Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

D14A 4. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-7 7-8 8-Mål Resultat  
1   Anni Valtonen
MS Parma
2:00 (5)
4:44 (5)
2:44 (5)
9:51 (3)
5:07 (5)
13:27 (3)
3:36 (2)
14:37 (1)
1:10 (2)
17:12 (1)
2:35 (2)
20:10 (1)
2:58 (5)
21:51 (1)
1:41 (13)
22:19 (1)
28 (10)
22:18  Anni Valtonen
2   Janika Puikkonen
Suunta Jyväskylä
1:50 (2)
4:41 (4)
2:51 (9)
9:41 (2)
5:00 (4)
13:21 (2)
3:40 (3)
14:43 (2)
1:22 (5)
17:28 (2)
2:45 (7)
20:38 (2)
3:10 (12)
22:14 (2)
1:36 (8)
22:40 (2)
26 (1)
22:40  Janika Puikkonen
3   Noora Koskinen
Hiisirasti
1:40 (1)
4:30 (2)
2:50 (8)
8:53 (1)
4:23 (1)
13:11 (1)
4:18 (10)
15:16 (3)
2:05 (26)
18:55 (3)
3:39 (34)
21:48 (3)
2:53 (1)
23:27 (3)
1:39 (10)
23:54 (3)
27 (7)
23:53  Noora Koskinen
4   Milla Rajala
Lapuan Virkiä
4:09 (37)
6:58 (18)
2:49 (7)
11:53 (5)
4:55 (3)
16:12 (5)
4:19 (12)
17:45 (4)
1:33 (13)
20:38 (4)
2:53 (13)
23:34 (4)
2:56 (2)
25:14 (4)
1:40 (12)
25:42 (4)
28 (10)
25:43  Milla Rajala
5   Roosa Metsola
Kymin Suunnistajat
2:12 (12)
4:48 (6)
2:36 (3)
11:49 (4)
7:01 (24)
15:47 (4)
3:58 (5)
18:31 (5)
2:44 (39)
21:11 (5)
2:40 (5)
24:20 (5)
3:09 (11)
26:06 (5)
1:46 (23)
26:33 (5)
27 (7)
26:33  Roosa Metsola
6   Inna Antikainen
Turun Suunnistajat
2:25 (16)
6:02 (12)
3:37 (19)
12:30 (7)
6:28 (19)
16:46 (6)
4:16 (9)
19:28 (10)
2:42 (38)
22:19 (10)
2:51 (8)
25:15 (8)
2:56 (2)
26:37 (6)
1:22 (2)
27:05 (6)
28 (10)
27:04  Inna Antikainen
7   Juliaana Näsi
SK Pohjantähti
3:36 (33)
7:17 (22)
3:41 (20)
12:38 (10)
5:21 (6)
17:15 (9)
4:37 (18)
18:43 (6)
1:28 (9)
21:49 (6)
3:06 (18)
25:09 (6)
3:20 (19)
26:54 (8)
1:45 (21)
27:20 (7)
26 (1)
27:20  Juliaana Näsi
8   Mai Ly Sorri
GOIFTjalve
2:06 (9)
7:50 (27)
5:44 (37)
13:49 (16)
5:59 (13)
18:07 (13)
4:18 (10)
19:25 (9)
1:18 (3)
21:57 (7)
2:32 (1)
25:14 (7)
3:17 (17)
26:51 (7)
1:37 (9)
27:20 (7)
29 (21)
27:21  Mai Ly Sorri
9   Isabel Donner
OK77
2:52 (22)
5:48 (8)
2:56 (12)
11:58 (6)
6:10 (15)
16:57 (7)
4:59 (21)
18:56 (8)
1:59 (22)
22:02 (8)
3:06 (18)
25:15 (8)
3:13 (14)
27:11 (9)
1:56 (32)
27:39 (9)
28 (10)
27:38  Isabel Donner
10   Ella-Noora Rahkola
OH
5:03 (44)
7:51 (28)
2:48 (6)
13:20 (14)
5:29 (9)
17:46 (11)
4:26 (14)
19:31 (11)
1:45 (16)
22:42 (11)
3:11 (22)
25:44 (10)
3:02 (6)
27:12 (10)
1:28 (3)
27:41 (10)
29 (21)
27:41  Ella-Noora Rahkola
11   Alexandra Enlund
IF Femman
1:50 (2)
11:17 (37)
9:27 (44)
16:08 (31)
4:51 (2)
19:34 (18)
3:26 (1)
20:58 (16)
1:24 (7)
23:41 (14)
2:43 (6)
26:44 (15)
3:03 (8)
28:02 (11)
1:18 (1)
28:28 (11)
26 (1)
28:27  Alexandra Enlund
12   Krista Lahtinen
Helsingin Suunnistajat
2:02 (7)
4:37 (3)
2:35 (2)
15:27 (24)
10:50 (45)
19:35 (19)
4:08 (7)
20:43 (14)
1:08 (1)
23:18 (12)
2:35 (2)
26:37 (13)
3:19 (18)
28:06 (12)
1:29 (4)
28:40 (12)
34 (48)
28:39  Krista Lahtinen
13   Riikka Haltia
Rajamäen Rykmentti
1:57 (4)
4:18 (1)
2:21 (1)
15:31 (25)
11:13 (46)
19:25 (16)
3:54 (4)
21:10 (18)
1:45 (16)
23:46 (16)
2:36 (4)
26:43 (14)
2:57 (4)
28:25 (14)
1:42 (14)
28:54 (13)
29 (21)
28:53  Riikka Haltia
14   Johanna Brink
Pargas IF
2:42 (19)
5:56 (10)
3:14 (16)
13:04 (13)
7:08 (26)
17:18 (10)
4:14 (8)
18:46 (7)
1:28 (9)
22:13 (9)
3:27 (28)
26:27 (11)
4:14 (43)
28:21 (13)
1:54 (29)
28:57 (14)
36 (49)
28:57  Johanna Brink
15   Sanni Romu
Someron Esa
2:36 (18)
5:38 (7)
3:02 (13)
12:37 (9)
6:59 (23)
17:06 (8)
4:29 (15)
20:16 (13)
3:10 (46)
23:31 (13)
3:15 (24)
26:35 (12)
3:04 (9)
28:27 (15)
1:52 (28)
28:59 (15)
32 (39)
28:58  Sanni Romu
16   Venla Kinnala
Turun Suunnistajat
3:11 (27)
6:53 (17)
3:42 (21)
13:57 (17)
7:04 (25)
19:24 (15)
5:27 (28)
21:00 (17)
1:36 (14)
24:04 (18)
3:04 (17)
27:17 (17)
3:13 (14)
29:00 (16)
1:43 (18)
29:28 (16)
28 (10)
29:28  Venla Kinnala
17   Anni Kivilaakso
Lynx
4:38 (40)
7:29 (23)
2:51 (9)
13:40 (15)
6:11 (16)
18:14 (14)
4:34 (17)
21:15 (19)
3:01 (43)
24:07 (19)
2:52 (9)
27:09 (16)
3:02 (6)
29:03 (17)
1:54 (29)
29:31 (17)
28 (10)
29:32  Anni Kivilaakso
18   Anna Semenova
Orienta-Kyncevo
3:16 (28)
6:46 (15)
3:30 (18)
14:55 (19)
8:09 (34)
19:26 (17)
4:31 (16)
20:52 (15)
1:26 (8)
23:44 (15)
2:52 (9)
27:21 (18)
3:37 (30)
29:17 (18)
1:56 (32)
29:48 (18)
31 (31)
29:48  Anna Semenova
19   Eveliina Nurmi
Rastiketut
2:02 (7)
6:28 (13)
4:26 (30)
12:35 (8)
6:07 (14)
20:04 (21)
7:29 (43)
22:00 (21)
1:56 (21)
24:52 (21)
2:52 (9)
28:02 (20)
3:10 (12)
29:37 (19)
1:35 (7)
30:05 (19)
28 (10)
30:05  Eveliina Nurmi
20   Emmi Hiltunen
Siikaisten Sisu
2:06 (9)
7:32 (24)
5:26 (34)
14:20 (18)
6:48 (22)
19:36 (20)
5:16 (25)
21:40 (20)
2:04 (24)
24:36 (20)
2:56 (14)
28:12 (21)
3:36 (28)
29:55 (20)
1:43 (18)
30:24 (20)
29 (21)
30:25  Emmi Hiltunen
21   Margarita Bakustina
Nord West
2:19 (14)
6:01 (11)
3:42 (21)
12:39 (11)
6:38 (20)
18:04 (12)
5:25 (27)
20:11 (12)
2:07 (28)
23:56 (17)
3:45 (36)
27:48 (19)
3:52 (38)
29:55 (20)
2:07 (39)
30:27 (21)
32 (39)
30:28  Margarita Bakustina
22   Hanne-Line Ekström
MS Parma
2:07 (11)
7:41 (26)
5:34 (36)
16:52 (34)
9:11 (40)
21:17 (25)
4:25 (13)
22:45 (22)
1:28 (9)
26:06 (22)
3:21 (26)
29:42 (22)
3:36 (28)
31:40 (22)
1:58 (35)
32:12 (22)
32 (39)
32:11  Hanne-Line Ekström
23   Laura Holmberg
Ulvilan Ura
5:00 (42)
7:52 (29)
2:52 (11)
15:52 (27)
8:00 (31)
21:49 (28)
5:57 (30)
23:42 (28)
1:53 (20)
26:43 (24)
3:01 (16)
30:10 (24)
3:27 (22)
31:52 (23)
1:42 (14)
32:20 (23)
28 (10)
32:15  Laura Holmberg
24   Aino Prittinen
Hämeenlinnan Suunnistajat
3:40 (34)
6:49 (16)
3:09 (14)
15:35 (26)
8:46 (38)
20:55 (22)
5:20 (26)
23:00 (23)
2:05 (26)
26:48 (25)
3:48 (37)
30:21 (25)
3:33 (25)
32:00 (24)
1:39 (10)
32:28 (24)
28 (10)
32:27  Aino Prittinen
25   Emma Muhonen
Vaasan Suunnistajat
2:48 (21)
7:04 (21)
4:16 (27)
16:21 (33)
9:17 (41)
21:20 (26)
4:59 (21)
23:08 (24)
1:48 (19)
26:15 (23)
3:07 (21)
30:02 (23)
3:47 (36)
32:04 (25)
2:02 (36)
32:35 (25)
31 (31)
32:35  Emma Muhonen
26   Anna Virtanen
Hämeenlinnan Suunnistajat
2:30 (17)
6:58 (18)
4:28 (31)
15:06 (22)
8:08 (33)
21:38 (27)
6:32 (35)
23:24 (25)
1:46 (18)
27:01 (27)
3:37 (33)
30:51 (27)
3:50 (37)
32:33 (26)
1:42 (14)
33:04 (26)
31 (31)
33:03  Anna Virtanen
27   Natalia Malukova
Kirishi-Ladoga
5:23 (45)
8:35 (32)
3:12 (15)
15:52 (27)
7:17 (28)
21:03 (23)
5:11 (24)
23:31 (27)
2:28 (34)
26:57 (26)
3:26 (27)
30:22 (26)
3:25 (20)
32:45 (27)
2:23 (44)
33:15 (27)
30 (25)
33:14  Natalia Malukova
28   Anri Pohjonen
Ikaalisten Nouseva-Voima
2:19 (14)
9:39 (35)
7:20 (42)
15:04 (21)
5:25 (7)
22:20 (31)
7:16 (41)
24:48 (31)
2:28 (34)
27:47 (29)
2:59 (15)
31:20 (28)
3:33 (25)
32:53 (28)
1:33 (5)
33:29 (28)
36 (49)
33:28  Anri Pohjonen
29   Hilla Toivanen
Rasti-Nokia
4:44 (41)
9:01 (33)
4:17 (28)
15:26 (23)
6:25 (18)
22:05 (29)
6:39 (37)
23:27 (26)
1:22 (5)
27:26 (28)
3:59 (41)
31:23 (29)
3:57 (40)
33:35 (29)
2:12 (40)
34:01 (29)
26 (1)
34:00  Hilla Toivanen
30   Angelina Gontcharenko
Orienta-Kyncevo
3:42 (35)
9:29 (34)
5:47 (38)
15:02 (20)
5:33 (10)
21:12 (24)
6:10 (33)
24:28 (29)
3:16 (47)
28:19 (30)
3:51 (38)
32:04 (30)
3:45 (34)
34:07 (30)
2:03 (38)
34:37 (30)
30 (25)
34:36  Angelina Gontcharenko
31   Venla-Lyydia Raivio
Suunta Jyväskylä
3:18 (29)
7:35 (25)
4:17 (28)
15:52 (27)
8:17 (36)
23:34 (33)
7:42 (45)
25:05 (32)
1:31 (12)
28:38 (31)
3:33 (30)
32:17 (31)
3:39 (32)
34:19 (31)
2:02 (36)
34:46 (31)
27 (7)
34:46  Venla-Lyydia Raivio
32   Henna Yliluikki
Suomusjärven Sisu
3:10 (26)
5:52 (9)
2:42 (4)
16:14 (32)
10:22 (43)
25:29 (36)
9:15 (49)
27:33 (36)
2:04 (24)
30:25 (32)
2:52 (9)
34:08 (32)
3:43 (33)
35:52 (32)
1:44 (20)
36:23 (32)
31 (31)
36:23  Henna Yliluikki
33   Aurora Näsi
SK Pohjantähti
6:04 (47)
11:32 (40)
5:28 (35)
18:11 (36)
6:39 (21)
22:10 (30)
3:59 (6)
24:43 (30)
2:33 (37)
30:51 (35)
6:08 (50)
34:18 (34)
3:27 (22)
36:04 (33)
1:46 (23)
36:30 (33)
26 (1)
36:30  Aurora Näsi
34   Veera Ahola
Vaasan Suunnistajat
3:03 (23)
11:17 (37)
8:14 (43)
19:29 (37)
8:12 (35)
24:23 (35)
4:54 (20)
27:12 (35)
2:49 (40)
30:48 (34)
3:36 (31)
34:26 (35)
3:38 (31)
36:14 (34)
1:48 (26)
36:46 (34)
32 (39)
36:46  Veera Ahola
35   Varpu Vehomäki
Olavin Rasti
3:09 (24)
8:28 (31)
5:19 (33)
15:57 (30)
7:29 (29)
24:04 (34)
8:07 (46)
27:00 (34)
2:56 (42)
30:42 (33)
3:42 (35)
34:13 (33)
3:31 (24)
36:25 (35)
2:12 (40)
36:55 (35)
30 (25)
36:56  Varpu Vehomäki
36   Natalia Zinovieva
Vesta
2:46 (20)
6:34 (14)
3:48 (25)
12:51 (12)
6:17 (17)
25:41 (37)
12:50 (51)
27:52 (37)
2:11 (29)
31:22 (36)
3:30 (29)
35:22 (36)
4:00 (41)
37:07 (36)
1:45 (21)
37:37 (36)
30 (25)
37:36  Natalia Zinovieva
37   Kiira Karvonen
Lynx
5:31 (46)
11:33 (41)
6:02 (39)
17:10 (35)
5:37 (12)
23:24 (32)
6:14 (34)
26:30 (33)
3:06 (45)
31:32 (37)
5:02 (45)
35:57 (37)
4:25 (46)
38:17 (37)
2:20 (42)
38:50 (37)
33 (44)
38:49  Kiira Karvonen
38   Laura Jerkku
Turun Suunnistajat
2:15 (13)
14:27 (43)
12:12 (45)
22:25 (40)
7:58 (30)
28:16 (39)
5:51 (29)
29:34 (39)
1:18 (3)
33:10 (38)
3:36 (31)
37:18 (39)
4:08 (42)
39:00 (38)
1:42 (14)
39:33 (38)
33 (44)
39:33  Laura Jerkku
39   Lotta Ketola
Lapuan Virkiä
6:38 (48)
10:50 (36)
4:12 (26)
19:36 (38)
8:46 (38)
26:45 (38)
7:09 (39)
29:03 (38)
2:18 (32)
33:16 (39)
4:13 (42)
36:41 (38)
3:25 (20)
39:16 (39)
2:35 (46)
39:47 (39)
31 (31)
39:46  Lotta Ketola
40   Iida Mäntylä
Kortesjärven Järvi-Veikot
4:16 (38)
8:03 (30)
3:47 (24)
22:23 (39)
14:20 (50)
29:37 (40)
7:14 (40)
32:03 (41)
2:26 (33)
35:09 (40)
3:06 (18)
39:04 (40)
3:55 (39)
41:38 (40)
2:34 (45)
42:09 (40)
31 (31)
42:08  Iida Mäntylä
41   Olga Bondarchik
JUVENTA
7:04 (49)
13:58 (42)
6:54 (41)
23:37 (42)
9:39 (42)
29:38 (41)
6:01 (32)
31:16 (40)
1:38 (15)
36:45 (41)
5:29 (47)
40:30 (41)
3:45 (34)
42:03 (41)
1:33 (5)
42:34 (41)
31 (31)
42:33  Olga Bondarchik
42   Ekaterina Yakovleva
Vesta
5:01 (43)
11:27 (39)
6:26 (40)
25:43 (44)
14:16 (49)
31:41 (44)
5:58 (31)
33:55 (43)
2:14 (31)
38:11 (43)
4:16 (43)
41:44 (42)
3:33 (25)
43:41 (42)
1:57 (34)
44:11 (42)
30 (25)
44:11  Ekaterina Yakovleva
43   Katariina Aaltonen
Helsingin Suunnistajat
4:17 (39)
16:33 (45)
12:16 (46)
24:36 (43)
8:03 (32)
31:26 (43)
6:50 (38)
34:45 (44)
3:19 (48)
38:00 (42)
3:15 (24)
42:22 (43)
4:22 (45)
44:16 (43)
1:54 (29)
44:42 (43)
26 (1)
44:41  Katariina Aaltonen
44   Mira Turunen
Lounais-Hämeen Rasti
3:19 (30)
7:03 (20)
3:44 (23)
25:51 (45)
18:48 (51)
33:25 (45)
7:34 (44)
35:38 (45)
2:13 (30)
38:50 (44)
3:12 (23)
43:15 (44)
4:25 (46)
45:01 (44)
1:46 (23)
45:29 (44)
28 (10)
45:29  Mira Turunen
45   Pirjo Ala-Mäyry
Koovee
11:59 (50)
15:17 (44)
3:18 (17)
22:25 (40)
7:08 (26)
29:51 (42)
7:26 (42)
33:37 (42)
3:46 (50)
39:07 (45)
5:30 (48)
44:06 (45)
4:59 (49)
47:41 (45)
3:35 (49)
48:14 (45)
33 (44)
48:13  Pirjo Ala-Mäyry
46   Alena Belyaeva
Orienta-Kyncevo
13:07 (51)
17:40 (46)
4:33 (32)
26:03 (46)
8:23 (37)
37:11 (46)
11:08 (50)
40:06 (46)
2:55 (41)
44:01 (46)
3:55 (39)
48:15 (46)
4:14 (43)
51:59 (46)
3:44 (50)
52:39 (46)
40 (51)
52:39  Alena Belyaeva
47   Tatiana Krylova
Northern Wind
2:00 (5)
30:35 (50)
28:35 (50)
36:02 (49)
5:27 (8)
40:53 (49)
4:51 (19)
42:56 (48)
2:03 (23)
46:53 (47)
3:57 (40)
50:00 (47)
3:07 (10)
52:20 (47)
2:20 (42)
52:48 (47)
28 (10)
52:48  Tatiana Krylova
48   Erika Tonteri
Tuusulan Voima-Veikot
3:09 (24)
30:17 (49)
27:08 (49)
35:51 (48)
5:34 (11)
40:51 (48)
5:00 (23)
43:22 (49)
2:31 (36)
49:01 (49)
5:39 (49)
52:14 (48)
3:13 (14)
54:03 (48)
1:49 (27)
54:33 (48)
30 (25)
54:34  Erika Tonteri
49   Nea Isolähteenmäki
Länsi-Lavian Loiske
3:21 (31)
20:04 (47)
16:43 (47)
30:47 (47)
10:43 (44)
39:47 (47)
9:00 (48)
42:48 (47)
3:01 (43)
47:52 (48)
5:04 (46)
53:38 (49)
5:46 (50)
56:42 (49)
3:04 (48)
57:15 (49)
33 (44)
57:17  Nea Isolähteenmäki
50   Jessi Mäkinen
MS Parma
3:35 (32)
26:02 (48)
22:27 (48)
40:13 (50)
14:11 (48)
46:50 (50)
6:37 (36)
50:50 (50)
4:00 (51)
1:16:43 (50)
25:53 (51)
1:23:27 (50)
6:44 (51)
1:27:16 (50)
3:49 (51)
1:27:47 (50)
31 (31)
1:27:47  Jessi Mäkinen
51   Petra Pienimäki
Rastiketut
3:54 (36)
51:02 (51)
47:08 (51)
1:03:32 (51)
12:30 (47)
1:12:04 (51)
8:32 (47)
1:15:43 (51)
3:39 (49)
1:20:18 (51)
4:35 (44)
1:25:05 (51)
4:47 (48)
1:28:00 (51)
2:55 (47)
1:28:32 (51)
32 (39)
1:28:32  Petra Pienimäki
   Minerva Juhola
Lahden Suunnistajat-37
7:23
34:20
26:57
39:55
5:35
46:42
6:47
48:52
2:10
53:41
4:49
-
-
1:02:13
-
1:02:43
30
disk  Minerva Juhola
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English