34:08 (77)
3:46 (60)
35:47 (75)
1:39 (42)
36:20 (75)
33 (50)
37:41 (75)
1:21 (72)
37:41  Petr Egorov
76   Nikita Bogryanov
KUZMOLOVO-110%
21:08 (78)
24:55 (77)
3:47 (56)
28:41 (76)
3:46 (50)
33:23 (76)
4:42 (69)
35:52 (76)
2:29 (64)
36:46 (76)
54 (80)
38:15 (76)
1:29 (77)
38:16  Nikita Bogryanov
77   Niko Kontinen
Riihimäen Suunnistajat
14:30 (76)
19:54 (75)
5:24 (70)
26:34 (75)
6:40 (72)
32:53 (75)
6:19 (75)
36:27 (77)
3:34 (76)
37:08 (77)
41 (74)
38:26 (77)
1:18 (70)
38:25  Niko Kontinen
78   Atte Rantamäki
OK Raseborg
27:07 (79)
38:17 (78)
11:10 (79)
42:28 (78)
4:11 (57)
49:35 (78)
7:07 (77)
53:41 (78)
4:06 (78)
54:19 (78)
38 (68)
56:03 (78)
1:44 (80)
56:02  Atte Rantamäki
79   Denis Khimanych
Foton-Moscow
37:19 (80)
44:05 (79)
6:46 (73)
48:58 (79)
4:53 (64)
54:46 (79)
5:48 (74)
57:42 (79)
2:56 (72)
58:14 (79)
32 (43)
59:57 (79)
1:43 (79)
59:57  Denis Khimanych
80   Evgeny Rogov
Foton-Moscow
6:40 (67)
1:07:07 (80)
1:00:27 (80)
1:11:59 (80)
4:52 (62)
1:15:47 (80)
3:48 (61)
1:18:33 (80)
2:46 (69)
1:19:00 (80)
27 (19)
1:20:05 (80)
1:05 (26)
1:20:05  Evgeny Rogov
   Juho Ojala
Ulvilan Ura
-
-
-
9:11
-
-
-
-
-
13:37
-
14:46
1:09
disk  Juho Ojala
   Leo Granberg
IF Femman
13:12
19:28
6:16
23:47
4:19
-
-
28:32
-
29:08
36
30:30
1:22
disk  Leo Granberg
   Ville Mannonen
Helsingin Suunnistajat
1:00
3:13
2:13
5:22
2:09
8:15
2:53
-
-
9:59
-
11:04
1:05
disk  Ville Mannonen
   Samuli Lindroth
Karkki-Rasti
-
-
-
-
-
-
-
-
-
54:16
-
55:19
1:03
disk  Samuli Lindroth
   Tuomas Hyytiäinen
Keravan Urheilijat
1:06
3:38
2:32
6:26
2:48
-
-
11:01
-
11:34
33
12:42
1:08
disk  Tuomas Hyytiäinen
   Aapo Puranen
Koovee
1:08
4:22
3:14
6:42
2:20
9:27
2:45
-
-
10:41
-
11:48
1:07
disk  Aapo Puranen
   Tomi Nykänen
Lammin Säkiä
-
-
-
13:24
-
-
-
-
-
18:54
-
19:59
1:05
disk  Tomi Nykänen
   Konsta Piironen
MS Parma
53
4:04
3:11
5:58
1:54
8:47
2:49
-
-
10:18
-
11:24
1:06
disk  Konsta Piironen
   Iiro Kurttila
Navi
56
3:07
2:11
8:28
5:21
-
-
14:00
-
14:35
35
15:41
1:06
disk  Iiro Kurttila
   Eemeli Toivanen
Delta
1:24
5:45
4:21
9:30
3:45
13:48
4:18
-
-
14:52
-
16:11
1:19
disk  Eemeli Toivanen
   Aleksey Rahimbabaev
Orienta-Kyncevo
-
9:09
-
13:41
4:32
18:43
5:02
-
-
21:04
-
22:30
1:26
disk  Aleksey Rahimbabaev
   Antti Valorinta
Pirkkalan Hiihtäjät
1:36
5:07
3:31
10:55
5:48
15:12
4:17
-
-
16:17
-
17:23
1:06
disk  Antti Valorinta
   Sergey Chervotkin
Northern Wind
7:17
11:30
4:13
18:50
7:20
23:59
5:09
-
-
25:16
-
26:25
1:09
disk  Sergey Chervotkin
   Pavel Radkevich
Moscow
-
5:27
-
9:23
3:56
13:01
3:38
15:50
2:49
16:23
33
17:49
1:26
disk  Pavel Radkevich
   Joona Liuha
Suunta Jyväskylä
13:26
17:11
3:45
-
-
31:27
-
34:12
2:45
34:45
33
35:53
1:08
disk  Joona Liuha
   Aleksi Mutka
Suunta Jyväskylä
3:33
7:10
3:37
11:00
3:50
13:55
2:55
-
-
15:29
-
16:46
1:17
disk  Aleksi Mutka
   Andrey Lakomkin
Kalinka
1:27
4:23
2:56
8:34
4:11
11:37
3:03
-
-
13:16
-
14:36
1:20
disk  Andrey Lakomkin
   Lauri Hollo
Espoon Suunta
4:56
8:43
3:47
11:14
2:31
14:06
2:52
-
-
15:36
-
16:51
1:15
disk  Lauri Hollo
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English