Fin5-suunnistusviikko 2011, 11.07. - 16.07.2011

D12TR 4. dag

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-Mål Resultat  
1   Kaisa Klemettinen
Suunta Jyväskylä
5:11 (5)
9:07 (2)
3:56 (1)
13:38 (1)
4:31 (1)
16:49 (1)
3:11 (1)
19:34 (1)
2:45 (1)
21:04 (1)
1:30 (8)
21:37 (1)
33 (7)
21:37  Kaisa Klemettinen
2   Kati Lilja
Suunta Jyväskylä
5:06 (4)
9:21 (3)
4:15 (5)
14:02 (2)
4:41 (2)
18:26 (3)
4:24 (22)
22:01 (3)
3:35 (11)
23:10 (2)
1:09 (1)
23:40 (2)
30 (3)
23:39  Kati Lilja
3   Melina Avelin
Hämeenlinnan Suunnistajat
5:23 (8)
10:29 (6)
5:06 (10)
15:46 (6)
5:17 (7)
19:10 (4)
3:24 (2)
21:59 (2)
2:49 (2)
23:39 (3)
1:40 (14)
24:14 (3)
35 (14)
24:14  Melina Avelin
4   Emilia Välimaa
Rasti 88
4:32 (1)
8:33 (1)
4:01 (2)
14:53 (3)
6:20 (9)
18:21 (2)
3:28 (4)
22:41 (5)
4:20 (24)
23:57 (4)
1:16 (2)
24:30 (4)
33 (7)
24:31  Emilia Välimaa
4   Sonja Laitamäki
Delta
4:34 (2)
10:07 (5)
5:33 (12)
15:23 (5)
5:16 (6)
19:18 (6)
3:55 (12)
22:21 (4)
3:03 (3)
24:01 (5)
1:40 (14)
24:31 (5)
30 (3)
24:31  Sonja Laitamäki
6   Taika Kangas
SK Pohjantähti
4:41 (3)
9:42 (4)
5:01 (9)
16:00 (7)
6:18 (8)
19:34 (7)
3:34 (5)
23:16 (7)
3:42 (13)
24:39 (6)
1:23 (5)
25:12 (6)
33 (7)
25:12  Taika Kangas
7   Henna Lehtonen
Tuusulan Voima-Veikot
6:29 (11)
10:34 (7)
4:05 (3)
15:20 (4)
4:46 (3)
19:13 (5)
3:53 (10)
22:46 (6)
3:33 (10)
24:49 (7)
2:03 (26)
25:30 (7)
41 (33)
25:29  Henna Lehtonen
8   Ellen Heinaro
Helsingin Suunnistajat
5:46 (9)
11:14 (9)
5:28 (11)
16:01 (8)
4:47 (4)
21:56 (9)
5:55 (34)
25:17 (8)
3:21 (6)
26:57 (8)
1:40 (14)
27:30 (8)
33 (7)
27:29  Ellen Heinaro
9   Fia Snickars
Solf IK
5:57 (10)
10:56 (8)
4:59 (8)
18:31 (9)
7:35 (17)
21:55 (8)
3:24 (2)
25:54 (9)
3:59 (16)
27:18 (9)
1:24 (6)
27:52 (9)
34 (13)
27:52  Fia Snickars
10   Fanni Antikainen
Mäntsälän Urheilijat
6:59 (12)
12:47 (10)
5:48 (13)
19:14 (10)
6:27 (11)
22:59 (10)
3:45 (7)
26:52 (10)
3:53 (15)
28:11 (10)
1:19 (3)
28:48 (10)
37 (22)
28:48  Fanni Antikainen
11   Sanni Prittinen
Hämeenlinnan Suunnistajat
12:06 (25)
16:17 (16)
4:11 (4)
21:31 (13)
5:14 (5)
25:14 (11)
3:43 (6)
28:27 (11)
3:13 (4)
30:09 (11)
1:42 (17)
30:37 (11)
28 (1)
30:37  Sanni Prittinen
12   Aino Palmen
Espoon Suunta
5:15 (6)
14:02 (12)
8:47 (22)
21:15 (12)
7:13 (16)
25:24 (12)
4:09 (16)
29:39 (13)
4:15 (23)
31:12 (12)
1:33 (10)
31:48 (12)
36 (17)
31:48  Aino Palmen
13   Hilda Yliluikki
Suomusjärven Sisu
5:18 (7)
12:59 (11)
7:41 (20)
19:23 (11)
6:24 (10)
25:59 (13)
6:36 (36)
29:30 (12)
3:31 (9)
31:34 (13)
2:04 (28)
32:14 (13)
40 (30)
32:15  Hilda Yliluikki
14   Camilla Ojapalo
Riihimäen Suunnistajat
7:49 (13)
16:50 (17)
9:01 (23)
23:17 (14)
6:27 (11)
27:05 (14)
3:48 (8)
31:04 (14)
3:59 (16)
32:36 (14)
1:32 (9)
33:07 (14)
31 (5)
33:07  Camilla Ojapalo
15   Tessa Tähtinen
Päijät-Rasti
8:58 (15)
16:12 (15)
7:14 (16)
24:01 (16)
7:49 (19)
28:04 (15)
4:03 (14)
32:25 (16)
4:21 (26)
33:59 (15)
1:34 (11)
34:34 (15)
35 (14)
34:34  Tessa Tähtinen
16   Elina Keinänen
Lynx
9:21 (19)
17:22 (18)
8:01 (21)
23:57 (15)
6:35 (14)
28:13 (16)
4:16 (20)
32:22 (15)
4:09 (22)
34:42 (16)
2:20 (32)
35:22 (16)
40 (30)
35:23  Elina Keinänen
17   Aino Näpänkangas
Suunta Jyväskylä
9:15 (18)
16:08 (14)
6:53 (15)
24:15 (17)
8:07 (20)
29:21 (17)
5:06 (30)
33:08 (17)
3:47 (14)
35:02 (17)
1:54 (25)
35:40 (17)
38 (26)
35:40  Aino Näpänkangas
18   Sanni Miettinen
Delta
13:06 (26)
17:56 (19)
4:50 (7)
25:41 (18)
7:45 (18)
29:29 (18)
3:48 (8)
33:34 (18)
4:05 (21)
36:00 (18)
2:26 (35)
36:37 (18)
37 (22)
36:37  Sanni Miettinen
19   Aino-Maria Linna
Oulaisten Huima
10:55 (22)
15:18 (13)
4:23 (6)
25:54 (19)
10:36 (29)
33:33 (20)
7:39 (37)
36:58 (19)
3:25 (7)
39:01 (19)
2:03 (26)
39:34 (19)
33 (7)
39:34  Aino-Maria Linna
20   Elli Ahola
Rastiketut
8:24 (14)
19:04 (21)
10:40 (25)
29:48 (21)
10:44 (30)
34:47 (21)
4:59 (29)
39:07 (20)
4:20 (24)
40:55 (20)
1:48 (21)
41:42 (20)
47 (36)
41:42  Elli Ahola
21   Alexandra Stark
Solf IK
15:00 (27)
26:45 (24)
11:45 (26)
33:13 (23)
6:28 (13)
37:09 (23)
3:56 (13)
40:35 (21)
3:26 (8)
42:12 (21)
1:37 (12)
42:48 (21)
36 (17)
42:47  Alexandra Stark
22   Nelli Niskanen
Vehkalahden Veikot
10:45 (21)
23:27 (23)
12:42 (27)
32:34 (22)
9:07 (25)
36:27 (22)
3:53 (10)
41:12 (22)
4:45 (27)
42:34 (22)
1:22 (4)
43:10 (22)
36 (17)
43:10  Nelli Niskanen
23   Elina Heinonen
Turun Suunnistajat
9:08 (17)
19:40 (22)
10:32 (24)
26:43 (20)
7:03 (15)
32:03 (19)
5:20 (33)
42:02 (23)
9:59 (38)
46:01 (23)
3:59 (37)
47:33 (23)
1:32 (38)
47:33  Elina Heinonen
24   Julia Karinen
Espoon Suunta
9:23 (20)
29:10 (26)
19:47 (33)
37:51 (25)
8:41 (21)
42:38 (24)
4:47 (28)
46:37 (24)
3:59 (16)
48:30 (24)
1:53 (24)
49:05 (24)
35 (14)
49:05  Julia Karinen
25   Elin Berg
Solf IK
9:01 (16)
30:30 (28)
21:29 (34)
39:20 (27)
8:50 (23)
44:35 (26)
5:15 (32)
48:37 (25)
4:02 (20)
50:27 (25)
1:50 (22)
51:08 (25)
41 (33)
51:07  Elin Berg
26   Iida Haaranen
Ilomantsin Urheilijat
11:31 (24)
29:09 (25)
17:38 (32)
39:03 (26)
9:54 (27)
44:12 (25)
5:09 (31)
49:14 (26)
5:02 (28)
50:39 (26)
1:25 (7)
51:19 (26)
40 (30)
51:18  Iida Haaranen
27   Reetta Leinamo
Kalvolan Keihäs
23:08 (32)
30:25 (27)
7:17 (18)
40:24 (28)
9:59 (28)
46:19 (27)
5:55 (34)
52:22 (27)
6:03 (31)
54:09 (27)
1:47 (20)
54:46 (27)
37 (22)
54:46  Reetta Leinamo
28   Aada Pajula
Kangasala SK
29:06 (34)
36:20 (31)
7:14 (16)
45:45 (29)
9:25 (26)
50:00 (28)
4:15 (19)
53:39 (28)
3:39 (12)
55:50 (28)
2:11 (30)
56:26 (28)
36 (17)
56:25  Aada Pajula
29   Ksenia Doroschyk
Nord-West
32:47 (37)
39:22 (32)
6:35 (14)
48:08 (30)
8:46 (22)
52:18 (29)
4:10 (17)
55:33 (29)
3:15 (5)
57:42 (29)
2:09 (29)
58:21 (29)
39 (28)
58:21  Ksenia Doroschyk
30   Tatiana Oleinik
Northern Wind
11:01 (23)
18:41 (20)
7:40 (19)
37:39 (24)
18:58 (38)
58:48 (34)
21:09 (38)
1:02:49 (31)
4:01 (19)
1:04:41 (30)
1:52 (23)
1:05:25 (30)
44 (35)
1:05:24  Tatiana Oleinik
31   Jasmine Rosenblad
Karjaan Ura
19:38 (31)
42:01 (34)
22:23 (38)
53:00 (33)
10:59 (31)
57:17 (32)
4:17 (21)
1:03:21 (33)
6:04 (33)
1:05:03 (31)
1:42 (17)
1:05:34 (31)
31 (5)
1:05:33  Jasmine Rosenblad
32   Saara Holopainen
Suunta-Veikot
17:16 (28)
33:24 (29)
16:08 (28)
51:57 (32)
18:33 (34)
56:27 (31)
4:30 (23)
1:02:49 (31)
6:22 (37)
1:05:12 (32)
2:23 (33)
1:05:51 (32)
39 (28)
1:05:50  Saara Holopainen
33   Lilja Pelkonen
Päijät-Rasti
18:58 (30)
40:34 (33)
21:36 (35)
49:27 (31)
8:53 (24)
54:07 (30)
4:40 (24)
59:30 (30)
5:23 (29)
1:05:27 (33)
5:57 (38)
1:05:56 (33)
29 (2)
1:05:56  Lilja Pelkonen
34   Anna Ojala
Kouvolan Suunnistajat
18:51 (29)
35:19 (30)
16:28 (31)
53:54 (34)
18:35 (36)
58:37 (33)
4:43 (27)
1:04:42 (34)
6:05 (34)
1:07:01 (34)
2:19 (31)
1:07:38 (34)
37 (22)
1:07:37  Anna Ojala
35   Iris Juhola
Lahden Suunnistajat-37
25:35 (33)
47:57 (36)
22:22 (37)
59:01 (35)
11:04 (32)
1:03:04 (35)
4:03 (14)
1:09:14 (35)
6:10 (36)
1:10:57 (35)
1:43 (19)
1:11:30 (35)
33 (7)
1:11:30  Iris Juhola
36   Jennie Fagerholm
Karjaan Ura
31:41 (36)
53:59 (37)
22:18 (36)
1:05:08 (37)
11:09 (33)
1:09:20 (37)
4:12 (18)
1:15:23 (37)
6:03 (31)
1:17:01 (36)
1:38 (13)
1:17:59 (36)
58 (37)
1:17:59  Jennie Fagerholm
37   Siina Kuusela
Epilän Esa
29:13 (35)
45:27 (35)
16:14 (29)
1:04:01 (36)
18:34 (35)
1:08:43 (36)
4:42 (26)
1:14:48 (36)
6:05 (34)
1:17:28 (37)
2:40 (36)
1:18:06 (37)
38 (26)
1:18:05  Siina Kuusela
38   Emma Metsälä
Kalvolan Keihäs
39:00 (38)
55:22 (38)
16:22 (30)
1:14:05 (38)
18:43 (37)
1:18:46 (38)
4:41 (25)
1:24:45 (38)
5:59 (30)
1:27:08 (38)
2:23 (33)
1:27:44 (38)
36 (17)
1:27:44  Emma Metsälä
   Daria Yatsenko
Belie Nochi
7:18
21:27
14:09
-
-
36:49
-
44:19
7:30
46:21
2:02
47:12
51
disk  Daria Yatsenko
   Maria Ivanova
Belie Nochi
16:05
42:53
26:48
-
-
1:05:09
-
1:13:07
7:58
1:15:32
2:25
1:16:14
42
disk  Maria Ivanova
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English