Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

D8RR 2. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-Mål Resultat  
1   Emilia Tala
Helsingin Suunnistajat
1:12 (3)
2:37 (18)
1:25 (27)
3:13 (11)
36 (1)
5:13 (4)
2:00 (2)
8:02 (2)
2:49 (5)
13:17 (1)
5:15 (2)
14:51 (1)
1:34 (4)
14:51  Emilia Tala
2   Suvi Heikkilä
Lynx
1:12 (3)
2:13 (2)
1:01 (8)
3:03 (6)
50 (12)
5:20 (6)
2:17 (6)
8:38 (4)
3:18 (9)
13:59 (2)
5:21 (3)
15:37 (2)
1:38 (10)
15:37  Suvi Heikkilä
2   Ansa-Lotta Ojanaho
OH
1:28 (19)
2:34 (15)
1:06 (12)
3:26 (14)
52 (16)
6:15 (10)
2:49 (11)
9:00 (6)
2:45 (3)
14:07 (4)
5:07 (1)
15:38 (3)
1:31 (2)
15:37  Ansa-Lotta Ojanaho
4   Elli Salonen
Helsingin Suunnistajat
1:15 (8)
2:09 (1)
54 (1)
2:56 (2)
47 (7)
5:03 (2)
2:07 (4)
7:57 (1)
2:54 (6)
14:01 (3)
6:04 (10)
16:05 (4)
2:04 (27)
16:05  Elli Salonen
5   Pihla Hietanen
Kouvolan Suunnistajat
1:14 (7)
2:17 (6)
1:03 (9)
2:59 (3)
42 (4)
4:52 (1)
1:53 (1)
8:22 (3)
3:30 (13)
14:38 (5)
6:16 (12)
16:13 (5)
1:35 (7)
16:12  Pihla Hietanen
6   Juulia Tala
Helsingin Suunnistajat
1:12 (3)
2:32 (14)
1:20 (24)
3:15 (12)
43 (6)
6:07 (7)
2:52 (12)
8:42 (5)
2:35 (1)
14:41 (6)
5:59 (8)
16:22 (6)
1:41 (12)
16:22  Juulia Tala
7   Sabina Aumo
OK Orient
1:09 (1)
2:25 (11)
1:16 (20)
3:41 (21)
1:16 (29)
6:58 (17)
3:17 (13)
9:38 (10)
2:40 (2)
15:16 (7)
5:38 (5)
16:53 (7)
1:37 (9)
16:53  Sabina Aumo
8   Ida Heikkinen
Vehkalahden Veikot
1:26 (17)
2:22 (10)
56 (3)
3:01 (5)
39 (2)
5:07 (3)
2:06 (3)
9:41 (11)
4:34 (26)
15:32 (8)
5:51 (6)
17:06 (8)
1:34 (4)
17:06  Ida Heikkinen
9   Ilona Ruohola
MS Parma
1:24 (14)
2:21 (9)
57 (4)
3:12 (10)
51 (14)
6:40 (13)
3:28 (18)
9:27 (9)
2:47 (4)
16:05 (10)
6:38 (16)
17:31 (9)
1:26 (1)
17:31  Ilona Ruohola
10   Emma-Leena Portimojärvi
OH
1:10 (2)
2:15 (3)
1:05 (11)
3:03 (6)
48 (8)
5:13 (4)
2:10 (5)
9:08 (7)
3:55 (21)
15:45 (9)
6:37 (15)
17:36 (10)
1:51 (17)
17:36  Emma-Leena Portimojärvi
11   Enni Petrelius
OH
1:20 (11)
2:15 (3)
55 (2)
2:54 (1)
39 (2)
6:12 (9)
3:18 (15)
9:14 (8)
3:02 (8)
16:13 (12)
6:59 (17)
17:46 (11)
1:33 (3)
17:46  Enni Petrelius
12   Silja Yli-Hietanen
Tampereen Pyrintö
1:15 (8)
2:15 (3)
1:00 (7)
3:06 (9)
51 (14)
6:43 (15)
3:37 (20)
10:17 (12)
3:34 (15)
16:14 (13)
5:57 (7)
18:03 (12)
1:49 (14)
18:02  Silja Yli-Hietanen
13   Anna Kaitola
Rastiketut
1:20 (11)
2:17 (6)
57 (4)
2:59 (3)
42 (4)
6:47 (16)
3:48 (22)
10:18 (13)
3:31 (14)
16:18 (14)
6:00 (9)
18:06 (13)
1:48 (13)
18:05  Anna Kaitola
14   Veera Ylipulli
Vaasan Suunnistajat
1:18 (10)
2:25 (11)
1:07 (14)
3:17 (13)
52 (16)
7:07 (18)
3:50 (23)
10:36 (15)
3:29 (11)
16:11 (11)
5:35 (4)
18:10 (14)
1:59 (21)
18:10  Veera Ylipulli
15   Lotte-Line Ekström
MS Parma
1:52 (29)
3:13 (25)
1:21 (26)
4:23 (24)
1:10 (27)
7:40 (19)
3:17 (13)
10:34 (14)
2:54 (6)
16:49 (15)
6:15 (11)
18:39 (15)
1:50 (15)
18:39  Lotte-Line Ekström
16   Sanni Hartman
Suunta Jyväskylä
1:20 (11)
2:17 (6)
57 (4)
3:05 (8)
48 (8)
6:34 (11)
3:29 (19)
11:35 (17)
5:01 (36)
18:05 (16)
6:30 (14)
20:06 (16)
2:01 (23)
20:07  Sanni Hartman
17   Noora Lehtinen
Kauhajoen Karhu
1:30 (21)
2:36 (16)
1:06 (12)
3:34 (18)
58 (21)
6:10 (8)
2:36 (8)
10:48 (16)
4:38 (27)
18:38 (17)
7:50 (23)
20:28 (17)
1:50 (15)
20:28  Noora Lehtinen
18   Aada Kerkkonen
Jämsän Retki-Veikot
1:27 (18)
2:36 (16)
1:09 (17)
3:30 (16)
54 (18)
8:25 (24)
4:55 (36)
12:10 (20)
3:45 (17)
19:51 (18)
7:41 (22)
21:27 (18)
1:36 (8)
21:25  Aada Kerkkonen
19   Tinja Varonen
Leppävaaran Sisu
1:34 (23)
3:06 (24)
1:32 (30)
4:04 (22)
58 (21)
6:42 (14)
2:38 (9)
11:40 (18)
4:58 (35)
19:58 (19)
8:18 (24)
22:09 (19)
2:11 (38)
22:09  Tinja Varonen
20   Maijukka Hanhijärvi
Espoon Akilles
1:35 (24)
2:46 (21)
1:11 (18)
3:36 (20)
50 (12)
7:58 (20)
4:22 (33)
11:45 (19)
3:47 (18)
20:13 (20)
8:28 (28)
22:21 (20)
2:08 (32)
22:22  Maijukka Hanhijärvi
21   Alina Niggli
OJura
1:25 (16)
2:38 (19)
1:13 (19)
3:27 (15)
49 (10)
9:57 (34)
6:30 (41)
13:26 (26)
3:29 (11)
21:02 (23)
7:36 (21)
22:42 (21)
1:40 (11)
22:42  Alina Niggli
22   Veera Turakainen
Helsingin Suunnistajat
2:04 (31)
3:41 (30)
1:37 (31)
5:08 (30)
1:27 (34)
9:20 (28)
4:12 (28)
13:11 (24)
3:51 (20)
20:46 (21)
7:35 (20)
22:57 (22)
2:11 (38)
22:57  Veera Turakainen
23   Elsa Leppämäki
Viitasaaren Suunta
1:36 (25)
2:40 (20)
1:04 (10)
3:35 (19)
55 (19)
9:17 (27)
5:42 (37)
14:32 (34)
5:15 (37)
20:57 (22)
6:25 (13)
22:58 (23)
2:01 (23)
22:58  Elsa Leppämäki
24   Maria Yurchuk
Foton-Moscow
1:56 (30)
3:37 (29)
1:41 (35)
4:26 (25)
49 (10)
8:20 (23)
3:54 (24)
12:10 (20)
3:50 (19)
21:02 (23)
8:52 (31)
23:10 (24)
2:08 (32)
23:11  Maria Yurchuk
25   Reeta Virtanen
Hämeenlinnan Suunnistajat
1:44 (26)
3:03 (22)
1:19 (23)
4:37 (28)
1:34 (36)
9:20 (28)
4:43 (34)
13:59 (29)
4:39 (28)
21:14 (25)
7:15 (18)
23:17 (25)
2:03 (25)
23:17  Reeta Virtanen
26   Helmi Pitkänen
Jämsän Retki-Veikot
1:13 (6)
2:29 (13)
1:16 (20)
3:30 (16)
1:01 (25)
9:48 (32)
6:18 (38)
13:12 (25)
3:24 (10)
21:31 (27)
8:19 (25)
23:26 (26)
1:55 (20)
23:27  Helmi Pitkänen
26   Sara Snickars
Solf IK
3:12 (44)
4:32 (41)
1:20 (24)
5:28 (35)
56 (20)
8:11 (22)
2:43 (10)
12:52 (23)
4:41 (29)
21:16 (26)
8:24 (26)
23:27 (27)
2:11 (38)
23:27  Sara Snickars
28   Ronja Nevala
Teuvan Rivakka
2:50 (41)
4:34 (42)
1:44 (39)
6:04 (43)
1:30 (35)
10:21 (38)
4:17 (29)
14:02 (30)
3:41 (16)
22:36 (29)
8:34 (29)
24:28 (28)
1:52 (18)
24:27  Ronja Nevala
29   Vilja Viinikainen
Espoon Suunta
2:26 (38)
4:09 (37)
1:43 (38)
5:26 (33)
1:17 (30)
9:45 (31)
4:19 (31)
14:02 (30)
4:17 (23)
22:28 (28)
8:26 (27)
24:32 (29)
2:04 (27)
24:30  Vilja Viinikainen
30   Kristiina Martikainen
Ilomantsin Urheilijat
1:28 (19)
5:01 (43)
3:33 (46)
5:59 (42)
58 (21)
10:00 (35)
4:01 (25)
15:32 (37)
5:32 (41)
22:47 (31)
7:15 (18)
24:57 (30)
2:10 (35)
24:57  Kristiina Martikainen
31   Salla Isoherranen
Lynx
1:50 (28)
3:21 (28)
1:31 (29)
5:21 (31)
2:00 (44)
8:40 (25)
3:19 (16)
13:34 (27)
4:54 (34)
23:42 (33)
10:08 (37)
25:42 (31)
2:00 (22)
25:42  Salla Isoherranen
32   Maria Mäki-Petäys
Espoon Akilles
2:21 (37)
4:01 (35)
1:40 (33)
5:47 (39)
1:46 (42)
9:54 (33)
4:07 (26)
13:51 (28)
3:57 (22)
23:41 (32)
9:50 (34)
25:51 (32)
2:10 (35)
25:51  Maria Mäki-Petäys
33   Emma Haglund
Solf IK
1:30 (21)
3:16 (26)
1:46 (41)
4:34 (27)
1:18 (31)
8:01 (21)
3:27 (17)
12:42 (22)
4:41 (29)
22:44 (30)
10:02 (36)
25:54 (33)
3:10 (46)
25:53  Emma Haglund
34   Salla Kaukonen
Espoon Suunta
2:30 (39)
4:10 (39)
1:40 (33)
5:47 (39)
1:37 (38)
10:05 (36)
4:18 (30)
14:26 (33)
4:21 (25)
24:01 (34)
9:35 (33)
26:06 (34)
2:05 (29)
26:06  Salla Kaukonen
35   Tinka Sundström
Helsingin Suunnistajat
2:04 (31)
3:48 (31)
1:44 (39)
5:22 (32)
1:34 (36)
9:32 (30)
4:10 (27)
14:21 (32)
4:49 (32)
24:38 (35)
10:17 (40)
26:30 (35)
1:52 (18)
26:30  Tinka Sundström
36   Sonja Annala
Helsingin Suunnistajat
2:09 (34)
3:56 (34)
1:47 (42)
5:33 (37)
1:37 (38)
9:13 (26)
3:40 (21)
14:34 (35)
5:21 (40)
24:50 (36)
10:16 (39)
26:56 (36)
2:06 (31)
26:54  Sonja Annala
37   Ida Rantamäki
OK Raseborg
2:07 (33)
3:48 (31)
1:41 (35)
5:28 (35)
1:40 (41)
13:18 (42)
7:50 (46)
17:37 (41)
4:19 (24)
26:28 (39)
8:51 (30)
28:02 (37)
1:34 (4)
28:02  Ida Rantamäki
38   Jessica Weber
Karjaan Ura
1:24 (14)
3:05 (23)
1:41 (35)
4:04 (22)
59 (24)
6:39 (12)
2:35 (7)
16:51 (39)
10:12 (46)
25:59 (37)
9:08 (32)
28:04 (38)
2:05 (29)
28:03  Jessica Weber
39   Saga Juhola
Lahden Suunnistajat-37
2:11 (36)
3:50 (33)
1:39 (32)
5:27 (34)
1:37 (38)
10:20 (37)
4:53 (35)
15:08 (36)
4:48 (31)
26:03 (38)
10:55 (41)
28:14 (39)
2:11 (38)
28:15  Saga Juhola
40   Venla Romu
Someron Esa
2:44 (40)
4:01 (35)
1:17 (22)
5:02 (29)
1:01 (25)
12:22 (40)
7:20 (43)
17:12 (40)
4:50 (33)
27:03 (40)
9:51 (35)
29:06 (40)
2:03 (25)
29:06  Venla Romu
41   Juulia Sundström
Helsingin Suunnistajat
1:47 (27)
4:12 (40)
2:25 (44)
5:38 (38)
1:26 (33)
13:07 (41)
7:29 (44)
18:24 (42)
5:17 (38)
28:39 (41)
10:15 (38)
30:47 (41)
2:08 (32)
30:47  Juulia Sundström
42   Elviira Mäkinen
Rastikarhut
2:10 (35)
3:18 (27)
1:08 (16)
4:28 (26)
1:10 (27)
10:53 (39)
6:25 (40)
16:13 (38)
5:20 (39)
28:57 (42)
12:44 (46)
31:15 (42)
2:18 (44)
31:14  Elviira Mäkinen
43   Ksenia Zimina
Arena
3:00 (42)
5:18 (44)
2:18 (43)
7:25 (44)
2:07 (45)
13:49 (44)
6:24 (39)
19:47 (44)
5:58 (44)
31:49 (43)
12:02 (44)
34:02 (43)
2:13 (42)
34:03  Ksenia Zimina
44   Siru Numminen
Espoon Akilles
3:02 (43)
4:09 (37)
1:07 (14)
5:57 (41)
1:48 (43)
13:33 (43)
7:36 (45)
19:29 (43)
5:56 (43)
32:02 (44)
12:33 (45)
34:30 (44)
2:28 (45)
34:30  Siru Numminen
45   Hanna Keinänen
Lynx
3:20 (45)
6:08 (45)
2:48 (45)
8:43 (45)
2:35 (46)
15:22 (45)
6:39 (42)
21:08 (45)
5:46 (42)
32:30 (45)
11:22 (43)
34:40 (45)
2:10 (35)
34:41  Hanna Keinänen
46   Irbe Lacare
COKSILVA
17:05 (46)
18:34 (46)
1:29 (28)
19:59 (46)
1:25 (32)
24:19 (46)
4:20 (32)
31:02 (46)
6:43 (45)
42:12 (46)
11:10 (42)
44:27 (46)
2:15 (43)
44:27  Irbe Lacare
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English